خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

ریاضی شیمی فیزیک کمک!!

سلام وقت بخیر
      من یه مشکل اساسی دارم و تا الان 5 درس رو در حد اعلا خوندم و یه دو روزیه استرس شدید گرفتم برای 3 درسی که نخوندم
      تو این مدت باقی مونده میشه لطفا راهنمایی کنین ( کسانی که خووووب بلدن) چطور میشه تو این 3 تا درس به درصد تقریبا خوب رسید (حتی 30 درصد!)

من ادبیات رو 90 تا 100
      دینی رو 100
      عربی رو 90 تا100
      زبان رو 100
      و زیست رو 80 به بالا بزنم
      زمینم تقریبا 40 میزنم
      و حماقتی که داشتم تو تمام این مدت به خاطر ترس سمت ریاضی و شیمی و فیزیک نرفتم و شدیدا گیجم
      لطفا راهنمایی کنین منو و توضیح بدید تو این مدت 30 روز چطور میشه درصد خوبی کسب کرد که لاقل بتونم پرستاری یا پزشکی شهرای دور و شهرستان قبول بشم
      در ضمن سال سوممه کنکور میدم و شرایط موندن رو ندارم به هیچ وجه

ممنون
      منابع من تو شیمی موج آزمون و مبتکران
      ریاضی کتاب تخته سیاه بابک سادات
      فیزیک هم گاج نقره ای

هر چی لازمه بدونم بگید ممنون
      ویرایش توسط danial_naghavi : 13 خرداد 1398 در ساعت 10:00

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اشتباه خیلی بزرگی کردین
      البته یه ماه تا کنکور مونده و وقت شما هم کم نیست. با برنامه ریزی مناسب میتونید اون سه تا رو تا ۵۰ درصد هم برسونید. کتاب هاتون هم خوبن. به نظرم علاوه بر آیتم ثابت و برنامه مروری که توی برنامتون باید بزارین، باقی وقتتون رو به تست این سه تا درس اختصاص بدین. فراموش نکنید که این مدت باید کمال گرایی رو کنار بزارین چون طبیعتا نمیرسید کل تست های سه تا کتاب چند هزار تستی رو بزنید!

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NimaHdp نمایش پست ها
      اشتباه خیلی بزرگی کردین
      البته یه ماه تا کنکور مونده و وقت شما هم کم نیست. با برنامه ریزی مناسب میتونید اون سه تا رو تا ۵۰ درصد هم برسونید. کتاب هاتون هم خوبن. به نظرم علاوه بر آیتم ثابت و برنامه مروری که توی برنامتون باید بزارین، باقی وقتتون رو به تست این سه تا درس اختصاص بدین. فراموش نکنید که این مدت باید کمال گرایی رو کنار بزارین چون طبیعتا نمیرسید کل تست های سه تا کتاب چند هزار تستی رو بزنید!
      50 درصد!!! عالیه
      خب چجوری من مباحث سخت و آسون رو جدا کردم ولی دقیقا نمیدونم از کجا باید شروع کنم
      من تمام مدت حتی یک صفحه هم نخوندم از اینا

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واقعا این درصدایی که گفتی میزنی؟؟بعد به پرستاری راضی شدی؟

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط danial_naghavi نمایش پست ها
      50 درصد!!! عالیه
      خب چجوری من مباحث سخت و آسون رو جدا کردم ولی دقیقا نمیدونم از کجا باید شروع کنم
      من تمام مدت حتی یک صفحه هم نخوندم از اینا
      ببینید، شما فرصت خیلی خوبی دارین. با توجه اینکه باقی درس ها رو خوب کار کردین میتونین این سه تا رو هم خیلی خوب پیش ببرین. (البته گفتم که آیتم ثابت و تایم مرور روزانه رو اصلا نباید حذف کنید چون اگر فقط روی این سه تا تمرکز کنید و باقی رو کنار بزارید، نهایتا از اون ور بوم میفتید و شرایطتون حتی میتونه بدتر بشه) حالا یه سری مباحث هستن در عین راحتی تست های زیادی ازشون طرح میشه. اول باید اونا رو کار کنید. طبق فرمایش خودتون مباحث سخت رو از آسون هم جدا کردین. البته معیار ساده بودن، از فردی به فرد دیگه میتونه متغیر باشه (مثلا من حرکت شناسی رو خیلی ساده میبینم ولی کار و انرژی برام سخته. یا مثلا الکریسیته ساکن برم آسونه ولی الکریسیته متحرک به ویژه مدار ها برام سخته). علاوه بر اون باید مباحث پایه ای رو اول کار کنید (مثل تابع در ریاضی)
      به هرحال مرحل کار شما باید اینطوری باشه: ۱.مباحث ساده و سوال خیز ۲. مباحث متوسط و سوال خیز ۳.مباحث سخت و سوال خیز ۴. باقی مباحث
      دلیل اینکه مراحل رو به این سبک میگم اینه که اولا شما وقت کافی ندارین تمام مباحث رو به ترتیب کتاب و کامل کار کنید. با توجه به اینکه ارزش تست آسون و سخت در کنکور یکی هست و از یه سری مباحث (مثل همین حرکت شناسی) تست های بیشتری هم میاد، فرقی برای شما نداره که ده تا تست سخت رو درست جواب بدین یا ده تا تست آسون. حالا به نظرتون اگر به جای این حالت، ۵ تا تست آسون، ۵ تا متوسط و ۵ تا سخت رو جواب بدین ارزشش بیشتر نیست؟! جالبه بدونین یکی از تست های کنکور سال اخیر فیزیک مربوط به تغییر حالت مواد بود که مثلا ذوب چیه و تقطیر چیه!
      برای احتیاط هم بعد از کار کردن دقیق درس نامه اول تست های منتخب کتابتون برای جمع بندی (منظورم مثلا تست های آبی گاج نقره ای هست) و تست های معتبر کنکور رو بزنید و بیشتر به این تست ها توجه کنید. حتی با وجود این بازه کم هم نباید از مرور مباحث این سه درس غافل بشید! یعنی مثلا وقتی تست هایی که گفتم رو برای یه فصل کار کردین، یه هفته بعد میتونین برگردین و با حل مجدد تست های غلطتون و زدن تعدادی از باقی تست های بدون شناسه (مثلا تالیفی) هم یه مروری داشته باشید و هم یه سنجش مجددی از یادگیریتون داشته باشید. البته دقت کنید تست های تالیفی چالشی برای الان شما ارزش چندانی ندارن و حتما باید بعد از تست های منتخب و در صورتی که وقت اجازه داد باید کارشون کنید
      امیدوارم خلاصه گفتنم باید بدفهمی نشده باشه. راستش نحوه برنامه ریزی برای شرایط شما خودش یه شرایط ویژه هست و به نظرم حتما از یه مشاور مجرب کمک بگیرید

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط danial_naghavi نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر
      من یه مشکل اساسی دارم و تا الان 5 درس رو در حد اعلا خوندم و یه دو روزیه استرس شدید گرفتم برای 3 درسی که نخوندم
      تو این مدت باقی مونده میشه لطفا راهنمایی کنین ( کسانی که خووووب بلدن) چطور میشه تو این 3 تا درس به درصد تقریبا خوب رسید (حتی 30 درصد!)

من ادبیات رو 90 تا 100
      دینی رو 100
      عربی رو 90 تا100
      زبان رو 100
      و زیست رو 80 به بالا بزنم
      زمینم تقریبا 40 میزنم
      و حماقتی که داشتم تو تمام این مدت به خاطر ترس سمت ریاضی و شیمی و فیزیک نرفتم و شدیدا گیجم
      لطفا راهنمایی کنین منو و توضیح بدید تو این مدت 30 روز چطور میشه درصد خوبی کسب کرد که لاقل بتونم پرستاری یا پزشکی شهرای دور و شهرستان قبول بشم
      در ضمن سال سوممه کنکور میدم و شرایط موندن رو ندارم به هیچ وجه

ممنون
      منابع من تو شیمی موج آزمون و مبتکران
      ریاضی کتاب تخته سیاه بابک سادات
      فیزیک هم گاج نقره ای

هر چی لازمه بدونم بگید ممنون
      شیمی فقط دوم رو بخون هر فصل 5 روز ولی جوری بخون که هر 11 تا 12 سوالی که میدن جواب بدی یعنی کاملا مسلط شو
      فیزیک فشار و گرما از دوم و نور از اول و فیزیک هسته ای از پیش رو بخون
      ریاضی احتمال امار ماتریس حد و پیوستگی لگاریتم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن