خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45
    نمایش نتایج: از 61 به 67 از 67
    1. Top | #61
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      @NimaHdp
      سلام دوستان و دوست خوبمون آقا نیما گل که با دقت و با صرف وقت زیاد در حال بیان نکات کمکی و راه گشا هست !
      من تاپیک رو مطالعه کردم از اول تا آخر، این تاپیک همون طور که خودتون بهتر میدونید ظاهر امر، پست مربوط به منابع و تحلیل اونها پاک شده و سوالات مکرر دوستان برای دونستن منابع و دونستن نقطه نظر استارتر بابت تحلیل هر یک از منابع هست ! پیشنهاد می کنم برای بهبود وضعیت تاپیک، همون طوری هم که خودتون در پاسخ دوستان گفتید بخش های حذف شده تا به صورت فهرست وار قرار بگیره، موضوع منابع و تحلیل نظریه خودتون رو در این تاپیک به تناسب در یکی از پست ها ( که فکر می کنم همون پست اول بهتر هست ) قرار بدید.

شاد باشید.

2. Top | #62
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MYDR نمایش پست ها
      @NimaHdp
      سلام دوستان و دوست خوبمون آقا نیما گل که با دقت و با صرف وقت زیاد در حال بیان نکات کمکی و راه گشا هست !
      من تاپیک رو مطالعه کردم از اول تا آخر، این تاپیک همون طور که خودتون بهتر میدونید ظاهر امر، پست مربوط به منابع و تحلیل اونها پاک شده و سوالات مکرر دوستان برای دونستن منابع و دونستن نقطه نظر استارتر بابت تحلیل هر یک از منابع هست ! پیشنهاد می کنم برای بهبود وضعیت تاپیک، همون طوری هم که خودتون در پاسخ دوستان گفتید بخش های حذف شده تا به صورت فهرست وار قرار بگیره، موضوع منابع و تحلیل نظریه خودتون رو در این تاپیک به تناسب در یکی از پست ها ( که فکر می کنم همون پست اول بهتر هست ) قرار بدید.

شاد باشید.
      مرسی از وقتی که گذاشتین. خوشحالم که تاپیک مورد پسندتون بوده
      راستش دلیل حدف بعضی پست ها یا تاخیر در گذاشتنشون، انتقاد های زیاد و بعضا سوءاستفاده هایی هست که میشه. من یه پست انتقادی از مشاور ها (کسایی که از دانشجویان پزشکی مشاوره میگیرن بخونن!) گذاشتم که از چند نفر اسم بردم و برام شر شد. اگر از اول پیگیر پست های تاپیک بوده باشید، به یاد دارید پست های زیادی گذاشتم که بعضی مطالبش رو از زبون هیچکس نشنیدم و تجربه شخصیم بوده (البته تجاربی که گره‌گشا بودن)
      راستش من برای جلب توجه با پست های تاپیک کار نمی‌کنم. کاری ندارم تاپیک پایین بره یا بالا بیاد از نطر من یک نفر هم از پست های تاپیک سود ببره کافیه، حالا ایشون بخواد دکمه تشکر رو بزنه، امتیاز بده، نقل قول کنه و ... میل خودشه
      البته فرصت بشه، چشم حتما. اتفاقا پیشنهاد خیلی خوبی دادین. سایر سوالات، انتقادات و پیشنهاداتتون رو با آغوش باز میپذیرم
      شما هم همینطور
      ویرایش توسط NimaHdp : 06 تیر 1398 در ساعت 08:07

3. Top | #63
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen3031 نمایش پست ها
      سلام من سی سالم هست دیپلم تجربی دارم بنظرتون شرکت کنم
      توی دروس زبان و زیست و ریاضی خوب هستم
      لیانس هستم ولی متاسفانه کار پیدا نکردم
      سلام و درود
      قبلا خیلی کوتاه عرض کردم که بله امکان موفقیتتون هست ولی ریسک داره
      از نزدیکان خودم مثال بزنم که خیالتون راحت بشه. یکی از اقوام من سال دومی که کنکور داد پزشکی شیراز قبول شد. به دلیلی از دانشگاه خارج شد و حدودا پونزده سال در یکی از شعب بانک ملی شهرمون کار کرد. بعدها مجددا وارد دانشگاه شد. ۵ سال قبل، دوره ۷ ساله پزشکی عمومی رو تموم کرد و در حال حاضر با ۵۰ سال سن،‌ به عنوان پزشک عمومی فعالیت می‌کنه و درآمدش هم خدا رو شکر بالاست (بالا که میگم به این معنا نیست که بالای بیست یا سی میلیونه ولی خب زیاده! به ویژه از وقتی که درمانگاه زده درامدش بیشتر شده). توی باقی اقوام هم داریم کسانی رو که شرایط شما رو داشتن ولی الان پزشکن!
      کافیه یه سر به کتاب خونه ها و پانسیون های شهرتون بزنید که ببینید اوضاع از چه قراره. مثلا همه افرادی که به کتاب خونه مرکزی شهر ما رجوع میکنن، یا هدف پزشکی دارن یا وکالت. دیدم که بعضیاشون با سن بالا هم دارن تلاش میکنن
      خب حالا ریسکش چیه؟ طبیعیه که با افزایش سن، انگیزه افراد و احتمال موفقیتشون در آزمونی که سال ها از مطالبش دور بودن کم میشه. لب کلام اینه که توقع نداشته باشید الزاما همون سال اول که کنکور بدین موفق بشید. ممکنه حتی تا چند سال پشت کنکور بمونید. دقت داشته باشید که سوالات کنکور برای همه یکی هستن ولی رقیب های شما روز به روز قوی‌تر میشن. قبولی ها مثل بعضی ازمون های مراحل بالاتر پزشکی، بر اساس یک نمره معین حداقل نیستن. در واقع رتبه های کنکور، بر اساس تراز درس هاشون در هر سال گزینش میشن (مثلا ممکنه یک سال شما با میانگین درصد ۴۰ در همه دروس قبول بشین ولی سال بعد با میانگین درصد ۵۰ در همه دروس قبول نشین. البته این فقط یک فرض بود).خب شما باید با دانش آموزانی رقابت کنید که عمدتا در همون سال فارغ التحصیل میشن و کاملا در جو مطالعه و مدرسه هستن. واضه که این بچه ها میتونن تراز درس ها رو بیارن پایین (یعنی درصد های بالا بزنن) و قبولی رو برای شما سخت تر کنن. خیلی مهمه که شما اراده قوی داشته باشید و با تلاش زیاد وارد راه کنکور بشید. در اینصورت قبولی شما حتی در همون سال اول، دور از ذهن نخواهد بود! البته باید خیلی فاکتور های دیگه رو هم در نظر بگیرید که مسائل مالی از مهم ترین ها هست. باید فکر اینو بکنید که اگر قراره ۷ سال درس بخونید تا فقط به پزشکی عمومی برسید، هزینه هاتون از کجا قراره بیاد (به جز اواخر کار که میتونید خودتون شیفت کار کنید)
      یه حاشیه هم برم براتون . متاسفانه الان خیلی از دانشجویان و در واقع محصلان رشته های دیگه، کنار کشیدن و دارن خودشون رو برای کنکور آماده میکنن. واقعا هم حق دارن. بازار کارشون خیلی خرابه و آینده ای ندارن (به جز موارد انگشت شمار استثنا)
      میخوام بدونید که اگر کنکور ۹۹ قبول بشید چی میشه! اگر پیوسته بتونید ترم های پزشکی رو طی کنید، در ۳۸ سالگی پزشک عمومی خواهید شد. فعلا ۱ سال برای احتیاط کنار میزاریم! شما در ۳۹ سالگی، تصمیم خواهید گرفت ۴ سال هم تخصص رو ادامه بدین و اگر یک سال هم امتحان بورد تخصص قبول نشید، نهایتا در ۴۴ سالگی متخصص خواهید شد. خب طبیعتا شمای ۴۴ ساله متخصص از آقای پزشک عمومی ۵۰ ساله ما خیلی جلوتر خواهید بود! باز هم می‌تونید ادامه تحصیل بدین و بعد از ۲ سال فوق تخصص رو بگیرید. یک سال دیگه رو کنار میزاریم. حالا شما ۴۷ سال سن دارید و یک فوق تخصص هستید. اگر باز هم بخواین ادامه بدین، با گسترش cv خودتون میتونید به ترتیب استادیار، دانشیار و در نهایت استاد تمام بشید. در کنار ادامه تحصیل، می‌تونید عضو هیئت علمی باشید، کار کنید، دوره های ضمیمه ای رو بگذرونید (مثلا یکی از آشناها یه دوره ۶ ماهه جراحی زیبایی رو شرکت کرد و الان با جراحی های زیبایی درآمد زیادی داره)، ده ها میلیون در ماه درآمد داشته باشید، از زندگی لذت ببرید! و ...
      آخرش خیلی شیرین شد نه؟!
      ویرایش توسط NimaHdp : 06 تیر 1398 در ساعت 07:49

4. Top | #64
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام . نظرتون راجب شیمی نردبام نوشته ماز چیه؟

5. Top | #65
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shayan7992 نمایش پست ها
      سلام . نظرتون راجب شیمی نردبام نوشته ماز چیه؟
      سلام دوست عزیز
      متاسفانه متوجه نشدم منظورتون چه کتابی هست. از سرچ هم چیزی دستگیرم نشد. ممنون میشم اگر یه عکس از کتاب آپلود کنید

6. Top | #66
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام و وقت بخیر
      کنکوری های تجربی ۹۸ خسته نباشید!
      به جرئت میتونم بگم بزرگ ترین ضدحال زندگیم رو خوردم. هیچوقت فکر نمی‌کردم سوالات کنکور به این آسونی باشه و یه سری مطالب واضح رو سوال بدن. حسرت چند ماه قبل رو میخورم که فکر می‌کردم پزشکی تهران و شیراز دیگه دست نیافتنی شده و یه بازه نسبتا طولانی ضعیف کار کردم. البته گذشته ها گذشته. امیدوارم کنکور ۹۹ اینطوری نشه

7. Top | #67
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام و وقت بخیر
      خب الان ساعت تقریبا 6 صبحه و طبق روال معمول روز های سخت زنگیم بعد از مدت ها تا 12 ظهر خواب بودن، دوباره این موقع از خواب بیدار شدم
      تابستون داره تموم میشه و نتیجه انتخاب رشته ها هم اومد. امیدوارم کنکوری های 98 به خواسته هاشون رسیده باشن و کنکوری های 99 هم پایه رو خوب کار کرده باشن
      چون ممکنه یه بازه طولانی انجمن نباشم، گفتم بعد از مدت ها بد نیست یه پست بزارم تشکر کنم از تعدادی از اعضای انجمن که به من لطف داشتن و همراهیم کردن
      با اینکه حدس میزدم اصلا رتبه چهار رقمی هم نیارم ولی خدا رو شکر به یه رتبه نسبتا خوب رسیدم. اونی که میخواستم نبود ولی برام کافیه. حداقل میدونم نتیجه زحماتم رو گرفتم. امیدوارم سال بعد بتونم بهترش کنم
      موفق باشید

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن