خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 26 از 26
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      سلام
      وقتی شما میگید هدفت کنکور 99 هست چرا میخوای شروعت با فشار حداکثر باشه که کلا از دروس خسته بشی؟
      خب یه برنامه یک ساله بریز و برای 99 بخوان حالا بر اساس نوع دیپلمت چون 99 دوتا کنکور هست.
      واس شروع روزانه 16 ساعت درس خواندن اصلا جالب نیست و هفته ی دوم ، قید کنکور که هیچ قید زندگی رو هم میزنی.
      اگر برنامه راهبردی بلند میخوادی ، اول سال با گزینه 2 یا گاج شروع کن ( گزینه 2 بهتره - البته قلم چی هم یه زمان خوب بود ولی شخصا بهش اعتمادی ندارم ، به آزموناش ندارم ولی برنامه راهبردیش خوبه)
      اگر هم خودت میخوای برنامه بنیوسی ، همون برنامه یک ساله رو به صورت هفتگی بنویس.
      کنکور 99 با 98 متفاوت هست اگر برنامه فشرده میخوای که توی 2 ماه باقی مونده واس 98 ، اولا باید ثبت نام کرده باشی کنکورشو که زمانشم تموم شده دوما چون شما پیش زمینه قبلی نداری رتبه ات ممکنه بالای 40 هزار بشه ، و انقدر زور زدن و تلاش کردن اونم واس چنین رتبه ای ، من باشم قید کنکورو میزنم دیگه
      به هرحال موفق باشی
      خیلی ممنون که جواب دادین به تاپیک . اون برنامه ای که تو پست نوشتم مثالی بود که از همین انجمن پیدا کرده بودم میدونم که باید از ساعت مطالعه پایین تر شروع کنم
      بازم مرسی بخاطر توضیحتون ممنون

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Itsmahi نمایش پست ها
      ببین اصن فلن فک کن ۹۹ نیست -_-
      تو ببین تو این چن وقت دقیقا چیکاره ای بعدش ی فکری واسه ۹۹ وردار
      من با بقچه ای خوندن موافق نیستم چون خودم ب شدت خسته میشم اگه ۲ روز تکراری ی درسو بخونم! البته من!
      بقچه ای خوندن خیلی توصیه ام نمیشه
      من اون دوروزو اکه واسه خودم بخام برنامه بریزم
      ایمنیو میذارم ک دوروزه بخونمش، شیمی مثلا اتم ب دوتا ۱۴ صفه ای با تستای وی آی تیه مبتکران و فیزیک اتمی یا هسته ای با تستای ستاره دار گاج!
      بله منم تقریبا میخوام همین کاررو بکنم که یه جورایی تا ۹۸ یه دور درسا رو بخونم حتی اگه خیلیم کنکوری نباشه مطالعه ام ؛ اینم بخاطر مدتیه که از درس دور بودم و میخام قبل شروع اصلیم یه دور مباحثو بخونم که شروعم سخت نشه

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Itsmahi نمایش پست ها
      ببین اصن فلن فک کن ۹۹ نیست -_-
      تو ببین تو این چن وقت دقیقا چیکاره ای بعدش ی فکری واسه ۹۹ وردار
      من با بقچه ای خوندن موافق نیستم چون خودم ب شدت خسته میشم اگه ۲ روز تکراری ی درسو بخونم! البته من!
      بقچه ای خوندن خیلی توصیه ام نمیشه
      من اون دوروزو اکه واسه خودم بخام برنامه بریزم
      ایمنیو میذارم ک دوروزه بخونمش، شیمی مثلا اتم ب دوتا ۱۴ صفه ای با تستای وی آی تیه مبتکران و فیزیک اتمی یا هسته ای با تستای ستاره دار گاج!
      بازم ممنون که راهنمایی کردین

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دنبال این برنامه ها نباش تهش هیچی نیس! کلا ماها عادت کردیم بهمون بگن چیکار کن یا نکن و این خوب نیس چون به خودمون اعتماد نداریم...خودت همت کنی دنبال راه حل باشی بهتره تا هی از بقیه بپرسی.
      بنظر من هدفت مشخصه کنکور 99 ولی اصرار داری یه دوماه خودتو زجر بدی! که احتمالا تهش میشه یه رتبه مثلا 15000(مثلا)
      خب میخوای اینو چیکارش کنی؟؟؟!
      نتیجه ی این حرکتت میشه خسسسسسسسسسسسسسسسسسسسستگی ناامیدی دلزدگی آشفتگی و دووووووووووووری از درس.....چشم بهم بزنی هم میشه مهر.... بعد میگیییییییییی وای بقیه از تابستون شروع کردن من عقبمممممممم.

این یه دورنما بود الان

((آهسته و پیوسته )) رو
      در من چه میگذرد؟؟؟

آن زمان که جهان در گذر است.....

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه روز وقت بذار خودت برنامه بریز
      بعد طبق همون برنامه بخون
      به نظرم توی هر درس روی 50 درصد خوندن حساب کن
      روزی 16 ساعت نمیخواد بخونی چون اینجوری انقدر سخت میگیری اصلا شروع نمیکنی
      روزی 8 ساعت بخون که خسته نشی
      ولی حسم میگه نمیخونی

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این 64 روز کمیت ساعت مطالعه ملاک نیست فقط و فقط کیفیت مطالعه !
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عاقا سوتفاهم نشه من نمیخوام روزی ۱۶ ساعت بخونم حتی اگه بخوامم باید از ساعت پایین شروع کنم ، فقط خواستم برنامه یکی از کاربرها رو مثال بیارم ، که وضعش شبیه من بود اما با برنامه ۱۶ ساعته رفت جلو و بجای کنکور سال بعد که کنکور اصلیش بود همون سال رو قبول شد.

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه اشتباه نکنم اسم تاپیکی که میگمش "کسی که از فروردین شروع کرد" بود

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پشت کنکور نمایش پست ها
      عاقا سوتفاهم نشه من نمیخوام روزی ۱۶ ساعت بخونم حتی اگه بخوامم باید از ساعت پایین شروع کنم ، فقط خواستم برنامه یکی از کاربرها رو مثال بیارم ، که وضعش شبیه من بود اما با برنامه ۱۶ ساعته رفت جلو و بجای کنکور سال بعد که کنکور اصلیش بود همون سال رو قبول شد.
      ببین اولا من اون تاپیک رو شخصا قبول ندارم ، به نظرم اغراق ( اگر درست تایپ کرده باشم) هست
      اگر روزی 8 ساعت خواب رو حساب کنیم و روزانه برای ناهار و شام و صبحانه حداکثر 1.5ساعت زمان بگذاریم میشه 9.5 ساعت و نیم ساعت هم زمانی رو بذاریم که شخص از خواب بلند میشه و آماده میشه برای صبحانه ، یا بالاخره دستشویی میره و این چیزا میشه 2 ساعت + 8=10 ساعت پس تا الان باقی زمان میمونه14 ساعت ، خب هیچ شخصی نمیتونه به صورت یک ضرب و بدون وقفه 14 ساعت مطالعه کنه بالاخره هر یک ساعت یک ااستراحتی داره و بین دروس مکنه خسته بشه و مکثی کنه ، 2 ساعت هم حداقل اینطور از دست میره پس 16 ساعت میشه حدود 12 ساعت در اصل مطالعه!
      حالا از بحث بالا که بگذریم
      تایم مطالعه صرفا در قبولی موثر نیست. همینجا خیلیا داشتیم و داریم ک با روزی 6 ساعت مطالعه حتی توی ماه های اخر به رشته های خوبی رسیدن ولی شخصی با 10 ساعت مطالعه هم نتوانسته بهش برسه ، آفرین درست حدس زدین منظور من کیفیت مطالعه (نبود)
      منظور من هوش خودش شخص هست ، منظورم پیش مقدمه و پایه ی شخص هست ، همون شخصی که توی اون تاپیک 16 ساعت مطالعه داشته ، شما وارد زندگی شخصیشم شدی؟ روزی چند بار مادر یا پدرش حمایتش کرده که فلانی برو درس بخوان؟ روزی چند بار وسط درس خواندن تنقلات مصرف کرده و معمولا چی آرومش کرده که تمرکزش به هم نریزه و اروم باشه؟ روزی چندین بار پیش اومده وسط درس خواندن سرو صدا مزاحمش بشه حالا چ داخل خونه چ خارج خونه؟ ده ها فاکتور توی همون تایم مطالعه تاثیر داره ، من هیچوقت به تقلید از شخصی توی زمان مطالعه و صرفا رسیدن به همون رتبه یا حتی نزدیک اون ، بدون اینکه تمام شرایط زندگیشو در نظر نگیریم اعتقادی ندارم و نداشتم.
      پس شما اگر اینجا دنبال برنامه هستی باید:
      ببینی زندگیت چطوره ، چیزی ک من یا هیچ کس توی این سایت اطلاعی نداره
      ببینی کی آزادی ، کی گرفتاری ، کی صدا میاد ، کی نمیاد ، چه زمانی بهترین تایم سکوت و مطالعه ات هست ، کی گشنت میشه ، کی توی این ماه مناسبت خاصی داری و غیره ، تا بر اساس اون بشه برنامه نوشت و خواند
      جا داره بگم : انسان ها ربات نیستن که یه برنامه بدی بهش و بدون خستگی دقیقا مثل یک ربات دیگه کارشو انجام بده
      پس اول به مرحله خودشناسی برس ، بعدش خودت هم میتونی یک برنامه فشرده واس خودت بنویسی.
      موفق باشی
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      ببین اولا من اون تاپیک رو شخصا قبول ندارم ، به نظرم اغراق ( اگر درست تایپ کرده باشم) هست
      اگر روزی 8 ساعت خواب رو حساب کنیم و روزانه برای ناهار و شام و صبحانه حداکثر 1.5ساعت زمان بگذاریم میشه 9.5 ساعت و نیم ساعت هم زمانی رو بذاریم که شخص از خواب بلند میشه و آماده میشه برای صبحانه ، یا بالاخره دستشویی میره و این چیزا میشه 2 ساعت + 8=10 ساعت پس تا الان باقی زمان میمونه14 ساعت ، خب هیچ شخصی نمیتونه به صورت یک ضرب و بدون وقفه 14 ساعت مطالعه کنه بالاخره هر یک ساعت یک ااستراحتی داره و بین دروس مکنه خسته بشه و مکثی کنه ، 2 ساعت هم حداقل اینطور از دست میره پس 16 ساعت میشه حدود 12 ساعت در اصل مطالعه!
      حالا از بحث بالا که بگذریم
      تایم مطالعه صرفا در قبولی موثر نیست. همینجا خیلیا داشتیم و داریم ک با روزی 6 ساعت مطالعه حتی توی ماه های اخر به رشته های خوبی رسیدن ولی شخصی با 10 ساعت مطالعه هم نتوانسته بهش برسه ، آفرین درست حدس زدین منظور من کیفیت مطالعه (نبود)
      منظور من هوش خودش شخص هست ، منظورم پیش مقدمه و پایه ی شخص هست ، همون شخصی که توی اون تاپیک 16 ساعت مطالعه داشته ، شما وارد زندگی شخصیشم شدی؟ روزی چند بار مادر یا پدرش حمایتش کرده که فلانی برو درس بخوان؟ روزی چند بار وسط درس خواندن تنقلات مصرف کرده و معمولا چی آرومش کرده که تمرکزش به هم نریزه و اروم باشه؟ روزی چندین بار پیش اومده وسط درس خواندن سرو صدا مزاحمش بشه حالا چ داخل خونه چ خارج خونه؟ ده ها فاکتور توی همون تایم مطالعه تاثیر داره ، من هیچوقت به تقلید از شخصی توی زمان مطالعه و صرفا رسیدن به همون رتبه یا حتی نزدیک اون ، بدون اینکه تمام شرایط زندگیشو در نظر نگیریم اعتقادی ندارم و نداشتم.
      پس شما اگر اینجا دنبال برنامه هستی باید:
      ببینی زندگیت چطوره ، چیزی ک من یا هیچ کس توی این سایت اطلاعی نداره
      ببینی کی آزادی ، کی گرفتاری ، کی صدا میاد ، کی نمیاد ، چه زمانی بهترین تایم سکوت و مطالعه ات هست ، کی گشنت میشه ، کی توی این ماه مناسبت خاصی داری و غیره ، تا بر اساس اون بشه برنامه نوشت و خواند
      جا داره بگم : انسان ها ربات نیستن که یه برنامه بدی بهش و بدون خستگی دقیقا مثل یک ربات دیگه کارشو انجام بده
      پس اول به مرحله خودشناسی برس ، بعدش خودت هم میتونی یک برنامه فشرده واس خودت بنویسی.
      موفق باشی
      توضیحتون جامع و کامل و مفید بود؛ تشکر
      حرفتون که میگین بهتره هر کسی بنا به شرایط و وضعیتش خودش برنامه ریزی کنه کاملاااا درسته و منم بهش اعتقاد دارم اما چون از برنامه ای خودم میزیم رضایت ندارم و نمیدونم درسته یا نه ، کامله یا ناقصه واشتباه نمیتونم بهش اعتماد کنم اینه که دنبال برنامه ها وراهکار های بهتر میگردم که اکثرا نتیجه گرفتن باهاش
      این ۲ ماه مونده بکنکورم رو "باید" خوب بخونم و اصرارم هم به خاطر این چند تا دلیله...اول اینکه من کل امسالو شل و ول گذروندم و برخلاف قولی که داده بودم امسالم بهتر از پارسال نشد که هیچ بدترم شد و بخاطر اینکه یه رتبه ی ابرومندانه بیارم دلیل بعدیشم اینه که من پارسالم همین اشتباهو مرتکب شدم و بهوای کنکور امسال از عید به این ور نخوندم که جدا شدنم از درس واقعا بدترین کاری بود اون موقع کردم چون باعث شد شروع کردن دوبارم سختتر و دیر تر اتفاق بیفته واستارتم شل و ول باشه ...
      برا همین سعی میکنم دوباره خودمو به زیاد خوندن عادت بدم

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      https://t.me/hamayesh_Dr_Afshar/1301
      گلچین مباحث برای دو ماه پایانی
      علیرضا افشار
      پ.ن؛17 دقیقه بیشتر نیست ، مباحث تست خیز و روان رو گفتن ، هم برای نظام قدیم و هم نظام جدید
      stars can't shine without darkness

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن