خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 67
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز. مطالبتون بسیار مفید بود ، ادامه نمیدید ؟؟؟

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DrAminiRad نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز. مطالبتون بسیار مفید بود ، ادامه نمیدید ؟؟؟
      درود به شما
      لطف دارین. چرا که نه؟!

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      با تشکر از راهنمایی هاتون اجازه بدید به بخشی که درمورد میکرو و لغت و املای نشرالگو انتقاد کردید مخالفت کنم ، به نظرم میکرو انصافا کتاب بد نداره ! شاهکارشم که زیست شناسیشه ، لغت الگو هم به گفته مولفش تمام لغات بی ستاره و ستاره دار رو اورده !
      درمورد دروس تخصصی شما چه منابعی رو پیشنهاد میکنید؟

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آرشیو سوالات متداول شما در ارتباط با کار گروهی، مرور و جمع بندی

1. مطالعه گروهی چه فایده‌ای داره؟ وقتی تنهایی میشه درس خوند، چرا باید گروهی درس بخونیم؟ توی گروه هم می‌تونیم مثل خونه تمرکز کنیم؟ اصلا مگه وقتی با دوستام یه جا جمع بشیم میزارن من درس بخونم؟!

2. چه دروسی رو به صورت گروهی بخونیم؟ روزخونی خوبه؟ میشه فقط مباحث سخت رو گروهی بخونیم؟

3. اهمیت مرور کردن چیه؟ چرا درسی رو که با یه بار خوندن می‌فهمیم بازم باید مرور کنیم؟ وقت تلف کردن نیست؟ چه موقع مرور کنیم بهتره؟ چطور مرور کنیم؟ فقط روزخونی کنیم کافیه؟

4. ایزار های مرور کدوما هستن؟ چطوری مرور کنم بهتره؟ از رو چی مرور کنم؟ خلاصه نویسی کنم یا نه؟ اصلا می‌تونم این همه جزوه رو مرور کنم؟

5. کلاسور ارزیابی چیه و چه کاربردی داره؟ مرور از روی کلاسور ارزیابی چه کمکی می‌کنه؟

6. جعبه لایتنر چیه؟ کار کردن باهاش خیلی سخت نیست؟! نمیشه جعبه نباشه، چون من پیداش نمی‌کنم؟ چه درس هایی رو با این جعبه بخونیم؟

7. در ایام امتحانات ترم، اولویت با مطالعه تشریحی هست یا تستی؟ وقتی مدرسه به راه حل تستی مثل هوپیتال نمره نمیده، منطقیه تستی بخونیم؟ خب توی کنکور باید تست بزنم، حس نمی‌کنید تشریحی خوندن باعث میشه وقتم گرفته بشه؟ اصلا امتحان‌های ترم مهمن؟

8. در ایام امتحانات ترم، میشه دروس پایه رو هم بخونیم؟ چه ایرادی داره برای امتحان درس نخونم؟ اون قسمت هایی که عقب افتادم رو چکار کنم؟

9. در دوران جمع بندی کنکور، چطور مرور کنیم؟ از کی جمع بندی رو شروع کنم؟ چند ساعت درس بخونم؟ برای جمع بندی چه کتابی بگیرم؟

10. در هفته آخر چطور باید درس خوند؟ یا حضرت ارشمیدس! چکار کنم؟! این همه نکته رو چطور باید مرور کنم؟ از کجا باید شروع کنم؟

کافیه هرکدوم که میخواین بپرسین! منم سعی می‌کنم بهترین راه حل رو بهتون ارائه بدم. اگر سوال دیگه ای به ذهنتون میرسه که من نگفتم ممنون میشم بپرسید تا هم جوابتون رو دریافت کنید و هم آرشیو کامل‌تر بشه!
      ویرایش توسط NimaHdp : 17 خرداد 1398 در ساعت 01:49

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آرشیو سوالات متداول شما در ارتباط با استراحت، تفریح و تمرکز

1. چطور میشه در حین مطالعه تمرکز کرد؟ چرا نمی‌تونم موقع درس خوندن تمرکز کنم؟ چکار کنم که حواسم پرت نشه؟ اگر وسط درس خوندن مثلا یاضی یه نکته ای از ادبیات یادم اومد چکار کنم؟

2. چطور حین آمون تمرکز کنیم؟ چرا موقع خوندن سوال، حواسم پرت میشه؟ چکار کنم تمرکزم موقع آزمون بالاتر بره؟ چه چیزایی باعث میشه تمرکزم موقع ازمون کم بشه؟

3. چرا داوطلب کنکور، نمی‌تونه تفریح کنه؟ مگه میشه؟ حتی نمی‌تونیم یه خرده خوش بگذرونیم؟!

4. چه تفریحاتی برای یه کنکوری مناسبه؟ چه تفریحاتی انجام بدیم که به درسمون لطمه نزنه؟ چه وقت تفریح کنیم؟ یه وقتی بیش از حد وقتمون هدر نره؟!

5. آیا میشه در کنار درس خوندن برای کنکور، ورزش هم کرد؟ مشکلی برای کنکورم پیش نمیاد؟ چه ورزش هایی انجام بدم تا بهتر درس بخونم؟ اصلا ورزش کردن چه تاثیری در درس خوندن داره؟ من همین‌جوریش هم وقت ندارم درس بخونم. چه برسه به اینکه بخوام ورزش هم بکنم!

6. انجام چه کارهایی سبب کاهش خستگی ناشی از مطالعه میشه؟ چکار کنیم تا کمتر خسته بشیم؟ چرا این همه موقع درس خوندن خسته میشم؟

7. می‌تونم از بازی های کامپیوتری استفاده کنم؟ مثلا موقع استراحت. عیبی نداره؟ روز های تعطیل که وقت زیاد دارم، می‌تونم برم سراغ کامپیوتر؟ با موبایلم می‌تونم بازی کنم؟ حتی یه ثانیه هم نمیشه؟!

8. چرا استفاده از تلفن همراه مانع درس خوندن میشه؟ چه ایرادی داره عضو چند کانال تلگرامی باشم؟ اصلا مگه میشه بدون موبایل زندگی کرد؟! اگر موقع درس خوندن موبایل کنار دستم باشه چه اتفاقی می‌افته؟!

9. یک داوطلب کنکور در تابستون چطور باید تفریح کنه؟ میشه بره مسافرت؟ مگه میشه تابستون درس خوند؟! چه تفریحاتی برای تابستون مناسبه که به درس خوندن هم لطمه ای نزنه؟

10. چه تفریحاتی برای نوروز مناسبه؟ میشه برم مسافرت؟ اصلا توی عید چکار کنم؟ روزی چند ساعت استراحت کنم؟

کافیه هرکدوم که میخواین بپرسین! منم سعی می‌کنم بهترین راه حل رو بهتون ارائه بدم. اگر سوال دیگه ای به ذهنتون میرسه که من نگفتم ممنون میشم بپرسید تا هم جوابتون رو دریافت کنید و هم آرشیو کامل‌تر بشه!

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خسته نباشی دوست عزیز ، من کار هر روزم شده چک کردن تاپیک شما. میشه منابع اختصاصی ( مخصوصا زیست و فیزیک ) فعلا بذاری و تحلیل بمونه برای بعد ؟؟؟؟ پیشاپیش بابت پاسخگویی و این تاپیکت ممنونم

7. Top | #22
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نظر منم اینه که اگه ممکنه اول پست مربوط به منابع تکمیل بشه خیلی بهتره

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DrAminiRad نمایش پست ها
      خسته نباشی دوست عزیز ، من کار هر روزم شده چک کردن تاپیک شما. میشه منابع اختصاصی ( مخصوصا زیست و فیزیک ) فعلا بذاری و تحلیل بمونه برای بعد ؟؟؟؟ پیشاپیش بابت پاسخگویی و این تاپیکت ممنونم
      مرسی دوست عزیز
      چشم. پست منبع رو چک کنید، گذاشتم

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط liaa نمایش پست ها
      نظر منم اینه که اگه ممکنه اول پست مربوط به منابع تکمیل بشه خیلی بهتره
      باشه چشم. اسم کتاب ها رو گذاشتم
      تحلیلش یه خرده خسته کننده میشه برای خواننده فعلا فقط اسم ها رو داشته باشید تا تحلیلش بمونه برای بعد

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بنظر منم فعلا موضوعات کلی رو بگو و جزئیات بمونه بعدا و اینکه من موافق تبادد نظر نیستم چون خیلی وقت گیره و اینکه خود شمام چند روز دیگه احتمالا شروع میکنی حیفه وقته که اینجا تلف بشه

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arash.ye نمایش پست ها
      بنظر منم فعلا موضوعات کلی رو بگو و جزئیات بمونه بعدا و اینکه من موافق تبادد نظر نیستم چون خیلی وقت گیره و اینکه خود شمام چند روز دیگه احتمالا شروع میکنی حیفه وقته که اینجا تلف بشه
      راستش از امروز باید شروع می‌کردم که نمیشه
      باشه چشم

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NimaHdp نمایش پست ها
      آرشیو سوالات متداول شما در ارتباط با برنامه ریزی

1.با برنامه ریزی درس خوندن چه فایده ای داره؟ بدون برنامه نمیشه درس خوند؟ مگه میشه از قبل بگیم چی بخونیم؟ اگه حال درس‌خوندن نداشتم چکار کنم؟

2.چرا برنامه ریزی بعضی دانش آموزان با شکست مواجه میشه؟ اشکال از کجاست؟ از من یا برنامه؟ چه ایرادی داره بدون برنامه درس بخونیم؟ اصلا این همه سال بدون برنامه درس خوندیم چی شد مگه؟!

3.چه زمان‌بندی مناسب درس خوندنه؟ چند ساعت درس بخونم؟ از کی شروع کنم؟ می‌تونم شب درس بخونم؟ برای هر درس چقدر وقت بزارم؟ چقدر استراحت کنم؟

4.برنامه مطالعاتی یه دانش آموز باید چه مواردی رو دربرداشته باشه؟ چطوری شروع کنم؟ چه درس هایی رو بیشتر بخونم؟ اینکه میگن عمومی‌ها رو بزارم برای بعد از عید درسته یا غلط؟ بر برنامه مدرسه درس بخونم یا آزمون؟

5.چطوری از روزهای تعطیل به بهترین شکل استفاده کنیم؟ جمعه ها که مدرسه نمیرم چی بخونم؟ مدرسه‌ما پایه درس نمیده،میشه روزایی که مدرسه نمیرم پایه بخونم؟ هر روز از صبح تا شب درس میخونم. یه روز تعطیل هم نباید داشته باشم خوش بگذرونم؟!

6.روزخونی چیه و چرا مهمه؟ چه عیبی داره جای امروز، فردا درس بخونیم؟ اگر روزخونی کنیم، مطالب زودتر فراموش نمیشن؟

7.پیش‌خونی چه تاثیری در یادگیری داره؟ اصلا چی هست؟! سودش چیه؟ اتلاف وقت نیست؟ حالا چطور پیش خونی کنم؟

8.یک فارغ التحصیل چطوری باید درس بخونه؟ ممکنه امسال قبول بشم؟ چکار کنم قبول بشم؟ وای اگر قبول نشم چی؟! با برنامه خودم درس بخونم یا توی آزمون ها شرکت کنم؟ کی شروع به تست زنی کنم؟ با چه نسبتی درس ها رو بخونم؟

9.مشاور داشتن چه کمکی می‌کنه؟ می‌تونم خودم هم برنامه ریزی کنم؟ حتما لازمه پیش مشاور برم؟ از دوستم که مشاور داره عقب نمی‌افتم؟ پیش مشاور بشیم قبولیمون حتمیه دیگه؟! اصلا
      از کدوم مشاور کمک بگیرم؟

10.
      کتاب های مشاوره ای بازار می‌تونن کمکی کنن؟ چطوری ازشون استفاده کنم؟ چرا باید ساعت مطالعم رو تو این کتابا ثبت کنم؟

سوال شماره9 لطفا من کلا به همه ی مشاورا بدبینم ضمن اینکه پووول خووووون باباشونو میگیرن
      در من چه میگذرد؟؟؟

آن زمان که جهان در گذر است.....
      ویرایش توسط AynazZ : 18 خرداد 1398 در ساعت 16:28

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من یه سواله کلی هم دارم که خیلی حیاتیه جوابش برام!

چیکار کنیم که جا نزنیم تومسیر؟!!! از جوابای تکراری و کلیشه ای (مثل اهسته و پیوووووسته بخون...تفریح کنید....با برنامه بخونید....انگیزه و هدف داشته باشید....یا امثالهم) خستممممم! نمیگم اینا نکته نیست. چرا هست. مهمم هست ولی در عمل نمیشه اجراشونکرد گاهی. مثلا چجوری اهسته و پیوسته میشه خوند این حجممممم از کتابارو دقیقا؟ اون تفریح والا کوووفتم میشه! برنامه خب ممکنه به مشکل بخوره! اینا همه واقعیته.
      من خودم از اونایی بودم که از ابتدایی تا پیش مدرسه دولتی بودم! هیچیم ازقوانینه کنکوری خوندن نمیدونستم ولی سر کلاسه استادای مطرح استادا سرم قسم میخوردن!!!! ولی به رااااااااااااااحتی اوت شدم ^_^ فقط بخاطر خستگی و کنارررر کشیدن و واگذار کردنه بازی! این مدل کم اوردن واقعا دردناکه ولی خب حقیقتا خسته شدم!
      این بازیه کثیف باید یبار اونم برا همیشه پروندش "خوووب" بسته شه و تمام.

جمع بندیه سوالم -_- چیکار کنیم خسته نشیم ودر عین حال عقب نمونیم از برنامه؟
      در من چه میگذرد؟؟؟

آن زمان که جهان در گذر است.....
      ویرایش توسط AynazZ : 18 خرداد 1398 در ساعت 16:30

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AynazZ نمایش پست ها
      سوال شماره9 لطفا من کلا به همه ی مشاورا بدبینم ضمن اینکه پووول خووووون باباشونو میگیرن

قبلا یه پست در این باره گذاشتم. حالا با کمی ویرایش برای شما، مجددا میزارم:

استفاده از تجربیات یک مشاور توانمند و زیر نظر اون با برنامه ای خوب و استاندارد مطالعه کردن، خیلی مفیده، چون هم تو مسیر نادرست حرکت نمی‌کنید و هم با ارزیابی هایی که از شما به عمل میاد، می‌فهمید که دقیقا چکار کردید و چطوری درس خوندین. اگر این امکان برای شما وجود نداشت، خودتون هم می‌تونید برنامه مناسبی تهیه کنید و طبق اون درس بخونید (مشروط بر اینکه استاندارد های موجود مثل تنظیم ساعت مطالعه، رعایت بودجه بندی، داشتن روش مناسب برای ارزیابی و سایر مواردی رو که به اونا اشاره می‌کنم رعایت کنید و مثل خیلی از بچه ها، مشاور خودتون باشید و آسیب های نرفتن پیش مشاور رو به حداقل برسونید. حالا فرضا قصد دارید مشاور بگیرید. حتما به موارد زیر توجه داشته باشید
      اولا هر مشاوری، چه دانشجوی پزشکی باشه و چه نباشه ، فقط در صورتی میتونه به شما مشاوره کارشناسی شده بده که روانشناسی هم خونده باشه. البته کمک گرفتن از یه یک مشاور تحصیلی صرفا برای مشکلات درسی عیبی نداره ولی هرچیزی که میگن هم درست نیست. روش های یک مشاور برای درس خوندن، منابعش و ... میتونه برای بقیه مفید باشه ولی میتونه هم مضر باشه. با توجه به تجربه کم و عدم آگاهی کافی عده ای از مشاوران از جمله دانشجویان پزشکی، کمک گرفتن شما از این افراد مثل انداختن تیری در تاریکی می‌مونه. اغلبشون اصلا نمیدونن چکار کنن و روش های خودشون رو برای همه تجویز میکنن! مشاور باید حرف مراجعه کننده رو بشنوه و با توجه به شرایطش بهش مشاوره بده. یه سری از مشاورا با اعتماد به سقف! و آب و تاب از تجربیاتشون و راه حل هاشون برای موفقیت شما میگن. یادتون باشه مشاور خوب مشاوری هست که عمل کنه، نه فقط حرف بزنه! عده ای هم هستن که مثل موسسه مکتبستان و مدیرش دنبال سود کلان هستن و اصلا کاری به دانش آموز ندارن. من سال قبل دی‌وی‌دی هاشون رو خریدم (اون زمان شناختی ازشون نداشتم). شما بگو حتی یک کلمه از این ها مطابق با کتاب درسی باشه! مدرس هیچ تسلطی روی کتاب درسی نداره و انگار رفته ویکیپدیا سرفصل رو سرچ کرده هرچی دیده داره میگه! حتی دارن میلیون ها میلیون پول میگیرن تا جزوه ای بدن که از کمک درسی کپی کردن. یه اشتباه دیگه داوطلبا اینه که میرن مشاوره تلفنی میگیرن! مشاوره تلفنی هیچ سودی -تکرار میکنم هیچ سودی- برای شما نخواهد داشت و انگار ماهی چند صد هزار تومن پولتون رو میریزین توی جوب! نتیجش هم این میشه که طرف چند سال پشت کنکور میمونه. همونطور که خودتون فرمودین، تقریبا هیچ مشاوری خاطرخواه خود شما نیست، بلکه خاطرخواه پول شماست! اگر پیش مشاوری رفتین و برنامه ای براتون نوشت که ساعت داشت (مثلا از ساعت 8 تا 10 صبح زیست و ...) یا اینکه مستقیما دی‌وی‌دی و کتاب خاصی رو پیشنهاد کرد (اغلب از فروش این موارد به مراجعینشون حتی تا پنجاه سود میگیرن!) بدونید که اون مشاور نیست و صرفا یه کلاه برداره که دنبال چند تا آدم ساده لوح می‌گرده. حتی تو یکی از تاپیک ها دیدم فردی رو که رتبه برتر کنکور بوده ومیگه چرا لایکم نمی‌کنید؟ البته قصدش فقط کمک بی منته! یادتون باشه که مشاور شما باید تا حد امکان منظم باشه و داره پول میگیره که شما رو درست راهنمایی کنه و منظمتون کنه. دانشجویان پزشکی (به ویژه مشاورانی مثل مشاوران ویژه قلمچی)، اغلب بر اساس میل خودشون عمل میکنن و کلی منت میزارن روی سردانش آموزی که پول داده تا راهنماییش کنن. شما پول دادی و باید تا قرون آخرش رو استفاده کنی. اگر شما ضعیف کار کنید، مشاورتون موظفه شما رو جمع کنه نه اینکه کلا بی خیالتون بشه (چیزی که کسایی که مشاور تلفنی گرفتن بیشتر درک میکنن. مثلا دو سه شب پیام یا گزارش کار به مشاورتون نمیدین و اونم کلا قید شما رو میزنه. به هر حال اون پولشو گرفته و براش مهم نیست چی سر شما میاد!) بهانه اینکه مشاورتون امتحان داشته و نرسیده به شما رسیدگی کنه یا اینکه شب امتحان تا صبح درس خونده و این چند روز کلا خواب بوده (که نشان دهنده بی نظمیش هست) و ده ها دلیل پوچ دیگه برای شما ارزشی نداره. درسته باید درک متقابل وجود داشته باشه و قرار نیست مشاور به خاطر شما زندگیش رو به هم بزنه ولی باید پیرو ضوابط باشه. (این حالت در گروه مشاوره مددی در شهر ما هم دیده میشه. جالبه بدونید که مدیر موسسه لیاسانس تاریخ داره و داره به خاطر مشاوره بی کیفیت چند تا دانشجوی پزشکی، حدود 80 درصد سهم میگیره). دیده شده طرف چون رتبه برتر شده، اومده خدمات مشاور ویژه (البته الکی مثلا مشاور ویژه!) ارائه میده و چندین میلیون میگیره (مثل خواهران بناوند (مهین و شقایق که هردو رتبه تک رقمی شدن) در شهر ما که 50 میلیون میگیرن بابت مشاوره ویژه که عملا هیچ فرقی با مشاوره عادیشون نداره. تازه کلاس شیمی هم گذاشتن نفری 4 میلیون! و منشیشون که در واقع یکی از عوامل تبلیغاتشون هم هست ادعا میکنه بهترین دبیر شیمی جنوب کشورن!) مشاورانی هم هستن که هر دو هفته یه بار (مثلا بعد از آزمون) یا هر هفته به مدت حدود یه ساعت یا کمتر شما رو می‌بینن. توجه کنید که شما دارین پول میدین که مشکلات خودتون رو بیان کنید. اگر قرار باشه مشاور شاد و خوشحال حرف بزنه و شما فقط گوش کنید، اونموقع باید مطمئین باشید که شما رو احمق فرض کرده. مثلا طرف خیلی تعریف میکنه که آره من مشاور قلمچی هستم و بیست سال سابقه کار دارم و ده ها داوطلب موفق داشتم و ... اونوقت تا ازش میپرسین فلانی من فلان مبحث رو مشکل دارم، میگه عیب نداره تو طبق مثلا قلمچی برو جلو خودش درست میشه . کوچک ترین انتقادی هم کنین میگه اومدی پیش من که حرف منو بشنوی. اگر میخوای حرف خودتو بزنی دیگه نیا! (مثال بارزش آقای شفیعی در شهر ما که با لیسانس کشاورزی داره نیم ساعتی صد هزارتومن میگیره تا این چرت و پرت ها رو تحویل شما بده که با قلمچی هم قرارداد داره! شرایطی که ذکر کردم عینا شرایط همین فرد بود). یه مسئله مهم دیگه هم که هست اینه که بدونین هیچکس با یه ماه خوندن پزشکی نمیاره! فلان پکیج در یه هفته نمی‌تونه از صفر تا صد کنکور رو به شما آموزش بده! هیچ مشاوری ابرانسان نیست! و صدها شعار تبلیغاتی مسخره دیگه . خلاصه گول یه عده مشاور نما رو نخورین. خیلیا هستن که دوست دارن به شما تلقین کنن شما بلد نیستین درس بخونید تا جیبتون رو خالی کنن. بهترین برنامه ریز هر فرد خودشه و فقط یه راهنما میخواد تا راهشو درست طی کنه.
      اگر هم خودتون برنامه ریزی می‌کنید، سعی کنید تو برنامه انعطاف به خرج بدین ولی با این حال، اگر خودتون برنامه ریزی می‌کنید، حتما از نظرات مشاور هم استفاده کنید تا اگر تو برنامه ریزی و مطالعه اشتباه داشتید، اون رو اصلاح کنید اگر هم دسترسی به مشاور نداشتید، خداروشکر کلی سایت و کتاب و دوست و آشنا هست که می‌تونه کمکتون کنه (مثلا من اینجام!) چیز عجیبی نیست اگر اوایل به مشکل بربخورید و نتونید برنامه رو به طور کامل اجرا کنید. هرکاری اولش سخته! به قول قدیمی‌ها (گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی!). شما هم وقتی سختی های اولیه رو پشت سر بذارید، مشکلاتتون در برنامه ریزی و اجراش کم میشه.
      یه نکته مهم رو اینجا ضمیمه حرفم می‌کنم. توقع بیجا نداشته باشید! این شما هستید که باید درس بخونید و کار مشاور فقط راهنمایی کردنه البته منظور من از این حرف شما نیستی‌ها بعضی از بچه ها فکر می‌کنن که پیش مشاور برن دیگه همه چی حله! دیگه نیازی نیست دست به سیاه و سفید بزنن و بقیه باید جای اونا درس بخونن! در صورتی که برای جلو رفتن با برنامه مشاور، باید بیشتر از قبل تلاش کنن.

جمع بندی: نبود شرایط مناسب و دسترسی به مشاور برای بسیاری از داوطلبان، مسئله ای غیر قابل انکاره. البته داوطلبان با استفاده از کتاب های مشاوره ای و مراجعه به سایت هایی که به منظور مشاوره طراحی شدن (مثل اینجا) می‌تونن تا حد زیادی این خلاء رو بپوشونن و با بهره گیری از برنامه ای مناسب، موفقیت خودشونو تضمین کنن. با این وجود قطعا داوطلبان کنکور با سوالات و مشکلاتی مواجه میشن که پاسخ به اونا فقط از طریق مشاور امکان پذیره. در حقیقت، پروسه یک ساله قبولی در کنکور علاوه بر مسائلی که در ارتباط با نحوه مطالعه و تست برای دانش آموزان ایجاد می‌کنه، سبب بروز خستگی های روحی و روانی هم میشه که وجود یک همراه در مواجهه با این مسائل، سبب واکنش صحیح شما در زمان صحیح میشه
      ویرایش توسط NimaHdp : 18 خرداد 1398 در ساعت 21:32

15. Top | #30
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AynazZ نمایش پست ها
      من یه سواله کلی هم دارم که خیلی حیاتیه جوابش برام!

چیکار کنیم که جا نزنیم تومسیر؟!!! از جوابای تکراری و کلیشه ای (مثل اهسته و پیوووووسته بخون...تفریح کنید....با برنامه بخونید....انگیزه و هدف داشته باشید....یا امثالهم) خستممممم! نمیگم اینا نکته نیست. چرا هست. مهمم هست ولی در عمل نمیشه اجراشونکرد گاهی. مثلا چجوری اهسته و پیوسته میشه خوند این حجممممم از کتابارو دقیقا؟ اون تفریح والا کوووفتم میشه! برنامه خب ممکنه به مشکل بخوره! اینا همه واقعیته.
      من خودم از اونایی بودم که از ابتدایی تا پیش مدرسه دولتی بودم! هیچیم ازقوانینه کنکوری خوندن نمیدونستم ولی سر کلاسه استادای مطرح استادا سرم قسم میخوردن!!!! ولی به رااااااااااااااحتی اوت شدم ^_^ فقط بخاطر خستگی و کنارررر کشیدن و واگذار کردنه بازی! این مدل کم اوردن واقعا دردناکه ولی خب حقیقتا خسته شدم!
      این بازیه کثیف باید یبار اونم برا همیشه پروندش "خوووب" بسته شه و تمام.

جمع بندیه سوالم -_- چیکار کنیم خسته نشیم ودر عین حال عقب نمونیم از برنامه؟
      این حالت شما دقیقا حالت من تا آخر تابستون 97 هست! جواب این سوال در یک عبارت خلاصه میشه: برنامه ریزی صحیح

ببینید، اگر شما برنامه ریزی می‌کنید ولی نمی‌تونید عینا انجامش بدین، زده میشین یا اینکه فکر می‌کنید برنامه ریزی درسی برای کنکور باید جوری باشه که مطلقا درس بخونید (حتی دریغ از یک تفریح!) و... همه و همه نشون دهنده این هست که شما روش درست برنامه ریزی رو بلد نیستید
      راستش برنامه درسی خودم از امروز شروع میشد ولی به خاطر یه سری مشکلات مجبورم از فردا شروع کنم. بعید نیست که از فردا فقط آخر شبا بتونم بیام انجمن ولی خیالتون راحت باشه پست روش مطالعه رو با کلی تاخیر! امشب میزارم. حتما چک کنید و اگر سوالی بود بپرسید که راهنماییتون کنم

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن