خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1

نمایش مشخصات

برای این رتبه درصدام باید چند بشه؟

برای اینکه رتبم در کنکور بشه سی هزار کشوری اگه درصدای درسام تو ریاضی و فیزیک 10 بشه بقیه درسام باید چند بشه؟
      4 تا درصد عمومی بگین 2 تا درصد اختصاصی همون زیست و شیمی

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      فیزیک 10
      ریاضی 10
      زیست شناسی 50
      شیمی 20
      عربی 30
      زبان انگلیسی 40
      ادبیات 50
      دین و زندگی 70
      تقریبا یه همچین درصدایی ، البته خب درصدا متغییر هستن مثلا عربی و انگلیسی هر دو ضریب 2 داره و میتونه درصداش متفاوت باشه مثلا انگلیسی رو 60 بزنی به جاش عربی رو 15 بزنی یا هر دو رو 30 بزنی ، این دو درصد تفاوت چندانی با هم فکر نمیکنم داشته باشه.
      البته من یکم درصد تخصصیا رو بالا بهت گفتم چون باید همیشه هدفت بالاتر باشه تا پایینتر رو بزنی ، مثال واس ریاضی شما کل آمار و مدل سازی رو میخوانی و 2 تست قراره ازش بیاد ک ممکنه 1 تستو اصن نتوانی بزنی یا از 3 تست آمار فقط یکیشو بتوانی بزنی ، بالاخره سطح تست هم مهم هست.
      بنظرم واس آشنایی بهتر شما از داخل سایت ، تخمین رتبه ی قلم چی - یا تخمین رتبه ی هیوا - یا تخمین رتبه ی گزینه 2
      مدام با درصدها بازی کن و درصدایی ک دوس داری رو وارد کن ببین چه رتبه ای میاری البته هرچی نوشت دقیقا رتبه ات نیست و یکم بدتر میشه ولی خب بهت کمک میکنه کارنامه بقیه رو ببینی و بهتر نتیجه بگیری.
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      سلام
      فیزیک 10
      ریاضی 10
      زیست شناسی 50
      شیمی 20
      عربی 30
      زبان انگلیسی 40
      ادبیات 50
      دین و زندگی 70
      تقریبا یه همچین درصدایی ، البته خب درصدا متغییر هستن مثلا عربی و انگلیسی هر دو ضریب 2 داره و میتونه درصداش متفاوت باشه مثلا انگلیسی رو 60 بزنی به جاش عربی رو 15 بزنی یا هر دو رو 30 بزنی ، این دو درصد تفاوت چندانی با هم فکر نمیکنم داشته باشه.
      البته من یکم درصد تخصصیا رو بالا بهت گفتم چون باید همیشه هدفت بالاتر باشه تا پایینتر رو بزنی ، مثال واس ریاضی شما کل آمار و مدل سازی رو میخوانی و 2 تست قراره ازش بیاد ک ممکنه 1 تستو اصن نتوانی بزنی یا از 3 تست آمار فقط یکیشو بتوانی بزنی ، بالاخره سطح تست هم مهم هست.
      بنظرم واس آشنایی بهتر شما از داخل سایت ، تخمین رتبه ی قلم چی - یا تخمین رتبه ی هیوا - یا تخمین رتبه ی گزینه 2
      مدام با درصدها بازی کن و درصدایی ک دوس داری رو وارد کن ببین چه رتبه ای میاری البته هرچی نوشت دقیقا رتبه ات نیست و یکم بدتر میشه ولی خب بهت کمک میکنه کارنامه بقیه رو ببینی و بهتر نتیجه بگیری.
      فکر کنم تجربتون زیاده میشه یکم توضیح بدین درمورد منابع مفید واسه جمع بندی در روزای اخر وچه منابعی برا این درصدا نیازن
      واقعا ممنون میشم یکم توضیح بدین.

4. Top | #4

نمایش مشخصات
      سلام
      فیزیک 10
      ریاضی 10
      زیست شناسی 50
      شیمی 20
      عربی 30
      زبان انگلیسی 40
      ادبیات 50
      دین و زندگی 70
      من تازه از خدمت اومدم بعد دوسال این درصد ها رو در این دوماه میشه بهش رسید ؟

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      به نطرتون با روزانه 3ساعت برای ریاضی و 3ساعت فیزیک میشه 25تا 30درصد برای کسی که صفره این درساش به دست اورد؟

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط داوینچی فلورانس نمایش پست ها
      فکر کنم تجربتون زیاده میشه یکم توضیح بدین درمورد منابع مفید واسه جمع بندی در روزای اخر وچه منابعی برا این درصدا نیازن
      واقعا ممنون میشم یکم توضیح بدین.
      برای جمع بندی بستگی به سطح علمی شخص هم داره توی هر درس.
      مثلا توی همین 70 روز میشه کامل دین و زندگی گاج نقره ای رو خواند چون 42 درس هست و اگر هرروز یک درس یا هر دوروز حتی یک درس بخوانی میتونی تمومش کنی ( بهترین منبع دینی هست )
      ولی خب اگر شخصی وقتش رو تنگ تر ببینه و درصدخیلی بالاییم از دینی نخواد میتوانه از خط ویژه دینی هم استفاده کنه.
      در کل یا مجبوره از منابع جمع بندی استفاده کنه که البته بهترین کتاب جمع بندی که میشناسم کتاب های خط ویژه گاج هست ، ولی خب کتابای جمع بندی بالاخره همچینم کامل نیستن و گاهی مجبور بودن خلاصه نویسی کنن و این باعث میشه شخص دقیقا متوجه نشه.
      یا مجبورین به صورت گزینه ای درس خواند مثلا از ریاضی فقط امار و ماتریس و حدوپیوستگی و مجانب و غیره خواند و دیگه مشتق و تابع و احتمال و غیره رو نخواند ، یا از شیمی فقط سال دوم رو خوند و کمی از پیش ، خلاصه مباحث آسونتری که تست خیز هستن ( واس هر درس ، چنین اطلاعاتی داخل خود سایت هست ، نبود هم توی گوگل سرچ کنید پیدا میکنین من لینک تاپیکاشو ندارم که بدم)
      خب در کل خط ویژه رو از نظر منبعی بیشتر میپسندم برای دوره جمع بندی ولی واس کتاب های تخصصی محاسباتی مثل شیمی و فیزیک ، فکرنمیکنم گزینه مناسبی واس افرادی باشه ک پیش زمینه ای ندارن و صفر هستن ، واس زیست مبتکران و واس فیزیک گاج نقره ای یا مهروماه (یا هر منبعی راحت ترین چون شخصا فیزیکم خوب نیست) بهتره هرچند حجمشون خیلی زیاده اما مجبورین به همون صورت حذف فصول و استفاده کنید.
      |

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahtab sdghn نمایش پست ها
      به نطرتون با روزانه 3ساعت برای ریاضی و 3ساعت فیزیک میشه 25تا 30درصد برای کسی که صفره این درساش به دست اورد؟
      سلام
      برای کسی که صفر هست و چیزی نمیدونه ، صادقانه بگم اگر هوش خوبی نداشته باشه و ارتباط برقرار نکنه با این دروس مخصوصا فیزیک (حالا ریاضی میشه چون فهم و حلش گاهی راحت تره و فصول بهتری داره) خیر ، ضمنا شما اگر روزی 6 ساعت واس این دو درس اونم هرروز بذارین ، دیگه واس 6 تا درس دیگه وقتی نمیمونه ، حذف درس کار درستی نیست ولی شما به جای اینکه روزی 6 ساعتو هدر بدین توی زمان کوتاه واس درسی ک هیچی ازش نمیفهمی همون 6 ساعت بذارید روی دروس دیگه نتیجش بهتر میشه.
      |

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan21 نمایش پست ها
      من تازه از خدمت اومدم بعد دوسال این درصد ها رو در این دوماه میشه بهش رسید ؟
      خواستن توانستن است.
      شما باید1-2 و نهایت 3 روز رو وقت صرف کنی برای شناختی بودجه بندی کنکور ، مثل اینکه از هر کتاب چند سوال میاد ( عمومی ها 25 تا تخصصی ها زیست 50 - شیمی 35 - ریاضی و فیزیک 30 ) و ماهیت کلی کنکور ، ینی اینکه شما فقط یک کتاب بخری و بخوانی صرفا ممکنه نتیجه نگیری باید بدونی ک از ادبیات چه مباحثی سوال میاد (زبان فارسی 5 - املا و لغات 5- قرابت معنایی 9 - تاریخ ادبیات 3 - آرایه های ادبی 3 سوال) و بدونی چیو بخوانی چیو حذف کنی ، بشناسی کدوم مباحث برات سخته کدوم آسونتر ، بعداز این 3 روز شروع کنی و هرروز بدون وقفه بخوانی ، حتی میتوانی درصدای بالاتری هم بزنی ! شخصا با دروس محاسباتی مشکل دارم و بنظرم سخت هستن و درصد بالا گرفتن براشون سخته مخصوصا توی زمان کوتاه ( شیمی - فیزیک - ریاضی ) وگرنه عمومیا میشه زود تر پیشرفت کرد.
      موفق باشی
      |

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خواستن توانستن است.
      شما باید1-2 و نهایت 3 روز رو وقت صرف کنی برای شناختی بودجه بندی کنکور ، مثل اینکه از هر کتاب چند سوال میاد ( عمومی ها 25 تا تخصصی ها زیست 50 - شیمی 35 - ریاضی و فیزیک 30 ) و ماهیت کلی کنکور ، ینی اینکه شما فقط یک کتاب بخری و بخوانی صرفا ممکنه نتیجه نگیری باید بدونی ک از ادبیات چه مباحثی سوال میاد (زبان فارسی 5 - املا و لغات 5- قرابت معنایی 9 - تاریخ ادبیات 3 - آرایه های ادبی 3 سوال) و بدونی چیو بخوانی چیو حذف کنی ، بشناسی کدوم مباحث برات سخته کدوم آسونتر ، بعداز این 3 روز شروع کنی و هرروز بدون وقفه بخوانی ، حتی میتوانی درصدای بالاتری هم بزنی ! شخصا با دروس محاسباتی مشکل دارم و بنظرم سخت هستن و درصد بالا گرفتن براشون سخته مخصوصا توی زمان کوتاه ( شیمی - فیزیک - ریاضی ) وگرنه عمومیا میشه زود تر پیشرفت کرد.
      موفق باشی
      میشه یکم برا زبان راهنماییم کنین

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کانون تخمین رتبه رو برای کنکور 97 داره

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      فیزیک 10
      ریاضی 10
      زیست شناسی 50
      شیمی 20
      عربی 30
      زبان انگلیسی 40
      ادبیات 50
      دین و زندگی 70
      سلام
      با نکاتی که گفتید موافقم و ممنون بابت کمکی که به دوستان میکنید اما
      باید بگم متاسفانه راهنماییتون در مورد درصد ها خیلی دقیق نیست و فقط واسه اینکه دوستان اشتباه متوجه نشن و تو کنکور ضررشو نبینن این پست ارسال کردم...
      درصدایی که شما گفتید تو کنکور98تقریبا 60هزار کشوری رو میده نه30هزار کشوری...
      چرا؟
      اونا رو بزنید تخمین رتبه تقریبا 50هزار کشوری رو میده بهتون ...طبق کنکور97و اینکه هممون میدونیم شرایط 98به مراتب سخت تر از 97خواهد بود...
      44444.png

اینم یه کارنامه منطقه2
      333.png

پ.ن: بنظرم رو ریاضی فیزیک حیفه 10درصد تا 20الی30هم میتونید بیاید هر چقدم که ضعیف باشید و همچنین توجهتون بیشتر روی زیست شناسی و عمومی باشه...رتبه ای که میخوایید قابل رسیدنه به شرط تلاش ....باید هر چی دارید بذارید وسط.
      موفق و پیروز باشید.
      با تشکر از
      استامینیفون عزیز.
      ویرایش توسط Abolfazl_Az78 : 03 اردیبهشت 1398 در ساعت 20:39

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط داوینچی فلورانس نمایش پست ها
      میشه یکم برا زبان راهنماییم کنین
      به نظر شخصی من ، زبان خلاصه میشه توی دو چیز 1- کلمات و معنیشون 2 - قوائد یا همون گرامر
      البته خب زبان چند بخش تو کنکور داره مثل ریدینگ و کلوزتست و همون معنی کلمات و گرامر
      واس زبان منابع زیاد هستن و همشونم تقریبا شبیه هم هستن ، بیشتر داوطلب ها مببتکران (نویسنده:شهاب اناری) رو میپسندن ولی شخصا از اون کتاب خوشم نمیاد هرچند دارمش ( از قدیم گفتن تا سرت نخوره سنگ نمیفمی اشتباه کردی )
      من بهت منبع زبان انگلیسی گاج یا زبان انگلیسی خط ویژه رو پیشنهاد میکنم.
      از اونجایی ک معتقدم زبان انگلیسی 2 بحث بیشتر نداره ، پس شما کتاب خریدنت فقط بدرد فهمیدن گرامر میخوره ( که سختم نیست فقط باید تمرین کنی و حفظشون کنی) و اینکه تست داخلش باشه و گاهی کلوزتست یا ریدینگ تمرین کنی داخلش
      برای بحث کلمات هم همون کتاب ها قسمت هایی دارن ک کلمات رو داخلش نوشتن ، شما هر شب یا هر دوشب مجبوری کلمات بخونی تا یادت بمونه و هرچه کلمه و ترجمه بیشتری بلد باشی توی کنکور راحت تری ، از بحث گرامر فقط 4 سوال مستقیم میاد هرچند توی کلوز تست و حتی ریدینگ هم به صورت غیرمستقیم باید گرامر رو بلد باشی.
      اگر مبتکران رو بخری ، خودش یک کتابچه ی لغات هم همراهش هست ( که انقد ریز نوشته شما باید با میکروسکوپ بخوانیش ) اما اگر کتاب جداگانه خواستی میتوانی از 1200 لغات لقمه (انتشاراتت مهر و ماه) هم استفاده کنی - البته این کتاب فقط لغات خود کتاب درسی رو اورده و لغات خارج از کتاب خیلی کم داخلشه و در سطح کنکور هست. - اگر خط ویژه یا گاج نقره ایشو بخری دیگه کتابچه لغات ندارن اما داخلشون قسمت هایی وجود داره که لغاترو نوشته و معنیشونم نوشته واس هر درس.
      ریدینگ: یه متن میده ، میخوانیش و ترجمش میکنی و بعدش چند تا سوال ازت میپرسه نسبت به ریدینگ باید جواب بدی
      کلوز تست: یه متن مینویسه و چند جاشو خالی گذاشته ، تو باید نسبت به ترجمه و گرامری که بلدی قسمت های خالی رو با کلمات مناسب پر کنی
      گرامر: مشخصه دیگه
      لغات: اینم یه جمله نوشته یک کلمه اش خالی هست شما باید ترجمه کنی ببینی کدوم از کلمه های زیر بهش میخوره
      |

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl_Az78 نمایش پست ها

سلام
      باید بگم متاسفانه راهنماییتون در مورد درصد ها خیلی دقیق نیست و فقط واسه اینکه دوستان اشتباه متوجه نشن و تو کنکور ضررشو نبینن این پست ارسال کردم...
      چرا؟
      اونا رو بزنید تخمین رتبه تقریبا 50هزار کشوری رو میده بهتون ...طبق کنکور97و اینکه هممون میدونیم شرایط 98به مراتب سخت تر از 98خواهد بود...
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 44444.PNG
مشاهده: 92
حجم: 34.0 کیلو بایت

اینم یه کارنامه منطقه2

نام: 333.PNG
حجم: 26.3 کیلو بایت

پ.ن: بنظرم رو ریاضی فیزیک حیفه 10درصد تا 20الی30هم میتونید بیاید هر چقدم که ضعیف باشید و همچنین توجهتون بیشتر روی زیست شناسی و عمومی باشه...رتبه ای که میخوایید قابل رسیدنه به شرط تلاش ....باید هر چی دارید بذارید وسط.
      موفق و پیروز باشید.
      با تشکر از
      استامینیفون عزیز.
      سلام خوبی
      خواهش میکنم وظیفس
      درست گفتم ظاهرا دیگه ، رتبه در منطقه زده : 22336 ، تازه کمتراز 30 هزار هم شد .
      پذیرش دانشجو بر اساس رتبه ی منطقه هست نه رتبه ی کشوری ، اون پذیرش ظرفیت مازاد هست که بر اساس رتبه ی کشوری محاسبه میشه
      به هرحال مرسی از رپلی و توجهی که کردی
      |

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام خوبی
      خواهش میکنم وظیفس
      درست گفتم ظاهرا دیگه ، رتبه در منطقه زده : 22336 ، تازه کمتراز 30 هزار هم شد .
      پذیرش دانشجو بر اساس رتبه ی منطقه هست نه رتبه ی کشوری ، اون پذیرش ظرفیت مازاد هست که بر اساس رتبه ی کشوری محاسبه میشه
      به هرحال مرسی از رپلی و توجهی که کردی
      بله داداش جسارت نکردم دمت گرم کارت درسته...
      ولی رتبه کشوری سی هزار استارتر مدنظرش بود
      فک کنم اشتباه متوجه شدید

15. Top | #15

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl_Az78 نمایش پست ها

سلام
      چرا؟
      اونا رو بزنید تخمین رتبه تقریبا 50هزار کشوری رو میده بهتون ...طبق کنکور97و اینکه هممون میدونیم شرایط 98به مراتب سخت تر از 97خواهد بود...

نام: 44444.PNG
حجم: 34.0 کیلو بایت

اینم یه کارنامه منطقه2

نام: 333.PNG
حجم: 26.3 کیلو بایت

موفق و پیروز باشید.
      با تشکر از
      استامینیفون عزیز.
      داداش تو که بیشتر ترسوندی من رو
      الان برای 35 -40 هزار کشور چه درصدایی پیشنهاد میدی با شرایطی که من دارم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن