اپلیکیشن مشاور یار کمپانی کنکور
بانک کتاب پایتخت گروه آموزشی ماز
گروه آموزشی ماز مولف
مولف مرجع کنکور

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 65
  1. Top | #1
    کاربر انجمن

Khoshhalam
    رشته تحصیلی
    تجربی
    مقطع تحصیلی
    دبیرستان
    استان
    کهگیلویه و بویراحمد
    شهر
    یاسوج
    تشکر شده 132 بار در 53 ارسال
    نمایش مشخصات

Question نکات آموزشی بسیار مهم و پاسخ به سوالات متداول برای کنکور 99

سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه و تا الان خودتون رو خوب برای کنکور آماده کرده باشین!

اینجا میتونین هر سوال درسی و غیر درسی مرتبط با کنکور که براتون ایجاد میشه رو بپرسین. منم سعی میکنم بهترین راه حل ها رو بهتون ارائه بدم. آرشیوی از سوالات متداول شما در تاپیک های مختلف هم تهیه شده که خوشحال میشم برای تکمیلش به ما کمک کنید!

* پست های تاپیک به صورت روزانه اضافه میشن *

# تاپیک، مخصوص شماست! #

ویرایش توسط NimaHdp : 15 خرداد 98 در ساعت 17:56

2. آموزش تایپ ده انگشتی اپلیکیشن مشاور یار
    10 نفر تشکر کرده اند ... amoehsan, ArweNN, fatemehp1381, genzo, Konkourist, liaa, Mr.Lambert, Rafolin403, samira-t, SBMU lover
  3. Top | #2
    کاربر انجمن

تشکر شده 13 بار در 7 ارسال
    نمایش مشخصات
    چه خوب نوشتین . از دروس عمومی اول شروع کنین . من انسانی ام . اول عمومی رو لطفا توضیح بدین .

4. 4 نفر تشکر کرده اند ... amoehsan, liaa, NimaHdp, SBMU lover
  5. Top | #3
    کاربر انجمن

Khoshhalam
    رشته تحصیلی
    تجربی
    مقطع تحصیلی
    دبیرستان
    استان
    کهگیلویه و بویراحمد
    شهر
    یاسوج
    نمایش مشخصات
    نقل قول نوشته اصلی توسط Paridokhtam نمایش پست ها
    چه خوب نوشتین . از دروس عمومی اول شروع کنین . من انسانی ام . اول عمومی رو لطفا توضیح بدین .
    چشم حتما

6. 2 نفر تشکر کرده اند ... amoehsan, liaa
  7. Top | #4
    کاربر انجمن

AkhmooAsabani
    رشته تحصیلی
    ریاضی
    مقطع تحصیلی
    دبیرستان
    نام دانشگاه
    انشالله شریف
    استان
    مازندران
    شهر
    ساری
    تشکر شده 9 بار در 7 ارسال
    نمایش مشخصات
    سلام دوست عزیز خیلی عالی بود منتظر پست های بیشتری ازت هستم دمت گرم انشالله همیشه و همه جا موفق باشی

8. 1 نفر تشکر کرده است ... NimaHdp
  9. Top | #5
    کاربر انجمن

Khoshhalam
    رشته تحصیلی
    تجربی
    مقطع تحصیلی
    دبیرستان
    استان
    کهگیلویه و بویراحمد
    شهر
    یاسوج
    نمایش مشخصات
    نقل قول نوشته اصلی توسط amoehsan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز خیلی عالی بود منتظر پست های بیشتری ازت هستم دمت گرم انشالله همیشه و همه جا موفق باشی
    مرسی از لطفتون
    امیدوارم مطالب براتون مفید باشه
    چشم حتما

10. 2 نفر تشکر کرده اند ... amoehsan, liaa
  11. Top | #6
    کاربر انجمن

Khoshhalam
    رشته تحصیلی
    تجربی
    مقطع تحصیلی
    دبیرستان
    نام دانشگاه
    ؟
    استان
    قزوین
    تشکر شده 24 بار در 19 ارسال
    نمایش مشخصات
    نقل قول نوشته اصلی توسط NimaHdp نمایش پست ها
    چند حاشیه مهم دیگه!

1. بعضی از کنکوری ها وقتی قصد دارن کتاب های جامعی که به صورت دوجلدی پایه و دوازدهم هست رو تهیه کنن، جلد یا جلد های پایه رو میخرن و دوازدهم رو نه یا بالعکس. این مورد، اخیرا بین یازدهمی هایی که کنکور 99 اولین کنکورشون هست زیاد دیده میشه. مثلا میرن کتاب پایه (ترکیب دهم و یازدهم) میخرن و دوازدهمش رو نه. دلیلشون هم عدم نیاز به جلد دیگه این کتاب هست. این اشتباهه چون با تغییر نوبت چاپ، ممکنه محتوای کتاب ها تغییر کنه و شما با خریدن یه جزء کتاب های جامع، نتونید جزء دیگه منطبق باهاش رو پیدا کنید. ترجیحا از این کار خودداری کنید

2. سوال یکی از دوستان رو عینا بیان میکنم:
    من دهم تجربی هستم و نمونه دولتی یکی از شهر های تهران میخونم.همش حس میکنم سطحش خیلی پایین تر از تیزهوشان باشه با اینکه چند تا از دبیرای عمومی و اختصاصیمون مشترکن. البته تیزهوشان و بچه هاش رو نمیشناسم. خواستم از شما بپرسم درباره تفاوت سطح نمونه و تیزهوشان و اینکه چطور میشه این اختلاف سطح رو پر کرد؟ همون خودمون تست کار کنیم کافیه؟
    تصور اغلب دانش آموزانی که تیزهوشان نیستن نسبت به تیزهوشان و دانش آموزانش مثل تصور ایشون هست. در کل سطح تیزهوشان بالاتر از سایر مدارس هست ولی نمیشه همیشه همچین حرفی رو زد. من کل راهنمایی و دبیرستان به جز سال آخر رو تیزهوشان خوندم (سال آخر رفتم یکی از مدارس غیردولتی) جالبه بدونید دلیل خروج سال آخری من و خیلی دیگه از همکلاسی هام از تیزهوشان هم همین سطح پایین بودنش بود. مدرسه ای هم که رفتم تقریبا همه معلم هاش با تیزهوشان مشترک بودن و اتفاقا خروج من از تیزهوشان هم با کمک معلم هام صورت گرفت. متاسفانه به خاطر دو قرون هزینه کمتر، مدرسه اصلا امکانات خوبی نداشت و دانش آموز رو به چشم یه کیسه پول می‌دیدن که باید خالیش کنن. پارتی بازی هم بیداد میکرد. معاونین و مدیر مزاحمت های زیادی برای بچه ها درست میکردن و حتی در عین شکایت ما به آموزش و پرورش و دادگاه بازهم دستمون به هیچ جایی بند نمیشد که در نهایت با درگیری فیزیکی اولیا و مسئولین مدرسه، تونستیم پرونده هامونو بگیریم چون به بهانه بدنامی مدرسه نمیدادن! زمانی که تیزهوشان بودم از کل دو تا کلاس 30 نفره رشته تجربی که از راهنمایی با هم بودیم 12 یا 13 نفر امید اینو داشتن که پزشکی بیارن و باقی فقط میخواستن درس پاس کنن! این ها رو گفتم که فعلا بدونید همه مدارس تیزهوشان گل و گلاب نیستن. تاثیر محیط آموشی روی شما زیاد و مهمه ولی صرفا محدودیتی برای تلاش شما ایجاد نمیکنه. همونطور که میبینید هرکسی که پزشکی قبول میشه یا تراز بالا داره یا به طرق دیگه در درس هاش موفقه حتما تیزهوشانی نیست
    توجه داشته باشید که تمامی مطالب ذکر شده در این تاپیک برای هر دانش آموزی صدق میکنه و مختص تیزهوشان یا غیرتیزهوشان نیست. میتونید برای ارتقا اوضاع درسیتون پست ها رو دنبال کنید و از مطالبشون استفاده کنید. جواب سوالات مرتبط با کلاس و همایش هارو در پست های قبل کامل توضیح دادم. جواب اینکه چطور اختلاف سطح بین مدرسه هامون رو پر کنیم و آیا تست زدن کافیه رو در پست های مرتبط با نحوه درس خوندن که الان دارم روش کار میکنم پیدا خواهید کرد

همین جا بابت تاخیر در ارسال جواب و پست عذرخواهی می‌کنم. مطالب مشاوره ای زیادن و بنده هم باید گلچین مطالب رو ارائه بدم که مفید باشن. خواهشی که دارم اینه که صبور باشین و هر سوالی براتون پیش اومد بپرسین تا بتونم کمکتون کنم

سلام
    ممنون از مطالب خوبت .
    لطفا همینطور ادامه بده به تکمیلشون.
    فقط من برام یه سوال پیش اومد ممنون می شم اگه جواب بدی بهم.
    شما که خودت اینقد اطلاعات داری به نظرت چرا امسال باید بمونی واسه سال بعد؟
    یه حسی داره بهم می گه واقعا یه سال واسه موفقیت کمه!
    یعنی واقعا نمی شه یکی که از تابستون سال دوازده می خواد شروع کنه رتبه خوبی بیاره؟

12. 1 نفر تشکر کرده است ... liaa
  13. Top | #7
    کاربر انجمن

Khoshhalam
    رشته تحصیلی
    تجربی
    مقطع تحصیلی
    دبیرستان
    استان
    کهگیلویه و بویراحمد
    شهر
    یاسوج
    نمایش مشخصات
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir-javadi نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از مطالب خوبت .
    لطفا همینطور ادامه بده به تکمیلشون.
    فقط من برام یه سوال پیش اومد ممنون می شم اگه جواب بدی بهم.
    شما که خودت اینقد اطلاعات داری به نظرت چرا امسال باید بمونی واسه سال بعد؟
    یه حسی داره بهم می گه واقعا یه سال واسه موفقیت کمه!
    یعنی واقعا نمی شه یکی که از تابستون سال دوازده می خواد شروع کنه رتبه خوبی بیاره؟
    خوشحالم که مطالب براتون مفید بوده
    اطلاعاتی که من دارم حاصل صدها اشتباهی بوده که من و دیگران مرتکب شدیم و الان دارم بهترین هاشونو گلچین و خدمتتون عرض میکنم. خیلی مطلب دیگه هست که سعی میکنم همشون رو تا چند روز بعد تکمیل کنم. اتفاقا خیلیا هستن که حتی با سه ماه خوندن پزشکی دانشگاه خیلی خوب آوردن ولی من رتبه تاپ میخوام که امسال دیگه ممکن نیست. راه و چاه رو دیر یاد گرفتم و دیگه فایده ای برام نداشت

14. 5 نفر تشکر کرده اند ... amir-javadi, ArweNN, AynazZ, fatemehp1381, liaa
  15. Top | #8
    کاربر نیمه فعال

رشته تحصیلی
    تجربی
    مقطع تحصیلی
    دبیرستان
    تشکر شده 49 بار در 37 ارسال
    نمایش مشخصات
    کسایی که از دانشجویان پزشکی مشاوره میخوان، حتما بخونن!

اولا که دانشجوی پزشکی، فقط در صورتی میتونه به شما مشاوره کارشناسی شده بده که روانشناسی هم خونده باشه. البته کمک گرفتن از یه دانشجوی پزشکی صرفا برای مشکلات درسی عیبی نداره ولی هرچیزی که میگن هم درست نیست. روش های یک دانشجوی پزشکی برای درس خوندن، منابعش و ... میتونه برای بقیه مفید باشه ولی میتونه هم مضر باشه. با توجه به تجربه کم و عدم آگاهی کافی کلی دانشجویان پزشکی، کمک گرفتن شما از این افراد مثل انداختن تیری در تاریکی می‌مونه. اغلبشون اصلا نمیدونن چکار کنن و روش های خودشون رو برای همه تجویز میکنن! مشاور باید حرف مراجعه کننده رو بشنوه و با توجه به شرایطش بهش مشاوره بده. یه سری از مشاورا با اعتماد به سقف! و آب و تاب از تجربیاتشون و راه حل هاشون برای موفقیت شما میگن. یادتون باشه مشاور خوب مشاوری هست که عمل کنه، نه فقط حرف بزنه! عده ای هم هستن که مثل موسسه مکتبستان و مدیرش دنبال سود کلان هستن و اصلا کاری به دانش آموز ندارن. من سال قبل dvd هاشون رو خریدم (اون زمان شناختی ازشون نداشتم). شما بگو حتی یک کلمه از این dvd ها مطابق با کتاب درسی باشه! مدرس هیچ تسلطی روی کتاب درسی نداره و انگار رفته ویکیپدیا سرفصل رو سرچ کرده هرچی دیده داره میگه! حتی دارن میلیون ها میلیون پول میگیرن تا جزوه ای بدن که از کمک درسی کپی کردن. یه اشتباه دیگه داوطلبا اینه که میرن مشاوره تلفنی میگیرن! عزیز من، مشاوره تلفنی هیچ سودی -تکرار میکنم هیچ سودی- برای شما نخواهد داشت و انگار ماهی چند صد هزار تومن پولتون رو میریزین توی جوب! نتیجش هم این میشه که طرف چند سال پشت کنکور میمونه. توجه کنید که تقریبا هیچ مشاوری خاطرخواه خود شما نیست، بلکه خاطرخواه پول شماست! اگر پیش مشاوری رفتین و برنامه ای براتون نوشت که ساعت داشت (مثلا از ساعت 8 تا 10 صبح زیست و ...) یا اینکه مستقیما dvd و کتاب خاصی رو پیشنهاد کرد (اغلب از فروش این موارد به مراجعینشون حتی تا پنجاه سود میگیرن!) بدونید که اون مشاور نیست و صرفا یه کلاه برداره که دنبال چند تا آدم ساده لوح می‌گرده. حتی تو یکی از تاپیک ها دیدم فردی رو که رتبه برتر کنکور بوده ومیگه چرا لایکم نمی‌کنید؟ البته قصدش فقط کمک بی منته!یادتون باشه که مشاور شما باید تا حد امکان منظم باشه و داره پول میگیره که شما رو درست راهنمایی کنه و منظمتون کنه. دانشجویان پزشکی (به ویژه مشاورانی مثل مشاوران ویژه قلمچی)، اغلب بر اساس میل خودشون عمل میکنن و کلی منت میزارن روی سردانش آموزی که پول داده تا راهنماییش کنن. شما پول دادی و باید تا قرون آخرش رو استفاده کنی. اگر شما ضعیف کار کنید، مشاورتون موظفه شما رو جمع کنه نه اینکه کلا بی خیالتون بشه (چیزی که کسایی که مشاور تلفنی گرفتن بیشتر درک میکنن. مثلا دو سه شب پیام یا گزارش کار به مشاورتون نمیدین و اونم کلا قید شما رو میزنه. به هر حال اون پولشو گرفته و براش مهم نیست چی سر شما میاد!) بهانه اینکه مشاورتون امتحان داشته و نرسیده به شما رسیدگی کنه یا اینکه شب امتحان تا صبح درس خونده و این چند روز کلا خواب بوده (که نشان دهنده بی نظمیش هست) و ده ها دلیل پوچ دیگه برای شما ارزشی نداره. درسته باید درک متقابل وجود داشته باشه و قرار نیست مشاور به خاطر شما زندگیش رو به هم بزنه ولی باید پیرو ضوابط باشه. (این حالت در گروه مشاوره مددی در شهر ما هم دیده میشه. جالبه بدونید که مدیر موسسه لیسانس تاریخ داره و داره به خاطر مشاوره بی کیفیت چند تا دانشجوی پزشکی، حدود 80 درصد سهم میگیره). دیده شده طرف چون رتبه برتر شده، اومده خدمات مشاور ویژه (البته الکی مثلا مشاور ویژه!) ارائه میده و چندین میلیون میگیره (مثل خواهران بناوند در شهر ما که 50 میلیون میگیرن بابت مشاوره ویژه که عملا هیچ فرقی با مشاوره عادیشون نداره. تازه کلاس شیمی هم گذاشتن نفری 4 میلیون! و منشیشون که در واقع یکی از عوامل تبلیغاتشون هم هست ادعا میکنه بهترین دبیر شیمی جنوب کشورن! ) مشاورانی هم هستن که هر دو هفته یه بار (مثلا بعد از آزمون) یا هر هفته به مدت حدود یه ساعت یا کمتر شما رو می‌بینن. توجه کنید که شما دارین پول میدین که مشکلات خودتون رو بیان کنید. اگر قرار باشه مشاور شاد و خوشحال حرف بزنه و شما فقط گوش کنید، اونموقع باید مطمئین باشید که شما رو احمق فرض کرده. مثلا طرف خیلی تعریف میکنه که آره من مشاور قلمچی هستم و بیست سال سابقه کار دارم و ده ها داوطلب موفق داشتم و ... اونوقت تا ازش میپرسین فلانی من فلان مبحث رو مشکل دارم، میگه عیب نداره تو طبق مثلا قلمچی برو جلو خودش درست میشه . کوچک ترین انتقادی هم کنین میگه اومدی پیش من که حرف منو بشنوی. اگر میخوای حرف خودتو بزنی دیگه نیا! (مثال بارزش آقای شفیعی در شهر ما که با لیسانس کشاورزی داره نیم ساعتی صد هزارتومن میگیره تا این چرت و پرت ها رو تحویل شما بده. شرایطی که ذکر کردم عینا شرایط همین فرد بود)
    یه مسئله مهم دیگه هم که هست اینه که بدونین هیچکس با یه ماه خوندن پزشکی نمیاره! فلان پکیج در یه هفته نمی‌تونه از صفر تا صد کنکور رو به شما آموزش بده! هیچ مشاوری ابرانسان نیست! و صدها شعار تبلیغاتی مسخره دیگه
    خلاصه گول یه عده مشاور نما رو نخورین. خیلیا هستن که دوست دارن به شما تلقین کنن شما بلد نیستین درس بخونید تا جیبتون رو خالی کنن. بهترین برنامه ریز هر فرد خودشه و فقط یه راهنما میخواد تا راهشو درست طی کنه. فعلا پیگیر پست های من باشید تا بدون درس خوندن خوندن، در یه هفته پزشکی دانشگاه تهران رو بیارین!
    داداش پست ها بیشتر بود چرا قبلیا نیس پس؟پاک کردی؟
    و اینکه میشه تموم منابعی که امتحان کردی رو تحلیل کنی؟
    مرسی بابت زحماتت انشالله نتیجه کارتو سال بعد ببینی ❤

16. 2 نفر تشکر کرده اند ... liaa, NimaHdp
  17. Top | #9
    کاربر انجمن

Khoshhalam
    رشته تحصیلی
    تجربی
    مقطع تحصیلی
    دبیرستان
    استان
    کهگیلویه و بویراحمد
    شهر
    یاسوج
    نمایش مشخصات
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash.ye نمایش پست ها
    داداش پست ها بیشتر بود چرا قبلیا نیس پس؟پاک کردی؟
    و اینکه میشه تموم منابعی که امتحان کردی رو تحلیل کنی؟
    مرسی بابت زحماتت انشالله نتیجه کارتو سال بعد ببینی ❤
    سلام
    مرسی از پیگیریتون. بله بیشتر بودن. پاک کردم دوباره به ترتیب فهرستی که ساختم بزارم. پست منابع و روش مطالعه هم آماده شده و فقط تایپ کردنشون مونده که پست کنم
    خواهش می‌کنم. امیدوارم شما هم موفق باشید

18. 2 نفر تشکر کرده اند ... amir-javadi, ArweNN
  19. Top | #10
    کاربر نیمه فعال

تشکر شده 142 بار در 74 ارسال
    نمایش مشخصات
    حالا که دوستان جمعن منم یه سوال بپرسم
    من داوطلب نظام قدیمم
    رفیقم میگه یه مدت بعد از اینکه برای کنکور ثبت نام کردیم یه پیامک اومده از طرف سنجش و گفته از 19تا22 اسفند وقت دارید که برید توی سایت و نظامتون رو تایید کنید
    حالا من اصلا این پیامو ندیدم و طبیعتا اقدام هم نکردم
    چه گلی بمالم به سرم الان؟
    [IMG][/IMG]

20. Top | #11
    کاربر انجمن

Khoshhalam
    رشته تحصیلی
    تجربی
    مقطع تحصیلی
    دبیرستان
    استان
    کهگیلویه و بویراحمد
    شهر
    یاسوج
    نمایش مشخصات
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfann21 نمایش پست ها
    حالا که دوستان جمعن منم یه سوال بپرسم
    من داوطلب نظام قدیمم
    رفیقم میگه یه مدت بعد از اینکه برای کنکور ثبت نام کردیم یه پیامک اومده از طرف سنجش و گفته از 19تا22 اسفند وقت دارید که برید توی سایت و نظامتون رو تایید کنید
    حالا من اصلا این پیامو ندیدم و طبیعتا اقدام هم نکردم
    چه گلی بمالم به سرم الان؟
    درود به شما
    لازم نیست نگران باشید. بله این پیامکی بوده که روی همه شماره هایی که هنگام ثبت نام وارد شده، فرستادن و هدفشون اطمینان از این قضیه بوده که اگر در هنگام ثبت نام، در صفحه مربوط به انتخاب نوع نظام آموزشی، گزینه اشتباه رو انتخاب کردین بتونید اصلاحش کنید. (دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری صفحات 10 تا 12) اگر از همون اول درست وارد کردین هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت

21. 1 نفر تشکر کرده است ... erfann21
  22. Top | #12
    کاربر انجمن

Khoshhalam
    رشته تحصیلی
    تجربی
    مقطع تحصیلی
    دبیرستان
    استان
    کهگیلویه و بویراحمد
    شهر
    یاسوج
    نمایش مشخصات
    حالا بریم روی تحلیل منابع خودم و منابع موجود در بازار!

بازم میگم اولین گام موفقیت در کنکور، انتخاب منبع درسته. کلا وقتی بحث از کنکور پیش میاد، توی ذهن همه، تصویر یه عالمه کتاب میاد و یه نفر که صبح تا شب مشغول درس خوندن هست. مشکل فعلی اینه که تعدد منابع، انتشارات و موسسات مختلف باعث شده که بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان کنکور برای انتخاب منبع سردرگم بشن. بعضا دیده شده دانش آموز یا داوطلب کنکور تعصب عجیبی روی یک منبع خاص داره و حاضر به گرفتن منبع دیگه ای نیست یا برای یه درس چندین منبع داره که بعضی از اونا حتی یه بار خونده نشدن
    حالا برای کنکور لازمه این همه کتاب خوند؟ یا میتونیم با اتخاب منابع خوب و استاندارد که بهترین هستند به جای چندکتاب نه چندان خوب، یک کتاب معتبر بخونیم و در عین حال بر همه مطالب تسلط داشته باشیم و چیزی رو از دست ندیم؟ قبلا بحث تک منبعی بودن رو بیان کردم و الان هم به خاطر اهمیتش دوباره تکرار میکنم. یادتون باشه تفسیر تک منبعی بودن این نیست که شما فقط با یه منبع کار کنید و باقی رو بزارید کنار (البته منظور هم این نیست که هرچی کتاب تو بازار هست بخرین ). منظور اینه که تمرکزتون بیشتر روی کتاب کمک درسی معتبرتر باشه. خب حالا کدومش؟! اول منابع خودمو میگم و بعد دونه دونه بررسیشون می‌کنم تا به بهترینشون برسیم. اگر منبع جدیدی خریدم یا دیدم هم تحلیلش رو اضافه می‌کنم!

همین اول بدونید که کتاب های میکرو، میکرو طلایی، انتشارات مهر و ماه (از جمله کتاب های لقمه) و تخته سیاه (از جمله ریاضی بابک سادات) رو برای رشته تجربی پیشنهاد نمی‌کنم. البته استثنائاتی هم داره که جلوتر توضیح میدم. (از سایر رشته ها اطلاعی ندارم. ممنون میشم اگر نظری دارین بگین تا پست کامل‌تر بشه). متاسفانه سری نظام جدید میکرو اصلا قابل قیاس با گاج نقره ای نظام قدیم نیست و هم از لحاظ درس‌نامه و هم از لحاظ تست خیلی ضعیف تره. میکرو طلایی هم اسم و مولفش عوض شده و تغییر چندانی با میکرو نداره. کتاب های لقمه هم بسیار ناقص هستن و فقط برای یه امتحان ساده در حد کتاب به کارتون میان. بابک سادات هم برخلاف نظام قدیمش، برای نظام جدید ضعیف کار کرده.

ادبیات

منابع خودم: ادبیات موضوعی هفت خوان خیلی سبز، ادبیات موضوعی نشر الگو، سیر تا پیاز گاج، تست ادبیات درس به درس پایه و دوازدهم خیلی سبز، تست ادبیات درس به درس پایه و دوازدهم میکرو، کتاب های جامع و پاور تست مهر و ماه، مباحث ادبیات لقمه

این سوال که ادبیات رو درس به درس بخونیم یا مبحثی و اصلا چطوری بخونیمش؟رو قبلا جواب دادم. فقط یه یادآوری می‌کنم: اگر مدرسه میرین یا آموزشگاه خاصی رو پیوسته دنبال می‌کنید، اول از همه باید ببینید که اونجا معلمتون چطوری درس میده. اگر معلمتون درس به درس جلو بره و شما مبحثی، اوضاع خیلی به هم میریزه. کلا مبحثی کار کردن فواید خاص خودشو داره و باعث میشه که وقت آدم صرف خوندن کل مطالب نشه. اگر دهم یا یازدهم هستید، بهتره اولویتتون با درس به درس خوندن باشه و در کنار این مدل خوندن، یک یا دو مبحث رو هم کم به کم بخونید تا مهارتتون به تدریج زیاد بشه ولی اگر فرصت زیادی تا کنکور باقی نمونده یا اینکه خیلی درست حسابی درست نخوندید و کلی از مباحث عقب افتادین، میتونین زمان بیشتری رو نسبت به درس به درس خوندن، به مبحثی خوندن اختصاص بدین. (در هر صورت من حذف روش درس به درس و صرفا مبحثی خوندن رو پیشنهاد نمیکنم چون میتونه عواقب بزرگی داشته باشه). با توجه به اینکه الان تابستونه و وقت شما هم زیاد، می‌تونید هردو رو خیلی کامل با هم جلو ببرید

خب، چون مهر و ماه بین خیلیا محبوبیت چندانی نداره اول اونو توضیح میدم! کتاب ادبیات جامع مهر و ماه، شامل 2 جلد پایه و دوازدهم هست که هرکدوم در 8 فصل (ادبیات تعلیمی، پایداری، غنایی و ...) تدوین شدن. روش آموزشش اینطوری هست که برای هردرس از کتاب، بسته های واژگان، املا، دستور، آرایه های ادبی، معنی و مفهوم و تاریخ ادبیات داره (مختصر و مفید) و بعد از درس نامه هر درس تعدادی تست به تمایز مبحث از مطالب همون درس آورده شده. در مجموع حدود 3000 تست داره که از نظر من استانداردن و بد نیستن. طراحان کتاب های جامع، سعی می‌کنن تست های کمتر ولی جامع تر بیارن تا شما بتونید با حل کردن تست ها، در کوتاه ترین زمان به اشراف نسبی از مطالب درستون برسید و این کتاب هم از این قاعده مستثنی نیست. یکی از ویژگی های خوب این کتاب داشتن آزمون جامع فصل به فصل (هر فصل یه آزمون) هست که در مجموع با داشتن 8 آزمون فصلی، راه مناسبی رو برای سنجش یادگیری شما قرار داده. دقت کنید کتاب های جامع در کل برای سال آخر مناسبن. طبیعتا اگر دهم یا یازدهم هستید، تهیه این کتاب ها به شما توصیه نمیشه. یادتون باشه که چاپ 8 به بعد این کتاب برای کنکور 99 مناسبه. سری کتاب های پاور تست و تست ادبیات دهم و یازدهم هم در 8 فصل (به همون اسم ها!) تدوین شدن. این کتاب ها توضیحات کامل تری نسبت به کتاب جامع دارن و برای استفاده در طول سال برای امتحانات و آزمون های آزمایشی مناسب هستن. پاور تست ها، هر درس از کتاب رو در سه بخش قلمرو فکری، ادبی و زبانی تحلیل کردن و برای هر درس تست هایی به تمایز قلمرو دارن. هرکدوم تقریبا 1000 تست دارن و سطحشون هم مثل کتاب جامع بد نیستن و میتونن شما رو تا درصد خوبی بالا بکشن. از ویژگی های دیگه این کتاب ها میشه به 4 آزمون ویژه (فصل 1و2، 1تا4، 1تا6، 1تا8)، ضمیمه تاریخ ادبیات کل کتاب و تست های مرتبط با اونا، ضمیمه 20گاه (برای مرور سریع و کوتاه روی 20 آرایه ادبی مهم) و ضمیمه واژه نامه املایی کل کتاب اشاره کرد. کتاب های لقمه هم که کلا ضعیفن. شخصا کتاب های انتشارات مهر و ماه رو پبشنهاد نمی‌کنم چون گزینه های بهتری هم وجود دارن!

سیر تا پیاز گاج هم کتابی با درس نامه گسترده و کامل هست که تمرکزش مثل کتاب های تست و پاورتست ادبیات مهر و ماه، روی آموزش هست ولی تست های ضعیفی داره. کتاب های سیر تا پیاز، شامل 3 بخش آموزش، تست و آزمون تشریحی درس به درس هستن که برای امتحانات مدرسه جوابگوی شما هست. شخصا برای آموزش درس به درس خوندن، سیر تا پیاز رو پیشنهاد می‌کنم

با اینکه قبلا گفتممیکرو رو پیشنهاد نمیکنم ولی چون خودم دارمش بد نیست یه تحلیل ریز داشته باشم ازش. قالب این کتاب مثل قالب ادبیات جامع هست. درس نامه خلاصه و تست ها به تفکیک قلمرو ادبی ولی هم درس نامه ناقص و هم تست خوبی نداره. و اما خیلی سبز! بهترین کتاب تست به تفکیک درس به درس! یه درس نامه بسیار کوتاه از لغات و ابیات در آخر کتاب آورده شده که فقط برای یه مرور 30 ثانیه ای کافیه و تقریبا نمیشه بهش گفت درس نامه! البته تست های هردرس به تفکیک مبحث (آرایه، زبان فارسی، قرابت و...) هست و سطح بالا و بسیار خوبی داره. پیشنهاد شخصی من برای تست درس به درس، خیل سبز هست. اگر فردی هستین که برای تست زدن چالش میخواین، حتما ازش استفاده کنید!

از بین مبحثی های ادبیات، هفت خوان درس نامه خیلی کامل تر و جامع تر داره و به هر دانش آموزی با هر سطحی، از صفر تا صد مطالب رو آموزش میده. تست های تالیفی فراوان و مطابق با استاندارد آسون به سخت هم پله به پله شما رو به چالش می‌کشه. در صورتی که نشر الگو کتابی با درس نامه بسیار خلاصه تر و در بعضی موارد ناقص هست. در کل، تست های تالیفی نشرالگو کمتر از هفت خوان هست ولی تست های شناسه دارش (قلمچی، گزینه 2، سنجش، گاج، المپیاد ادبیات و...) بیشتره. حالا دونه به دونه:
    در مبحث لغت و املا، هفت خوان بسیار بهتر از نشرالگو کار کرده. تک تک لغاتی که می‌تونن برای طرح سوال استفاده بشن از هر جای کتاب جمع آوری و در درس های مجزا آورده شده آورده شده (از این لحاظ نشر الگو ضعیف کار کرده). لغت و املای هفت خوان در هر درس، بخشی به اسم برای حرفه ای ها داره که تمام لغات ایهام دار (مثل کلمه مدام، شور و ...) مربوط به اون درس رو با مثال بررسی کرده. در بخش املایی این کتاب هم قسمت هایی تحت عنوان واژه های متشابه از نظر آوایی و املایی (مثل ستور و سطور، اسیر و اصیر و اثیر و ...)، گروه واژه های املایی (مثل وقاحت و بی حیایی، فحش و ناسزا، سودا و هوس و ...) و املای ریشه ای (مثل ضمین، ضمن، مضمون، تضمین،ضمانت، مضامین و ...) وجود داره که از قسمت متناظرش در کتاب های الگو بسیار کامل تر هست و این کتاب رو یه سر و گردن بالاتر از نشر الگو قرار میده. ضمیمه تاریخ ادبیات کتاب لغت و املای هفت خوان، کامل تر از هرکتاب دیگه ای در بازار هست که نشر الگو از این قسمت محرومه!. نشر الگو برای تاریخ ادبیات نظام جدید، فقط یه پوستر و اون هم صرفا به خریداران اینترنتی کتاب هاش میده که جز اسم نویسنده و کتاب های اون، هیچ توضیح دیگه ای نداره و بسیار ناقص هست. ضمیمه دسته بندی لغات (القاب خدا، جانوران، گیاهان و ...) هم در کتاب لغت و املای هفت خوان کامل تر از الگو هست و برتریش رو تثبیت می‌کنه. در این بین، علیرضا عبدالمحمدی برای کتاب الگوی خودش دو ضمیمه اضافه و خارج از کتاب آورده که به نظرم نیازی نبوده و صرفا برای این بوده که بگه آره آقا ما یه چیزی بیشتر داریم! یکی تکنیک های طراحی شده خودش و یکی هم صد متن املایی خارج از کتاب. البته هردو کتاب علاوه بر تست های لغت و املای درس به درس، قسمتی به عنوان آزمون های جامع دارن که شامل لغات سه سال هست که می‌تونید برای مرور و جمع بندی استفاده کنید
    ولی در مبحث قرابت معنایی، نشر الگو خیلی بهتر کار کرده! قرابت معنایی نشرالگو بخشی به اسم مفاهیم پرتکرار داره که 65 مفهوم متداول در تست ها رو توضیح و تفسیر کرده و برای هر مفهوم هم چند مثال آورده شده که شما با نمونه ها هم آشنا بشید. قرابت معنایی نشرالگو در هر درس، تمام شعرها و متون رو با ذکر مفهوم و مثال از ابیات مختلف با مفهوم یکسان، توضیح داده که شما برای تست زدن آماده می‌کنه. تقریبا تمام تست های قرابت معنایی الگو شناسه دار هستن! و سطح بسیار خوب و چالشی دارن. در مقابل، قرابت معنایی خیلی سبز، درس نامه نداره و فقط تست هست. جالبه بدونید تقریبا هیچکدوم از تست های قرابت معنایی هفت خوان شناسه ندارن و همگی تالیفی هستن! هر دو کتاب علاوه بر تست های درس به درس، دارای آزمون جامع هم هستن. آزمون های جامع نشر الگو، تحت عنوان 200 نون شب (هر نون شب یک صفحه هست که شامل 5 تست میشه) به شما ارائه داده شده که همونطور که از اسمش معلومه می‌تونید شبی یک یا بیشتر نون شب رو در برنامه ثابتتون قرار بدید و خیلی راحت به تسلط برسید. در مقابل، هفت خوان دارای 40 آزمون 15 سوالی هست که می‌تونید شبی یک آزمون رو در برنامه ثابتتون قرار بدید و لذت ببرید!
    در مبحث آرایه های ادبی و زبان فارسی، هفت خوان قوی تره. در این دو مبحث، هفت خوان درس نامه بسیار کامل تری داره و ضعف الگو قسمت کاملا مشهود هست. هردو کتاب علاوه بر تست های آرایه به آرایه، آزمون های جامع هم دارن که از نظر سطح و تعداد تست ها تقریبا یکسان هستن و البته هردو تقریبا تعداد تست های کنکور و شناسه دار برابری دارن

پیشنهاد شخضی: من خودم برای ادبیات (چون خیلی ضعیف بودم) با سیر تا پیاز شروع کردم. همراه با اون هفت خوان رو کار می‌کردم و بعد از تموم شدن هفت خوان و سیر تا پیاز رفتم سراغ الگو و خیلی سبز. هنوز تست جامع ادبیات خیلی سبز و هفت خوان مناسب کنکور 99 چاپ نشده. در نتیجه بهترین پیشنهاد برای این تابستون، میتونه مبحثی های الگو و درس به درس سیر تا پیاز باشه. اگر به تسلط کافی روی مطالب این دو کتاب رسیدین، میتونین خیلی سبز رو هم کار کنید

+
    عده از دوستان درباره نشرالگو پرسیده بودن و مثلا اینکه موج آزمونش یا جامع خوبه یا نه؟ درکل، کاب های نشرالگو بر خلاف خیلی سبز که آموزش محور هست، تست محور هستن. خب اینجا چون بحث ادبیات رو داریم، منم کتاب های ادبیاتشون رو بررسی می‌کنم. کتاب ادبیات جامع و کتاب موج آزمون نشر الگو، درس‌نامه ندارن و فقط تست هستن. نکات و خلاصه مطالب در قالب qr کد در بعضی صفحات کتاب ارائه شده. کتاب های موج آزمون از اواسط سال دوازدهم قابل استفاده هستن و قبل از اون خریدش رو پیشنهاد نمی‌کنم. ادبیات جامع الگو هم برای افرادی مناسبه که تا حالا تست های درس به درس رو کار نکردن و در واقع منبعی برای افزایش مهارت تست زدن هست (به گفته پشتیبانی سایت الگو). کتاب های سال به سال مجزاشون رو هم پیشنهاد نمی‌کنم. به نظرم از بین کتاب های الگو برای تابستون امسال، مبحثی ها رو کارکنید. باقیشون نیاز نیست

دینی

منابع خودم: تست دینی درس به درس پایه و دوازدهم خیلی سبز، تست دینی درس به درس پایه و دوازدهم میکرو، دینی جامع سیر تا پیاز (پایه و دوازدهم)، آیات و روایات خیلی سبز، دینی جامع بهمن آبادی (پایه و دوازدهم)، زیپ دینی نشر الگو

پیشنهاد شخصی: دینی جامع بهمن آبادی (پایه و دوازدهم)، تست دینی درس به درس پایه و دوازدهم خیلی سبز

عربی

منابع خودم: عربی جامع سیر تا پیاز (پایه و دوازدهم)، عربی سیرتاپیاز دهم جداگانه، عربی سیر تا پیاز یازدهم حداگانه، تست عربی درس به درس پایه و دوازدهم خیلی سبز، تست عربی درس به درس پایه و دوازدهم میکرو، عربی جامع نشر الگو ایاد فیلی

پیشنهاد شخصی: تست عربی درس به درس پایه و دوازدهم خیلی سبز، عربی جامع نشر الگو ایاد فیلی

زبان

منابع خودم: تست زبان درس به درس پایه و دوازدهم خیلی سبز، تست زبان درس به درس پایه و دوازدهم میکرو، زبان جامع مبتکران یا همون شهاب اناری! (تک جلدی)، زبان جامع سیر تا پیاز (پایه و دوازدهم)، پت و متن خیلی سبز، درک متن انگلیسی به زبان ساده مبتکران

پیشنهاد شخصی: زبان جامع مبتکران یا همون شهاب اناری! (تک جلدی)، تست زبان درس به درس پایه و دوازدهم خیلی سبز، درک متن انگلیسی به زبان ساده مبتکران

شیمی

منابع خودم: تست شیمی درس به درس جامع (پایه و دوازدهم) خیلی سبز، تست شیمی دهم خیلی سبز، تست شیمی یازدهم خیلی سبز، تست شیمی درس به درس جامع (پایه و دوازدهم) میکرو، تست شیمی دهم الگو، تست شیمی یازدهم الگو، تست شیمی دوازدهم الگو

پیشنهاد شخصی: کتاب تست های خیلی سبز و الگو برای هر پایه به صورت جداگانه (نه جامع!)

* علی‌رغم درس نامه نسبتا خوب کتاب جامع میکرو شیمی، تست های خوبی نداره (اکثرا تالیفی و فاقد سطح مناسب). با وجود اینکه خیلیا طرفدار میکرو هستن، من برای این درس در نظام جدید، پیشنهاد نمی‌کنم

فیزیک

منابع خودم: تست فیزیک درس به درس جامع (پایه و دوازدهم) خیلی سبز، تست فیزیک دهم خیلی سبز، تست فیزیک یازدهم خیلی سبز، تست فیزیک درس به درس جامع (پایه و دوازدهم) میکرو، تست فیزیک دهم الگو، تست فیزیک یازدهم الگو، تست فیزیک دوازدهم الگو، سیر تا پیاز جامع (پایه و دوازدهم)

پیشنهاد شخصی: کتاب تست های خیلی سبز و الگو برای هر پایه به صورت جداگانه (نه جامع!)

* کتاب تست جامع میکرو فیزیک، درس نامه خلاصه و تست های شناسه دار زیادی داره. خیلی از خریداران این کتاب، ازش راضی هستن ولی با توجه به سطح رقبای این کتاب و مقایسه اونها از لحاظ سطح تست و درس‌نامه، باز هم من این کتاب رو پیشنهاد نمی‌کنم

ریاضی

منابع خودم: تست ریاضی مبحثی جامع (پایه و دوازدهم) خیلی سبز، تست ریاضی دهم خیلی سبز، تست ریاضی یازدهم خیلی سبز، تست ریاضی مبحثی جامع (پایه و دوازدهم) میکرو، تست ریاضی دهم الگو، تست ریاضی یازدهم الگو، تست ریاضی دوازدهم الگو، سیر تا پیاز جامع (پایه و دوازدهم)

پیشنهاد شخصی: کتاب تست خیلی سبز جامع (پایه و دوازدهم)، کتاب تست های الگو برای هر پایه به صورت جداگانه

* کتاب تست جامع میکرو ریاضی، درس نامه بسیار خلاصه و گاهی اوقات ناقص داره و سطح تست هاش پایینتر از کتاب های پیشنهادی من هست. فلذا من این کتاب هارو پیشنهاد نمی‌کنم

زیست

منابع خودم: کتاب تست و درس نامه جامع (پایه و دوازدهم) خیلی سبز، تست زیست دهم خیلی سبز، تست زیست یازدهم خیلی سبز، کتاب تست و درس نامه جامع (پایه و دوازدهم) میکرو، تست زیست دهم الگو، تست زیست یازدهم الگو، تست زیست دوازدهم الگو، آزمون پلاس گاج پایه، آزمون پلاس گاج دوازدهم، هفت خوان دهم، یازدهم و دوازدهم مبتکران

پیشنهاد شخصی: کتاب تست های خیلی سبز، الگو و هفت خوان مبتکران برای هر پایه به صورت جداگانه (یه وقت نرید شاد و خوشحال هرسه تا رو بخرید! هرسه خوبن ولی نه برای همه! قبلش باهام یه مشورت کنید تا با توجه به سطحتون، گزینه بهتر رو براتون پیشنهاد بدم)

* علی‌رغم درس نامه خیلی خوب کتاب میکرو زیست پایه، درس نامه کتاب میکرو زیست دوازدهم و کتاب تست میکرو پایه و دوازدهم سطح خوبی ندارن. با وجود اینکه خیلیا طرفدار میکرو هستن، من برای نظام جدید، پیشنهاد نمی‌کنم

دوستان توجه داشته باشید منابع پیشنهادی من به صورت کلی هست و با توجه به سطح شما میتونه تغییر کنه و حتی غیر از منابعی که گفتم باشه. کتاب های خوب دیگه هم توی بازار هستن. حتما قبلش باهام مشورت کنید.
    ویرایش توسط NimaHdp : 19 خرداد 98 در ساعت 13:22 دلیل: تکمیل مطالب پست!

23. 2 نفر تشکر کرده اند ... amir-javadi, liaa
  24. Top | #13
    کاربر نیمه فعال

رشته تحصیلی
    تجربی
    مقطع تحصیلی
    دبیرستان
    تشکر شده 49 بار در 37 ارسال
    نمایش مشخصات
    خب فکر کنم حالا دلیل تاخیر در ارسال پست مربوط به منابع رو متوجه شدین
    کافیه یه خرده بالاتر پستش رو چک کنید. فقط بخش مربوط به تحلیل منابع ادبیات، به اندازه تمام تحلیل هایی هست که تا حالا دیدین!
    به هر حال بازم خوشحال میشم اگر نقضی وجود داره بگید تا توضیح کامل تر بدم
    خیلی لطف میکنی داداش ممنون که وقت میزاری❤
    فقط اینکه یه پیشنهاد:اگه میشه پایان تحلیل منابع هر کتاب ،ترکیبی که خودت مناسب میدونی و میخوای که سال بعد استفاده کنی رو به عنوان پیشنهاد مطرح کن!

25. 2 نفر تشکر کرده اند ... liaa, NimaHdp
  26. Top | #14
    کاربر اخراجی

Tajob
    رشته تحصیلی
    تجربی
    مقطع تحصیلی
    دبیرستان
    استان
    اصفهان
    تشکر شده 786 بار در 399 ارسال
    نمایش مشخصات
    کامل بود ممنون به خاطر وقتی که میذاری. هر چند از ما 98 ایا گذشت ...
    میگم پستات رو حذف کردی ؟ چون فقظ تحلیل فارسی هست !

27. Top | #15
    کاربر انجمن

Khoshhalam
    رشته تحصیلی
    تجربی
    مقطع تحصیلی
    دبیرستان
    استان
    کهگیلویه و بویراحمد
    شهر
    یاسوج
    نمایش مشخصات
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
    کامل بود ممنون به خاطر وقتی که میذاری. هر چند از ما 98 ایا گذشت ...
    میگم پستات رو حذف کردی ؟ چون فقظ تحلیل فارسی هست !
    آره عزیز دیگه برای ما فایده نداره
    پست های قبلی رو آره. یه فهرست دارم قراره طبق اونا طبقه بندی پست ها رو انجام بدم. مجددا همه رو میزارم نگران نباشید
    از بین پست های مربوط به منابع، فعلا فقط ادبیات رو تایپ کردم. باقی رو روی کاغذ دارم و حجم هرکدوم تقریبا همین اندازه میشه! تایپشون وقت گیره. سعی میکنم تا آخر امشب پست های منابع رو تکمیل کنم و فردا هم تمام پست های فهرست رو بزارم تا مطالب مشاوره ای تاپیک تکمیل بشه. چند تا دوست قوی و تراز بالا هم دارم که احتمالا بعد از تکمیل مطالب مشاوره ای، با کمکشون پست های درسی رو شروع میکنیم. شاید هم مثل یکی دیگه از تاپیک ها جزوه دادیم بیرون!
    ویرایش توسط NimaHdp : 15 خرداد 98 در ساعت 16:58

28. 1 نفر تشکر کرده است ... liaa
صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)