خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 43
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

حفظ قران ارتباط داره با تقویت حافظه؟

اینکه میگن حفظ قران باعث تقویت حافظه میشه راسته کسی هست که این حرف و اثبات کنه ؟خیلی برام مهمه

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fateme12589 نمایش پست ها
      اینکه میگن حفظ قران باعث تقویت حافظه میشه راسته کسی هست که این حرف و اثبات کنه ؟خیلی برام مهمه
      اره

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اره ....ولی در دوران کودکی
      دوست من ابتدایی بود حافظ کل بود خیلی خوبه به علاوه عربی بچه ها خوب میشه
      و اینکه از نظر معنوی اینام هست...

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aghay_halo نمایش پست ها
      اره
      من فعلا شرایط درس خوندن و ندارم باید پایه درسیم و قوی کنم تو این مدت که میخوام پایه رو قوی کنم شروع کنم قرآن و حفظ کنم اگه واقعا تاثیر داره چون خودمم بی علاقه نیستم ولی میخوام اول مطمئن بشم

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SHAAAAMIM نمایش پست ها
      اره ....ولی در دوران کودکی
      دوست من ابتدایی بود حافظ کل بود خیلی خوبه به علاوه عربی بچه ها خوب میشه
      و اینکه از نظر معنوی اینام هست...
      ینی اگه الان شروع کنم به حفظ هیچ تاثیری نداره برای حافظه م؟

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من فعلا شرایط درس خوندن و ندارم باید پایه درسیم و قوی کنم تو این مدت که میخوام پایه رو قوی کنم شروع کنم قرآن و حفظ کنم اگه واقعا تاثیر داره چون خودمم بی علاقه نیستم ولی میخوام اول مطمئن بشم
      خیلی تاثیر داره واقعا باید پیوسته باشه ولی متاسفانه کنکور اولش ادم با انگیزه شروع میکنه به خوندن و.. بعد یکی دوماه که ازمون میده و نتیجه نمیگیره نا امید میشه این پایه و... مسخرس باید روش در س خوندن بلد باشی مخصوصا منابعی که انتخاب میکنی قران خوندن هم خیلی تاثیر داره باعث افزایش تمر کز و... خیلی چیزای دیگه میشه

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اون وقتی رو که میزاری برای حفظ کردنش آیات و متن دینی رو بخون و حفظ کن
      تو کنکور آیات کامل نمیاد
      آیات کتاب درسیتو کامل حفظ کنی و معنیشو بلد باشی خودش به اندازه کافی سخته شما دیگه سخت تر نکن واسه خودت
      یهو میبینی دیگه حوصله نداری درس بخونی

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      اون وقتی رو که میزاری برای حفظ کردنش آیات و متن دینی رو بخون و حفظ کن
      تو کنکور آیات کامل نمیاد
      آیات کتاب درسیتو کامل حفظ کنی و معنیشو بلد باشی خودش به اندازه کافی سخته شما دیگه سخت تر نکن واسه خودت
      یهو میبینی دیگه حوصله نداری درس بخونی
      نه حفظ قران و فقط بخاطر دینی نمیخوام برای تقویت حافظه میخوام

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نه حفظ قران و فقط بخاطر دینی نمیخوام برای تقویت حافظه میخوام
      تقویت حافظه فقط با ریاضیات
      ریاضی ورزش مغزه

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

11. Top | #11
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      : ))))))))))))))

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Lambert نمایش پست ها
      جوک گفتم مگه؟

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Lambert نمایش پست ها
      جوک گفتم مگه؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      قرآن کریم علاوه بره معجزه الهی بودن و خواندن اون باعث خیر و برکت در زندگی فردی میشه، با تمرین های که برای صوت و آهنگین بودن متون قرآنی انجام میدن باعث میشه فرد قرآن رو حفظ بشه ! و از باب خود قرآن اگر بخش های خاصی از اون مورد مطالعه قرار بگیره در عملکرد حافظه و سلامتی تاثیر گذار هست مثل خیلی از خواص آیه های قرآنی . قرآن کریم یک موضوع همگن با حفظ شعر و ابیات هست ! که با روش ها و متدهای که وجود داره باعث به حافظه سپردن می شه و بیشتر روی صحبتم به این تکنیک های هست که در موسسات و بخش های حفظ قرآن کریم به کار گرفته میشه مثلا در برخی موسسات حفظ قرآن به مدت یک سال کامل انجام میشه.

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ببینید دوست عزیز ، من کاری به باورهای شما ندارم.. کاری به باورهای خودم هم ندارم اصلا : )
      ولی چیزی که شما عنوان کردین حتی اگه هم واقعا موثر باشه.. در سن کم و در کودکیه که آشکاره.
      و توی اون سن ، نه الزاما قرآن بلکه حفظ کردن هرچیزی ( جدول ضرب ، حروف الفبای زبان های خارجه ، اسم و پرچم کشور ها و...) منجر به تقویت حافظه ی کودک و فعالتر شدن ذهنش نسبت به باقی هم سن و سال هاش میشه..
      ولی شیوه بیان مسئله شما ظاهرا حاکی از اینه که شما به دنبال یک راه در رو و میانبر توی مسیر کنکورید و عملا به دنبال فواید معنوی این عمل نیستین : )) .. که این جسارتا... خیلی مضحکه .. ( تصور من اینه که ، تصور شما اینه که موقعی که درحال تلاوت قرآن هستین قراره از آسمون ذرات صورتی رنگِ درخشان و اکلیلی روی سرتون بباره و به خاظر کاری که دارید انجام میدین لطف و رحمت بی بدیل خداوند شامل حالتون بشه و قدرت حافظتون هم به طرز خارق العاده ای متمایز بشه از مال بقیه : )) )
      پیشنهاد من به شما اینه که اون زمانی رو که قراره صرف این کار کنید رو به ساعت مطالعتون اضافه کنید.. از مصاحبه های رتبه های برتر انجمن استفاده کنید و شیوه های استفاده بهینه از زمان که به کار میبردن و تکنیک های تست زنی رو یادبگیرید.. ( صد البته در کنارش هم یاد خدا رو از خاطر نبرید... من معتقدم آدم به هرچیزی اعتقاد داشته باشه ، اون چیز حقیقت پیدا میکنه و برعکسش هم البته صادقه..)
      ضمن اینکه من فکر میکنم توی سال منتهی به کنکور این کارو ( به خاطر ثواب و ظاهرا اونظور که ذکر کردین علافتون ) انجام بدین .. از کیفیتش کاسته میشه.. و نمیتونید اونطور که باید روش تمرکز کنید...
      در هر صورت موفق باشید
      (اگر حرف هام ذره ای با عقاید دوستی متفاوته .. پیشاپیش متاسفم .. سعی کردم محترمانه باشه )

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن