خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 27
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات

ابهام در مورد تصمیم سرنوشت ساز !!!

سلام همگی (:
      من پارسال فارغ و التحصیل شدم و کنکور دادم ولی خب پارسال کاملا بدون مطالعه ، حتی امتحانات نهایی رو یادم نیس بیشتر از دوساعت مطالعه کرده باشم ! اونموقع هدف آیندم مربوط به درس نبود برای همین فقط میخواستم دیپلم بگیرم و دیگه تاثیر معدل و .. برام مهم نبود ، این روند درس نخوندن ادامه داشت تا امسال .. تازه بعد از عید برای خودم برنامه ریختم و واقعا روزانه 10-12 ساعت میخونم ، تا حالا تمرکزم رو زیست و شیمی بوده حدودا به 40 درصد رسوندم و حالا امسال دیگه وقت بیشتری واسه این دروس ندارم بعد از این فکر میکنم 20-30 درصد ریاضی و فیزیک برام قابل دسترسه و عمومی ها هم ادبیات دینی حدودا 60 .. اما برای عربی و زبان خیلی زمانم کمه حتی شاید نرسم به 20 درصد خصوصا عربی .. زمین هم کلا حذف کردم ..
      خب حالا واضح اینکه من امسال شانسی برای رشته های تاپ تجربی ندارم با توجه به وقت باقی مونده و .. ولی به احتمال زیاد رشته های پرستاری و دبیری رو میارم اما موضوعی که هست اینها به هیچ وجه منو راضی نمیکنه ، میخوام یکسال دیگه بمونم پزشکی ، دارو یا فیزیو قبول شم که خب شاید نتیجه بده شایدم نه !
      تقریبا همه میگن امسال باید برم دانشگاه چون عقب میوفتم ولی خودم میخوام امسال با هر نتیجه ای بمونم واسه سال بعد .. دلیلشم این هست که من برای اولین بار تو زندگیم واقعا دارم درس میخونم حیفم میاد نصفه نیمه ولش کنم
      سربازی هم معاف شدم - فقط موضوع نگران کننده در مورد شرایط سازمان سنجش برای پذیرش دانشجو و خصوصا تاثیر معدل هست که واسه کنکور 99 مبهمه ..

بنظرتون پشت کنکور موندن با این شرایط ارزش داره ؟

ببخشید طولانی شد []

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگه به خودت مطمئنی بمون
      ولی اگه حتی یک درصد احتمال میدی نتونی نمون
      این راهو فقط کسایی میتونن برن که 100 درصد به خودشون مطمئنن
      اشکالی هم نداره شرایطت 100 درصد اوکی نباشه
      همین که به خودت مطمئن باشی کافیه

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه خواب 6 صبح روزای سرد زمستون و به هدفت ترجیح میدی، نه.نمون.
      اگه که نه بمون
      بُرده بر بام جنون و نردبان برداشته...!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ​ی سال 2ماه وقت داری داداش واقعا نمیشه قبول شد؟میشه اوناییم ک چندسال موندن نشدن نخوندن نمونه ش خود من

ما دوباره سبز میشویم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      من دوساله پشت کنکورم. فقط روند فرسایشی داره ، خسته میشی
      من کوه صبر و تحملم خسته شدم ، ببین این چهلو چهار روز رو بکوب بخون برای زیست و شیمی هم روی تستای کنکور خیلییی تمرکز کن خصوصا دو سه سال اخیر ان شاءالله چیز خوب میاری . تاپیک دنباله نمونه میگردی بیا تو رو برو بخون و میفهمی ک میشه
      موفق باشی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      این ۴۴ روز با تمام وجود بخون اگ نشد بعد ب فکر سال بعد ییوفت
      یکم سختی میکشی ولی فک کنم خودتم دلت بخواد ی سال زودتر ب هدفت برسی نه؟ این چهلو چهار روز رو بهترین باش اگ نشد و چیزی ک خواستی نیاوردی بمون برا ۹۹ .
      در ضمن رتبه هر دو سال من خوب بود ، و اینو بت میگم ک تو با ۲۲۰۰ پزشکی پردیس بیرجند میاری منطقه یک تازه :-)
      پس تلاش کن دیگه ۲۲۰۰ اوردن سخت نیس

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بخونی نتیجه میگیری نخونی هم نتیجه نمیگیری
      حالا شما که خوبی من اگر امسالم بمونم میشه چهارمین کنکورم
      منم دقیقا شرایط تورو دارم ، اگز خیالم از بابت تاثیر معدل راحت باشه سال بعد قطعا وایمیستم ،
      شاید باورت نشه ولی الان بعد دوسال پشت کنکوری تازه سرم به سنگ خورده ، تازه فهمیدم با خودم چکار کردم ، تازه اشتباهاتم و قبول کردم
      بلانسبت مث سگ گریه کردم که چرا جوونیمو اینجور ****** دادم حالا در حد دو سه سه سال !
      ولی همین چند روز پیش یکی از بچه های مدرسمون کنکور 94 صنایع شریف اورد ، تو کانون دیدمش ! اولش فک کردم اومده برای پشتیبان و فلان ولی بعدش دیدم اومده برای ازمون تابستون ثبت نام کنه برای کنکور تجربی ! ، منو نمیشناخت چون ازم دوسال بزرگ تر بود ، خودمو معرفی کردم ، یه نیم ساعتی تو ماشین باهم حرف زد ، کلا متحول شدم ، بقران انگار فرشته نجاتم بود ، من یه مدت دچار افسردگی نسبتا حاد شده بودم ، که روی حافظمم تاثیر گذاشنه بود متاسفانه ، چندیدن جلسه و درمان و فلان نتونست حالمو به اندازه اینی که باهاش حرف زدم خوب کنه

اینارو بهت گفتم که فک نکنی همه چی رو از دست دادی یا دیگه خیلی دیر شده .. من خودم همین چند روز پیش به این نتیجه رسیدم
      منتها شرط لازم اینه که مطمین باشی اشتباهاتتو فهمیدی و قبولشون کردی ، ولی اگر اشتباهاتتو قبول نکنی 10 سالم پشت بمونی هیچ فایده ای نداره
      کاشکی آخر این سوز بهاری باشد ...

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Mahdi_ نمایش پست ها
      سلام همگی (:
      من پارسال فارغ و التحصیل شدم و کنکور دادم ولی خب پارسال کاملا بدون مطالعه ، حتی امتحانات نهایی رو یادم نیس بیشتر از دوساعت مطالعه کرده باشم ! اونموقع هدف آیندم مربوط به درس نبود برای همین فقط میخواستم دیپلم بگیرم و دیگه تاثیر معدل و .. برام مهم نبود ، این روند درس نخوندن ادامه داشت تا امسال .. تازه بعد از عید برای خودم برنامه ریختم و واقعا روزانه 10-12 ساعت میخونم ، تا حالا تمرکزم رو زیست و شیمی بوده حدودا به 40 درصد رسوندم و حالا امسال دیگه وقت بیشتری واسه این دروس ندارم بعد از این فکر میکنم 20-30 درصد ریاضی و فیزیک برام قابل دسترسه و عمومی ها هم ادبیات دینی حدودا 60 .. اما برای عربی و زبان خیلی زمانم کمه حتی شاید نرسم به 20 درصد خصوصا عربی .. زمین هم کلا حذف کردم ..
      خب حالا واضح اینکه من امسال شانسی برای رشته های تاپ تجربی ندارم با توجه به وقت باقی مونده و .. ولی به احتمال زیاد رشته های پرستاری و دبیری رو میارم اما موضوعی که هست اینها به هیچ وجه منو راضی نمیکنه ، میخوام یکسال دیگه بمونم پزشکی ، دارو یا فیزیو قبول شم که خب شاید نتیجه بده شایدم نه !
      تقریبا همه میگن امسال باید برم دانشگاه چون عقب میوفتم ولی خودم میخوام امسال با هر نتیجه ای بمونم واسه سال بعد .. دلیلشم این هست که من برای اولین بار تو زندگیم واقعا دارم درس میخونم حیفم میاد نصفه نیمه ولش کنم
      سربازی هم معاف شدم - فقط موضوع نگران کننده در مورد شرایط سازمان سنجش برای پذیرش دانشجو و خصوصا تاثیر معدل هست که واسه کنکور 99 مبهمه ..

ببخشید طولانی شد []
      این نظر شخصی منه که همین امروز یه برنامه برای خودت بریز و خیلی فشرده اما مفید درس بخون ؛ اگه دی وی دی میبینی نبین و برو سمت کتابای جمع بندی
      عمومی ها رو میشه در حد 17 - 18 رسوند
      در مورد تخصصی ببین مبحث ساده ولی پرسوال میتونی پیدا کنی فقط 3 تا هرکدوم روو ببر بالا
      زیست رو حتما ببر بالا میتونی در این مورد دی وی دی جمع بندی حرف آخر رو ببینی که انسانیش 12 ساعت و جانوریش 6 ساعته اگه خودت پیش 2 رو هم دیده باشی حداقل میتونی 60 بزنی شیمی هم مباحث ساده رو بخون
      شیوه مطالعتو الان جوری کن که مثلا 5 روز بخون و روز ششم حتما ازمون جامع بزن حتی اگه دوبیتی چاپ کنی دانلود کن و با گوشی بزن
      فیزیک رو تثبیت کن بالا ببر
      و حتمااز حتما زمین رو بزن حتی اگه شده 5 6 تست معجزه میکنه در مورد داروسازی

و به هیچ وجه به کنکور سال بعد از الان فکر نکن اگه بازم قرار باشه بمونی بعد از انتخاب رشته و کارنامه نهایی اینجا پر از تاپیک میشه
      از همین امروز روزی 15 ساعت فقط واسه 40 روز بخون من بهت تضمینی میگم حداقل به نزدیکی های رشته تاپ رسیدی.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پسرخوب از چی عقب میفتی؟ بری دانشگاه چ رشته ایی چی اصلا؟سرکار؟ماهی 1 تومن 2تومن؟
      پس بیخیال بشین بخون میشه دندون دارو فیزیو اورد باید بخونی ی سال مداوم
      ما دوباره سبز میشویم

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام همگی (:

ببخشید طولانی شد []
      دوست عزیز منم دیر شروع کردم به درس خوندن (از بهمن ماه) و اونموقع هدفم فیزیوتراپی بود . ولی از وقتی که شروع کردم دیدم من توانایی این رو دارم که یه رتبه خوب بیارم و علت اینکه سالهای قبل موفق نشدم تنبلی خودم بوده . و الان هم به هیچ رشته ای جز دندان پزشکی راضی نمیشم .ولی میخام امسال رتبه خوبی در حد فیزیوتراپی رو بیارم که مامان بابا رو راضی کنم که میخام پشت کنکور بمونم .منم دو ساله که پشت کنکورم.
      شما هم اگه تصمیمتون رو گرفتین که میخایین به رشته ی خوبی برسین با توکل بر خدا و بایه برنامه ریزی دقیق شروع کنید به خوندن ان شاالله سال بعد خبر موفقیتتون رو همینجا بهمون میگین . فقط یه نکته اینکه هیچ وقت از خدا غافل نشین و مطمئن باشید که اگه دلتون رو به خدا بسپارین هیچ چیزی غیر ممکن نیست .
      و من الله توفیق .

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      اگه به خودت مطمئنی بمون
      اعتماد به نفسم که بالا هست اما آدم از یجایی کم میاره خصوصا منکه اصلا تو فاز درس نبودم حالا میخوام یکسال مداوم بخونم .. با همین کنار بیام بقیه ـش رواله

Allαн wιll αlwαyѕ ɢιve υѕ тнe вeѕт

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام همگی (:

ببخشید طولانی شد []

سلام مهدی جون. خیلی اتفاقی اومدم توی تاپیک و از روی عکست فکر میکنم همون مهدی باشی که چند ماه واسه تاثیر معدل 98 چقد زحمت کشیدیم با هم ، نیستی هم نیستی زیاد مهم نیست ........ مث همیم تقریبا. ولی آقای مهدی خان عزیز میگی دیره؟ دیر شده؟ برا رسیدن به کجا دیر شده؟ من خودمم چند تقریبا چند روزه که مصمم دارم درسسسسسست واقعا درست درس میخونم و تموم کارهایی رو میکنم که تاحالا باید انجام میدادم واسه کنکور 99. این کنکور رو هم میدم قطعا و تا اونجایی که بلدم به سوالاتش جواب میدم. جنگیدن واسه ی هدف هیچ وقت دیر نیس.....یه چیزی هم بهت بگم خیلی از اونایی که الان داشنگان یا سر کارن یا هرجای دیگه که تو بهشون میگی از تو جلو ترن. از زندگی حالشون بده و خیلیاشونم راضی نیستن. اینم بهت بگم زندگیتو بچین بین خودتو خدا. مهم نی بقیه کجان ، تو کجاییی؟؟

همینجا تاپیک میزنیم با هم درس میخونیم و منم کنارتم. از تابستون هم میریم آزمونای کانون. من از الان طوری دارم درس میخونم که 1 کانون شم هر 2 هفته. واقعا هم انقد خدا تو این مدت که تصمیم گرفتم جفت و جور کرده که مطمین مطمینم کمکم میکنه.

یه روزی تو جشن قلم چی میام بهت این روزو یادآوری میکنم...... فقط اگه پایه بودی بگو، چون بنظرم همون مهدی میای(اگرم نباشی نباش ) من پایتم ،هستی؟ هرشب میایم انجمن بمدت یه ربع بیس دیقه

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam.mz نمایش پست ها
      من دوساله پشت کنکورم. فقط روند فرسایشی داره ، خسته میشی
      من کوه صبر و تحملم خسته شدم ، ببین این چهلو چهار روز رو بکوب بخون برای زیست و شیمی هم روی تستای کنکور خیلییی تمرکز کن خصوصا دو سه سال اخیر ان شاءالله چیز خوب میاری . تاپیک دنباله نمونه میگردی بیا تو رو برو بخون و میفهمی ک میشه
      موفق باشی
      میفهمم منکه سال قبل نمیخوندم کلا هرکاری انجام دادم غیر درس خوندن ولی تو همین دوماه که شروع کردم پیر شدم : دی .. واسه شیمی و زیست خیلی وقت گذاشتم بعیده درصدشو بالاتر ببرم چون الان باید رو ریاضی و فیزیک کار کنم 30 درصد قطعی بشه
      کامنت دوم انگیزمو بیشتر کرد امسال نهایت تلاشمو میکنم ، مرسی همچنین شما

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط am3213 نمایش پست ها
      بخونی نتیجه میگیری نخونی هم نتیجه نمیگیری
      حالا شما که خوبی من اگر امسالم بمونم میشه چهارمین کنکورم
      منم دقیقا شرایط تورو دارم ، اگز خیالم از بابت تاثیر معدل راحت باشه سال بعد قطعا وایمیستم ،
      شاید باورت نشه ولی الان بعد دوسال پشت کنکوری تازه سرم به سنگ خورده ، تازه فهمیدم با خودم چکار کردم ، تازه اشتباهاتم و قبول کردم
      بلانسبت مث سگ گریه کردم که چرا جوونیمو اینجور ****** دادم حالا در حد دو سه سه سال !
      ولی همین چند روز پیش یکی از بچه های مدرسمون کنکور 94 صنایع شریف اورد ، تو کانون دیدمش ! اولش فک کردم اومده برای پشتیبان و فلان ولی بعدش دیدم اومده برای ازمون تابستون ثبت نام کنه برای کنکور تجربی ! ، منو نمیشناخت چون ازم دوسال بزرگ تر بود ، خودمو معرفی کردم ، یه نیم ساعتی تو ماشین باهم حرف زد ، کلا متحول شدم ، بقران انگار فرشته نجاتم بود ، من یه مدت دچار افسردگی نسبتا حاد شده بودم ، که روی حافظمم تاثیر گذاشنه بود متاسفانه ، چندیدن جلسه و درمان و فلان نتونست حالمو به اندازه اینی که باهاش حرف زدم خوب کنه

اینارو بهت گفتم که فک نکنی همه چی رو از دست دادی یا دیگه خیلی دیر شده .. من خودم همین چند روز پیش به این نتیجه رسیدم
      منتها شرط لازم اینه که مطمین باشی اشتباهاتتو فهمیدی و قبولشون کردی ، ولی اگر اشتباهاتتو قبول نکنی 10 سالم پشت بمونی هیچ فایده ای نداره
      قطعا همیشه بدتر از بد هست 4 سال موندن جزو شرایط وخیم نیست الان با این اوضاع واسه ما راهی نیس جز همینکه یه رشته درست قبول شیم
      شاید نگاه بقیه به پشت کنکوریا زیاد خوب نباشه ولی بنظر من کسی که پشت کنکور میمونه میخواد بجنگه واسه آینده ایده آل واگرنه که میره یه شغل دیگه یا رشته های متوسط رو به پایین تحصیل میکنه
      دمتگرمه داداش ، متن عالی بود
      در کل من از نظر روحی مشکلی ندارم فقط دنبال تصمیم ام که بعدها پشیمون نشم ، امیدوارم امسال به نتیجه برسی واگرنه به احتمال بالا منم میمونم باید ریسک این تاثیر معدلو هم قبول کرد ..

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      اگه به خودت مطمئنی بمون
      اعتماد به نفسم که بالا هست اما آدم از یجایی کم میاره خصوصا منکه اصلا تو فاز درس نبودم حال میخوام یکسال مداوم بخونم .. با همین کنار بیام بقیه ـش رواله

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن