خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

مشکل اساسی که دوساله دارم و حل نشده . خواهش میکنم راهنمایی کنید.

سلام دارم میرم دوازدهم رشته ام ریاضیه اینواول بگم که اصلا تو فهم دروس مشکل ندارم و اگه امتحانا استاندارد مثل نهایی گرفته بشه راحت 19 یا 20 میگیرم .
      من سرعتم توی تست زنی بسیار پایینه و به طور مثال برای درس حسابان یا فیزیک تو یک ساعت 6 یا حداکثر 10 تا تست میزنم از مباحث جدید و از مباحث قبلی برای هر تست 4 تا 5 دقیقه وقت میذارم .
      میانگین مطالعه ام بین 5 تا 8 ساعت هستش.
      حتی واسه تستی که ممکنه روز قبل حل کرده باشم دوباره ممکنه 5 دقیقه وقتم رو بگیره . اول کتاب iq میزدم دیدم نمیشه میکرو گرفتم ولی سرعتم همونه که هست.
      با دوستانم تو مدرسه درس میخوندیم (فیزیک و حسابان و بقیه اختصاصی ها ) من سوال 5 بودم اونا سوال 30 رو هم حل کرده بودن !
      فیزیک و شیمی هم تا حد زیادی اینجوریه .
      معلم هامون خیلی عالی درس میدن ( مدرسه تیزهوشانه ) منتها در عوض تستهای بسیار سختی میگیرند (مثلا معلم فیزیک 40 تا سوال کنکور رو تشریحی کرده بود تو 90 دقیقه ) من نمره ام 8 شد .
      امتحانات هم از سختیش کم نمیکنن و شاید حتی سوال های سخت تری هم بدن .
      توی آزمون ها به طور وحشتناکی کمبود وقت دارم .
      خواهش میکنم راهنمایی کنید. سال بعد اینجوری بشه بیچارم
      ویرایش توسط Amir_H80 : 14 اردیبهشت 1398 در ساعت 21:11

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein0918 نمایش پست ها
      سلام دارم میرم دوازدهم رشته ام ریاضیه اینواول بگم که اصلا تو فهم دروس مشکل ندارم و اگه امتحانا استاندارد مثل نهایی گرفته بشه راحت 19 یا 20 میگیرم .
      من سرعتم توی تست زنی بسیار پایینه و به طور مثال تو یک ساعت 6 یا حداکثر 10 تا تست میزنم از مباحث جدید و از مباحث قبلی برای هر تست 4 تا 5 دقیقه وقت میذارم .
      حتی واسه تستی که ممکنه روز قبل حل کرده باشم دوباره ممکنه 5 دقیقه وقتم رو بگیره . اول کتاب iq میزدم دیدم نمیشه میکرو گرفتم ولی سرعتم همونه که هست.
      با دوستانم تو مدرسه درس میخوندیم (فیزیک و حسابان و بقیه اختصاصی ها ) من سوال 5 بودم اونا سوال 30 رو هم حل کرده بودن !
      معلم هامون خیلی عالی درس میدن ( مدرسه تیزهوشانه ) منتها در عوض تستهای بسیار سختی میگیرند (مثلا معلم فیزیک 40 تا سوال کنکور رو تشریحی کرده بود تو 90 دقیقه ) من نمره ام 8 شد .
      دلیلش واضحه
      فکرت منسجم نیست چرا چون تمرینت کم بوده
      حتما بعد از درس خوندن میری سراغ تست یا سوال سخت
      باید اول از سوالات تشریحی راحت شروع کنی بعدا که همه مباحث تو ذهنت تثبیت شد بری سراغ تست
      درسته تو امتحانات 20 میگیری اما دلیل بر یادگیری درست نیست
      تو امتحانات وقت زیادی برای فکر هست اما تو کنکور نه
      باید بعد از تثبیت فرمولا و مفهوم بری سراغ تست
      تو درسای عمومی هم همین مشکلو داری؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      وسواس دارین؟ یعنی مثلا صورت سوال رو چند بار میخونین یا وقتی تستی رو صحیح میزنین همچنان بهش فکر میکنین و حس میکنین نکته ای داره که متوجهش نشدین ؟ یا اینکه مثلا درسنامه ها و جزوه ها رو مکرر میخونین و تکرار میکنین ؟

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      توی درسای عمومی مشکل ندارم خیلی البته به جز متن های زبان .
      آخه قبلا iq کار میکردم سوالاش سخت بود الان میکرو کار میکنم که بچه ها میگن خیلی راحته و دیدم که چقدر سریع حلش میکنن.

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ifmvi نمایش پست ها
      وسواس دارین؟ یعنی مثلا صورت سوال رو چند بار میخونین یا وقتی تستی رو صحیح میزنین همچنان بهش فکر میکنین و حس میکنین نکته ای داره که متوجهش نشدین ؟ یا اینکه مثلا درسنامه ها و جزوه ها رو مکرر میخونین و تکرار میکنین ؟
      نه اصلا اینجوری نیست همیشه بعد از چند دقیقه راه حل به ذهنم میرسه !

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نه اصلا اینجوری نیست همیشه بعد از چند دقیقه راه حل به ذهنم میرسه !
      برای مباحث جدید کند تست زدن مشکل خاصی بنظر نمیرسه اما شما میگین تستایی که روز قبل زدین رو باز 5 دقیقه براش زمان میذارین چرا این اتفاق میوفته ؟ دلیلش اینه که راه حل سوال رو فراموش کردین یا چی؟
      stars can't shine without darkness

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      دلیلش واضحه
      فکرت منسجم نیست چرا چون تمرینت کم بوده
      حتما بعد از درس خوندن میری سراغ تست یا سوال سخت
      باید اول از سوالات تشریحی راحت شروع کنی بعدا که همه مباحث تو ذهنت تثبیت شد بری سراغ تست
      درسته تو امتحانات 20 میگیری اما دلیل بر یادگیری درست نیست
      تو امتحانات وقت زیادی برای فکر هست اما تو کنکور نه
      باید بعد از تثبیت فرمولا و مفهوم بری سراغ تست
      تو درسای عمومی هم همین مشکلو داری؟
      سوال تشریحی هم حل میکنم خیلی راحت تر نسبت به تستی بعد میرم تست میزنم

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ifmvi نمایش پست ها

برای مباحث جدید کند تست زدن مشکل خاصی بنظر نمیرسه اما شما میگین تستایی که روز قبل زدین رو باز 5 دقیقه براش زمان میذارین چرا این اتفاق میوفته ؟ دلیلش اینه که راه حل سوال رو فراموش کردین یا چی؟

کل راه حل سوال رو باجاش فراموش میکنم (البته دوساله این مشکل رو دارم) تست هم زیاد میزنم منتها مثلا بعد از 10 ساعت تو روز تعطیل 50 تا 60 سوال!

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من سرعتم توی تست زنی بسیار پایینه و به طور مثال تو یک ساعت 6 یا حداکثر 10 تا تست میزنم از مباحث جدید و از مباحث قبلی برای هر تست 4 تا 5 دقیقه وقت میذارم .
      اول از همه اینکه ، خونسردی خودتو حفظ کن دوست عزیز
      دوم اینکه برو خدارو شکر کن که مشکلت اینه ملت با چه مشکلاتی که دست وپنجه نرم نمیکنن توی مسیر کنکور..
      یه مسئله اینه که : اینکه شما این شانسو دارید توی مدرسه ای درس بخونید که تدریس معلم ها کیفیت بالایی داره و همکلاسی ها و اطرافیانتون کسایی هستن که توی جو درس هستن و نه مسائل حاشیه ای و شما به جای وقت تلف کردن و صحبت درباره مسائل دیگه .. دور هم جم میشید و تست میزنید خودش خیلی خیلی شانس بزرگیه‌! که فکر میکنم باید قدر دانش باشید..
      در مورد مشکلتون.. باید بگم اینکه الان به فکر برطرف کردنش افتادید خیلی عالیه ! به اندازه کافی وقت دارید برای اینکه بتونید سرعتتون رو به یه حد نرمال برسونید ( البته این جمله نباید باعث بشه که شل بگیری و فکر کنی وقت زیاده و فعلا رو به بی خیالی طی کنی.. وقت در عین اینکه زیاده ، خیلی کمه .. )
      الان که دیگه داریم به بازه ی امتحانا نزدیک میشیم .. شما تمرکزتو بزار روی تشریحی خوندن.. بعد از تموم شدن امتحانا شما کل بازه ی تابستون رو سعی کنید تمرکزتون روی رفع این مشکل باشه.. که دیگه مهرماه که میرید دوازدهم این مشکل کاملا رفع شده باشه.. شما که رشتتون ریاضیه اگه از تابستون پر قدرت شروع کنید شانس زیادی برای آوردن رتبه های درخشان دارید..
      برای رفع مشکلتون : اول باید ببینید مشکل از کجاست ؟! حدس من اینه که شما وقتی صورت مسئله رو میخونید ، همون دفعه اول متوجه خواسته مسئله نمیشید و برمی گردین و مسئله رو دوباره از اول میخونید و شاید حتی سه باره و چهارباره .. پیشنهاد من اینه که وقتی برای مثال یه مبحث از یه درسی رو خوندین ( مثلا یه قسمت کوچیک از یه فصل فیزیک.. مغناطیس مثلا) و بعد خواستین تست بزنید ، یک محدوده ی زمانی تعیین کنید.. مثلا تصمیم بگیرید که توی یک ساعت ۱۰ تا تست از اون مبحث بزنید.. و تمام تلاشتون رو هم بکنید که با یک بار خوندن مسئله متوجه خواسته ی طراح بشید. اگه یک ساعت تموم شد و شما تونستید توی اون بازه ی زمانی ۱۰ تا تست رو حل کنید . دفعه بعد ۳ تا تست به این تعداد اضافه کنید.. و سعی کنید ۱۳ تا تست از اون مبحث بزنید ( توی همون بازه ی یک ساعته‌) و اگه بازهم موفق شدین ۱۳ تا رو بزنید دفعه بعد ۳ تای دیگه به این تعداد اضافه کنید ..وقتی به تعداد ۲۰ یا حالا اگه دیگه می خواین خیلی کولاک کنید ۳۰ تست در یک ساعت رسیدین کم کم سعی کنید علاوه بر اضافه کردن به تعداد تست ها تایم رو هم اضافه کنید. اما اگربار اول نتونستید ۱۰ تا تست رو توی یک ساعت بزنید .. دفعه بعد هم زدن ۱۰ تا تست توی یک ساعت رو تمرین کنید.. اگه بازهم نتونستید همین شیوه رو ادامه بدین تا جایی که بتونید به راحتی ۱۰ تا تستو توی یک ساعت حل کنید .. امیدوارم کمک کننده باشه

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      توی درسای عمومی مشکل ندارم خیلی البته به جز متن های زبان .
      آخه قبلا iq کار میکردم سوالاش سخت بود الان میکرو کار میکنم که بچه ها میگن خیلی راحته و دیدم که چقدر سریع حلش میکنن.
      سوالای کتابو کامل حل کن حتی اگه ساده و مسخره به نظر میاد
      مرتب هم ننویس وقتی تست حل میکنی
      یه برگه بزار جلوت و هرچی به ذهنت میاد واسه راه حل سریع بنویس
      وقتی تشریحی کار کنی یاد میگیری ذهنی جایگذاری کنی و نیاز نداره فرمولو بنویسی بعد جاگذاری کنی
      توی ضرب و تقسیم هم سعی کن روش خودتو داشته باشی برای رسیدن به جواب سریع مثلا به جای ضرب در 5 اونو تو 10 ضرب کن و بعد تقسیم بر 2 خیلی وقتا سریعتر جواب میده

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کل راه حل سوال رو باجاش فراموش میکنم (البته دوساله این مشکل رو دارم) تست هم زیاد میزنم منتها مثلا بعد از 10 ساعت تو روز تعطیل 50 تا 60 سوال!
      راه حل تست رو حفظ میکنید یا درکش میکنین کاملا ؟ اگر کاملا درک میکنین احتمالا چون در یه روز سوالات زیاد با تیپای مختلف حل میکنین ذهنتون نمیتونه طبقه بندی کنه در نتیجه احتمال فراموشی بالا میره ، میتونین برای حل مشکل تستای زیاد با تیپ های مشابه و نزدیک به هم از ساده به سخت حل کنین تا کاملا براتون جا بیوفته .
      stars can't shine without darkness

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط r.sh نمایش پست ها
      اول از همه اینکه ، خونسردی خودتو حفظ کن دوست عزیز
      دوم اینکه برو خدارو شکر کن که مشکلت اینه ملت با چه مشکلاتی که دست وپنجه نرم نمیکنن توی مسیر کنکور..
      یه مسئله اینه که : اینکه شما این شانسو دارید توی مدرسه ای درس بخونید که تدریس معلم ها کیفیت بالایی داره و همکلاسی ها و اطرافیانتون کسایی هستن که توی جو درس هستن و نه مسائل حاشیه ای و شما به جای وقت تلف کردن و صحبت درباره مسائل دیگه .. دور هم جم میشید و تست میزنید خودش خیلی خیلی شانس بزرگیه‌! که فکر میکنم باید قدر دانش باشید..
      در مورد مشکلتون.. باید بگم اینکه الان به فکر برطرف کردنش افتادید خیلی عالیه ! به اندازه کافی وقت دارید برای اینکه بتونید سرعتتون رو به یه حد نرمال برسونید ( البته این جمله نباید باعث بشه که شل بگیری و فکر کنی وقت زیاده و فعلا رو به بی خیالی طی کنی.. وقت در عین اینکه زیاده ، خیلی کمه .. )
      الان که دیگه داریم به بازه ی امتحانا نزدیک میشیم .. شما تمرکزتو بزار روی تشریحی خوندن.. بعد از تموم شدن امتحانا شما کل بازه ی تابستون رو سعی کنید تمرکزتون روی رفع این مشکل باشه.. که دیگه مهرماه که میرید دوازدهم این مشکل کاملا رفع شده باشه.. شما که رشتتون ریاضیه اگه از تابستون پر قدرت شروع کنید شانس زیادی برای آوردن رتبه های درخشان دارید..
      برای رفع مشکلتون : اول باید ببینید مشکل از کجاست ؟! حدس من اینه که شما وقتی صورت مسئله رو میخونید ، همون دفعه اول متوجه خواسته مسئله نمیشید و برمی گردین و مسئله رو دوباره از اول میخونید و شاید حتی سه باره و چهارباره .. پیشنهاد من اینه که وقتی برای مثال یه مبحث از یه درسی رو خوندین ( مثلا یه قسمت کوچیک از یه فصل فیزیک.. مغناطیس مثلا) و بعد خواستین تست بزنید ، یک محدوده ی زمانی تعیین کنید.. مثلا تصمیم بگیرید که توی یک ساعت ۱۰ تا تست از اون مبحث بزنید.. و تمام تلاشتون رو هم بکنید که با یک بار خوندن مسئله متوجه خواسته ی طراح بشید. اگه یک ساعت تموم شد و شما تونستید توی اون بازه ی زمانی ۱۰ تا تست رو حل کنید . دفعه بعد ۳ تا تست به این تعداد اضافه کنید.. و سعی کنید ۱۳ تا تست از اون مبحث بزنید ( توی همون بازه ی یک ساعته‌) و اگه بازهم موفق شدین ۱۳ تا رو بزنید دفعه بعد ۳ تای دیگه به این تعداد اضافه کنید ..وقتی به تعداد ۲۰ یا حالا اگه دیگه می خواین خیلی کولاک کنید ۳۰ تست در یک ساعت رسیدین کم کم سعی کنید علاوه بر اضافه کردن به تعداد تست ها تایم رو هم اضافه کنید. اما اگربار اول نتونستید ۱۰ تا تست رو توی یک ساعت بزنید .. دفعه بعد هم زدن ۱۰ تا تست توی یک ساعت رو تمرین کنید.. اگه بازهم نتونستید همین شیوه رو ادامه بدین تا جایی که بتونید به راحتی ۱۰ تا تستو توی یک ساعت حل کنید .. امیدوارم کمک کننده باشه
      خیلی متشکرم که وقت گذاشتید .
      کاملا درست میگید شما دقیقا مشکل من اینه :
      مثلا حسابان بحث حد : من اول درسنامه ها رو میخونم و مثلا روش هم ارزی رو به کار میگیرم و تعدادی سوال حل میکنم اما مثلا وقتی میرسه به سوال 6 میبینم دیگه هم ارزی جواب نمیده! بعد از گذشت چند دقیقه و اینور اونور کردن سوال! میرم پاسخنامه تشریحی رو کامل میخونم و یاد میگیرم . میرم سوال 7 هم ارزی و روش سوال قبل رو به کار میبرم حل نمیشه و به همین ترتیب تا سوال 60 البته کتاب های مختلفی رو دیدم سیرتاپیاز نشر الگو گاج میکرو آی کیو که دارمش هیچکدوم طبقه بندی مشخصی ندارن که مثلاً بخوای روش خاصی رو به کار ببری . شما کتابی رو میشناسید که طبقه بندیش دقیق و کامل باشه و از هر تیپ چند تا سوال داشته باشه؟

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی متشکرم که وقت گذاشتید .
      کاملا درست میگید شما دقیقا مشکل من اینه :
      مثلا حسابان بحث حد : من اول درسنامه ها رو میخونم و مثلا روش هم ارزی رو به کار میگیرم و تعدادی سوال حل میکنم اما مثلا وقتی میرسه به سوال 6 میبینم دیگه هم ارزی جواب نمیده! بعد از گذشت چند دقیقه و اینور اونور کردن سوال! میرم پاسخنامه تشریحی رو کامل میخونم و یاد میگیرم . میرم سوال 7 هم ارزی و روش سوال قبل رو به کار میبرم حل نمیشه و به همین ترتیب تا سوال 60 البته کتاب های مختلفی رو دیدم سیرتاپیاز نشر الگو گاج میکرو آی کیو که دارمش هیچکدوم طبقه بندی مشخصی ندارن که مثلاً بخوای روش خاصی رو به کار ببری . شما کتابی رو میشناسید که طبقه بندیش دقیق و کامل باشه و از هر تیپ چند تا سوال داشته باشه؟
      حقیقتا من رشتم تجربیه درمورد دروس اختصاصی ریاضی اطلاعی ندارم اما در مورد مسئله ای که مطرح کردین باید بگم یک فرمول و یا شیوه حل کردن در مورد تمام سوال ها حتی اگه همه مربوط به یک مبحث باشن جواب نمیده.. ( البته شایانِ ذکره که بگم من نمیدونم اصن هم ارزی چیه فروموله یا چی ) این رو هم باید در نظر بگیرید که توی کنکور بالای هر سوال نمیزنن که این سوال از کدوم مبحثه ! بنابراین شما باید به جواب دادن اینطور سوال ها عادت کنید..
      اما حالا جدا از این مسئله .. در مورد طبقه بندی کتاب .. برای مثال من برای فیزیک از کتاب میکرو گاج استفاده میکنم و درسنامه ها و تست ها به بخش های خیلی ریز تقسیم شده که خب برای آموزش کاربردیه ولی همونطور که گفتم توی کنکور به این شیوه سوال نمیدن

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      حالا این بحث پیدا کردن راه حل رو هم بذاریم کنار . کلا حتی سوالی که بلد هستم هم ۵ تا ۱۰ دقیقه وقتم رو میگیره .

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حالا این بحث پیدا کردن راه حل رو هم بذاریم کنار . کلا حتی سوالی که بلد هستم هم ۵ تا ۱۰ دقیقه وقتم رو میگیره .
      ببین امیرحسین جان.. در کل این مشکلیه که فقط و فقط و فقط و تاکید میکنم فقط با تمرین بیشتر و تلاش برای سریع تر حل کردن ، برطرف میشه .. اینجا هیچکس هیچ فرمول جادویی نداره که باهات درمیون بزاره

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)