خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 567 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 76 به 90 از 115
    1. Top | #76
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید بنظرتون برای زیره 1000 تجربی دیره؟؟

2. Top | #77
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shirinkhanom نمایش پست ها
      سلام
      یه سوال اول من بپرسم
      اگر من بگم دیره یا زودع
      برات چه فرقی داره این حرفا چرت محضه
      تو باید خودت تلاش کنی و بر اساس اون به نتیجه برسی
      اگر فک میکنی من بگم ارع میشه واقعا میشه غلطه
      اگر هم بگم نه واقعا نمیشه غلطه
      اهمیت ندید به این حرفا جمع کنید خودتونو
      و درس بخونید
      ببخشید اگر اینطوری گفتم
      پ.ن=حالل دوستان با تجربه تر نقل میگیرن

3. Top | #78
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداش هرکس توانی داره کیفیت مهمه نه کمیت هشت ساعت هم خیلی عالیه ده ساعت فوق العادس زیاد جدی نگیر ساعتو به کیفیت فک کن
      .

4. Top | #79
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shirinkhanom نمایش پست ها
      هیچی قابل گفتن ۱۰۰ درصد نیس. هزار و یک فاکتور دخیله.
      از لحاظ تئوری، بله. ولی کلی فاکتور میخواد
      یه تلاش فوق العاده، یه برنامه خوب، خوندن اصولی درس ها و این قبلی چیزا.

درمورد تاپیک، به هیج وجه شما نیازی به ۱۴+ ساعت ندارین. من به شما تضمین میکنم با روزی ۱۰ ۱۲ ساعت مفید، از اول سال، محاله رتبه خوبی نیارین. البته اگه درست بخونین!
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

5. Top | #80
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      با استفاده از قدرت عادت

6. Top | #81
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatima_nm نمایش پست ها
      سلام میشه بگید چطور ساعت مطالعم رو زیاد کنم؟
      بعضیا این همه میخونن بدون خستگی و...؟
      قرصی باید مصرف کرد؟

یک سریا با ریتالین و هایپ اینا
      لطفا راهنمایی کنید
      الان حدود 8-9ساعت میخونم و اتلاف وقتم هم زیاد
      آره چرا که نه؟
      من یه دختری رو میشناسم که از ۴ صبح شروع میکرد تا ۱۰ شب!
      تراز های قلم چی هم تا بهمن حدود ۷۳۰۰ بود ولی بعدش یهو اومد بالا تا آخرین آزمون جمع بندی رتبه ۳ کشوری شد...تو کنکورم ۱۵ منطقه ۲ شد سال ۹۷
      عادت کرده بود به ساعت مطالعه زیاد
      ناگفته نماند که دچار ریزش مو شده بود و آکنه شدید صورت!🤐
      اگه بخای میشه😑

7. Top | #82
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Up

8. Top | #83
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی به این موضوع فک کزدم هر جور حساب میکنم بالای ۱۱-۱۲ ساعت مطالعه دیگه از یه جایی به بعد هیچ اثری نداره ینی انگار نه انگار داری درس میخونی
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

9. Top | #84
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      من یه بار15ساعت خوندم،تایه هفته کلن فلج شدم نتونسم یه ساعتم بخونم.خیلی فشار ندید به خودتون که ب..ا میرید

10. Top | #85
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام به نظر من الان همه دارن درست میگن و بستگی به خودت داره که بخوای جزو کدوم دسته باشی. اونایی که به خاطر چیزی ک میخواستن از خوابشون زدن یا اونایی ک هدفشون نرمال بود و با ساعت مطالعه نرمال هم بهش رسیدن. حالا بعضیا واقعا نمیتونن ساعت طولانی درس بخونن، اگه جزو اون دسته ای نباید خودت رو مجبور کنی و باید جایگزین های دیگه ای پیدا کنی. اگه امتحان کردی و دیدی میشه، فرمون دست خودته.
      ولی در کل من میگم ساعت خواب 6 یا 5 ساعت میتونه اوکی باشه، اینطوری حداقل 18 ساعت دیگه میمونه که اگه ساعت استراحت و بقیه کارا رو کم کنی، میشه حداقل 14 ساعت مطالعه. خیلی کارها هم میشه کرد برای اینکه خوابالود نشی، کافئین، بعضی قرصها - که به شدت اعتیاد میارن و بدون نسخه دکتر اصلا اصلا نباید مصرف کرد -، گوش دادن به موسیقی، پیاده روی کردن، تهویه خوب و تغذیه درست و این کارا. در نهایت به نظر من، گذشتن از دو سه ساعت خواب - خب نرمالش 8 ساعت کامله برای بازسازی توان مغز و بعضی کارکردهای بدن - میتونه خوب باشه اما زیاده روی در حدی که ادم نهایت 3 یا 4 ساعت بخوابه اصلا خوب نیست. از یه طرف هم بهتره تنظیم کرد که ساعت های درست رو خوابید، مثلا صبح خوابیدن خوب نیست. ساعت خواب 11 تا 6 یا 12 تا 6 یا اصلا 11 تا 5 و اینا فکر میکنم خیلی مناسب باشه. من خودم 12 تا 5 و نیم اوکیم و ادم اونطوری وقت خوبی هم بیدار میشه و اب و هوا خوبه.
      منتها چیزی که هست اینه که برخلاف جوسازی های ک برای کنکور میکنن، کنکور مسیر خودکشی نیست. یعنی اینکه صدالبته ساعت مطالعه بالا خوبه و شاید نزدیک 70 درصد قضیه باشه، اما همش این نیست. بقیش اینه که استمرار داشته باشی روی کارت. من فکر میکنم روزی 10 ساعت خوندنی که مستمر باشه و ادم وسطش نبره خیلی بهتر از اونیه که 4 روز 15 ساعت میخونه و بعدش دو سه روز استراحته تا ریکاوری کنه. شما به بعضی افراد ربات نما هم نگاه نکن که خیلی اصرار دارن کم میخوابن و ساعت مطالعه بالا دارن، خیلی ساده برو مصاحبه با رتبه های برترو نگاه کن و اگه اشتباه نکنم نهایت نهایتشون 13 ساعت در روز بوده .
      حالا بازم اگه اینطوری هستی که فکر میکنی خیلی کار نکرده داری و باید حتما این ساعتای بالای مطالعه رو داشته باشی، میتونی زودتر شروع کنی چون انگیزش رو داری. خب بعضیا اینطورین که وقتی به درس فکر میکنن نمیتونن بخوابن. کل چیزیکه دارم میگم اینه که هرکس فرق داره. ساعت های مطالعه معمولی که عدداشو اینور اونور می بینیم برای اکثر افراد صدق میکنه اما برای یه عده ای نه. باید عادت های مطالعه خودت رو پیدا کنی و برنامه ات رو برای خودت بسازی. مهمترین چیزی که توی درس خوندن هست اینه که حس خوبی داشته باشی، کی گفته وقتی حالت بده یا خیلی خوابت میاد باید درس بخونی؟ مطمئن باش مغز اونی که میگه وقتی خوابت میاد برو ی کاری کن خوابت بپره بعد دوباره بخون یه اشکالی داره. تو نباید خودتو عذاب بدی، اما با این حال هم یه چیزی به اسم کنکور برای ما هست که نذاره 8 ساعت کامل بخوابیم پس یه چیز بینابین انتخاب کن، بین 8 ساعت و 4 ساعت. ساعت خواب برای بدن هرکس هم فرق داره و کلا نمیشه با خواب اینطور که بعضیا میگن بازی کرد یا فقط بحث عادت نیست. من به شخصه اطمینان میدم کسی که بدنش نیاز داره 7 ساعت بخوابه، نمیتونه و هرگز عادت نمیکنه که 4 ساعت بخوابه. پس اولا ساعت خواب بدن خودت رو پیدا کن، یعنی مثلا یه بار 6 ساعت یه بار5 امتحان کن ببین در طول روز حالت خوبه یا نه، منظورم اینه که سرحال هستی یا خوابالودگی شدید داری، اگه یکم خوابت بیاد خب طبیعیه تو تازه ساعت خوابتو کم کردی. در نهایت ساعتی ک برات مناسبه رو انتخاب کن. دوما اینکه هی از خوابت نزن، ادم خیلی کارا در روز انجام میده که وقت درس خوندنشو میبره، میتونی خیلی راحت اونا رو حذف کنی. سوما اینکه اگه خوابت کم نیست لزوما به معنی این نیست که بدبخت شدی. و چهارما اینکه دور موندن از حاشیه ها ک شامل حرفا و سبک بقیه میشه هم چیز مهمیه و یه چیز دیگه هم که اون بین یادم رفت بگم اینه که درسته کیفیت مهمه، اما اون کیفیت تو زمان کم زیاد بازدهی نداره. باید تمرین کرد کیفیت رو توی بازه بیشتری در سطح بالا حفظ کرد.

11. Top | #86
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      مرسی همشهری عزیزدرسته خودم باید باتوجه به خودم و..تنظیم کنم
      نقل قول نوشته اصلی توسط sarvenazz نمایش پست ها
      سلام به نظر من الان همه دارن درست میگن و بستگی به خودت داره که بخوای جزو کدوم دسته باشی. اونایی که به خاطر چیزی ک میخواستن از خوابشون زدن یا اونایی ک هدفشون نرمال بود و با ساعت مطالعه نرمال هم بهش رسیدن. حالا بعضیا واقعا نمیتونن ساعت طولانی درس بخونن، اگه جزو اون دسته ای نباید خودت رو مجبور کنی و باید جایگزین های دیگه ای پیدا کنی. اگه امتحان کردی و دیدی میشه، فرمون دست خودته.
      ولی در کل من میگم ساعت خواب 6 یا 5 ساعت میتونه اوکی باشه، اینطوری حداقل 18 ساعت دیگه میمونه که اگه ساعت استراحت و بقیه کارا رو کم کنی، میشه حداقل 14 ساعت مطالعه. خیلی کارها هم میشه کرد برای اینکه خوابالود نشی، کافئین، بعضی قرصها - که به شدت اعتیاد میارن و بدون نسخه دکتر اصلا اصلا نباید مصرف کرد -، گوش دادن به موسیقی، پیاده روی کردن، تهویه خوب و تغذیه درست و این کارا. در نهایت به نظر من، گذشتن از دو سه ساعت خواب - خب نرمالش 8 ساعت کامله برای بازسازی توان مغز و بعضی کارکردهای بدن - میتونه خوب باشه اما زیاده روی در حدی که ادم نهایت 3 یا 4 ساعت بخوابه اصلا خوب نیست. از یه طرف هم بهتره تنظیم کرد که ساعت های درست رو خوابید، مثلا صبح خوابیدن خوب نیست. ساعت خواب 11 تا 6 یا 12 تا 6 یا اصلا 11 تا 5 و اینا فکر میکنم خیلی مناسب باشه. من خودم 12 تا 5 و نیم اوکیم و ادم اونطوری وقت خوبی هم بیدار میشه و اب و هوا خوبه.
      منتها چیزی که هست اینه که برخلاف جوسازی های ک برای کنکور میکنن، کنکور مسیر خودکشی نیست. یعنی اینکه صدالبته ساعت مطالعه بالا خوبه و شاید نزدیک 70 درصد قضیه باشه، اما همش این نیست. بقیش اینه که استمرار داشته باشی روی کارت. من فکر میکنم روزی 10 ساعت خوندنی که مستمر باشه و ادم وسطش نبره خیلی بهتر از اونیه که 4 روز 15 ساعت میخونه و بعدش دو سه روز استراحته تا ریکاوری کنه. شما به بعضی افراد ربات نما هم نگاه نکن که خیلی اصرار دارن کم میخوابن و ساعت مطالعه بالا دارن، خیلی ساده برو مصاحبه با رتبه های برترو نگاه کن و اگه اشتباه نکنم نهایت نهایتشون 13 ساعت در روز بوده .
      حالا بازم اگه اینطوری هستی که فکر میکنی خیلی کار نکرده داری و باید حتما این ساعتای بالای مطالعه رو داشته باشی، میتونی زودتر شروع کنی چون انگیزش رو داری. خب بعضیا اینطورین که وقتی به درس فکر میکنن نمیتونن بخوابن. کل چیزیکه دارم میگم اینه که هرکس فرق داره. ساعت های مطالعه معمولی که عدداشو اینور اونور می بینیم برای اکثر افراد صدق میکنه اما برای یه عده ای نه. باید عادت های مطالعه خودت رو پیدا کنی و برنامه ات رو برای خودت بسازی. مهمترین چیزی که توی درس خوندن هست اینه که حس خوبی داشته باشی، کی گفته وقتی حالت بده یا خیلی خوابت میاد باید درس بخونی؟ مطمئن باش مغز اونی که میگه وقتی خوابت میاد برو ی کاری کن خوابت بپره بعد دوباره بخون یه اشکالی داره. تو نباید خودتو عذاب بدی، اما با این حال هم یه چیزی به اسم کنکور برای ما هست که نذاره 8 ساعت کامل بخوابیم پس یه چیز بینابین انتخاب کن، بین 8 ساعت و 4 ساعت. ساعت خواب برای بدن هرکس هم فرق داره و کلا نمیشه با خواب اینطور که بعضیا میگن بازی کرد یا فقط بحث عادت نیست. من به شخصه اطمینان میدم کسی که بدنش نیاز داره 7 ساعت بخوابه، نمیتونه و هرگز عادت نمیکنه که 4 ساعت بخوابه. پس اولا ساعت خواب بدن خودت رو پیدا کن، یعنی مثلا یه بار 6 ساعت یه بار5 امتحان کن ببین در طول روز حالت خوبه یا نه، منظورم اینه که سرحال هستی یا خوابالودگی شدید داری، اگه یکم خوابت بیاد خب طبیعیه تو تازه ساعت خوابتو کم کردی. در نهایت ساعتی ک برات مناسبه رو انتخاب کن. دوما اینکه هی از خوابت نزن، ادم خیلی کارا در روز انجام میده که وقت درس خوندنشو میبره، میتونی خیلی راحت اونا رو حذف کنی. سوما اینکه اگه خوابت کم نیست لزوما به معنی این نیست که بدبخت شدی. و چهارما اینکه دور موندن از حاشیه ها ک شامل حرفا و سبک بقیه میشه هم چیز مهمیه و یه چیز دیگه هم که اون بین یادم رفت بگم اینه که درسته کیفیت مهمه، اما اون کیفیت تو زمان کم زیاد بازدهی نداره. باید تمرین کرد کیفیت رو توی بازه بیشتری در سطح بالا حفظ کرد.

12. Top | #87
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      روزی ۱۴ ساعت محاله ولی یه روز ۱۴ ساعت اوکیه‌.۱۴ ساعت خیلی زیاده نمیشه به یک روند تبدیلش کرد مگه اینکه زمان چک کردن واتس اپ و اینستا پشت میز مطالعه رو هم جز ساعات مطالعه بدونی! من خودم واقعا روزی ۱۰ ساعت (کاملا مفید) که میخوندم اونم تازه نزدیکای کنکور، ازخستگی میمردم .قشنگ ذهنم مثه یه کاسه ی پر بود که اگه یه قطره آبم‌بریزی روش میریزه بیرون،هیچی دیگه نمیشد بخونی هنگ میکرد آدم‌.۱۴ ساعت هر روز!!

13. Top | #88
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به سختی...

14. Top | #89
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR-NAZANIN نمایش پست ها
      روزی ۱۴ ساعت محاله ولی یه روز ۱۴ ساعت اوکیه‌.۱۴ ساعت خیلی زیاده نمیشه به یک روند تبدیلش کرد مگه اینکه زمان چک کردن واتس اپ و اینستا پشت میز مطالعه رو هم جز ساعات مطالعه بدونی! من خودم واقعا روزی ۱۰ ساعت (کاملا مفید) که میخوندم اونم تازه نزدیکای کنکور، ازخستگی میمردم .قشنگ ذهنم مثه یه کاسه ی پر بود که اگه یه قطره آبم‌بریزی روش میریزه بیرون،هیچی دیگه نمیشد بخونی هنگ میکرد آدم‌.۱۴ ساعت هر روز!!
      پبشنهاد میکنم مصاحبه با آقای سینا ملکی که تو همین انجمن هستن رو بخونین.
      واسه شما محاله نه واسه همه.هرکس توان و انگیزه ی متفاوتی داره.

15. Top | #90
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.si نمایش پست ها
      پبشنهاد میکنم مصاحبه با آقای سینا ملکی که تو همین انجمن هستن رو بخونین.
      واسه شما محاله نه واسه همه.هرکس توان و انگیزه ی متفاوتی داره.
      مگر اقا سینا تو انجمن هم عضو بود؟
      ی چیزی در مورد ایشون بگم کلا پرانرژی و خندون بود...و مثبت اندیش در نتیجه انرژی و پتانسیل بالای داشت...طوری ک شما باهاش صحبت کنی موج انرژیکاملا
      احساس میکنی

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 567 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن