خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22

موضوع: قلب...

1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

قلب...

ص یا غ با تحلیل!!!؟ 1_ماکزیمم فشار سرخرگی قطعا در هنگام میانه سیستول بطن یا کم قبل از آن می باشد. 2_ماکزیمم فشار سرخرگی تقریبا قبل از صدای دوم قلب است.

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیررضا176 نمایش پست ها
      ص یا غ با تحلیل!!!؟ 1_ماکزیمم فشار سرخرگی قطعا در هنگام میانه سیستول بطن یا کم قبل از آن می باشد. 2_ماکزیمم فشار سرخرگی تقریبا قبل از صدای دوم قلب است.
      یک درسته چون وسطش فشار سرخرگ بیشتره
      2 غلطه
      نظر منه
      تا بقیه دوستان چی باشه نظرشون
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      یک درسته چون وسطش فشار سرخرگ بیشتره
      2 غلطه
      نظر منه
      تا بقیه دوستان چی باشه نظرشون

4. Top | #4
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      به نظر من ۲ هم درسته چون ماکزیمم فشار سرخرگی که نمیتونه بعد از صدای دوم باشه
      ماکزیمم فشار سرخرگ همیشه بین صدای اول و دومه

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      به نظر من ۲ هم درسته چون ماکزیمم فشار سرخرگی که نمیتونه بعد از صدای دوم باشه
      ماکزیمم فشار سرخرگ همیشه بین صدای اول و دومه
      سلام
      شما اولین نفری بودی که جواب درست رو دادی
      هر دو گزینه درستن

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

سلام
      ابتدا شکل رو ببنید:

حالا نکات رو به دقت مطالعه کنید(شماره به شماره پیش رفتم)
      در نقطه 1 تحریک در گره سینوسی دهلیزی شروع میشه ولی هنوز وارد عضله دهلیز نشده! در این نقطه همه حفرات قلب در حال استراحتند، دریچه های دهلیزی بطنی باز و سینی بسته هستند، این نقطه جزو استراحت عمومی قلب محسوب میشه!
      در نقطه 2 تحریک در دهلیز راست در حال انتشار هست وضعیت دریچه ها مانند حالت قبل هست و تمام عضلات در حال استراحت اند ولی کانال دریچه دار سدیمی باز شده و پتانسیل عمل در دهلیز راست در حال رخ دادن هست.
      در نقطه 3 تحریک کل دهلیز راست رو فراگرفته و در حال انتشار به دهلیز چپ هست، وضعیت دریچه ها مانند حالت قبل هست و این مرحله هم جزئی از اسراحت عمومی محسوب میشه.
      از نقطه انتهایی موج p تا وسط r دهلیز در حال انقباض هست و خون دهلیز در حال ورود به بطن هست.
      در موج q و در نقطه 4 بین دو بطن تحریک دریافت می کند، موج q و نصف r جزو دیاستول محسوب میشه.
      در محدوده نقطه 6 تا 8 صدای اول قلب شنیده میشه.
      در نقطه 6 انقباض بطن شروع میشه ولی خروج خون از قلب در انتهای s شروع میشه.
      در فاصله میانی 8 تا 9 تحریک به آخرین بخش بطن میرسه(مربوط به بطن چپ)
      از نقطه 6 انقباض بطن شروع میشه و در 9 به حداکثر خودش میرسه!(ماکزیمم فشار خون سرخرگی در نقطه 9 خواهد بود)
      از نقطه 8 تا 9 تحریک در تمام قسمت های بطن دیده میشه
      در نقطه 10 یعنی بعد t و ابتدای دیاستول صدای دوم قلب شنیده میشه
      نکته مهم: بلافاصله بعد شنیده شدن صدای اول قلب حجم خون درون بطن ها کاهش می یابد و خون درون دهلیز ها جمع می شود.
      نکته مهم: بلافاصله بعد شنیده شدن صدای دوم قلب حجم خون درون بطن ها افزایش می یابد و حجم خون درون دهلیز ها کم می شود.

فکر می کنم سوالات شما کاملاً جواب داده شد.
      موفق باشید
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 10 خرداد 1398 در ساعت 04:50

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      سلام
      ابتدا شکل رو ببنید:

در نقطه 1 تحریک در گره سینوسی دهلیزی شروع میشه ولی هنوز وارد عضله دهلیز نشده! در این نقطه همه حفرات قلب در حال استراحتند، دریچه های دهلیزی بطنی باز و سینی بسته هستند، این نقطه جزو استراحت عمومی قلب محسوب میشه!
      در نقطه 2 تحریک در دهلیز راست در حال انتشار هست وضعیت دریچه ها مانند حالت قبل هست و تمام عضلات در حال استراحت اند ولی کانال دریچه دار سدیمی باز شده و پتانسیل عمل در دهلیز راست در حال رخ دادن هست.
      در نقطه 3 تحریک کل دهلیز راست رو فراگرفته و در حال انتشار به دهلیز چپ هست، وضعیت دریچه ها مانند حالت قبل هست و این مرحله هم جزئی از اسراحت عمومی محسوب میشه.
      از نقطه انتهایی موج p تا وسط r دهلیز در حال انقباض هست و خون دهلیز در حال ورود به هست.
      در موج q و در نقطه 4 بین دو بطن تحریک دریافت می کند، موج q و نصف r جزو دیاستول محسوب میشه.
      از نقطه 6 انقباض بطن شروع میشه و در 9 به حداکثر خودش میرسه!(ماکزیمم فشار خون سرخرگی در نقطه 9 خواهد بود)
      نکته مهم: بلافاصله بعد شنیده شدن صدای اول قلب حجم خون درون بطن ها کاهش می یابد و خون درون دهلیز ها جمع می شود.
      نکته مهم: بلافاصله بعد شنیده شدن صدای دوم قلب حجم خون درون بطن ها افزایش می یابد و حجم خون درون دهلیز ها کم می شود.

موفق باشید
      حتما فیلم تدریس دکتر پازوکی رو ببین!!

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      حتما فیلم تدریس دکتر پازوکی رو ببین!!

داداش این نکاتی که گفتم تماماً از کتابای رفرنس دانشگاهی بود که با کتاب درسی مطابقت دادم، حدود 150 صفحه رفرنس خوندم تا این نکات رو در بیارم، اگر تونستی یک تست کنکور پیدا کنی که با این نکات اشتباه جواب داده میشن و اینجا بفرستی منم میرم فیلم دکتر پازوکی عزیز رو میبینم.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #9
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام
      ابتدا شکل رو ببنید:

از نقطه انتهایی موج p تا وسط r دهلیز در حال انقباض هست و خون دهلیز در حال ورود به هست.

موفق باشید
      خیلی عذر میخوام اینو میگم ولی میدونید طراحان کنکور اصلا به این اهمیت نمیدن تو کتابای دانشگاهی چی هست؟؟ خیلی وقتا گفته های کتاب رو مدنظر میگیرن و کسانی که رفتن خیلی ته و توشو دراوردن رو دست میخورن...
      من تمام نکات قلب رو تو یه صفحه دراوردم با چند جمله ی ساده و تقسیم بندی دوره ها ی سیستول و دیاستول
      تا حالا سوالی رو ندیدم که جواب نداده باشه!!! حتی متوجه یه سری سوالات غلط هم شدم که خیلی جاها طرح شدن!!!

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      داداش فیلمش تو آلا هست

در ضمن یه مشکلاتی داخل زیست هست باید حتما قبولش کنیم طراح هم شاید اصن ازش سوالی طرح نکنه
      مثل شکل گردش خون بسته در کرم خاکی

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      خیلی عذر میخوام اینو میگم ولی میدونید طراحان کنکور اصلا به این اهمیت نمیدن تو کتابای دانشگاهی چی هست؟؟ خیلی وقتا گفته های کتاب رو مدنظر میگیرن و کسانی که رفتن خیلی ته و توشو دراوردن رو دست میخورن...
      من تمام نکات قلب رو تو یه صفحه دراوردم با چند جمله ی ساده و تقسیم بندی دوره ها ی سیستول و دیاستول
      تا حالا سوالی رو ندیدم که جواب نداده باشه!!! حتی متوجه یه سری سوالات غلط هم شدم که خیلی جاها طرح شدن!!!
      دوست عزیز حاضرم قسم بخورم طراح تست وقتی داره تست کنکوری رو مطرح میکنه دائم داخل کتاب خانه دانشگاهشون در حال مطالعه و بررسی تمرین ها و مطالب کتاب های مرجع و به ویژه کتاب هایی هست که به عنوان منبع و مرجع در انتهای کتاب های درسی نام برده شده! این موضوع به ویژه برای درس فیزیک و شیمی در سال های اخیر به شدت دیده شده، و کلیات درس زیست هم به همین صورت گاهاً از کتاب های مرجع دزیده میشن و در طراحی تست های کنکور طراح از آنها استفاده می کنند نمونه بارز چیزی که گفتم هم تست 27 زیست کنکور داخل سال 95 بود که طراح برای هاگ گیاه نهاندانه با توجه به کتب مرجع از میتوز هسته ای استفاده کرده بود که در هیچ جای کتاب های درسی پوچ و بی ارزش دبیرستان ذکر نشده بود!
      وقتی صحبت از تحلیل نمودار مهم الکتروکاردیوگرام میشه طراح سراغ کتاب درسی نمیره که 20 خط هم توضیح نداده، سراغ جزوه های موجود در بازار هم نمیره! تنها جایی که باقی میمونه کتب مرجع هست
      من دیگه حرفی ندارم، هر کس صلاح کار خودش رو خودش میدونه
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز حاضرم قسم بخورم طراح تست وقتی داره تست کنکوری رو مطرح میکنه دائم داخل کتاب خانه دانشگاهشون در حال مطالعه و بررسی تمرین ها و مطالب کتاب های مرجع و به ویژه کتاب هایی هست که به عنوان منبع و مرجع در انتهای کتاب های درسی نام برده شده! این موضوع به ویژه برای درس فیزیک و شیمی در سال های اخیر به شدت دیده شده، و کلیات درس زیست هم به همین صورت گاهاً از کتاب های مرجع دزیده میشن و در طراحی تست های کنکور طراح از آنها استفاده می کنند نمونه بارز چیزی که گفتم هم تست 27 زیست کنکور داخل سال 95 بود که طراح برای هاگ گیاه نهاندانه با توجه به کتب مرجع از میتوز هسته ای استفاده کرده بود که در هیچ جای کتاب های درسی پوچ و بی ارزش دبیرستان ذکر نشده بود!
      وقتی صحبت از تحلیل نمودار مهم الکتروکاردیوگرام میشه طراح سراغ کتاب درسی نمیره که 20 خط هم توضیح نداده، سراغ جزوه های موجود در بازار هم نمیره! تنها جایی که باقی میمونه کتب مرجع هست
      من دیگه حرفی ندارم، هر کس صلاح کار خودش رو خودش میدونه
      شما کتاب مرجعتون اسمش چیه؟
      کمپل؟
      بگید تا منم یه قطره به علمم اضاف شه

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      ابتدا شکل رو ببنید:

موفق باشید
      بلافاصله بعد شنیده شدن صدای اول قلب حجم خون درون بطن ها کاهش نمی یابد.
      چرا؟ صدای اول مربوط به بسته شدن دریچه دهلیزی بطنیه. ینی بلافاصله بعد از صدای اول همه دریچه ها بسته س. حجم خون بطن ثابته و عضله شروع به انقباض میکنه. ینی در حجم ثابت بطن، فشار بطن داره افزایش میابه. نمودارشم تو گایتون هست. ولی توصیه میکنم گایتون اینا نخونید. کتاب و تست و یه جزوه خوب کافیه.
      فقط یه نکته ایو یادآوری کنم اینکه خون نباید از بطن بخ دهلیز یا از ایورت به بطن برگرده ( اگه اتفاق بیوفته بیماریه) پس تو این نکاتی که دوستمون گفتن این موردو باید دقت کنیم. یهو تو خوندن گزینه تست سوتی ندی.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      شما کتاب مرجعتون اسمش چیه؟
      کمپل؟
      بگید تا منم یه قطره به علمم اضاف شه
      فیزیولوژی گایتون ویرایش دوازدهم فصل 9 بخش سوم صفحه 115 تا 195 البته من چون سوادم خیلی کمه ترجمه شده اش رو از ترجمه مسلم محمدی میخونم
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      بلافاصله بعد شنیده شدن صدای اول قلب حجم خون درون بطن ها کاهش نمی یابد.
      چرا؟ صدای اول مربوط به بسته شدن دریچه دهلیزی بطنیه. ینی بلافاصله بعد از صدای اول همه دریچه ها بسته س. حجم خون بطن ثابته و عضله شروع به انقباض میکنه. ینی در حجم ثابت بطن، فشار بطن داره افزایش میابه. نمودارشم تو گایتون هست. ولی توصیه میکنم گایتون اینا نخونید. کتاب و تست و یه جزوه خوب کافیه.
      فقط یه نکته ایو یادآوری کنم اینکه خون نباید از بطن بخ دهلیز یا از ایورت به بطن برگرده ( اگه اتفاق بیوفته بیماریه) پس تو این نکاتی که دوستمون گفتن این موردو باید دقت کنیم. یهو تو خوندن گزینه تست سوتی ندی.

ممنون داداش جان
      همه حرف هایی که زدی درست و در صفحه 122 فیزیو گلیتون مسلم محمدی هم نمودارش داره دقیق نشون میده همه صحبت تون درسته، ولی داداش احیانناً تاپیک رو اشتباهی اومدین چون این تاپیک واسه کنکوری ها بود نه دانشجویان حرف های شما کاملاً ضد هم هستند، از یه طرف به نکته ای که من از روی 100 تا جزوه خوب بازار کپی کردم و در نهایت عدم هماهنگی این نکات رو با کتب مرجع رفع کردم(مثل جزوه استاد عمارلو+استاد پدرام فرهادیان+استاد کمیل نصری+دکتر اشکان هاشمی و ....)خرده می گیرید و اون رو غلط فرض می کنید و از طرفی به بچه ها پیشنهاد خواندن جزوه به جای گایتون میدید، بفرمایید اگر جزوه معروف و خوب کنکوری هست که این نکته نمودار موجود در گایتون رو واسه بچه ها گفته و تمام جزوات خوب بازار رو نقض کرده، معرفی کنید تا بچه ها هم مطالعه اش کنند، البته شاید هم منظورتون جزوه ای بوده که سر کلاس فیزیولوژی نوشتید به هر حال شما که کنکور دادید و موفق شدید، ولی باز هم موفق باشید
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 10 خرداد 1398 در ساعت 04:37

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن