خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

آفتاب نیوز : برزخ بلاتکلیفی داوطلبان کنکور سراسری 99

کد خبر: ۵۹۲۷۸۵ ــ تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
      برزخ بلاتکلیفی داوطلبان کنکور سراسری

در بند ب ماده یک این مصوبه، در رابطه با کنکور سراسری سال 1399 گفته شد؛ «در سال 1399، فقط یک آزمون (یک مجموعه سؤال) بر اساس کتب نظام جدید آموزش (3-3-6) برگزار می‌شود.»

آفتاب‌‌نیوز :
      شورای سنجش و پذیرش دانشجو در سیزدهمین جلسه خود در مورخ دوشنبه 26 شهریور 97 به ریاست منصور غلامی، وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل جلسه داد، مصوبات این جلسه در رابطه با کنکور سراسری سال‌های 1398 و 1399 بود که سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای مشروح مصوبات این شورا را به داوطلبان کنکور سراسری سال‌های 1398 و 1399 رسما ابلاغ کرد.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ در بند ب ماده یک این مصوبه، در رابطه با کنکور سراسری سال 1399 گفته شد؛ «در سال 1399، فقط یک آزمون (یک مجموعه سؤال) بر اساس کتب نظام جدید آموزش (3-3-6) برگزار می‌شود.» بنابراین، براساس این مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو و مطابق با اطلاعیه رسمی سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان نظام قدیم آموزشی برای شرکت در کنکور سراسری سال 1399 می‌بایست الزاما بر اساس کتب نظام جدید آموزشی (3-3-6) خود را آماده و مهیای کنکور سراسری 1399 کنند. از این رو، داوطلبان نظام قدیم بسیاری بر اساس اعتماد و پایبندی به قانون با صرف هزینه‌های سنگین مالی در این شرایط بد اقتصادی اقدام به برنامه‌ریزی تحصیلی، تهیه کتاب‌های نظام جدید و ... کردند تا خود را به خوبی برای کنکور سراسری سال 1399 آماده کنند.

اما شش ماه بعد، بر اساس اعتراض گروهی از داوطلبان نظام قدیم مبنی بر برگزاری دو کنکور نظام قدیم و نظام جدید در سال 1399، شورای سنجش و پذیرش دانشجو در هفدهمین جلسه خود در مورخ یکشنبه 26 اسفند 97، در اقدامی کارشناسی نشده، بدون توجه به داوطلبان پایبند به مصوبات جلسه سیزدهم، مصوب کردند؛ «در آزمون سراسری سال 1399، برای آخرین بار همانند آزمون سراسری سال 1398، سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سؤال)، یک آزمون مطابق کتب نظام قدیم و یک آزمون مطابق کتب نظام جدید انجام خواهد شد و داوطلبین الزاما و اجبارا باید در آزمون مربوط به نظام آموزشی که در آن فارغ التحصیل شده‌اند، شرکت کنند!»

مشکل بزرگی که برای داوطلبان نظام قدیم پایبند به مصوبه جلسه سیزدهم به وجود آمده است، الزام و اجبار سازمان سنجش به شرکت در کنکور نظام آموزشی که در آن فارغ التحصیل شده‌اند، است، چرا که داوطلبان نظام قدیم بر اساس اعتماد به مصوبه قبلی تا الان بیش از هشت ماه است که کتب نظام جدید را برای کنکور 1399 مطالعه می‌کنند و این بی‌عدالتی و ظلم بزرگی است که بعد از هشت ماه مطالعه، بگویند دوباره باید از اول کتب نظام قدیم را بخوانید و خود را برای کنکور نظام قدیم آماده کنید!

در همین زمینه، قاسم احمدی لاشکی، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا در واکنش به تصمیم اخیر شورای سنجش برای برگزاری کنکور دیپلم‌های نظام قدیم گفت: «فردی که ۱۲ سال در سیستم نظام قدیم درس خوانده به او می‌گویند که باید در سیستم نظام جدید کنکور دهد؛ آن فرد قانونمند بوده و کتب نظام جدید می‌خرد و شروع به آماده شدن برای کنکور می‌کند اما به یک باره تصمیمشان را عوض می‌کنند و می‌گویند باید این افراد براساس نظام قدیم کنکور دهند. چرا این گونه با عجله تصمیم می‌گیرید که بعد بخواهید آن را تغییر دهید و یک ضرب الاجل تعیین کنید؟ تصمیمات خلق الساعه تنها متقاضیان کنکور را نابود می‌کند، کنکوری که به اندازه کافی استرس‌زا است و این که مدام محتوای آزمون را تغییر دهیم تنها شرایط را بدتر خواهد کرد.»

اینک پیشنهاد عادلانه و راهگشای ما این است که دکتر غلامی وزیر محترم علوم و شورای محترم سنجش و پذیرش دانشجو به داوطبان نظام قدیم پایبند به مصوبه قبلی، «حق انتخاب شرکت در کنکور نظام جدید آموزشی (3-3-6)» بدهد، تا حق و حقوق داوطبان ضایع نگردد و متضرر نشوند و از برزخ بلاتکلیفی که بیش از 2 ماه است در آن گرفتار شده‌اند، رهایی یابند و با آرامش و آسایش، بدون استرس و دل‌نگرانی بتوانند درس بخوانند و خود را آماده آزمون سرنوشت ساز کنکور کنند.

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      جدا اینا از استرس ما تغذیه میکننااا {یه مرضی عجیب}

ینی کشور رو هواست شب میخابن صب پا میشن ی بیانیه جدید میدن
      مطمنم تا روز کنکور99 ی چند بیانیه جدید میدن ک قبلی رو نقض میکنه

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      حوصلم نکشید بخونم ولی عالی بود

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      ببخشید من درست متوجه نشدم الآن هدف این تایپیک چیه؟
      حالتی از تیمارستان را در زندگی خودم احساس میکنم ؛ بی گناه و در عین حال خطاکار ، نه در یک سلول بلکه در این شهر زندانی ام...

#کافکا

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      هدف این تایپیک اینه از درس خوندن بیفتید.سجاد از شما جلو بزنه.والا.ملت از صبح تا شب تو انجمنن درس نمیخونن.تا یکی تایپیک میزنه دنبال انتقادن خب نیاید انجمن .اینجا یه مکان عمومیه قانونشم مشخصه هیچکس نمیتونه بگه چرا تایپیک میزنی.
      ?

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط invinciblegirl نمایش پست ها
      ببخشید من درست متوجه نشدم الآن هدف این تایپیک چیه؟
      اطلاع رسانی

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad نمایش پست ها
      هدف این تایپیک اینه از درس خوندن بیفتید.سجاد از شما جلو بزنه.والا.ملت از صبح تا شب تو انجمنن درس نمیخونن.تا یکی تایپیک میزنه دنبال انتقادن خب نیاید انجمن .اینجا یه مکان عمومیه قانونشم مشخصه هیچکس نمیتونه بگه چرا تایپیک میزنی.
      اینکه ملت چیکار میکنن که به شما مربوط نیست درضمن فکرمیکنم خود شما هم یکی هستین مثل همون ملت
      اینکه ملت بخوان انتقاد کنن هم به شما ربطی نداره من تو قوانین انجمن نخوندم نوشته باشه انتقاد ممنوع
      درضمن من مودبانه یه سوال پرسیدم مودبانه هم جواب گرفتم مشکل شما رو نمیفهمم از صبح تا شب اینجا ملت هی به هم توهین میکنن مام بریم جزء اون دسته انگار ملت دیگه بیشتر قدر میدونن
      در هر صورت حرفای شما جواب سوال من نبود پس پست بی ربطی بود
      ملتم هرکاری دوس دارن میکنن من جلوی کسیو نگرفتم
      اینکه کی بیاد انجمن کی نیاد هم شما نمیتونید دستور بدین انجام شه
      نهایتش اینه که اگه کسی اضافی باشه خب مدیریت اخراجش میکنن اما بهرحال گفتم که توی قانون انجمن ننوشتن انتقاد نکنین یا مودبانه سوال نپرسین تایپیک هم یه تایپیک عمومی هست خودتون هم گفتین مکان عمومیه تو این مکان عمومی کسی منع نکرده دیگران بپرسن چرا تایپیک میزنن مدیریت همچین قانونی نذاشتن شما این قانونو از خودتون درآوردین؟!!
      موفق باشید
      حالتی از تیمارستان را در زندگی خودم احساس میکنم ؛ بی گناه و در عین حال خطاکار ، نه در یک سلول بلکه در این شهر زندانی ام...

#کافکا

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن