خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 45
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اين حرفارو در خفا بزنين به ما ك رشته رياضيم بر ميخوره

2. Top | #17
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alrglr نمایش پست ها
      اتفاقا دوست عزیز، منم مث شما فکر میکنم
      مثلا رشته ی مهندسی پزشکی که تلفیقی از مهندسی و پزشکیه، اگه اشتباه نکنم از تجربی میتونم بهش برسم
      آره از زیست خوشم میاد ولی کمتر از ریاضی
      سلام من با علاقه وارد دانشگاه شدم از وقتی نتایج اومد تا اخر ترم 1 همش با امید از دانشجو ها و فارغ التحصیلا مشورت میگرفتم حتی اونایی ک وارد بازار کار شده بودن اما در نهایت ترم دو با ناامیدی تمام از دانشگاه مرخصی گرفتم ک کنکور تجربی بدم صادقانه بگم اگه اپلای تو برنامتون نیس وارد مهندسی پزشکی نشید از طرفی درساشم سخته ( وی فقط ریاضی 1 رو تا اینجا دیده) از تجربی دولتی نمیتونین برین ...و اینکه من پدر و مادرم فرهنگی هستن و به هیچکس توصیه نمیکنم دبیری بره اگه بخوام بگم چرا نرین خیلی مفصله ولی واقعا اون چیزی که از دور میبینین نیست مگر اینکه بخواین خودتون رو وقف اینکار کنین ...موفق باشید
      نه حرف عقل بزن با کسی نه لاف جنون
      که هر کجا خبری هست ادعایی نیست...

3. Top | #18
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza3327 نمایش پست ها

چه داستان غم انگیزیه وقتی یه نوجوون می خواد رشته تحصیلیش رو در مقطع دبیرستان انتخاب کنه ولی به بهونه های مختلف نمیذارن وارد رشته ای بشه که دوستش داره. حالا چه جوری؟ اول اینکه تو معدلت خوبه، حیف نیست بری انسانی؟ لازم نکرده بری هنر، محیطهای هنری سالم نیستن! موسیقی هم شد رشته، کی از موسیقی پول درآورده که تو دومیش باشی؟ رشته انسانی واسه بچه تنبلها و درس نخونای مدرسه اس، ضایعه اس بری این رشته! کار و دانش و فنی حرفه ای رو که دیگه اسمش رو هم نیاریا، همین مون مونده که به مردم بگیم رفتی کااااارو دااااانش! این همه معلم خصوصی واسه ات گرفتیم که بری قاطی بچه تنبلا؟! حالا تو برو ریاضی فیزیک، بعدش که دوست نداشتی تغییر رشته بده برو کنکور تجربی بده، یعنی چند سال دهن مبارکت قراره با هندسه تحلیلی و حسابان و جبر و احتمال و آمار پاک سرویس بشه تازه بعدش بری طی یه سال تمام دروسی رو بخوانی که قرار بوده حداقل تو سه سال بخونیشون. از همه اینا بدتر اون اولیای مدرسه اي که تنها متغیرشون در هدایت دانش آموزها به رشته های مختلف، معدل شونه! نه تنها علاقه و استعداد و مهارت و باور و هزار تا فاکتور دیگه از نظرشون هیچ ارزشي نداره بلکه نیاز جامعه و تحولات دنیای مدرن و بالطبع حذف بسیاري از رشته ها در آینده هم براشون اهمیت نداره و نتیجه شم میشه اینکه روانپزشک مون طبابت نمي كنن و ترانه میگن، معمارهامون فیلم می سازن، مهندسامون مجری و بازيگر میشن، فوتبالیستهامون خواننده میشن، وكيل هامون هامون هم ساخت و ساز مي كنن.
      در اینجا میرسیم به موضوع خنده داره بازار کار رشته های تحصیلی! عموما موقع انتخاب رشته هر کی از کنارمون رد میشد یادمه می گفت فقط "بازار کار". با گذشت زمان متوجه شدم که مگه موفقیت مالی به نوع رشته اس؟ اصلا مقوله تولید ثروت چه ربطی به نوع رشته داره؟ من کلی پزشک متخصص می شناسم که یک دهم یه پزشک عمومی درآمد ندارن. افرادی رو می شناسم که دیپلم ندارن ولی کلی دکتر داروساز تو داروخونه های این افراد مشغول به کارن. دوست کارخونه داری رو می شناسم که دیپلم داره ولی صدتا مهندس با مدرک دکترا دارن واسه اش کار می کنن. توانایی در ایجاد بازار به مهارتهای دیگه ای جز نوع رشته تحصیلی وابسته اس مثل ذهن منعطف و خلاق، مثل هوش اجتماعي بالا، مثل شناخت خودمون و احساسات و نيازهامون، مثل آگاهي از مرزها و محدوديت هامون، پس لطفا بازار كار رو تبدیل به بهانه اي براي تحميل نظرتون به بچه ها نکنید. شما براي نوجوونا از تجربه تحصيلي و كاري تون بگين؟ آيا مدرك و رشته تحصيلي شما تضمين كننده وضعيت مالي شما شده؟ا
      ممنون از شما
      اونجایی که گفتین: حالا تو برو ریاضی فیزیک... مخاطبتون من بودم؟!
      درست متوجه نشدم. آخه چرا برم ریاضی بعد دوباره بیام کنکور تجربی بدم؟!
      ویرایش توسط alrglr : 27 اردیبهشت 1398 در ساعت 16:04

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دو روز ديگ كنكور دارم بايد ادامه بدم
      ولي خب شايدهم پزشكي اونطوري كه ميگن خوب نباشه....

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در حال حاضر اميد دارم برق دانشگاه خوب قبول بشم:/:/

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بینایی سنجی فیزیو قبول شی باز بهتره از ریاضی
      ما دوباره سبز میشویم

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اونقدرم افتضاح نيست كه در حد ي رشته سطح پايين تجربي هم نباشه

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون از شما
      البته من یه جایی خوندم که یه پزشک، چون به خاطر علاقه ش نرفته الان پشیمونه
      ترس منم از همینه که بعدا پشیمون نشم و دلیل محکمی داشته باشم برای ادامه دادن
      ولی خب اینکه شما از مهندسی برق انصراف دادین چون کار نبوده بنظرم دلیل قانع کننده ای نیست
      دلیل من فقط بیکاری نبوده چون خودم زمان دانشجویی همراه درس خوندن و زحمت کم نزدیک دو میلیون درامد داشتم و توضیحاتش اینجا نمیگنجه
      اینا رو گفتم که فقط چند سال عقب نیوفتی و پشیمون نشی
      خواستی برو تنها چیزی که از دست میدی وقته
      حداقلش دوسال عقب میوفتی
      میخوای برو تجربه ش کن چون هیچ چیز مثل تجربه نیست
      تجربه چیزایی رو بهت نشون میده که حتی با عقل و منطق هم سازگار نیست اما درس زندگیه
      ویرایش توسط Shah1n : 27 اردیبهشت 1398 در ساعت 16:57

9. Top | #24
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگه نظر منو بخوای : ببین دهم و یازدهم رو تجربی خوندی ؛ دوازدهم رو هم تجربی بخون و کنکور تجربی بده

در مورد سوال "علاقه یا بازارکار" هم بقیه نمیتونن جواب بدن بهت. جواب این سوالو خودت به خودت باید بدی. ببین چه جور آدمی هستی
      مثلا یه نفر شاید حاضر باشه نون و پنیر بخوره ولی رشته ی مورد علاقشو بخونه. (هرچند الآن همون نون و پنیر هم پیدا نمیشه)
      یه نفر هم حاضره چیزی رو بخونه که کمتر علاقه داره ولی تهش یه زندگی خوب با امنیت مالی و شغلی داشته باشه

نظر منو میخای بشین برای تجربی بخون. اینجوری که تاپیک زدی به نظر داری بر اساس احساس تصمیم میگیری نه منطق.

10. Top | #25
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      معلومه اصلا مهندسی نخوندی و خودت رو الکی مهندس جا زدی یا دانشگاه آزاد خوندی و توهم قبولی شریف داری
      من هم مهندسی خوندم و هم کتابای پزشکی رو خوندم (نه فقط دیدن) واقعا مهندسی سختیش از پزشکی کمتر نیست
      در ضمن هیچ مهندسی 150 واحد نیست
      الان به شما یه سوال ریاضی 1 بدن که گیر میکنی چه برسه به درسای سختش
      چه جوری کتاب های پزشکی رو بدون خوندن زیست خوندین؟!!!

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Blue.moon نمایش پست ها
      چه جوری کتاب های پزشکی رو بدون خوندن زیست خوندین؟!!!
      کجای حرفام شما برداشت کردین که من زیست نخوندم
      در حدی که ببینم علاقه ای دارم یا نه یه دور خوندم قبلا
      کتابای پزشکی هم چون دوستم پزشکه نشستم چند فصل از بعضی کتابا پراکنده خوندم و فهمیدم واقعا سخته
      دوستمم کتابای مهندسیو خوند و اونم گفت واقعا سخته
      تو رشته های مهندسی صرفا ریاضی خوندن مطرح نیست باید از ریاضی استفاده کرد تا مسائل دیگری رو حل کرد و گاها همون مسائل هم باید با برنامه نویسی حل کرد و اصلا ساده نیست بر خلاف چیزی که دوستمون گفت

12. Top | #27
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      ممنون از شما
      اونجایی که گفتین: حالا تو برو ریاضی فیزیک... مخاطبتون من بودم؟!
      درست متوجه نشدم. آخه چرا برم ریاضی بعد دوباره بیام کنکور تجربی بدم؟!
      نه دوست عزیز
      کلی گفتم .
      این نشدنا امونمو بریده

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      معلومه اصلا مهندسی نخوندی و خودت رو الکی مهندس جا زدی یا دانشگاه آزاد خوندی و توهم قبولی شریف داری
      من هم مهندسی خوندم و هم کتابای پزشکی رو خوندم (نه فقط دیدن) واقعا مهندسی سختیش از پزشکی کمتر نیست
      در ضمن هیچ مهندسی 150 واحد نیست
      الان به شما یه سوال ریاضی 1 بدن که گیر میکنی چه برسه به درسای سختش
      دقیقا میخواستم همینو بگم. خیلی مشخصه توهم بود

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اتفاقا دوست عزیز، منم مث شما فکر میکنم
      مثلا رشته ی مهندسی پزشکی که تلفیقی از مهندسی و پزشکیه، اگه اشتباه نکنم از تجربی میتونم بهش برسم
      آره از زیست خوشم میاد ولی کمتر از ریاضی
      مهندسی پزشکیو از ریاضی میرن
      تو که ریاضی دوست داری چرا تجربی آخه؟

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ActionSpider نمایش پست ها
      اگه نظر منو بخوای : ببین دهم و یازدهم رو تجربی خوندی ؛ دوازدهم رو هم تجربی بخون و کنکور تجربی بده

در مورد سوال "علاقه یا بازارکار" هم بقیه نمیتونن جواب بدن بهت. جواب این سوالو خودت به خودت باید بدی. ببین چه جور آدمی هستی
      مثلا یه نفر شاید حاضر باشه نون و پنیر بخوره ولی رشته ی مورد علاقشو بخونه. (هرچند الآن همون نون و پنیر هم پیدا نمیشه)
      یه نفر هم حاضره چیزی رو بخونه که کمتر علاقه داره ولی تهش یه زندگی خوب با امنیت مالی و شغلی داشته باشه

نظر منو میخای بشین برای تجربی بخون. اینجوری که تاپیک زدی به نظر داری بر اساس احساس تصمیم میگیری نه منطق.
      دیگه نه در حد نون پنیر

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)