خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات

حرفه ای های زبان خارجه و زبان فارسی لطفا بیان

سلام دوستان.خسته نباشین.راستش زبان خارجه و زبان فارسی من ضعیفه(اینم بگم که زبان فارسیم نزدیک به صفره اما زبان خارجه ام صفر صفر نیست و به اکثر لغات داخل کتاب و تعداد کمی لغات خارج کتاب تسلط دارم و با کمک همین لغاتم تونستم تو کنکور 97 بدون گرامر و فقط با زدن تست های لغات، زبانم رو 20% بزنم) حالا ازتون راهنمایی میخوام که این دو درس رو تو تابستون چطور بخونم(من کنکوری 99 نظام قدیمم) تا بهشون تسلط کامل پیدا کنم؟یعنی اونایی که قبلا تو این دو تا درس ضعیف بودن چیکارا کردن که الان به درصدای بالا رسیدن؟اگه منبع و فیلم و ... هم مدنظرتون هست لطفا بگین.
      عین عصام

هزاربار زمین میخورم

اما نمیذارم اونی که بهم تکیه کرده یه بار هم زمین بخوره

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط EMPROR نمایش پست ها
      سلام دوستان.خسته نباشین.راستش زبان خارجه و زبان فارسی من ضعیفه(اینم بگم که زبان فارسیم نزدیک به صفره اما زبان خارجه ام صفر صفر نیست و به اکثر لغات داخل کتاب و تعداد کمی لغات خارج کتاب تسلط دارم و با کمک همین لغاتم تونستم تو کنکور 97 بدون گرامر و فقط با زدن تست های لغات، زبانم رو 20% بزنم) حالا ازتون راهنمایی میخوام که این دو درس رو تو تابستون چطور بخونم(من کنکوری 99 نظام قدیمم) تا بهشون تسلط کامل پیدا کنم؟یعنی اونایی که قبلا تو این دو تا درس ضعیف بودن چیکارا کردن که الان به درصدای بالا رسیدن؟اگه منبع و فیلم و ... هم مدنظرتون هست لطفا بگین.
      زبانم خوب بود از اول
      اما ادبیاتم رو از درصد منفی کشیدم به 80 .
      منی که از تکواژ و زبان فارسی فراری بودم الان خوراکمه
      پیشنهادم تو ادبیات واسه سطح مبتدی که میخوای بکشتت بالا دی وی دی ادبیات حرف آخر منتظریه و کنارش واسه زبان فارسی ک تکمیل کنی 5 بحث نشر الگو ، واقعا هرروز دعاش میکنم حلالش
      البته باید حوصله ام ب خرج بدی . نگران نباش
      " دائما یکسان نباشد حال دوران ، غم مخور "
      - فقط شرکت در تاپیک های درسی.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.کتاب لقمه زبان فارسی مهرو ماه کتاب بسیار خوب وآموزشی هست.هر مبحث رو از روی اون کتاب بخون و در مرحله بعد از کتابی مثل الگو تست بزن.

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منظورتون از زبان فارسی احتمالا ادبیات نیست ؟ یا اختصاصا بحث زبان فارسی مدنظرتونه ؟
      من فکر می کنم اولین قدمی که باید بردارید اینه که غول شش سر و ترسناکی که برای خودتون از این دروس ساختین رو از بین ببرید..
      کسی که بتونه توی دروس احتصاصی به درصد بالا برسه .. قطعا میتونه توی عمومی ها هم درصد های خیلی عالی کسب کنه از نظر من...اما برعکسش الزاما حتمی نیست..
      برای ادبیات میتونید از ویدیو های آلا هامون سبطی استفاده کنید و منبع موضوعی کارکنید حتما .. و هر روز تست بزنید
      برای زبان هم واقعا نمیدونم چی بگم .. من توی زبان همیشه خوب بودم.. و به نظرم آسون ترین درسیه که میشه توش درصد آورد واقعا نمیدونم وقتی یه نفر میگه توی این درس ضعف داره چی بگم یا چطوری راهنمایی کنم..
      درسنامه رو میخونید.. خلاصه می کنید و بعد هم تست میزنید.. نمیدونم همین 3 تا مرحله چطور میتونه جواب نده

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      توادبیات خوب بودم ازاولش نشرالگوکارکن حله یه تابیک میزنم فرداهمه چی درباره ادبیات وعربی کنکور99حتمابخونش کامل توضیح میدم.
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام
      برای زبان انگلیسی الویت با حفظ کردن لغاته اول از همه
      مخصوصا تابستون میتونید واژه های پایه رو حفظ کنید و تست هاشو بزنید مخصوصا تست های کنکور رو
      اونم به صورت زمان دار خیلی تکنیک زمان برای درس زبان مهمه
      گرامر هم از بعد از عید
      حالا بین کلوز تست و درک مطلب باید ببینید کدوم و توی زمان کمتر و بهتر میزنید
      ک ب نظرم کلوز تست بهتر بااشه
      Hell is empty....
      All the devils are here........

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من زبان کنکور سال های پیش رو 100 میزنم. دلیل 100 زدن من اینه که سال ها کلاس رفتم و کتاب به زبان انگلیسی می خونم و فیلم زیاد دیدم. پس شاید نتونم خوب بهت توصیه کنم ولی دنبال فیلم و منبع خارجی نباش چون زبان تخصصی نمیخوای امتحان بدی. خوندن کتاب های شهاب اناری باید کافی باشه. وقت بسیار زیادی داری و باید گرامر و لغات و درک مطلب رو با هم بخونی. فقط باید هر درس رو بخونی و تست زیاد بزنی و تست هایی رو که نمی فهمی مطرح کنی تا یکی مثل من بفهمه توی کدوم مبحث دارای نقطه ضعف هستی. ولی زبان رو برای کنکور 99 براحتی میشه حداقل 80 درصد زد اگر شما هرروز زمان کمی براش وقت بگذارید.
      ویرایش توسط Accident : 04 خرداد 1398 در ساعت 21:29

8. Top | #8
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      درباره زبان، من خودم توش خوب بودم (بدلیل داستان، فیلم، بازی و...)
      ولی نظر خودمو میگم شاید کمکتون کنه:
      توی زبان لغت اهمیت زیادی داره، سعی کنید توی برنامه روزانتون یه وقتی برای لغت بزارید
      لغت هم اینطوری باشه که همراه با اون، توی جمله هم بخونیدش
      یکی از کارهایی هم که میتونید کنید اگه وقتش رو دارید اینه که یک جمله خودتون برای اون لغت بنویسید، یا یک متن بنویسید با استفاده از لغاتی که یاد گرفتید (گرامر توی این مورد اهمیت زیادی نداره)
      هرچی اون متن فان تر و راحت تر باشه، بهتره، میتونید هم یطوری به یکی از خاطراتتون ربطش بدید

بعد لغت نوبت میرسه به گرامر، گرامر یه جزوه هست میخونید میرید سراغ تست در اخر که یاد گرفتید میرید سراغ تکنیک هاش (بعد چند ده تست یه سری تکنیک خودتون پیدا میکنید)
      در اخر اگه توی مرحله قبل متن نوشتید، توی این مرحله میتونید متنی که نوشتید رو از لحاظ گرامری درست کنید

بعد اینا تازه میرسید به قسمت کلوز و درک
      برای درک مطلب اگه توی قسمتای قبلی متن نوشتید بهتون کمک زیادی میکنه، سعی کنید برای اون متن سوال بنویسید
      درک مطلب مهارت هست یعنی شما باید برید سراغ تمرین مستمر
      توی درک مطلب مهارت های Scan و Skim میتونه بهتون کمک زیادی کنه
      بعد چند بار تمرین کم کم دستتون میاد کدوم قسمت از متن مهمه و سعی کنید موقع خوندن دست به قلم باشید که زیر قسمتای مهم یه علامتی، خطی چیزی بکشید

درباره کلوز هم نمی تونم نظری بدم چونکه برای خودم حالت عادی داره و اون قسمت خالی خودش میاد توی ذهنم
      و فکر کنم بعد خوندن متن هم این مهارت توی شما پرورش داده بشه

به امید موفق بودنتان.
      Who am I

9. Top | #9
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      جعبه لایتنر برا زبان عالیه

خب من ۲۰تا لغت اماده میکنم واسه هرروز خود لغت رو مینویسم جلوش نقشش رو مینویسم مثلا (v,n,adv) پایین فلش کارتم یه جمله با اون کلمه مینویسم چون میخوام جملات تازه باشن معمولا از دیکشنری یا کتاب لغتم یکی از جملاتی که مثال زده رو بنویسم پشتشم معنی و تلفظ اصلی کلمه(فونتیک)
      بعد موقع خوندن اینا... دفعه ی اول که معنی لغت رو نمیدونم سعی میکنم جمله رو بخونم و از روی جمله معنیشو حدس بزنم
      اینجوری درک زبانم میره بالاتر متوجه میشی تو بعصی جملات بااینکه کلمه رو بلد نیستی اما معنی کلی جمله رو متوجه میشی!
      طرز استفاده از جعبه لایتنر هم تو اینترنت سرچ کنی میاره جعبشم میتونی خودت درست کنی!

لغت خیلی کمک میکنه تا درک مطلب و کلوس و تستای لغت رو بزنی
      میمونه ۴ تا گرامر!!
      گرامر رو هم یکی از بچه های انجمن یه جایی توصیه کرده بود یه جمله به عنوان مثال واسه یه گرامر حفظ کنیم... اینجوری راحت تر یادمون میمونه بعد میتونی جایگذاری کنی به راحتی... قالب جمله هم معمولا تو ذهنت میمونه

راستی لغتای کتابو که میخونی به هر قیدی خوردی فوری تو برگه یادداشتش کن تا تمام قیدای مورد نیاز کتابو یه جا داشته باشی

بازم میگم لغت بخون ولی در قالب جمله یاد بگیر
      من درصد بالایی میزنم و خیلی از لغتارو بلد بودم ولی خب از وقتی متوجه شدم که بعضی وقتا لغتای گزینه هارو همه بلدم تمام لغتای جمله رو بلدم جمله رو هم ترجمه میکنم اما نمیتونم لغت درست رو انتخاب کنم فهمیدم ضعفم تو درک معنای کلی جمله ست
      از نقطه ضعفاتون ساده نگذرید... موفق باشید!

10. Top | #10
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من فکر میکنم که دیدگاه ما به یه درس خیلی مهمه
      مثلا خیلی مهمه یه درس رو با علاقه و امادگی بخونید یا با فکر اینکه "نمیدونم چرا تو این درس ضعیفم" شروع کنید به خوندش...

دوران مدرسه عربیم همیشه ۲۰ بود زبان فارسی هم همیشه جزو معدود بچه هایی بودم که کاملا درسو یاد میگرفت و به تمام سوالات میتونست جواب بده

ولی خب امسال واسه خوندن هردوش خیلی کم کاری کردم میترسیدم زبتن فارسی رو باز کنم یادم نباشه
      اولین بارهم که عربی رو باز کردم متوجه شدم قواعدش یادم نی
      به جایی رسیدم که دیگه حتی تفاوت واج و واژه و تکواژ رو یادم نیست
      و از طرفی حتی صرف فعل ساده ی عربی رو هم فراموش کردم تا اینجا هم عربی رو همش با ترجمه تو ازمونام تا درصد ۴۰_۵۰ نگه داشتم زبان فارسی رو هم هیچ وقت نخوندم...

توصیه میکنم شما اولش با یه درس اشتی کنید بعد بخونیدش

11. Top | #11
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      جالبه که هرکسی یه نقطه قوتی داره
      مثلا یکی میگه زبان مثه اب خوردنه
      یکی میگه عربیم همیشه صده
      یکی میگه ریست واسه من خیلی ملموس و قابل فهمه
      ولی اکثر مواقع برمیگرده به اینکه طرف اون درس رو دوس داره و بیشتر از بقیه میخونتش یا حداقل با شوق و تمرکز بیشتری اون درس رو مطالعه میکنه

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام.
      واسه زبان فارسی حرف خاصی ندارم ولی برای زبان:

1_ لغتت رو گسترش بده.
      من همیشه هر کلمه ای پیدا میکردم تو دیکشنری part of speechش رو پیدا میکردم باهاش جمله میساختم. توی یه روز چند تا. دو روز هم درگیرش بودم. بزرگتر که شدم یه صفحه پر از کلمه رو کار میکردم در عرض دو روز. اگه گستره لغاتت خوب باشه، واسه کلوزها کارت راحته.

توی آموزشگاها به دانش آموزا کتاب داستان معرفی میکنن تا خوندن سریع رو یاد بگیرن. کتاب انگلیسی بخر یا تو اینترنت، تو سایتای خارجی سرچ کن و خوندن رو تمرین کن. واسه درک مطلب خیلی کمکت میکنه.

2_ گرامرت رو قوی کن.
      نمیدونم چقدر وقت داری اما اگه وقتت کمه، سعی کن برای هر درس یه جزوه کامل یا یه درسنامه خوب پیدا کنی. شما فکر کنم نظام قدیمی؟ فکر کنم کتابتون بهتر کتاب ما باشه شاید لازمت نشه این قسمت.

3_منابع خوب واسه زبان زیاد هست. بعدش چند تا تست در حد تسلط بزن تا ببینی مطلب و گرفتی یا نه.

4_ آهنگ و فیلم خارجی میبینی؟ ببین خوبه. همه جوره کمکت میکنه.

البته زبان چیزی نیست در عرض یه هفته یا یه ماه کامل یادش بگیری. باید هر روز توی برنامه ات باشه.
      !Saved by Grace, through Faith, in the gift of God

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام
      زبان فارسی درس به درس نیست موضوعی هست اهمیت موضوع هاش هم به این ترتیب هست :
      1- جملات چند جزئی ( گذر و ناگذر ، ساختمان فعل ، انواع متمم و .. )
      2- تکواژ،واژه،واج
      3- نکات درسی زبان فارسی( منظورم نکات درس به درس هست = نقش های تبعی - شیوه بلاغی - تحول معنایی - نقش کلمات - جابه جایی ضمیر - جملات - واج میانجی -فرایند واجی - انواع حذف )
      4- ساختمان واژه ( ساده ، مشتق ، مرکب ، مشتق مرکب )
      5- گروه اسمی
      6- ویرایش

اگه میخوای تو کمترین زمان بهترین نتیجه رو بگیری پیشنهادم اینه که برو دی وی دی عبدالمحدی زبان فارسی ویرایش جدید رو بگیر خیلیییی سریع و عالی میتونی زبان فارسی رو فوق العاده جمعش کنی و مطمن باش بعد از اینکه دی وی دی ها رو دیدی مطمعنی که از 5 تا تست زبان فارسی 4تاش رو میتونی خیلی راحت حل کنی.
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

14. Top | #14
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من خودم کلاس زبان نمیرفتم توی کلاس وضعم فاجعه بود تصمیم گرفتم کلاس زبان برم ولی متاسفانه خیلی برای یه کنکوری مثل من زمان گیر بود،اما الان فهمیدم خودت اگه بنشینی ریدینگ و کلوز کار کنی و یک کتاب تست محور مثل فیل زبان که نمیدونم نظام جدیدش هست یا نه بگیری به مرور زمان خیلی خوب میشه وضعت...

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من دانشجوی ترم هفت زبان انگلیسی هستم اگر سوالی مشکلی چیزی دارین حتما بپرسید.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن