خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 8 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 115
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      دوستان منم يك مشكل دارم ممنون ميشم راهنمايي كنيد
      يك روز خيلي ميخونم
      روز بعدش نميتونم اصلا بخونم
      يني روز در ميون با تايم خيلي بالا ميخونم
      چكار كنم كشش داشته باشم هر روز بخونم؟
      کرم ورزد آن سر که مغزی در اوست
      که دون همتانند بی مغز و پوست
      کسی نیک بیند به هر دو سرای
      که نیکی رساند به خلق خدا

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Seyed Chester نمایش پست ها
      دوستان منم يك مشكل دارم ممنون ميشم راهنمايي كنيد
      يك روز خيلي ميخونم
      روز بعدش نميتونم اصلا بخونم
      يني روز در ميون با تايم خيلي بالا ميخونم
      چكار كنم كشش داشته باشم هر روز بخونم؟
      داش متاسفانه ما کلا درسخون نبودیم میانگین ساعت مطالعمون تو هفته به دو ساعت نمیرسه
      به دوستای ادم طرز فکر ادم محیط اجتماعی ادم هم بستگی داره
      وقتی که تو فضای مجازی هستیم.و....بیرون رفتن و.... خلاصه هرچی که مارو از درس خوندن جدا کنه
      باید تمام این عادت ها رو تغییر داد و به درس علاقه مند شد طوری که فقط به کیفیت خوندن توجه کنی نه ساعت طوری که ازت بپرسن روزی چند ساعت میخونی نتونی جواب بدی درضمن ادم ربات که نیست کلی عوامل بیرونی دیگه هم هستن مثل بیماری مناسبت ها مشکلات خانوادگی از دست دادن عزیزان این ها همه هستن طوری که ادم ممکنه از درس جدا بشه
      نمیشه گفت یه تایم ثابتی میتونی مطالعه کنی ولی خب پیوسته خوندن خیلی مهمه

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ممنونم
      نقل قول نوشته اصلی توسط hafsharmehr نمایش پست ها
      سلام.

بنظرم اعداد نجومی ساعات مطالعه بیشتر جنبه تبلیغاتی و تضعیف ناجوانمردانه رقبا داره و اگر هم واقعیت داشته باشه دوام و پیوستگی نداره.

باید توجه کرد که درک مطالعاتی افراد با هم متفاوته و ممکنه مثلا بنده فصل ژنتیک زیست رو با 3 دور خوندن بفهمم و یکی دیکه با یک دور خوندن.

چیزی که مهمه حفظ کیفیت مطالعه در کنار کمیت مطالعست.دوستانی که ادعای 12 ساعت مطالعه رو دارن باید ازشون پرسید آیا کیفیت مطالعشون در تمام طول روز یکسانه؟

بشخصه اعتقاد دارم دانش آموزی که میخواد برای کنکور بخونه باید حداقل از یک سال قبل شروع کنه و ساعت مطالعه رو طوری تنظیم کنه که ساعت خواب و تفریحش به جا باشه.چون هر چی زودتر شروع کنه به خوندن، فراغ بال داره،تمرکزش بیشتره،استرسش کمتره،فرصت چند بار دوره کردن داره و اعتماد به نفسش بیشتره.

البته بنا به مصلحت یه وقتایی در طول دوران مطالعه نیازه برای عقب افتادگی احتمالی که ممکنه بر اثر بیماری یا حادثه دیگه پیش بیاد،ساعت مطالعه رو برای یه مقطع کوتاه بالا برد تا اون عقب افتادگی جبران بشه.

مطمان باشید اگر حداقل از یک سال قبل از کنکور، آدم شروع کنه به خوندن با ساعت مطالعه متوسط 8 ساعت هم میتونه به نتیجه مطلوب برسه.

و اینکه بنظرم چون مغز و بدن در طول دوران کنکور در حال پردازش نسبتا شدید اطلاعاته حتما باید تغذیه مناسب داشت و سطح ویتامین ها و مواد مورد نیاز بدن رو تنظیم کرد که با یه آزمایش خون ساده مشخص میشه.

ظمنا کمبود خواب تا سطح زیر 6 ساعت بنا به توصیه کارشناسهای موثق، بشدت برای بدن ضرر داره و بنظرم کیفیت مطالعه رو به شدت پایین میاره.

موفق باشید

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatima_nm نمایش پست ها
      سلام میشه بگید چطور ساعت مطالعم رو زیاد کنم؟
      بعضیا این همه میخونن بدون خستگی و...؟
      قرصی باید مصرف کرد؟
      یک سریا با ریتالین و هایپ اینا
      لطفا راهنمایی کنید
      الان حدود 8-9ساعت میخونم و اتلاف وقتم هم زیاد
      سلام
      از ریتالین و چی و چی بکشید بیرون لطفا
      اولا کمیت مهم نیست کیفیت مطالعه مهمه
      شما ممکنه روزی 15 ساعت درس بخونید ولی به اندازه 8 ساعت بازدهی و کیفت داشته باشه
      ثانیا اینکه چطوری بعضی افراد تایم زیاد میخونن بسته به اهداف، انگیزه و برنامه هر شخصی داره
      یکی که نه انگیزه ای داره و نه برنامه ای داره و گم و گیج میزنه و نمیدونه با خودش چند چنده طبیعیه که درس خوندش صرفا از سر رفع تکلیف هستش و هیچ لذتی هم نمیره
      از اون طرف، شخصی رو هم در نظر بگیرید که خودش رو وقف هدفش کرده، اینقدر انگیزه و انرژی برای هدفش داره که فقط میخونه، به ساعت هم کاری نداره، انگار که زمانی وجود نداره اصلا!
      من خودم یادم میاد یکی دو سال پیش برای مدت 4 5 روزی یه کاری رو میخواستم انجام بدم، اینقدر ذوق و شوق و انگیزه داشتم براش که با تموم وجودم فکر و ذکر و ذهنم رو اون موضوع متمرکز کرده بودم بطوری که اصلا زمان از دستتم در رفته بود به نوعی!
      باید اینقدر انگیزه و شور و شوق برای رسید به اهدافتون داشته باشید که در اهدافتون غرق بشید، که در اینصورت زمان برای شما معنای خاصی نداره و روزی 14 ساعت که هیچ روزی 16 17 ساعت مفید هم میتونین بخونین

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز..برای چی داری انرژی منفی میدی؟؟
      من خودم سال اخریم و بقیه رو که مث من کنکوری هستن رو درک میکنم..
      اولا باید بگم که کیفیت تو مطالعه دروس خیلی مهمه..هیچوقت کیفیت رو فدای کمیت نباید کرد..بهترین ساعت مطالعه8.5ساعت هست که اگه 8.5ساعت با کیفیت درس بخونی حتما نتیجه خوبی میگیری..لازمم نیست همیشه ازخوابت بزنی اره گاهی وقتا ادم تنبلی میکنه و باید اینکارو بکنه ولی نه همیشه که به سلامتیش اسیب برسه..
      اگه بخوام خلاصه بگم:هوشمندانه تلاش کنی قطعن موفق میشی..
      و اینکه به هدفت ایمان داشته باش باور داشته باش که میتونی..یا بهتر بگم دلیلی وجود نداره که نتونی فقط باید برا یک سال(کمتر) باید کنترل شده زندگی کنی..یکم از تفریحاتت بزنی که بعد یه مدت میفهمی کارایی که قبلا فک میکردی تفریحا اصن تفریح نبودن فقط وقت تلف کردن بود.. همین
      ارزوی بهترینا برات

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بیشتر از 10 ساعت خوندن بازدهی رو عملا میاره پایین تو کوتاه مدت جواب میده ولی واسه یک سال نه
      من زمان دانشگاهم یه بار واسه یه امتحانی 13 ساعت توی یک روز درس خوندم فرداش بعد از امتحان اسم خودمم یادم نبود
      !Impossible is just a big word thrown around by small men who find it easier to live in the world

7. Top | #37
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      با اشتیاق؛ ی جور انرژی ک ریشه در دل و احساسات داره. اینکه میگن در دراز مدت بازدهی رو کم میکنه چندان درست نیست. بستگی ب ادمش و عادت ها و تواناییهای افراد داره. با اشتیاق بیشتر، میشه بیشتر هم خوند. در ضمن این یادگیریه ک تلاش زهنی نیاز داره. مرور، خسته کننده نیست.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این ۱۴ ساعتیا همه دروغ میگن
      وقتی مطلبی میخونی بین اون مطلب باید به مغز فرصت بدی تا اطلاعات رو طبقه بندی کنه این که ما از مغزمون کم کار میکشیم درست نیست وقتی داری مطالعه میکنی بیشترین فشار رو داری به مغزت وارد میکنی پس نیازه بینش استراحت باشه تا چیزای جدید رو بتونی یاد بگیری

9. Top | #39

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بهشون بگو یه کرنومتر بگیرن زمان بگیرن اگه۱۱ بیشتر شد بیا به من فش بده
      HOLLYWOOD

10. Top | #40
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام
      دوستان زیاد درس خوندن در کنکور فقط مختص یک بازه های زمانی خاصی هست : 1-تابستان 2-عید نوروز 3- یک دو ماه آخر کنکور
      این بازه ها چون دارای اهمین فوق العاده ای هستن و دانش آموز کنکوری وقت بیشتری داره اهمین دارن که حداقل 12 ساعت مطالعه مفید داشته باشه
      البته مفید به معنی واقعی یعنی انرژِی که میزاره حداکثر باشه به درس خوندن همراه با تلگرام و اینستا چک کردن و چرت زدن و افکار پریشان نمیگن مفید
      به نظر من بیشتر از 12 ساعت شاید نشه از مغز بطور کامل و حداکثری استفاده کرد و ساعتای بعدی غیر مفید حساب میشن چون مغز نیاز به ریکاوری برای بدست آوردن اطلاعات بعدی داره.
      بازه های زمانی دیگه رو مثلا وقتی صبح تا ظهرش میرین مدرسه رو توصیه میکنم حداقل 5 ساعت مفید انجام بشه.
      کنکور یک مارتن هست و پیوستگی و همیشه با انگیزه بودن خیلی مهمه . درس خوندن فرسایشی که دو روز خوب بخونین و سه روز هیچی نخونین بدرد نخواهد خورد.

موفق باشید.

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatima_nm نمایش پست ها
      سلام میشه بگید چطور ساعت مطالعم رو زیاد کنم؟
      بعضیا این همه میخونن بدون خستگی و...؟
      قرصی باید مصرف کرد؟
      یک سریا با ریتالین و هایپ اینا
      لطفا راهنمایی کنید
      الان حدود 8-9ساعت میخونم و اتلاف وقتم هم زیاد
      کاظم قلمچی با کلی سابقه میگه تا حالا کسی رو ندیدم واقعا بالای 13 ساعت مطالعه کنه.
      عقلانی هم نیست بالای 14 ساعت مطالعه.

12. Top | #42
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezad_031 نمایش پست ها
      کاظم قلمچی با کلی سابقه میگه تا حالا کسی رو ندیدم واقعا بالای 13 ساعت مطالعه کنه.
      عقلانی هم نیست بالای 14 ساعت مطالعه.
      بابا آدمیم ماشین نیستیم که!

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میشه خوند مخصوصا برای کسی که به ساعت بالای 15 عادت داره یعنی تثبیتش کرده .من خودم روزای 18 ساعته هم داشتم ولی کم بود انگشت شمار 3.5 ساعت خواب بقیه هم استراحت و نهار و شام و این چیزا ...ولی به دلایلی غیر از دلیل کم آوردن استپ میشد عموما،کار اداری و ....
      ولی خب گاهی واقعا دلم نمیخواست وقفه بدم مثل اینکه موتوره دوباره روشن میشه تازه ...
      و یه چیز جالبتر اینکه من دوران کنکور لیسانس اولم فکر کنم هفته ای اینقدر درس نمیخوندم .
      تا ببینیم نتیجه چی میشه....

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هدفت چیه ؟رتبه یک کنکور ؟چون به نظر من همین ۸ و ۹ ساعت پیوسته بخونی تا روز کنکور کافیه برا رشته خوب دوست خودم با همین ساعت پزشکی میخونه .اصن من باور نمیکنم اینایی که میگن ۱۴ ساعت میخونیمو .من پارسال از اول تابستون خیلی زیاد میخوندم خیلیا حتی ۱۲ ساعته .اما بعد مدتی بریدم و چند ماه کامل درسو ول کردم و نتیجه شم گند زدن تو کنکورم بود در حالی که با همون ۸ ساعت پیوسته نتیجه م خیلی بهتر میشد

15. Top | #45
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظر من مهمتر از ساعت مطالعه بالا نتیجه هست قبلا هم من سعی می کردم با این روش های غبر اصولی ساعت مطالعه رو ببرم بالا خیالتونو راحت کنم همه ی این روش های غیر اصولی یا نتیجه نمیده یا اگه هم نتیجه ای داشته باشه موقت هست با یکی از رتبه ها تک رقمی صحبت کردم دیدم هیچ کار عجیب و غریبی انجام نمیده یه مشاور درست حسابی گرفته داره اصولی طبق گفته ها مشاور عمل میکنه منم شانس اوردم یا بهتر بگم شانس نبود چون با تمام وجودم خواستم از همون مشاور رتبه برتر مشاوره گرفتم و کلا حاشیه رو گذاشتم کنار من هم نتیجه گرفتم مطمئن باشید شما هم می تونید نتیحه بگیرد فقط کافیه راه درست انتخاب کنید

صفحه 3 از 8 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن