خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 45
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

بر سر دوراهی (سوالی درباره ی تغییر رشته تحصیلی)

سلام و عرض ادب و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
      راستش دوست ندارم سوالی رو مطرح کنم که بقیه، در پست های دیگه به اون پرداختن. اما مگه میشه؟!
      من دانش آموز سال یازدهم تجربی ام که مثل خوره، تصمیم تغییر رشته به ریاضی افتاده به جانم. آخه من تعریفی نباشه درس ریاضی ام خیلی خوبه و بهش علاقه دارم؛ بیشتر از زیست شناسی. ولی وقتی به رشته های آینده ی گروه تجربی نگاهی میندازم، جای خالی ریاضی رو توشون احساس میکنم.
      الان که دارم اینو براتون مینویسم، سرم داره درد می‌کنه! از بس که تو پست ها و سایت های مختلف به دنبال اطلاعات بودم، راجع به اینکه علاقه مهمه یا بازار کار، راجع به مهندسی پزشکی، و... آخرشم هیچی عایدم نشد. اونقدر که اطلاعات ضد و نقیض وجود داره.
      باری، آخرین تابستان قبل از کنکور من در راهه و ذهن من، درگیر یه دوراهیه:
      بشینم واسه کنکور تجربی بخونم یا آماده بشم برای تغییر رشته.
      با تشکر از شما

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      اومممم ریاضیات رشته ی ریاضی با ریاضی ک شما توی تجربی خوندی متفاوته
      اینک بری یا بمونی به خودت بستگی داره
      خب فک کن آخرش میخوای چیکاره بشی؟
      معلوم نیس 10سال بعد هنوزم پزشکی روی بورس باشه و باز همه براش سرودست بشکنن یا مث مهندسی بشه
      پس با توجه به علاقه و تواناییت انتخاب کن
      ببین میتونی به یه زندگی متوسط راضی بشی یا نه

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alrglr نمایش پست ها
      راستش دوست ندارم سوالی رو مطرح کنم که بقیه، در پست های دیگه به اون پرداختن. اما مگه میشه؟!
      من دانش آموز سال یازدهم تجربی ام که مثل خوره، تصمیم تغییر رشته به ریاضی افتاده به جانم. آخه من تعریفی نباشه درس ریاضی ام خیلی خوبه و بهش علاقه دارم؛ بیشتر از زیست شناسی. ولی وقتی به رشته های آینده ی گروه تجربی نگاهی میندازم، جای خالی ریاضی رو توشون احساس میکنم.
      الان که دارم اینو براتون مینویسم، سرم داره درد می‌کنه! از بس که تو پست ها و سایت های مختلف به دنبال اطلاعات بودم، راجع به اینکه علاقه مهمه یا بازار کار، راجع به مهندسی پزشکی، و... آخرشم هیچی عایدم نشد. اونقدر که اطلاعات ضد و نقیض وجود داره.
      با تشکر از شما
      اگه با رشته های تاپ تجربی مثل پزشکی و دندان و داروسازی و پرستاری و... مشکلی نداری اصلا تغییر رشته نده
      تو رشته ریاضی هیچ آینده ای منتظرت نیست
      من خودم از مهندسی برق انصراف دادم چون کار نداره
      شاید تا 22 سالگیت به فکر علاقه باشی اما اگه بعد اون کار نداشته باشی افسردگی میگری و حتی حاظر میشی بری کارگری و مسافر کشی
      منم الان اگه از محیط بیمارستانی و سر و کله زدن با بیمار بدم نمیومد میرفتم کنکور تجربی میدادم اما الان دوباره کنکور ریاضی میدم واسه دبیری
      از 120 نفر ورودی رشته برق سال 93 اون دانشگاه فقط 35 نفر فارغ التحصیل شدن
      چرا؟
      چون خیلیاشون انصراف دادن چند نفر اخراج شدن و مابقی تغییر رشته دادن
      درسای مهندسی سخته اما چون بازار کار نداره تو دانشجو هاشم هیچ شور و نشاطی نیست
      بشین بخون واسه پزشکی که هیچوقت بیکاری توش راه نداره چون جامعه مریض ایران هیچوقت سالم نمیشه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      این سوال شما مشابه هزاران سوالی است که همه باهاش سروکار دارن اما
      من خودم فارغ التحصیل مهندسی هستم و حتی قصد ادامه تحصیل داشتم برای ارشد و اتفاقا شریف هم قبول شدم اما نرفتم و به جاش رفتم سربازی چون اغلب رشته های مهندسی در ایران هیچ آینده ای ندارن ..... فقط در صورتی که بخوای بری خارج کشور خوبه ولی در غیر اینصورت هیچ فایده ای نداره، به نظرم رشته های فنی خیلی بهتر از رشته های ریاضی فیزیک هستند چون مهارت بهت یاد میدن و نه جزوه نوشتن و تئوری های به درد نخوری که هیچ استفاده ای نمیشه و کسی براش ارزش قائل نیست ... شما فقط کافیه یه مدت زمان بذاری و خودت رو به عنوان یک مهندس جا بزنی و دنبال شغل بگردی بعدش ببین با چه برخوردی رو به رو میشی .... در فرمایش دوست عزیزمون که میگه درسهای مهندسی سخت هستند اینطوری نیست، شاید در کل 150 واحدی که پاس میکنن 20 الی 25 واحد سخت باشه که این سختی اصلا در مقایسه با درسهای رشته پزشکی و دارو و دندان هیچی نیست .... نظر منو بخوای اگه حوصله تجربی رو نداری برو رشته های فنی و مهارتت رو زیاد کن و به فکر رشته های مهندسی نباش

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reka نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      این سوال شما مشابه هزاران سوالی است که همه باهاش سروکار دارن اما
      من خودم فارغ التحصیل مهندسی هستم و حتی قصد ادامه تحصیل داشتم برای ارشد و اتفاقا شریف هم قبول شدم اما نرفتم و به جاش رفتم سربازی چون اغلب رشته های مهندسی در ایران هیچ آینده ای ندارن ..... فقط در صورتی که بخوای بری خارج کشور خوبه ولی در غیر اینصورت هیچ فایده ای نداره، به نظرم رشته های فنی خیلی بهتر از رشته های ریاضی فیزیک هستند چون مهارت بهت یاد میدن و نه جزوه نوشتن و تئوری های به درد نخوری که هیچ استفاده ای نمیشه و کسی براش ارزش قائل نیست ... شما فقط کافیه یه مدت زمان بذاری و خودت رو به عنوان یک مهندس جا بزنی و دنبال شغل بگردی بعدش ببین با چه برخوردی رو به رو میشی .... در فرمایش دوست عزیزمون که میگه درسهای مهندسی سخت هستند اینطوری نیست، شاید در کل 150 واحدی که پاس میکنن 20 الی 25 واحد سخت باشه که این سختی اصلا در مقایسه با درسهای رشته پزشکی و دارو و دندان هیچی نیست .... نظر منو بخوای اگه حوصله تجربی رو نداری برو رشته های فنی و مهارتت رو زیاد کن و به فکر رشته های مهندسی نباش
      معلومه اصلا مهندسی نخوندی و خودت رو الکی مهندس جا زدی یا دانشگاه آزاد خوندی و توهم قبولی شریف داری
      من هم مهندسی خوندم و هم کتابای پزشکی رو خوندم (نه فقط دیدن) واقعا مهندسی سختیش از پزشکی کمتر نیست
      در ضمن هیچ مهندسی 150 واحد نیست
      الان به شما یه سوال ریاضی 1 بدن که گیر میکنی چه برسه به درسای سختش

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alrglr نمایش پست ها
      با تشکر از شما
      تو کشور ما علاقه اولویت اخره دوست عزیز
      میتونی برای دل خودت ریاضیات بخونی و باهاش حال کنی ، ولی ازطرفی رشته ای بخونی که بازار کارش یکم امن تر باشه.
      امکان افول رشته های تجربی تو اینده هست اما به نظرم امکان برگشتن رشته های مهندسی به اوج مثل دهه ۷۰ ۸۰ تقریبا صفره.
      منصفانه نیست ولی به فکر این باش بتونی کار بکنی و درامد داشته باشی هرکی جز این بهت گفت داره راه غلط نشونت میده

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برو مستقیما از بچه های مهندسی و علوم پزشکی بپرس، اینطوری فایده نداره!

ولی بنظر من ریاضی واقعا سخت تر از زیسته ! ( از نظر انرژی ای که از مغز تحلیل میبرع ) به همین نسبت مهندسی سخت تر از علوم پزشکیه.
      از بچه های مهندسی تقریبا 80 درصد اونایی که من دیدم، تصورشون از مهندسی قبل از دانشگاه با واقعیتی که تو دانشگاه باهاش مواجه شدن زمین تا آسمون فرق میکرده!
      ریاضی ای که تو دبیرستان و مخصوصا رشته ی تجربی میخونید هم با ریاضیِ رشته ی ریاضی هم با ریاضیات مهندسی خیلی فرق داره، پس صرفا بخاطر علاقه ای که به ریاضیِ تجربی داری نرو سمت مهندسی

آینده هم نمیشه گفت نداره، اگه مهندسِ قابلی باشی قطعا آینده داری!
      ولی خب انقد هر جایی یه دانشگاه سبز شد و مث مور و ملخ مهندس تحویل جامعه داد و همونا هم با پارتی رفتن سرِکار که وضع مهندسی شده اینی که میبینید !
      اگر نه امکان پیشرفت و پولسازی تو مهندسی خیلی بیشتر از هر رشته ی دیگه ایه، ولی خب متاسفانه کشور ما با سیاست های غلطش همه ی قوانینِ دنیا رو نقض میکنه

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      توی ایران علاقه مهم نیست.بشین کنکور تجربی رو بده.اگه میخوای علاف و سر گردون باشی برو ریاضی.اخرش مهندسی هیچی نداره یعنی اگر پارتی باشه بامدرک دیپلم هم میری سرکار.توی انجمن ندیدی چقدر دارن برگشت میزنند تا دوباره تجربی شرکت کنند. از سر شوق نیست بلکه ناچاریه.عزیز .کاشکی من جای تو بودم.حیف که روز های رفته و تصمیم های اشتباه قابل برگشت نیستند

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از ریاضی به دنبال چه رشته هایی هستی؟ ریاضی محض یا مهندسی و...؟
      بشین رشته های مورد علاقتو بنویس. ببین اونقدری هست که ارزششو داشته باشه تغییر رشته بدی. یا شاید از تجربی بتونی به بعضیاش برسی...
      زیست هم که بخش ریاضی کم نداره! اگه واقعا خیلی درس خونی و از زیست هم خوشت میاد(حالا کمتر از ریاضی) , من پیشنهادم رشته های مرتبط با ژنتیکه!
      راستی ببین قصد رفتن از ایرانو داری یا نه؟ همه اینارو با خودت بررسی کن و از بزرگترهای موفق نزدیکت بپرس...

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عجيب ادمو ب فكر ميبره من خودم كنكوري نظام جديد رياضيم با اين حرفا ادمو نا اميد ميكنيد

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات

چه داستان غم انگیزیه وقتی یه نوجوون می خواد رشته تحصیلیش رو در مقطع دبیرستان انتخاب کنه ولی به بهونه های مختلف نمیذارن وارد رشته ای بشه که دوستش داره. حالا چه جوری؟ اول اینکه تو معدلت خوبه، حیف نیست بری انسانی؟ لازم نکرده بری هنر، محیطهای هنری سالم نیستن! موسیقی هم شد رشته، کی از موسیقی پول درآورده که تو دومیش باشی؟ رشته انسانی واسه بچه تنبلها و درس نخونای مدرسه اس، ضایعه اس بری این رشته! کار و دانش و فنی حرفه ای رو که دیگه اسمش رو هم نیاریا، همین مون مونده که به مردم بگیم رفتی کااااارو دااااانش! این همه معلم خصوصی واسه ات گرفتیم که بری قاطی بچه تنبلا؟! حالا تو برو ریاضی فیزیک، بعدش که دوست نداشتی تغییر رشته بده برو کنکور تجربی بده، یعنی چند سال دهن مبارکت قراره با هندسه تحلیلی و حسابان و جبر و احتمال و آمار پاک سرویس بشه تازه بعدش بری طی یه سال تمام دروسی رو بخوانی که قرار بوده حداقل تو سه سال بخونیشون. از همه اینا بدتر اون اولیای مدرسه اي که تنها متغیرشون در هدایت دانش آموزها به رشته های مختلف، معدل شونه! نه تنها علاقه و استعداد و مهارت و باور و هزار تا فاکتور دیگه از نظرشون هیچ ارزشي نداره بلکه نیاز جامعه و تحولات دنیای مدرن و بالطبع حذف بسیاري از رشته ها در آینده هم براشون اهمیت نداره و نتیجه شم میشه اینکه روانپزشک مون طبابت نمي كنن و ترانه میگن، معمارهامون فیلم می سازن، مهندسامون مجری و بازيگر میشن، فوتبالیستهامون خواننده میشن، وكيل هامون هامون هم ساخت و ساز مي كنن.
      در اینجا میرسیم به موضوع خنده داره بازار کار رشته های تحصیلی! عموما موقع انتخاب رشته هر کی از کنارمون رد میشد یادمه می گفت فقط "بازار کار". با گذشت زمان متوجه شدم که مگه موفقیت مالی به نوع رشته اس؟ اصلا مقوله تولید ثروت چه ربطی به نوع رشته داره؟ من کلی پزشک متخصص می شناسم که یک دهم یه پزشک عمومی درآمد ندارن. افرادی رو می شناسم که دیپلم ندارن ولی کلی دکتر داروساز تو داروخونه های این افراد مشغول به کارن. دوست کارخونه داری رو می شناسم که دیپلم داره ولی صدتا مهندس با مدرک دکترا دارن واسه اش کار می کنن. توانایی در ایجاد بازار به مهارتهای دیگه ای جز نوع رشته تحصیلی وابسته اس مثل ذهن منعطف و خلاق، مثل هوش اجتماعي بالا، مثل شناخت خودمون و احساسات و نيازهامون، مثل آگاهي از مرزها و محدوديت هامون، پس لطفا بازار كار رو تبدیل به بهانه اي براي تحميل نظرتون به بچه ها نکنید. شما براي نوجوونا از تجربه تحصيلي و كاري تون بگين؟ آيا مدرك و رشته تحصيلي شما تضمين كننده وضعيت مالي شما شده؟ا
      این نشدنا امونمو بریده

ویرایش توسط reza3327 : 27 اردیبهشت 1398 در ساعت 12:11

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نمیشه با کلیشه و حرفای قشنگ و ایده ال گرا زندگی رو جلو برد نه اینجا نه هیچ جا دیگه حالا بیاید روضه بخونید.من خودم زخم خوردم خیلی تلاش کردم اونی ک میخوام بشه ولی نشد.

13. Top | #13
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Neo.Healer نمایش پست ها
      سلام
      اومممم ریاضیات رشته ی ریاضی با ریاضی ک شما توی تجربی خوندی متفاوته
      اینک بری یا بمونی به خودت بستگی داره
      خب فک کن آخرش میخوای چیکاره بشی؟
      معلوم نیس 10سال بعد هنوزم پزشکی روی بورس باشه و باز همه براش سرودست بشکنن یا مث مهندسی بشه
      پس با توجه به علاقه و تواناییت انتخاب کن
      ببین میتونی به یه زندگی متوسط راضی بشی یا نه
      ممنون از راهنماییتون
      فکر میکنم اگه خیلی دنبال علاقه م باشم، باید برم دبیری ریاضی.

14. Top | #14
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      اگه با رشته های تاپ تجربی مثل پزشکی و دندان و داروسازی و پرستاری و... مشکلی نداری اصلا تغییر رشته نده
      تو رشته ریاضی هیچ آینده ای منتظرت نیست
      من خودم از مهندسی برق انصراف دادم چون کار نداره
      شاید تا 22 سالگیت به فکر علاقه باشی اما اگه بعد اون کار نداشته باشی افسردگی میگری و حتی حاظر میشی بری کارگری و مسافر کشی
      منم الان اگه از محیط بیمارستانی و سر و کله زدن با بیمار بدم نمیومد میرفتم کنکور تجربی میدادم اما الان دوباره کنکور ریاضی میدم واسه دبیری
      از 120 نفر ورودی رشته برق سال 93 اون دانشگاه فقط 35 نفر فارغ التحصیل شدن
      چرا؟
      چون خیلیاشون انصراف دادن چند نفر اخراج شدن و مابقی تغییر رشته دادن
      درسای مهندسی سخته اما چون بازار کار نداره تو دانشجو هاشم هیچ شور و نشاطی نیست
      بشین بخون واسه پزشکی که هیچوقت بیکاری توش راه نداره چون جامعه مریض ایران هیچوقت سالم نمیشه
      ممنون از شما
      البته من یه جایی خوندم که یه پزشک، چون به خاطر علاقه ش نرفته الان پشیمونه
      ترس منم از همینه که بعدا پشیمون نشم و دلیل محکمی داشته باشم برای ادامه دادن
      ولی خب اینکه شما از مهندسی برق انصراف دادین چون کار نبوده بنظرم دلیل قانع کننده ای نیست
      ویرایش توسط alrglr : 27 اردیبهشت 1398 در ساعت 15:56

15. Top | #15
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط andrea1990 نمایش پست ها
      از ریاضی به دنبال چه رشته هایی هستی؟ ریاضی محض یا مهندسی و...؟
      بشین رشته های مورد علاقتو بنویس. ببین اونقدری هست که ارزششو داشته باشه تغییر رشته بدی. یا شاید از تجربی بتونی به بعضیاش برسی...
      زیست هم که بخش ریاضی کم نداره! اگه واقعا خیلی درس خونی و از زیست هم خوشت میاد(حالا کمتر از ریاضی) , من پیشنهادم رشته های مرتبط با ژنتیکه!
      راستی ببین قصد رفتن از ایرانو داری یا نه؟ همه اینارو با خودت بررسی کن و از بزرگترهای موفق نزدیکت بپرس...
      اتفاقا دوست عزیز، منم مث شما فکر میکنم
      مثلا رشته ی مهندسی پزشکی که تلفیقی از مهندسی و پزشکیه، اگه اشتباه نکنم از تجربی میتونم بهش برسم
      آره از زیست خوشم میاد ولی کمتر از ریاضی

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 3 مهمان)