خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات

واکنش های شیمی

بچه ها سلام
      واکنشارو چجوری حفظ کردین؟! : (((
      من همش یادم میرن، ی سریاشم ک اصن حفظ نمیشم
      من استوم خوبه، مسائلو راحت میزنم ولی سر همین واکنشا سوالارو از دست میدم
      ممنون میشم اگه راه حلی دارین بگین
      Lost in DayDream

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      های.
      برای واکنشا و همچنین فرمول های ساختاری و نکات متفرقه اینکارو بکن:
      اگه‌میخوای هم تو نت هس که کل واکنش های شیمیایی کنکور یجا. تو سایت خیلی سبز هس.
      (از متن تاپیکم کپی کردم)

یه چیز خیلی مهم که حتما انجام بدید, توی ورقه های A4 بیاید نکاتی که یادتون میرن یا خوب یاد نگرفتید یا خیلی مهمن رو بنویسید.
      از هر درسی! از هر جایی که یاد گرفتید یا درسنامه یا سوالات آزمون های آزمایشی یا تحلیل کنکور ها و...
      کم کم تا 20-30 برگه A4 پر از نکات پراکنده میرسید که اتفاقا همون نکات رو شما خوب یاد نگرفتید یا نیاز به مرور بیشتر دارن نسبت به بقیه نکات.
      توی تایم های مُرده تون این برگه هارو بشینید بخونین.
      مثلا من بعد از ظهرا کلا لَش بودم
      این برگه هارو روی مبل دراز کش میخوندم و چون تقریبا دوران ج بندی 1.5 ماهه, اغلب اون نکات رو یادم بود سر جلسه کنکور چون بارها مرورشون کرده بودم.

بعد این نکات رو توی تایم های آزادتون به ترتیب درس(مثلا اول ورقه های فیزیک بعد ریاضی و...) میخونین. تا آخر کنکور چیزی حدود 10 بار مینیمم شما این نکات رو میخونین و به این صورت همه اینا به حافظه دائمتون منتقل میشن. از سخت ترین نکات که فکرشو میکردید هیچوقت یاد نمیگیرید تا نکات بعضا ساده و پیش و پا افتاده ولی فَرار که مدام یادتون میرفت.

نمونه:

http://uupload.ir/files/u9da_img_20190411_174006.jpg
      و باز هم میگم:

و ضمنن فرمول های شیمیایی مهم مثل اسید سالیسیلیک یا اسپرین رو تو چنتا برگه یادداشت کنین که مدام مرور کنین و ملکه ذهنتون شه و سر جلسه خیلی سریع جواب بدید و توی ذهنتون باشه.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      با قاعده ها که راحتن ، معروفا مثل انفجار نیتروگلسیرین یا تهییه کلر که انقدر توی سوالات هستن خود به خود آدم حفظ مابقی شونو من یه دفتر دارم همشونو توی اون یاداشت میکنم کلا هر واکنشی که تو هر جا میبینم ، بعضیاشون خیلی فرارن مثلا من تا یه ماه پیش همشونو حفظ بودم چون یه ماه از استیوکیومتری دور بودم همش یادم رفته باید دوباره بخونم

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      مکه نمیگن واکنشا نیست؟؟؟

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیرحسین۱۰۲۷۷ نمایش پست ها
      با قاعده ها که راحتن ، معروفا مثل انفجار نیتروگلسیرین یا تهییه کلر که انقدر توی سوالات هستن خود به خود آدم حفظ مابقی شونو من یه دفتر دارم همشونو توی اون یاداشت میکنم کلا هر واکنشی که تو هر جا میبینم ، بعضیاشون خیلی فرارن مثلا من تا یه ماه پیش همشونو حفظ بودم چون یه ماه از استیوکیومتری دور بودم همش یادم رفته باید دوباره بخونم
      واکنشا مگه نمیگن نیست؟؟؟

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      توی کتاب میکرو پایه(البته برای نظام جدیدا) فرمول داده برا حفظ کردنشون اگر نظام جدیدی از اون استفاده کن

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      [QUOTE=WickedSick;1463824]های.
      (از متن تاپیکم کپی کردم)

یه چیز خیلی مهم که حتما انجام بدید, توی ورقه های A4 بیاید نکاتی که یادتون میرن یا خوب یاد نگرفتید یا خیلی مهمن رو بنویسید.
      از هر درسی! از هر جایی که یاد گرفتید یا درسنامه یا سوالات آزمون های آزمایشی یا تحلیل کنکور ها و...
      کم کم تا 20-30 برگه A4 پر از نکات پراکنده میرسید که اتفاقا همون نکات رو شما خوب یاد نگرفتید یا نیاز به مرور بیشتر دارن نسبت به بقیه نکات.
      این برگه هارو روی مبل دراز کش میخوندم و چون تقریبا دوران ج بندی 1.5 ماهه, اغلب اون نکات رو یادم بود سر جلسه کنکور چون بارها مرورشون کرده بودم.

بعد این نکات رو توی تایم های آزادتون به ترتیب درس(مثلا اول ورقه های فیزیک بعد ریاضی و...) میخونین. تا آخر کنکور چیزی حدود 10 بار مینیمم شما این نکات رو میخونین و به این صورت همه اینا به حافظه دائمتون منتقل میشن. از سخت ترین نکات که فکرشو میکردید هیچوقت یاد نمیگیرید تا نکات بعضا ساده و پیش و پا افتاده ولی فَرار که مدام یادتون میرفت.

نمونه:

و باز هم میگم:

و ضمنن فرمول های شیمیایی مهم مثل اسید سالیسیلیک یا اسپرین رو تو چنتا برگه یادداشت کنین که مدام مرور کنین و ملکه ذهنتون شه و سر جلسه خیلی سریع جواب بدید و توی ذهنتون باشه.[/QUOTE
      مگه واکنش ها حذف نشدن؟؟؟

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      های.
      (از متن تاپیکم کپی کردم)

نمونه:

و باز هم میگم:

و ضمنن فرمول های شیمیایی مهم مثل اسید سالیسیلیک یا اسپرین رو تو چنتا برگه یادداشت کنین که مدام مرور کنین و ملکه ذهنتون شه و سر جلسه خیلی سریع جواب بدید و توی ذهنتون باشه.
      مگه واکنش ها نیستن؟؟؟

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام ... من اینارو حفظ کردم و بهم جواب داد
      واکنش های شیمیایی و نکات آن ... - آپلود عکس و فایل رایگان

امیدوارم مفید باشه

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      تا جایی که‌میدونم حذف نشدن :/
      اگرم حذف شدن بعضیا میان حتما. اونایی که میان و مشکل دارید رو اینجور که گفتم بنویسین. @SHAAAAMIM @Itsmahi
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      واکنش ها که حذفیات کنکور اند !

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      واکنش ها که حذفیات کنکور اند !
      برای نظام جدید ها آره حذفیاته. ولی واسه نظام قدیم فکر کنم یه تبصره خورد و باید واکنش ها رو بلد باشن
      "کورسو مقدارِ ایده آلِ امیده"

نشو تسلیم هنوزم میشه سر کرد میون آتیش و خاکستر و باد

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamedaaa نمایش پست ها
      برای نظام جدید ها آره حذفیاته. ولی واسه نظام قدیم فکر کنم یه تبصره خورد و باید واکنش ها رو بلد باشن
      حتما ماله اصلاحیه ست.
      چون من از نظام قدیم هم دیدم نوشته بود حذفه ...

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حتما ماله اصلاحیه ست.
      آخه میگن سازمان سنجش بازم ممکنه سوال بده برا جدیدا.
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

15. Top | #15
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حتما ماله اصلاحیه ست.
      نظام قدیم کلا چنتا واکشن مهم داره که باید حفظ کنید تبصره مبصره رو هم ول کنید سر جلسه که سوال دادن بگید این تبصره بود که!
      !!!Let’s learn sth from others mistakes, because life is not too long for us to experience all thing!!!
      www.submovies.ir

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن