خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: زیست

1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

زیست

سلام........ درستی یا غلط رو با دلیل بگین
      1_ در پی اتصال rna پلی مراز به قطعه ای از dna میتوان گفت نسبت سطح به حجم آن بعد از مدتی کاهش میابد.
      2_عمل آلوده کردن باکتری بوسیله باگتریوفاژ عملی است شیمیایی و بوسیله لیزوزیم صورت میگیرد.
      3_ساختار های دی پپتیدی میتوانند نقش آنزیمی داشته باشند.

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      در مورد اول اشتباه بنظر میرسه چون در جایی بیان نشده که آنزیم مورد نظر به چند قطعه تقسیم میشه یا حداقل نصف میشه که اونوقت بتونیم نتیجه بگیریم نسبت افزایش پیدا کرده ضمن اینکه از کتاب یادم هست که گفته آنزیم ها تغییری نمیکنند طی واکنش ها
      در رابطه مورد ۲ طبق کتاب اشتباه بنظر میرسه و فقط می توان گفت باکتریوفاژ همانند لیزوزیم ....... ولی در هیچ جمله ای از کتاب همچین برداشتی وجود نداره
      البته کتاب گفته برخی ویروس ها یه سری آنزیم مخصوص دارند ولی جزئیات رو نگفته، خلاصه از نظر من اشتباه هست
      مورد سوم آنزیم ها پروتئین هستند (البته غیر از rRNA) پس نمیتونن آنزیم باشن چون پروتئین پلی پپتید هست نه دی پپتید
      حالا اگه کسی نظری یا مثال نقض داره لطفا ارائه بدید

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      capture.jpgnnn.jpg

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Triple H نمایش پست ها
      سلام
      در مورد اول اشتباه بنظر میرسه چون در جایی بیان نشده که آنزیم مورد نظر به چند قطعه تقسیم میشه یا حداقل نصف میشه که اونوقت بتونیم نتیجه بگیریم نسبت افزایش پیدا کرده ضمن اینکه از کتاب یادم هست که گفته آنزیم ها تغییری نمیکنند طی واکنش ها
      در رابطه مورد ۲ طبق کتاب اشتباه بنظر میرسه و فقط می توان گفت باکتریوفاژ همانند لیزوزیم ....... ولی در هیچ جمله ای از کتاب همچین برداشتی وجود نداره
      البته کتاب گفته برخی ویروس ها یه سری آنزیم مخصوص دارند ولی جزئیات رو نگفته، خلاصه از نظر من اشتباه هست
      مورد سوم آنزیم ها پروتئین هستند (البته غیر از rRNA) پس نمیتونن آنزیم باشن چون پروتئین پلی پپتید هست نه دی پپتید
      حالا اگه کسی نظری یا مثال نقض داره لطفا ارائه بدید
      سلام
      برای مورد 1 و2 این دو تا عکس رو نگاه کن.... رونویسی سلول تخم دوزیست یه مثال آشکاره زیست نظام قدیم
      مورد دوم هم فکر کنم زیست سال سوم به طور پنهان بهش اشاره کرده
      ............
      برای مورد سوم هم رو یه چیزش شک دارم باید بیشتر تحقیق کنم

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      بله ، لیزوزیم دیواره باکتری ها رو سوراخ میکنه و اغلب باکتری ها هم دیواره دارند، من خدمتت عرض کردم که نمی توان گفت باکتریوفاژ هم لیزوزیم داره
      در مورد شکل دوزیست، چطور به نتیجه رسیدید؟
      اینجا اصلا آنزیم نشون داده نشده، یک رشته dna هست که از چپ به راست رونویسی صورت میگیره و رشته های rna تولید میشه
      من تو این شکل آنزیم نمیبینم

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      بله ، لیزوزیم دیواره باکتری ها رو سوراخ میکنه و اغلب باکتری ها هم دیواره دارند، من خدمتت عرض کردم که نمی توان گفت باکتریوفاژ هم لیزوزیم داره
      در مورد شکل دوزیست، چطور به نتیجه رسیدید؟
      اینجا اصلا آنزیم نشون داده نشده، یک رشته dna هست که از چپ به راست رونویسی صورت میگیره و رشته های rna تولید میشه
      من تو این شکل آنزیم نمیبینم
      چجوری اون قسمت سیاه رنگ رو ندیدی حجیم شده

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حالا نظر شما محترم هست ولی من در محدوده کتاب و کنکور به شدت به گفته هام اعتقاد دارم ولی اگه فراتر از کنکور دنبال جواب هستید، بحثش جداس

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      حالا نظر شما محترم هست ولی من در محدوده کتاب و کنکور به شدت به گفته هام اعتقاد دارم ولی اگه فراتر از کنکور دنبال جواب هستید، بحثش جداس
      نه خواهش میکنم... دلیلشم اینه که آب حاصل از سنتز و آبدهی داخلش جمع میشه....
      اگه هر مطلبی در این سه مورد پیدا کردین ممنون میشم در اختیارم بزاری

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن