خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

من همونم که از ریاضی میترسه

سلام دوباره
      من همونم که تغییر رشته ای بود از ریاضی میترسید می خواست بره سرکار یکی دوسال کار کنه پول جم کنه برای کنکورش ولی خب همیشه اون‌جوری نمیشه که آدم فکر میکنه من هر چقد تلاش کردم کار پیدا نکردم متاسفانه و الان دیگه نا امید شدم واقعا تصمیم گرفتم شروع کنم برای کنکور بخونم هر جور شده یه مشاور خیلی خوبم دارم میدونم اگه با اون پیش برم موفق میشم ولی تمام ترس من همین درس های تخصصیه احساس میکنم چون هیچی از ریاضی و فیزیک نمی دونم بخوام چهارتا درس تخصصی و یاد بگیرم اونم با پایه صفر +درس های عمومی سنگین میشه نمیشه یادگرفت من قصدم این بود که تو این یکی دوسالی که تصمیم داشتم کار کنم کلاس ریاضی و فیزیک و برم که کار پیدا نکردم ولی مشاورم میگه یه درس و تکی یاد گرفتن اشتباهه چون خسته میشی همش بخوای ریاضی بخونی یا فیزیک بخونی یادگیری باید کم کم صورت بگیره حالا نمیدونم چکار کنم میترسم شروع کنم بخونم تو ریاضی و فیزیک بمونم
      ویرایش توسط Fateme12589 : 27 فروردین 1398 در ساعت 02:16

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      تمرکزتو بزار رو سوال های سراسری رو اونا مسلط شو
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fateme12589 نمایش پست ها
      سلام دوباره
      من همونم که تغییر رشته ای بود از ریاضی میترسید می خواست بره سرکار یکی دوسال کار کنه پول جم کنه برای کنکورش ولی خب همیشه اون‌جوری نمیشه که آدم فکر میکنه من هر چقد تلاش کردم کار پیدا نکردم متاسفانه و الان دیگه نا امید شدم واقعا تصمیم گرفتم شروع کنم برای کنکور بخونم هر جور شده یه مشاور خیلی خوبم دارم میدونم اگه با اون پیش برم موفق میشم ولی تمام ترس من همین درس های تخصصیه احساس میکنم چون هیچی از ریاضی و فیزیک نمی دونم بخوام چهارتا درس تخصصی و یاد بگیرم اونم با پایه صفر +درس های عمومی سنگین میشه نمیشه یادگرفت من قصدم این بود که تو این یکی دوسالی که تصمیم داشتم کار کنم کلاس ریاضی و فیزیک و برم که کار پیدا نکردم ولی مشاورم میگه یه درس و تکی یاد گرفتن اشتباهه چون خسته میشی همش بخوای ریاضی بخونی یا فیزیک بخونی یادگیری باید کم کم صورت بگیره حالا نمیدونم چکار کنم میترسم شروع کنم بخونم تو ریاضی و فیزیک بمونم
      بهترین کتابی که با زبون ساده توضیح میده ریاضیو خیلی سبزه ...
      ترس چیه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما تغییر رشته ای از ریاضی هستید؟ ینی رشته دبیرستان ریاضی بوده الان میخواید کنکور تجربی بدید یا برعکس؟
      خب اگه داوطلب کنکور تجربی هستید که خیلی سبز بهترین کتابه، با زبون ساده یاد داده و اگه بخونیدش قطعا تا 70 درصد رو جواب میده ( بنظر من بیشتر)
      و اگه دیپلم ریاضی هستید که شرایط بهتره، ریاضیِ تجربی واقعا آسونه
      دنبال کلاس اصلا و ابدا نرید! کلاس برای فیزیک شاید کمک کنه ولی کلاس کنکور رفتن برای ریاضی اشتباهه.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اولا سطحت رو مشخص کن ببینم اصن مبانی پایه مثل رادیکال , تعیین علامت درجه دوم و حتی اتحاد ها و بازه و مجموعه و توان و اجتماع اشتراک بلدی یا ن
      اگه بلدی که بسم الله از صفر شروع کن با خط ویژه ریاضی اگه بلد نیستی هم که مجبورا باید بری چیزایی که پیش نیاز ندارن رو بخونی
      مثل:امار-احتمال-مقاطع مخروطی-هندسه-ماتریس-انتگرال(تا حدودی پیش نیاز میخواد)
      همینا که گفتم درسته سختن ولی با کمی ممارست و حل تستای 90-97 میتونی جوابشون بدی و مباحث کمی نیستن ( هندسه 4 سوال-مقاطع 2 سوال-احتمال3 سوال-ماتریس معمولا1-امار2سوال-انتگرال2سوال) که همینا چیزی نباشن حدود 40 درصد ریاضی هستن

ببین یه چیزیو بهت بگم خودم از یه مشاور کنکور شنیدم گفت که عمومیا شرط قبولی در رشته هستن و اختصاصیا شرط قبولی در دانشگاه خوب هستن !!!!
      برگ برنده با کسیه که حالا نمیگم وقت نزاره روی دروس اختصاصیش ولی خب عمومی رو بیشتر وقت بزاره
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط naazanin نمایش پست ها
      شما تغییر رشته ای از ریاضی هستید؟ ینی رشته دبیرستان ریاضی بوده الان میخواید کنکور تجربی بدید یا برعکس؟
      خب اگه داوطلب کنکور تجربی هستید که خیلی سبز بهترین کتابه، با زبون ساده یاد داده و اگه بخونیدش قطعا تا 70 درصد رو جواب میده ( بنظر من بیشتر)
      و اگه دیپلم ریاضی هستید که شرایط بهتره، ریاضیِ تجربی واقعا آسونه
      دنبال کلاس اصلا و ابدا نرید! کلاس برای فیزیک شاید کمک کنه ولی کلاس کنکور رفتن برای ریاضی اشتباهه.
      هیچ کدوم نیستم من رشتم گرافیک بوده انصراف دادم میخوام کنکور تجربی بدم ریاضیمم خیلی خیلی ضعیفه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ترس نميخواد كه
      شما بشين فيلماي اقاي اميني رادو از سايت الا ببين به زبان خيلي ساده و از پايه درس ميده اصلا لازم نيست بري كلاس و پول خرج كني
      بعدشم يه كتاب خوب ميگيري ( تخته سياه يا خيلي سبز خوبن) تستاشو ميزني
      از تستاي كنكور شروع كن بعد برو سراغ تاليفيا
      فيزيك رو خودمم ضعيفم پس چيزي نميگم

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوباره
      اگه صفر صفری فیلم ببین البته میتونی کتاب هم بگیری بستگی ب خودت داره من ک از رو کتاب نمیتونم بخونم با فیلم راحت ترم بعدش تست میزنم
      برای ریاضی فیلم منتظری و فیلمای الا خوبن
      اگه کتاب میخای برای ریاضی تجربی کتاب خیلی سبز بگیر میگن خوبه
      فیلم فیزیک هم سایت الا ببین
      شیمی هم من اقاجانی خوبه میتونی بالای 70 80 درصد بزنی
      عمومی هم که چیزی نداره تو دوسه ماه میتونی جمعش کنی

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اینجور که دوستان میگن شما نخونی هم ریاضیو 50 میزنی :/

اقاجان اگه اینطوری بود که از 570 هزار نفری که در رشته تجربی سال 97 شرکت کرده بودن فقط و فقط 8736 نفر نمیومدن ریاضی رو بین 60 تا 50 بزنن

14227 نفر نمیومدن ریاضی رو بین 40-50 بزنن

به صرف حرف زدن اره اصن میشه ریاضیو 120 هم زد ...ولی خب وقتی میری توی دل کار میبینی ای دل غافل ماشالا ریاضی مثل یه زنجیره که همش به هم وابستس بخوای یه مسئله شو حل کنی باید فلان چیزو بلد باشه

دوستان ببینید شما قرار نیست فقط برید توی کنکور ریاضی بزنید
      هم باید زیست بزنید
      هم فیزیک
      هم شیمی
      هم عمومی یعنی وقتی به اون صورت نیست واسه دروس پس بهتر نیست 40 تا 50 درصد مطالب رو با تسلط 100% کار کنیم تا بیایم 100% مطالب رو با تسلط نسبی یاد بگیریم؟

الکی چرا هی در نوشابه واسه خودتونن باز میکنین ؟

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehranWilson نمایش پست ها

اقاجان اگه اینطوری بود که از 570 هزار نفری که در رشته تجربی سال 97 شرکت کرده بودن فقط و فقط 8736 نفر نمیومدن ریاضی رو بین 60 تا 50 بزنن

به صرف حرف زدن اره اصن میشه ریاضیو 120 هم زد ...ولی خب وقتی میری توی دل کار میبینی ای دل غافل ماشالا ریاضی مثل یه زنجیره که همش به هم وابستس بخوای یه مسئله شو حل کنی باید فلان چیزو بلد باشه

هم باید زیست بزنید
      هم فیزیک
      هم شیمی
      هم عمومی یعنی وقتی به اون صورت نیست واسه دروس پس بهتر نیست 40 تا 50 درصد مطالب رو با تسلط 100% کار کنیم تا بیایم 100% مطالب رو با تسلط نسبی یاد بگیریم؟

این ک میگی داوطلبا 40 50 میزنن چه ربطی بع ایشون داره بستگی ب سوالای اون سال داره مثلا 94 سخت بود ولی 96 چی
      ریاضی و فیزیک چنتا مبحث اسون دارن که میشه توی مدت کم به تسلط رسید مثلا از فیزیک پیش دو و اینه عدسی گرما و .. ریاضی هم امار و احتمال و ماتریس و.. راحت میشه تستشون جواب داد ..شیمی هم که فقط شیمی 2 30 درصد داره توی یه ماه میشه تمومش کرد ...ریست رو نمیدونم چطوری باید خوند چون رشته م ریاضیه
      عمومی هم ک راحته فقط یه منبع خوب میخاد روزی 3.4 ساعت بخونی کافیه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir5119 نمایش پست ها
      این ک میگی داوطلبا 40 50 میزنن چه ربطی بع ایشون داره بستگی ب سوالای اون سال داره مثلا 94 سخت بود ولی 96 چی
      ریاضی و فیزیک چنتا مبحث اسون دارن که میشه توی مدت کم به تسلط رسید مثلا از فیزیک پیش دو و اینه عدسی گرما و .. ریاضی هم امار و احتمال و ماتریس و.. راحت میشه تستشون جواب داد ..شیمی هم که فقط شیمی 2 30 درصد داره توی یه ماه میشه تمومش کرد ...ریست رو نمیدونم چطوری باید خوند چون رشته م ریاضیه
      عمومی هم ک راحته فقط یه منبع خوب میخاد روزی 3.4 ساعت بخونی کافیه
      میخوام بگم واقعا به این اسونیا هم نیست :/
      درصد 40-50
      94>>>>>>>>>>>>>>3120 نفر
      95>>>>>>>>>>>>>>7443نفر
      96>>>>>>>>>>>>>>16000نفر
      97>>>>>>>>>>>>>>14000نفر :/

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

هم باید زیست بزنید
      هم فیزیک
      هم شیمی

کسی نگفته نخونده 50 میزنی
      من گفتم خیلی سبز مطالب رو کامل پوشش داده و به نسبت سختی کنکور تا 70 درصد میرسونه، حالا مونده به نحوه ی خوندن اون فرد
      ریاضی دیگه از زیست و شیمی که خیلی راحت تر و جمع وجور تره!

13. Top | #13
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      رياضي و فيزيك تنها راهكار قوي شدن و درصد قوي گرفتنش فقط تسته
      تستاي انچناني هم مهم نيس
      فقط تستاي كنكور و خوب و دقيق بررسي كني(١٠ سال اخير و) با سوالاي ازمون جامع سنجش، ميشه يه درصد خوب و كافي زد!!

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هیچ کدوم نیستم من رشتم گرافیک بوده انصراف دادم میخوام کنکور تجربی بدم ریاضیمم خیلی خیلی ضعیفه

خب اگه مفاهیم خیلی پایه ای ریاضی رو بلد نیستی یا یادت رفته، نیاز داری که کتابای دبیرستان یا حتی راهنمایی رو بشینی یه دور بخونی و تمریناشو حل کنی
      حتی میتونی کتابای کمک درسی تشریحی رو هم یکم حل کنی تا راه بیفتی
      همین مفاهیم پایه ای رو خیلی از بچه های تجربی اصلا بلد نیستن
      تازه بعدش میتونی بری کلاس کنکور ( که توصیه نمیکنم، کلاس کنکور از همون اول سطحش بالاست ) یااینکه فیلم های آلاء رو نگاه کنی.
      بعدش هم درسنامه ی خیلی سبز رو بخونی و تست هاشو بزنی.
      برای تجربی خود تمرینای کتاب خیلی مهمه که خیلی سبز تست هاشو آورده.
      بعدش میبینی ریاضی میشه نقطه قوتت! ریاضیت که پیشرفت کنه فیزیک و مسائل شیمی برات راحت تر میشه.

1. بخاطر اینکه کلاس کنکور نمیری یا 100 مدل کتاب نخریدی فکر نکن از بقیه عقب افتادی! تنها چیزی که باعث میشه عقب بیفتی اینه که درس نخونی، تست نزنی!
      2. اگه هدفت کنکور 99 هست، فعلا ریاضیو تقویت کن، چون اگه بخوای هر 4 تا رو باهم جلو ببری رو هیچکدوم نمیتونی تمرکز کنی، مفاهیم پایه ای رو ک یاد گرفتی و رفتی سراغ تست کم کم بقیه درسا رو شروع کن.
      3. انقد نگو من ضعیفم! ضعیف کسیه که فقط غر میزنه و شروع نمیکنه، هر کی تو هر درسی قویه از بچگی قوی نبوده! تلاش کرده براش.
      4. موفق باشی.

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میخوام بگم واقعا به این اسونیا هم نیست :/
      درصد 40-50
      94>>>>>>>>>>>>>>3120 نفر
      95>>>>>>>>>>>>>>7443نفر
      96>>>>>>>>>>>>>>16000نفر
      97>>>>>>>>>>>>>>14000نفر :/
      سخته دیگ
      باید کار کنی تا راه بیافتی
      دینی نیس ک ریاضیه
      اسون نیس ولی غیر ممکن هم نیس ک چهارتا تسته
      با ی منبع خوب و تمرین کردن میشه درستش کرد

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن