خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

[[فقط دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان این رشته ها پاسخ بدن]]

سلام به همگی

لطفا دانشجویان یا فارغ‌التحصیل رشته های پزشکی و داروسازی با توجه به ملاک ها و دلایل شخصی و عمومی که دارن که چه مربوط به خود یا جامعه میشه و با توجه به این که حالا يه جور هايي وارد این رشته ها شدن و به طور تخصصی تری با خبر هستن از این رشته ها بدون هیچ تعصب یا دروغی خیلی شفاف و کمک کننده بیان بگن که :
      0:آیا رشتتون فرصت زندگی کردن رو ازتون گرقته یا نه؟اگه آره چطوري؟
      1: از رشتتون راضی هستید یا نه؟؟ چرا؟
      2:بدی ها یا سختی های رشتتون چی؟؟
      3:خوبی های رشتتون چی؟؟
      4:به نظرتون چه تیپ افرادی باید رشته های شما رو انتخاب کنن؟؟چرا؟
      5:آیا آینده کاری در رشتتون وجود داره؟
      6:آیا فکر می کنید می تونيد در ضمینه رشته خودتون فعالیت کاری انجام بدین؟؟ یا به کاری غیر رشته ی خودتون روی مياريد؟؟ چرا؟؟
      7:موانع و مشکلات بر سر راه رشتتون چی هست؟؟
      8:اگه چیزی به ذهن خودتون ميرسه که سوال نشده یا فکر می کنید مهم هست و باید گفته شه در زمینه رشته ای که دارید توش تحصیل می کنید یا کردین رو لطف کنید بگید
      9: و در آخر به داوطلبان کنکوری که شرایط انتخاب یکی از این رشته ها رو دارن چه توصیه می کنید که به دردشون بخوره

ممنون از همه
      ویرایش توسط sina_hp : 14 اردیبهشت 1398 در ساعت 19:46

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      up

3. Top | #3
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      حقيقتش دوسدارم جوابش و بدم
      ولي باز از حاشيه ميترسم
      ولي در اين حد بگم ك لازم نيس واسه جواب پيدا كردن اينا فارغ التحصيل شي
      تو اخر ترم يك جوابت و ميگيري
      ولي بازم خاستي ميگم

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali jk نمایش پست ها
      حقيقتش دوسدارم جوابش و بدم
      ولي باز از حاشيه ميترسم
      ولي در اين حد بگم ك لازم نيس واسه جواب پيدا كردن اينا فارغ التحصيل شي
      تو اخر ترم يك جوابت و ميگيري
      ولي بازم خاستي ميگم
      قصدم از سوال همین بود که يه وقت ترم یک نشه و خدایی نکرده بعدش آدم بفهمه چون اون زمان کار از کار گذشته بهتره از قبل آدم بدونه و انتخاب درست کنه ممنون ميشم همه چی بگي

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تاپیک فوق العاده ای میشه.. اگه دوستان لطف کنن و یکم زمان بزارن

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من سال 95 تو 30سالگی کنکور دادم ولی کارنامه نزاشتم تو انجمن چون خجالت کشیدم از سنم حتی مصاحبه هم نکردم چون خیلیا میخواستن سوال پیچم کنن .درسی بود مساله ای نبود ولی بی ربط حرف میزدن مثل خیلیا که میومدن میگفتن کارت دانشجویی نشون بده.علی ای حال من لیسانس هوشبری بودم بعد 12سال دوباره کنکور دادم.علت هم فقط علاقه بود و تحقیر.بستگی به تیپ شخصیتیتون داره من دوس داشتم بالاترین مدارج بهترین رشته ها تو ایرانو طی کنم چون سرم بدجور به سنگ خورد.چون جامعه این سه تارشته رو باارزش میدونست .تمام تلاشتون این باشه این سه رشته قبول شید ولی اگه شخصیت کمال گرایی ندارید هیچ اشکال نداره اینارو نشدید رشته های درجه دو قبول شید.
      ?

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad نمایش پست ها
      من سال 95 تو 30سالگی کنکور دادم ولی کارنامه نزاشتم تو انجمن چون خجالت کشیدم از سنم حتی مصاحبه هم نکردم چون خیلیا میخواستن سوال پیچم کنن .درسی بود مساله ای نبود ولی بی ربط حرف میزدن مثل خیلیا که میومدن میگفتن کارت دانشجویی نشون بده.علی ای حال من لیسانس هوشبری بودم بعد 12سال دوباره کنکور دادم.علت هم فقط علاقه بود و تحقیر.بستگی به تیپ شخصیتیتون داره من دوس داشتم بالاترین مدارج بهترین رشته ها تو ایرانو طی کنم چون سرم بدجور به سنگ خورد.چون جامعه این سه تارشته رو باارزش میدونست .تمام تلاشتون این باشه این سه رشته قبول شید ولی اگه شخصیت کمال گرایی ندارید هیچ اشکال نداره اینارو نشدید رشته های درجه دو قبول شید.

رشته درجه دو .... رشته درجه یک .... خنده دار تر از این موضوع نداریم

مادامی که این دیدگاه تو جامعست ، وضع همینه که هست ...

به دنبال علاقتون برید ، فقط و فقط علاقه ست میتوه شما رو در رشتتون موفق کنه

الان تو این سن ، ادم تو جو قبولیه ، جوری نشه که وقتی به سن 40 رسیدید پشیمون باشید چون به سمت علاقتون نرفتید و صرف اجبار جامعه به چند تا رشته چشم دوخته باشید ...

سلام!

حال همه‌ی ما خوب است

ملالی نيست جز گم شدنِ گاه به گاهِ خيالی دور،

که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گويند

با اين همه عمری اگر باقی بود

طوری از کنارِ زندگی می‌گذرم

که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد و

نه اين دلِ ناماندگارِ بی‌درمان!

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein78 نمایش پست ها
      رشته درجه دو .... رشته درجه یک .... خنده دار تر از این موضوع نداریم

مادامی که این دیدگاه تو جامعست ، وضع همینه که هست ...

به دنبال علاقتون برید ، فقط و فقط علاقه ست میتوه شما رو در رشتتون موفق کنه

الان تو این سن ، ادم تو جو قبولیه ، جوری نشه که وقتی به سن 40 رسیدید پشیمون باشید چون به سمت علاقتون نرفتید و صرف اجبار جامعه به چند تا رشته چشم دوخته باشید ...
      من خودم حرف شمارو قبول دارم ولی جامعه نداره.برادر من علاقش مکانیک بود رفت خوند سرخورده شد.حرف شما زمانی درسته که معیارهای جامعه درست باشه یعنی مثل امریکا پرستاری و معلمی قابل احترام ترین رشته ها باشه.معلمای مارو ببینید اون وقت متوجه جمله من میشید.موفق باشید.
      ?

9. Top | #9
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_hp نمایش پست ها

قصدم از سوال همین بود که يه وقت ترم یک نشه و خدایی نکرده بعدش آدم بفهمه چون اون زمان کار از کار گذشته بهتره از قبل آدم بدونه و انتخاب درست کنه ممنون ميشم همه چی بگي
      اول اينو بگم ك اگه بريد دنبال اروزها و علايقتون
      ٠- مونده ب خودت.. اگه بخاي الف شي.. دارو از پزشكي و دندان سختتره و پزشكي و دندان وقت ازاد كم دارن و همش درسه.. از شنبه تا ٤ شنبه از ٨:٣٠ تا ٤ كلاس دارين
      ١- اره راضيم، چون علاقه ب شيمي و دارو و پزشكي داشتم از اول و شرايطش و هم ميدونستم كامل.. ولي يه چن تا از دوستام ناراضي ن؛ هم از پزشكي هم از دارو
      ٢- بدي نداره واسه كسي ك علاقه داره، ولي سختي زياد داره.. چون وقت واسه گشتن نداري و همش بايد درس بخوني.. الان ما هرهفته دو سه تا امتحان و كوييز داريم.. ٣ تا هم دفاع و پايان نامه داره
      تنها بديش اينه ك دارو و دندان حداقل يه ميليارد پول ميخان واسه شروع
      ٣- يكي از مهمترين خوبي هاش اينه ك ميتوني ب مردم كمك كني و دردي ازشون دوا كني.. دارو بعده تموم كردنش اگه بري تحقيقات رسما وقت واسه سر خاروندن نداري ولي اگه داروخونه بزني؛ ي مسىول فني ميزاري اونجا و تو كارات و انجام ميدي
      ٤- اونايي ك درس ميخونن و ب شيمي علاقه دارن.. اونايي ك جنبه دارن.. يني تو كلاسا مسائل و دروسي مطرح ميشه ك بايد عادي باشه برات.. ترم ١ تو يوني ما سه تا مشروط و تجديد داشتيم
      ترم٢ ورودي قبل ١٤ تا مشروط داشتن و تو تجزيه ٢٤ نفر افتادن!!!
      ٥- متاسفانه تو هيچكدوم از سه رشته اينده كاري تو ايران وجود نداره و اشباع شدن.. دارو تخصصهاش نه ولي پزشكي اونا هم دارن اشباع ميشن!!!
      از پارسال تو تبريز مجوز مطب واسه متخصص قلب نميدن
      ورودي ٩٥ دارو امسال ١١ نفر انصرافي داشت
      ١١ نفررررر!!!!
      ٦- من نه. ادامه ميدم؛ ولي بچه ها ميگن بعده ١٠ سال ميرن تو كاراي ديگه
      ٧- دروس سخت و سنگينش.. مثلا ما پس فردا واسه ٢ نمره،٢٠٠ صفحه تجزيه ميخونيم.. ازمون ١٨٠ واحدي داريم ك سخته؛ ٣ تا پايان نامه داريم ك بخاطر تحريمها نميتونيم تو مجلات معتبر ثبت كنيم
      ٨- ب هيچ وجه بخاطر پول نياين!! اگه علاقه ب شيمي ندارين، علاقه ب شارش انرژي ندارين، اگه نميتونين جسد تشريح كنين.. نياين
      كم كم داره اوضاع پزشكي و دندان و دارو هم مثه رياضي ميشه!!
      نميگم پول نيس توش؛ ولي بايد براش درس بخونين و سختي بكشين.. كنكور ١٠٠٠ برابر راحتتر از درساي دانشگاهه
      ٩- اگه علايق و دارين و ميتونين تا اخر دووم بيارين؛ بياين و دندون درساش راحتتره و وقت ازاد دارين؛ ولي كشوراي ديگه دندان و زياد پزشكي نميدونن؛ دارو و پزشكي هم عاليه از نظر من، درساي چالشي زياد داره و ميتونين برين خارج؛ ولي نمرتون بالاي ١٨ بايد باشه!!!
      معدل كلاس ما ترم ١: ١٦/٥ بود.. ١٠ نفر بالاي ١٧ داشتيم
      البته توي سه رشته ب علاقتون نگاه كنيد؛ علاقه خيلي مهمه
      فعلا نمره مهم نيس تو مدرك ولي اشباع شه نمره و پارتي مياد وسط
      اينارو صرف اين گفتم ك بدونيد شرايط چطوريه!! وگرنه اگه علاقه داريد بيايد
      چون بعضي از دوستام ميگن ك اگه ب انتخاب رشته برميگشتم، رياضي برميداشتم و ميرفتم از اينجا!!

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ٠- مونده ب خودت.. اگه بخاي الف شي.. دارو از پزشكي و دندان سختتره و پزشكي و دندان وقت ازاد كم دارن و همش درسه.. از شنبه تا ٤ شنبه از ٨:٣٠ تا ٤ كلاس دارين
      ١- اره راضيم، چون علاقه ب شيمي و دارو و پزشكي داشتم از اول و شرايطش و هم ميدونستم كامل.. ولي يه چن تا از دوستام ناراضي ن؛ هم از پزشكي هم از دارو
      ٢- بدي نداره واسه كسي ك علاقه داره، ولي سختي زياد داره.. چون وقت واسه گشتن نداري و همش بايد درس بخوني.. الان ما هرهفته دو سه تا امتحان و كوييز داريم.. ٣ تا هم دفاع و پايان نامه داره
      ٣- يكي از مهمترين خوبي هاش اينه ك ميتوني ب مردم كمك كني و دردي ازشون دوا كني.. دارو بعده تموم كردنش اگه بري تحقيقات رسما وقت واسه سر خاروندن نداري ولي اگه داروخونه بزني؛ ي مسىول فني ميزاري اونجا و تو كارات و انجام ميدي
      ٤- اونايي ك درس ميخونن و ب شيمي علاقه دارن.. اونايي ك جنبه دارن.. يني تو كلاسا مسائل و دروسي مطرح ميشه ك بايد عادي باشه برات.. ترم ١ تو يوني ما سه تا مشروط و تجديد داشتيم
      ٥- متاسفانه تو هيچكدوم از سه رشته اينده كاري تو ايران وجود نداره و اشباع شدن.. دارو تخصصهاش نه ولي پزشكي اونا هم دارن اشباع ميشن!!!
      ١١ نفررررر!!!!
      ٧- دروس سخت و سنگينش.. مثلا ما پس فردا واسه ٢ نمره،٢٠٠ صفحه تجزيه ميخونيم.. ازمون ١٨٠ واحدي داريم ك سخته؛ ٣ تا پايان نامه داريم ك بخاطر تحريمها نميتونيم تو مجلات معتبر ثبت كنيم
      ٨- ب هيچ وجه بخاطر پول نياين!! اگه علاقه ب شيمي ندارين، علاقه ب شارش انرژي ندارين، اگه نميتونين جسد تشريح كنين.. نياين
      نميگم پول نيس توش؛ ولي بايد براش درس بخونين و سختي بكشين.. كنكور ١٠٠٠ برابر راحتتر از درساي دانشگاهه
      ٩- اگه علايق و دارين و ميتونين تا اخر دووم بيارين؛ بياين و دندون درساش راحتتره و وقت ازاد دارين؛ ولي كشوراي ديگه دندان و زياد پزشكي نميدونن؛ دارو و پزشكي هم عاليه از نظر من، درساي چالشي زياد داره و ميتونين برين خارج؛ ولي نمرتون بالاي ١٨ بايد باشه!!!
      چون بعضي از دوستام ميگن ك اگه ب انتخاب رشته برميگشتم، رياضي برميداشتم و ميرفتم از اينجا!!
      عالی دمت گرم.منم این حرفا رو میدونم و زدم.منتها تو این انجمن بگی پزشکی اینطوریه دارو اینه دندون اینه باور نمیکنن البته حقم دارن باز این رشته ها از مهندسیا بهتره ولی دیگه ایده ال نیست دیگه.
      ?

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببخشید ک من ب عنوان یک کسی ک تو این زمینه نه درس خوندم نه میدونم نظر میدم !

مشکل اینه
      الان هر رشته ای ک نگاه کنی بازار کارش اشباع !

جدا از هجوم ی عده ب سمت ی سری رشته و شغل

مشکل اصلی نداشتن ظرفیت تو ایرانه !

الان تو ایران با کارگری نمیشه دیگ حتی موتور خرید ! مث قدیم نیس بری دوتا گوسفند بخری سال بعد بشن 4 تا و .... بفروشی بری ی ملک بخری ! یا ی شغل دیگ !

کسی ک سرمایه ای نداره درس براش از همه بهتر !

حالا اون رشته ای ک میخواد بره هم علاقه شرط موفقیتش !

مهندس عمران داریم میلیاردر ! مهندس عمران داریم راننده تاکسی ( حالا مثلا پارتی هم نباش و عرضه ی طرف ملاک باش )

مهندس عمران ! مهندس کامپیوتر و .... داریم که اندازه 10 تا متخصص پزشک در آمد داره ! و مهندسم و وکیلم داریم که آرزوشونه در آمد حداقل ی پزشک عمومی رو داشته باشن

درسته واس پول نباید درس خوند ! ولی ی رشته ای برین بخونین ک دو روز دیگ نرین ی کار غیر مرتبط باهاش انجام بدین ! حداقل ی کاری داشته باشین مرتبط با رشته و یک در آمد برای یک زندگی حداقل سادش !

البته خیلیا میگن تو فلان رشته اگ علاقه نباش ب تهش نمیرسی و ....

ولی خب خیلیا بودن حتی پزشکی قبول شدن بدون اینکه علاقه ای داشته باشن ! ولی چون درس خون و با استعداد بودن الان پزشکم شدن ! ولی باهاش کنار اومدن!!!

و اینکه تا 10 سال دیگ هیشکی خبر نداره چی میشه !

شاید اوضاع خوب شد ! شایدم خراب !

پس نمیشه با توجه ب شرایط الان واس 10 سال دیگ تصمیم گرفت

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ١١ نفررررر!!!!
      سلام.ممکنه در مورد خود رشته دارو سازی کمی بیشتر توضیح بدید؟
      بنظرتون بازار کار این رشته در 15 سال آینده چطوری میشه؟
      چقدر از درس های این رشته رو شیمی تشکیل میده؟

13. Top | #13
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام.ممکنه در مورد خود رشته دارو سازی کمی بیشتر توضیح بدید؟
      بنظرتون بازار کار این رشته در 15 سال آینده چطوری میشه؟
      چقدر از درس های این رشته رو شیمی تشکیل میده؟
      سلام
      دارو ي رشته اي ك تو همه درساي ديگه مثه دندان و پزشكي دخالت ميكنه و زياد با خون سروكار نداره
      تو كشوراي جهان اول و حتي تو بعضي بيمارستانهاي ايران، دكتر داروساز دارو تجويز ميكنه، نه پزشك معالج
      ٥/٥ سال طول ميكشه ولي اكثرا بخاطر سخت بودن درساش نسبت ب دوتاي ديگه، زودتراز ٦ سال نميشه تموم كرد
      تقريبا ٦٠٪؜ دارو رو شيمي تشكيل ميده
      شيمي عمومي، شيمي تجزيه١.٢، شيمي الي١.٢، اناليز١.٢، شيمي دارويي١.٢.٣، كنترل شيمب دارويي١.٢ و عملي هاشون!! فقط شيمي ن
      فارماكولوژي، فارماكوگنوزي، فارماسيوتيكس، بيوشيمي١.٢ هم مخلوط شيمي با فيزيك رياضي گياهي و ...(شيمي كمرنگي دارن)

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ١١ نفررررر!!!!
      ممنون علی جان که وقت گذاشتی و تقریبا همه چی رو گفتی اما يه چند تا سوال دارم ازت که ممنون ميشم پاسخ بدی :
      0:بعد فارغ‌التحصیلی يه داروساز کجا ها می تونه مشغول به کار شه؟؟ همه جا ها رو بگو لطفا
      1:همیشه شنیدم که می گن که دوران دانشجویی دارو سخته ولی بعد فارغ‌التحصیلی وقت آزاده اما توی دندون و پزشکی برعکسش صادقه خب اگه صادقانه نگاه کنیم این سه تا رشته دوران دانشجویی خیلی سختی دارن و این هم طبیعی هست چون بالاخره با جون آدم ها سرکار دارن اما مسئله اينه که حالا اينا رو اگه بذاریم کنار يه کسی که دارو قبول شده آیا اصلا وقت آزاد نداره؟؟؟ آیا اصلا نمی تونه تفریح کنه یا کارهای غیر درسی انجام بده؟؟ این يه طرف قضیه موضوع بعدی اينه حالا يه شخصی دانشجو داروسازی هست و می خواد در کنار این که درس می خونه يه کار فوق انجام بده مثلا زبان خارجی یاد بگيره آیا فرصت این کار رو نداره؟؟ و آنقدر درس زیاده که نمی تونه این کار رو هم در کنار درس خوندن انجام بده؟؟
      2:سوال بعدی اينه که وضعیت بورسيه شدن چطوري هست؟؟؟ مثلا يه دانشجویی قصد داره تخصص هم بگیره و برای تخصص می خواد از بورسيه استفاده کنه اولا این شخص چه وضعیتی باید داشته باشه تا بورسيه بهش تعلق بگيره و حالا که اون وضعیت رو داشت چه آینده ای داره؟؟ و چه اتفاقی براش می افته بعد بورسيه گرفتنش براش و برای خارج گفتی باید معدلش بالای 18 باشه معدل هر ترم باید بالای 18 باشه؟؟ منظورت اينه؟؟
      3:شرایط داروخونه زدن چجوری هست؟؟ شرایط مجوز گرفتنش چجوری هست؟؟ موانع و مشکلات تاسیس دارو خونه چی؟؟
      4:گفتی آینده کاری توی این سه رشته وجود نداره يه سوال خب پس فارغ‌التحصیلان این رشته ها باید برای کار چیکار کنن پس؟؟؟
      ویرایش توسط sina_hp : 15 اردیبهشت 1398 در ساعت 00:10

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      چه سوالات خوبی پرسیدی ....ممنون میشم جواب بدن دیگران

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)