خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 39 از 39
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      روزی چند دقیقه تمرین شناسایی نوع سوالات بدون جواب دادن یا همون فراشناخت مباحث

اجرای این روش فقط در جلسه‌ی آزمون کافی نیست و باید در طول هفته هم این روش رو روی تست‌ها اجرا کنید تا بتونید در جلسه‌ ی کنکور هم اجراش کنید. اجرای درست این تکنیک نیاز به تمرین داره. در همه آزمون های آزمایشی حتما از ضربدر و منها استفاده کنید. اگه قبلا تکنیک تست زدن با دو خودکار رو توی خونه خوب تمرین کرده باشید شناسایی سوالات شک دار و زمان بر و سوالات سخت غیر قابل حل برای شما در جلسات آزمون های آزمایشی و خود کنکور سراسری راحت میشه. پس حتما حتی وقتی که توی خونه تست زمان دار می زنید از این تکنیک استفاده کنید تا تمرین کرده باشید و برای آزمون ها و کنکور آماده باشید و بتونید خوب ازش استفاده کنید. خوبه که روزی پنج دقیقه وقت بگذارید از همون مبحثی که خوندید یا چند روز قبل خوندید یک مجموعه تست فقط نگاه کنید نیازی نیست حل کنی و فقط نگاهی به تست ها بندازید و تشخیص بدید که این سوال ساده است و در وقت قانونی میتونید بهش جواب بدید، یا این سوال وقت گیره و این یکی اصلا بلدش نیستید. در واقع تمرین کنید فقط سوالات سخت و آسون و وقتگیر رو شناسایی کنید تا عادت کنید. روزی ۵ دقیقه وقت زیادی از شما نمیگیره ولی تمرین خیلی خوبیه واسه مدیریت زمان سر جلسه ازمون و کنکور سراسری.
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من کاملا با نظره Saturn8 موافقم

بیشتر رتبه های برتر با نگاه به سوال به زمانبر بودن یا سخت بودن سوال پی میبردن
      البته این یه ویژگی اکتسابیه و میتونید با تمرین ( همون 5 دقیقه ای که بالا ذکر شده ) به این تسلط برسید
      البته زدن تعداد بالایی از تست هم بی تاثیر نیست ! چون باعث میشه تیپ های سخت و زمانبر رو سریع تر تشخیص بدید

تمامیه تکنیک های گفته شده ی
      Saturn8 هم علمیه
      امتحان خودشو هم پس داده
      فقط باید یه نکته ای از بالا رو متذکر شم که : سعی کنید این روش هارو اول بار توی خونه ( یا محل تحصیلتون ) امتحان کنید

موفق باشید

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببینید دوستان عزیز به نظر من همه تکنیک های زمان در صورت نبود تسلط کافی کاملن بی اثر و بیهودس پس اول سعی کنید تسلطتون رو توی هر درسی بالا ببرید
      حتما توی خونه(مخصوصا از الان به بعد که حساسیت بیشتر میشه) تست زمان دار بزنید.اینکار توی ریاضی فیزیک و مسایل شیمی از حساسیت بیشتری برخورداره چون بهتون کمک میکنه انواع مختلف تست رو شناسایی کنید.
      شب قبل از آزمون حتما مشخص کنید که میخواید سر هر درس چقدر وقت بذارید و سر آزمون هم که قطعا ساعت باهاتونه حواستون باشه از اون حد زمان تجاوز نکنید(نه که همش سرتون توی ساعت باشه)
      سه تا تکنیک زیر از نون شب هم براتون سر جلسه واجب تره:
      1-تکنیک +*-:این تکنیک همون تکنیک *- هستش که من کمی شخصی سازیش کردیم.شما سر جلسه آزمون با چهار دسته سوال طرفید:1-اونهایی که بلافاصله جواب میدید که اصلن بحثی روش نیست2-اونهایی که به احتمال 99% بلدید ولی دراون لحظه نمیتونید حلش کنید که با علامت + مشخص میشه2- سوالاتی که با احتمال60% بلدید و نسبت به تست های + به زمان بیشتری نیاز دارید براشون که با علامت* مشخص میشن3-سوالاتی که دیگه واقعا بعیده که بتونید حلشون کنید و اونها رو با علامت - مشخص کنید.
      2-زمان های نقصانی:یعنی شما از هر درسی یه پنج دیقه وقت وقت قرض بگیرید که ته آزمون یه وقت تپل و درست براتون بمونه با اون وقت این کاری رو که میگم بکنید
      3-استراتژی بازگشت:الان طبق تکنیک زمان های نقصانی شما باید ته آزمون حداقل یه ربع وقت اضافه بیارید از اینجا به بعد دیگه یکم زیادی شخصی میشه و شما باید خودتون از قبل اینو مشخص کنید(ولی چیزی که واضحه اینه که شما باید اول به + ها و بعدش *ها و اگر وقت موند - ها به همین ترتیب جواب بدید)این تکنیک یعنی اینکه شما توی اون وقت اضافه اومده ته آزمون دقیقا چیکار باید بکنید من خودم اینکارو میکنم توی عمومی ها چون درک متن عربی رو دور اول نمیزنم توی بازگشت اول از همه اینو میزنم.بعدش برمیگردم ادبیات و بعدش دوباره عربی توی اختصاصی ها اول زیست و بعدش ریاضی و فیزیک و شیمی.کلا چیزی که توصیه میکنم اینه که با توجه به اهمیت دروس اولویت بندی کنید.حتما قبل از آزمون بدونید که استراتژی بازگشتتون چیه واقعا مهمه.

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خیلی بهم انگیزه داد این تایپیک

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط im.awbol نمایش پست ها
      سلام دوستان
      امیدوارم حالتون خوب باشه .
      من درصدای دروس عمومیم به طور میانگین خوبه ولی میخوام ببرم بالاتر و به 80 برسونم که بخاطر نقص و ضعف توی مدیریت زمانی نمیتونم به این میانگین برسم .
      مثلا ادبیات وقتمو خیلی میگیره یا درک مطلب زبان ( میدونم باید تست بیشتر کار کنی تا سریع شی و یه ساله کار کردم اما هنوز نشده ) یا توی عربی به درک مطلبش نمیرسم
      کسی راه و چاره ای برای مدیریت زمان دروس عمومی داره ؟؟ چطور سریع تر بزنم ، ترتیبش چطور باشه ، درک مطلبا کی زده بشه و ....
      لطفا اگر کسی تبحر داره پاسخ بده و همچنین رتبه برترهای انجمن
      همچنین در مورد دروس اختصاصی هم نظر بدین
      ببین
      تو عمومیا
      اول اون سوالایی ک مطمئنی رو بزن
      البته اون سوالایی ک مطمئنی میتونی سریع بزنی رو میگم
      وقتی سوال به سوال میری جلو، یه سوالایی هس که میدونی میتونی حل کنی اما طول میکشه
      کنارش یه علامتی بذار که بدونی این نوع سواله تا بعدن برگردی روش ( معمولن ضربدر میذارن )
      و یه سوالایی هس که حس میکنی نمیتونی حلشون کنی،کنار اون سوالا هم یه علامت به خصوصی بذار تا اگه وقت اضافه آوردی برگردی روش (اینم معمولن یه منها کنارش میذارن)
      حالا شیوه کار چجوریه
      فک کنم برا عمومی 1 ساعت و ربع وقت باشه
      4 درس ، هر درس یه ربع وقت میذاری و سعی میکنی سوالا رو حل کنی
      به همون روشی که بالا گفتم
      اگه اون یه ربع تموم شد همون لحظه برو سراغ درس بعدی
      اگه اینجوری عمل کنی
      آخر سر یه ربع وقت اضافه میاری که میتونی برگردی سر اون سوالایی که مشخص کرده بودی
      و همچنین غصه اینو نمیخوری که یه وقت یه سوالی که بلد بودی رو نزدی
      اینم یادت باشه
      سر جلسه مدیریت وقت خیلی مهمه،ولی از اون مهمتر مدیریت روحیته
      مخصوصن سر کنکور
      موفق باشی
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من جا به جا کردن مباحثو سه تا ازمون اخیر امتحان کردم مفید بود برام
      مثلا ادبیات رو به جای اینکه از سوال اول شروع کنم اومدم از اولین سوال قرابت شروع کردم. با اینکه فکرشم نمیکردم ولی اگر مثلا قبلا قرابت ده دقیقه وقت میگرفت شد هفت دقیقه.و درصد ادبیاتم بالا رفت (تو قرابت قوی تر بودم ولی چون نصفش میرفت تو مرور خوب نمیزدمش)
      یا مثلا تو عربی اول ترجمه میزدم بعد قواعد اخر سر درک مطلب الان با ترتیب خودش رفتم ولی تجزیه ترکیبو گذاشتم اخر فعلا که راضیم
      دینی همون ترتیب خودش
      زیان اول میرم کلوز و درک مطلب هارو میزنم تو مرور میام باقی سوال ها

7. Top | #37
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      تکنیک ضربدر و منها قدرت «نه گفتن» میخواد

نکته مهمی که در تکنیک ضربدر و منها هست اینه که بتونید اراده و هیجان خودتون رو کنترل کنید. خیلی با اراده از سوالات وقت گیر یا سوالاتی که میدونید سخت هستن تا حالا مشابه اینا رو ندیدید و تازه الان برای اولین بار میخواهید بهشون فکر کنید و مطمئنید بلدشون نیستید بگذرید برید سوالات بعدی ک آسون تر هستن رو جواب بدید. مدیریت هیجان هم یعنی اینکه هیچ درسی رو واسه صد در صد نرید سر جلسه کنکور اگه واقعا در حد صد تسلط ندارید. ممکنه امسال یک درس که اتفاقا شما خیلی قوی کار کردید رو سخت تر از حد معمول بدن مثل زیست ۹۴ و فیزیک ۹۶ تجربی و شما بخواهید حتما به همه یا بیشتر سوالات اون درس جواب بدید حیفتون میاد این همه خوندید جواب ندید هیجانی بشید بخواهید حتما جواب بدید و نمره منفی زیادی بگیرید! سر جلسه باید هیجان رو کنترل کنید.

8. Top | #38
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      UP

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      گفتنیا رو گفتین چیز زیادی نمونده
      فقط : اگه کتاب تست ازمون محور مثل موج ازمون یا فصل ازمون دارید از همون اولای سال ترجیحا شروع کنید به زدنشون. بعد از عید دیره
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن