خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

رشته روانشناسی / میزان مطالعه / اینده کاری

سلام
      من به شدت به رشته روانشناسی علاقه دارم!
      آیا با شروع از الان با اطلاعات صفر! (رشته قبلی ریاضی بوده) می شه تو یک دانشگاه نه چندان تاپ قبول شد روزانه. مثلا دولتی روزانه یا شبانه بیرجند.
      در مورد بازار کار چظور؟ با توجه به اینکه تقریبا بخش زیادی از رشته ها عملا بازار کار خاصی ندارند و فقط به علاقه و تلاش و شانس خود فرد بستگی داره موفقیتشئن؟ چه نظری دارید؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      img_20190413_131916_989.jpg

تراکم جنسیتی رشته روانشناسی ! !!

جهت مزاح بود

رشته ی خوبیه

میشه قبول شد
      حتی دانشگاه های خوب

علاقه ! ارتباط سمعی بصری خوب ! و ادامه تا مقاطع بالا ( ارشد و دکتری ) از لازمه های موفقیت

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

Ashegh
      نمایش مشخصات
      همکار آینده

کنکور انسانی ثبت نام کردی یا تجربی؟
      از ریاضی که نمیشه فکر کنم.
      انسانی رو هم که نمیدونم طبیعتا ولی تجربی چرا.
      زیاد اطلاعات دقیقی در دست نیست متاسفانه از رتبه ی قبولی.
      ولی برای تجربی ها حدود ۵۰۰ ظرفیت برای روزانه این رشته و ۲۰۰ ظرفیت برای شبانه موجوده.
      دانشگاهی مثل تهران یا بهشتی برای منطقه ی ۳ رنج رتبه ی ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ رو میخواد. دانشگاه تبریز من تا ۷۰۰۰ منطقه ۳ هم دیدم.
      دانشگاه های دیگه بسته به سطح آموزشیشون رتبه های متفاوت میخوان ولی دانشگاه های علامه و الزهرا ، مشهد ، تبریز و شیراز و اصفهان بهترن نسبت به بقیه.
      تو مقطع کارشناسی قبلن یه چنتا گرایش هم بود اما الان فقط روانشناسی عمومی هست.
      برای موفقیت تو ارشد بهتره از همون اوایل رو معدلت تمرکز کنی و دروس ارائه شده توسط دانشگاه رو دقیق مطالعه کنی حتی از رو تکست ، مطالعه خارج از برنامه اموزشی دانشگاه داشته باشی و خودتو زود زود آپدیت کنی و ...
      برای ارشد و دکتری پذیرش دانشجو برای دانشگاه سراسری خیلی کمه و مطالعه مداوم میخواد حالا یا از سال چهارم یا زودتر.

گرایش ها هم ک مختلفن : بالینی ، عمومی ، سلامت ، شناختی ،ورزشی ، صنعتی سازمانی و ...
      برای گرایش بالینی هم وزارت بهداشت آزمون داره و هم وزارت علوم.
      فقط کسایی میتونن تو ازمون وزارت بهداشت شرکت کنن ک مدرک کارشناسیشون روانشناسی و چند رشته مرتبط باشه.
      منابع این دو تا با هم یه فرق هایی هم دارن.
      وزارت بهداشت از نظر آموزش باکیفیت تر از علوم عمل میکنه و مثلا دوره های کارورزی تو بیمارستان ها و کلینیک ها داره + بورد تخصصی اعطا میشه و تو دانشگاه های محدودی وجود داره.
      مثلا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یا دانشگاه علوم بهزیستی و توابخشی تهران.
      در مورد وزارت علوم هم مجوز سازمان نظام روانشناسی رو بعد مدرک ارشد میشه اخذ کرد و شروع به کار تو مراکز مشاوره کرد.
      ولی خب دکتری هم خوندنش خالی از لطف نیست.
      کلا برای هئیت علمی شدن تو دانشگاه باید تا دکتری بخونید + زبانتون اوکی باشه+ مقالات علمی معتبر داخلی و خارجی داشته باشید + معدلتون بالا باشه و ترجیحا هر سه مقطع رو تو سراسری بخونید + روابط اجتماعی قوی با اساتید دیگه برقرار کنید
      درامد تدریس هم که متفاوته. بستگی داره کدومش باشید و چه دانشگاهی باشید.
      مربی (Instructor)، استادیار(Assistant Professor) ، دانشیار(Associate Professor) و استاد (Professo)
      کلا جذب هیئت علمی شدن کار دشواریه

تعرفه مشاوره برای کارشناسی ارشد و دکتری ، تهران مراکز استان و باقی شهرستانا و هیئت علمی و غیر اون تفاوت داره.
      مثلا برای یک جلسه مشاوره(۴۵دقیقه) تعرفه سال ۹۸ برای دکتری/استاد/تهران ۱۶۵۰۰۰ تومن و برای یک ارشد/غیر هیئت علمی/شهرستان ۵۲۰۰۰ هست.

در مورد کار :
      میتونید کار بالینی کنید ، ریسرچ کنید(این بیشتر برا روانشناسی شناختی) یا تدریس. حتی برگزاری کارگاه های مختلف.
      کلا رشته خوداشتغالی هستش و خودتون تعیین میکنید چیکار کنید.
      خیلیا این رشته رو خوندن خیلیا هم توش مشغول بکارن.
      میزان علم و مهارت و خلاقیت و پشتکار خود فرده که درامدش شهرتش و محبوبیتش رو مشخص میکنه.
      دکتر من میگفت ماهی ۱۵ درمیاره در حالیکه همکاراش ۲ ۳ تومن.
      و باور عامه مردم نسبت به این رشته نوپا در حال بهبودیه ولی همون طور که تو حوزه ی پزشکی اخبار و اطلاعات زرد وجود داره تو این زمینه هم هست و خیل عظیمی صرفا با شناخت جزئی وارد این رشته میشن(خصوصا اونها که لیسانس رشته غیرمرتبط دارن و برا تنوع اومدن یه مدرک روان هم بگیرن یا کسایی که تو دانشگاه های کم کیفیت(برنخوره بهشون!) با خوندن نمونه سوال و جزوه پاس شدن و اومدن جلو)
      مراقب باش از این گروه نباشی : )
      ببخشید اطلاعاتم رو تو هم و بهم ریخته گفتم از بس ذوق کردم تاپیکو دیدم
      شما بخون فعلا تابستون میای با هم در مورد پلن هامون صحبت میکنیم ^____^
      ویرایش توسط neginshh : 25 فروردین 1398 در ساعت 02:16

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در مورد بازار کار و آینده این رشته عرض کنم که: تعداد فارغ التحصیلان این رشته سال به سال بیشتر میشه . هر سال کلی دانشگاه دولتی، ازاد،پیام نور و حتی موسسات غیرانتفاعی تو شهرهای کوچیک هم دارن برای این رشته پذیرش میکنن. میشه گفت این روزا همه روانشناسی میخونن و تعداد زیادی از این افراد هم بیکار هستن. اما آیا واقعا این رشته بازار کار نداره؟ به نظر من همون طور که دوستمون گفت این رشته خوداشتغالی هست. یعنی به هیچ وجه به امید استخدام شدن تو مراکز دولتی و ... وارد این رشته نباید شد چون هم حجم استخدامی ها به شدت کمه و هم تعداد فارغ التحصیلان بسیار زیاد! اما کسایی که این رشته رو تا مقطع دکتری ادامه میدن و واقعا تبدیل به روانشناس قابلی میشن با زدن مطب شخصی درآمد های بالایی دارن. که خب رسیدن به این سطح هم نیازمند زمان بیشتر و علاقه بسیار زیاد به این رشته هست که از هر چند هزار فارغ‌التحصیل این رشته در هر سال تعداد انگشت شماری به این سطح میرسن. همینطور که همین الان هم روانشناسی که واقعا بتونه به حل مشکل مردم کمک کنه کم داریم ولی عوضش تا دلت بخواد لیسانسه روانشناسی بیکار داریم
      واسه سامورایی همه جا ژاپنه
      ویرایش توسط amirosein : 25 فروردین 1398 در ساعت 02:14

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      گیت ورودی روانشناسی از هر 3 رشته ریاضی / تجربی / انسانی بازه
      مثلا تو رشته ریاضی با رتبه کشوری حدودا 3700 ، میتونی شهید بهشتی بخونی
      تو تجربی با رتبه کشوری 9000
      تو انسانی هم حدودا 300
      به خاطر همین طیف پذیرش گسترده اش ، بازار کارش متاسفانه کم شده
      ولی ایا اینایی که قبول شدن همه بیکار میمونن ؟ قطعا نه !
      بستکی به عرضه خودت داره . که اگر مردش باشی با روانشناسی پیام نور واحد فلان شهرستان هم میتونی بازارکاره خوبی داشته باشی
      The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dayi javad نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20190413_131916_989.jpg
مشاهده: 130
حجم: 198.7 کیلو بایت

تراکم جنسیتی رشته روانشناسی ! !!

جهت مزاح بود

رشته ی خوبیه

میشه قبول شد
      حتی دانشگاه های خوب

علاقه ! ارتباط سمعی بصری خوب ! و ادامه تا مقاطع بالا ( ارشد و دکتری ) از لازمه های موفقیت

با عکست خیلی حال کردم
      تقریبا همینجوری هست

البت دخترهای ما اینجوری نسیتن

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط neginshh نمایش پست ها
      همکار آینده

کنکور انسانی ثبت نام کردی یا تجربی؟
      از ریاضی که نمیشه فکر کنم.
      انسانی رو هم که نمیدونم طبیعتا ولی تجربی چرا.
      زیاد اطلاعات دقیقی در دست نیست متاسفانه از رتبه ی قبولی.
      ولی برای تجربی ها حدود ۵۰۰ ظرفیت برای روزانه این رشته و ۲۰۰ ظرفیت برای شبانه موجوده.
      دانشگاهی مثل تهران یا بهشتی برای منطقه ی ۳ رنج رتبه ی ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ رو میخواد. دانشگاه تبریز من تا ۷۰۰۰ منطقه ۳ هم دیدم.
      دانشگاه های دیگه بسته به سطح آموزشیشون رتبه های متفاوت میخوان ولی دانشگاه های علامه و الزهرا ، مشهد ، تبریز و شیراز و اصفهان بهترن نسبت به بقیه.
      تو مقطع کارشناسی قبلن یه چنتا گرایش هم بود اما الان فقط روانشناسی عمومی هست.
      برای موفقیت تو ارشد بهتره از همون اوایل رو معدلت تمرکز کنی و دروس ارائه شده توسط دانشگاه رو دقیق مطالعه کنی حتی از رو تکست ، مطالعه خارج از برنامه اموزشی دانشگاه داشته باشی و خودتو زود زود آپدیت کنی و ...
      برای ارشد و دکتری پذیرش دانشجو برای دانشگاه سراسری خیلی کمه و مطالعه مداوم میخواد حالا یا از سال چهارم یا زودتر.

گرایش ها هم ک مختلفن : بالینی ، عمومی ، سلامت ، شناختی ،ورزشی ، صنعتی سازمانی و ...
      برای گرایش بالینی هم وزارت بهداشت آزمون داره و هم وزارت علوم.
      فقط کسایی میتونن تو ازمون وزارت بهداشت شرکت کنن ک مدرک کارشناسیشون روانشناسی و چند رشته مرتبط باشه.
      منابع این دو تا با هم یه فرق هایی هم دارن.
      وزارت بهداشت از نظر آموزش باکیفیت تر از علوم عمل میکنه و مثلا دوره های کارورزی تو بیمارستان ها و کلینیک ها داره + بورد تخصصی اعطا میشه و تو دانشگاه های محدودی وجود داره.
      مثلا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یا دانشگاه علوم بهزیستی و توابخشی تهران.
      در مورد وزارت علوم هم مجوز سازمان نظام روانشناسی رو بعد مدرک ارشد میشه اخذ کرد و شروع به کار تو مراکز مشاوره کرد.
      ولی خب دکتری هم خوندنش خالی از لطف نیست.
      کلا برای هئیت علمی شدن تو دانشگاه باید تا دکتری بخونید + زبانتون اوکی باشه+ مقالات علمی معتبر داخلی و خارجی داشته باشید + معدلتون بالا باشه و ترجیحا هر سه مقطع رو تو سراسری بخونید + روابط اجتماعی قوی با اساتید دیگه برقرار کنید
      درامد تدریس هم که متفاوته. بستگی داره کدومش باشید و چه دانشگاهی باشید.
      مربی (Instructor)، استادیار(Assistant Professor) ، دانشیار(Associate Professor) و استاد (Professo)
      کلا جذب هیئت علمی شدن کار دشواریه

تعرفه مشاوره برای کارشناسی ارشد و دکتری ، تهران مراکز استان و باقی شهرستانا و هیئت علمی و غیر اون تفاوت داره.
      مثلا برای یک جلسه مشاوره(۴۵دقیقه) تعرفه سال ۹۸ برای دکتری/استاد/تهران ۱۶۵۰۰۰ تومن و برای یک ارشد/غیر هیئت علمی/شهرستان ۵۲۰۰۰ هست.

در مورد کار :
      میتونید کار بالینی کنید ، ریسرچ کنید(این بیشتر برا روانشناسی شناختی) یا تدریس. حتی برگزاری کارگاه های مختلف.
      کلا رشته خوداشتغالی هستش و خودتون تعیین میکنید چیکار کنید.
      خیلیا این رشته رو خوندن خیلیا هم توش مشغول بکارن.
      میزان علم و مهارت و خلاقیت و پشتکار خود فرده که درامدش شهرتش و محبوبیتش رو مشخص میکنه.
      دکتر من میگفت ماهی ۱۵ درمیاره در حالیکه همکاراش ۲ ۳ تومن.
      و باور عامه مردم نسبت به این رشته نوپا در حال بهبودیه ولی همون طور که تو حوزه ی پزشکی اخبار و اطلاعات زرد وجود داره تو این زمینه هم هست و خیل عظیمی صرفا با شناخت جزئی وارد این رشته میشن(خصوصا اونها که لیسانس رشته غیرمرتبط دارن و برا تنوع اومدن یه مدرک روان هم بگیرن یا کسایی که تو دانشگاه های کم کیفیت(برنخوره بهشون!) با خوندن نمونه سوال و جزوه پاس شدن و اومدن جلو)
      مراقب باش از این گروه نباشی : )
      ببخشید اطلاعاتم رو تو هم و بهم ریخته گفتم از بس ذوق کردم تاپیکو دیدم
      شما بخون فعلا تابستون میای با هم در مورد پلن هامون صحبت میکنیم ^____^

ترکوندی بابا
      چه همه اطلاعات
      معلومه هست با این قشر خوب سر و کار داری

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      اگر واقعا توانایی های یک روانشناس رو دارید راجع به انتخاب کردنش فکر کنید ، شاید به ظاهر خیلی مشخص نباشه اما جدا شغل حساسیه چون یه رفتار نامناسب یه قضاوت نادرست یا اشتباهات کوچیک باعث میشن که روح یا فکر مراجعه کننده بدتر بشه ؛ صبور بودن ، قدرت درک بالا و به علاوه به روز بودن اطلاعات خیلی خیلی مهمه ، روانشناسی صرفا زدن دفتر یا مطب و ویزیت کردن ساده نیست ، موفق باشید .

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

Ashegh
      نمایش مشخصات
      در حق رشته نوروساینس(neuroscience) کم لطفی شده
      حرف از روان شناسی که میاد بیشتر نگاه ها به سمت بالینی میره اما این رشته هم یکی از رشته های بسیار جذاب هستش که از طریق روان هم میشه ادامش داد

البته تو ایران فقط پی اچ دیش موجود هست و نمیشه از کارشناسی یا کارشناسی ارشد وارد شد
      ولی
      با مدرک
      دكتری عمومی پزشكی ؛ دندانپزشكی ؛ داروسازی و دامپزشک عمومی ؛ كارشناسی ارشد رشته های فیزیولوژی ؛ زیست شناسی ( با گرایش علوم سلولی و مولكولی ، علوم جانوری ، میكروبیولوژی ، ژنتیک و بیوشیمی ) ؛ ژنتیک انسانی ؛ آناتومی ؛ سم شناسی ؛ بیوشیمی ؛ روانشناسی بالینی ؛ علوم شناختی – ذهن ، مغز و تربیت ؛ علوم شناختی – روانشناسی شناختی ؛ ژنتیک پزشكی ؛ فارماكولوژی ؛ فیزیوتراپی ؛ كاردرمانی ؛ گفتاردرمانی؛ اعضای مصنوعی؛ بینایی سنجی؛ شنوایی شناسی میشه در ازمونش شرکت کرد
      و دانشگاه های مثل ایران تهران تبریز بقیه الله شهید بهشتی شیراز و ... تعدادی دانشجو پذیرش میکنن البته در حد انگشتای دست!

این رشته فوق العاده جذابه ولی تو ایران یکم سخته امکانات و بازار کار و ...
      ولی برای کسی که بخواد ایران ادامش بده تهران بهترین جاست
      مثلن کنگره بین المللی نوروساینس یه منبع غنی از اطلاعاته. استادا و دانشجوهای علاقمندی که سخنرانی میکنن یا مقاله ارائه میدن
      اگه بخوام چنتا از موضوعات مورد بحث تو این رشته رو بگم میتونم به اینا اشاره کنم:
      .سلول های بنیادی عصبی
      - انگیزش و رفتار (پاداش و تنبیه)
      - نوروساینس محاسباتی
      . خوداگاهی
      . نوروفلسفه

- نوروساینس سلولی و مولکولی
      - تصویر برداری
      - سکته مغزی
      - ادراک و توجه
      - یادگیری و حافظه
      - نوروساینس شناختی
      - درد و استرس
      - اعتیاد
      - تکامل و تکوین

یکی از بهترین مراکزی که توش تحقیقات گسترده انجام میشه پژوهشگاه دانش بنیادی(IPM) هستش که پروژه های مختلفی رو ران میکنن و حتی تحصیل آکادمیک هم میشه درش انجام داد.

ویرایش توسط neginshh : 25 فروردین 1398 در ساعت 15:24

10. Top | #10
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یه زمانی طرف یه دیپلم ناقص داشت با سر میبردنش سر کار چون کارمند کم بود چون استعداد و علاقه زیاد مهم نبود چون کسی اصلا سمت درس خوندن نمیرفت ولی الان علاقه استعداد و مدرک خیلی مهمه
      منی که توی یه کوره دهات دارم روانشناسی پیام نور میخونم یک بار به اتفاق یکی از دوستان رفتم سر کلاس البته خودم مرخصی گرفتم هیچ جوره درس خون نیستن دخترا به دنبال شوهرن و پسرا هم دنبال دوس دختر!
      سر و ته کتاب ها رو استاد براشون زده که برای امتحان میان ترم چهار صفحه درس بخونن که اونم نمیخونن!به نظرت اونی که هیچ علاقه ای به درس نشون نمیده باید بره سر کار؟
      همینا رو فردا جزو تحصیل کرده های بیکار جامعه به حساب میارن و میگن اینا بیکارن اینا هم میرن تو جامعه میگن ما بیکاریم!

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط cherchil نمایش پست ها
      یه زمانی طرف یه دیپلم ناقص داشت با سر میبردنش سر کار چون کارمند کم بود چون استعداد و علاقه زیاد مهم نبود چون کسی اصلا سمت درس خوندن نمیرفت ولی الان علاقه استعداد و مدرک خیلی مهمه
      منی که توی یه کوره دهات دارم روانشناسی پیام نور میخونم یک بار به اتفاق یکی از دوستان رفتم سر کلاس البته خودم مرخصی گرفتم هیچ جوره درس خون نیستن دخترا به دنبال شوهرن و پسرا هم دنبال دوس دختر!
      سر و ته کتاب ها رو استاد براشون زده که برای امتحان میان ترم چهار صفحه درس بخونن که اونم نمیخونن!به نظرت اونی که هیچ علاقه ای به درس نشون نمیده باید بره سر کار؟
      همینا رو فردا جزو تحصیل کرده های بیکار جامعه به حساب میارن و میگن اینا بیکارن اینا هم میرن تو جامعه میگن ما بیکاریم!

اشکم رو دراوردی
      تقریبا تمام رشته ها را پیام نور به همین صورت درآورده
      البته به جز رشته هایی که بهش ندادن!!!!
      هرچند که ادم ساعی و کوشا اونجا هم وجود داره
      البته قبلا بیشتر بود. الان کم شده.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام همونطور که خودتون گفتید بازار کاراین رشته بستگی داره به تلاش خودت وزرنگیت دداره .پدرو برادرم هر دو روانشناسن جوری که پدرم دندانپزشکیو ول کرد اومد رشته روانشناسی و شد دبیر اموزش وپرورش بعضی مواقع هم مرکز بهزیستی میره بدون گرفتن حقوق .برادرمم دکتری این رشته رو داره و رتبش دورقمی بودوتهران قبول شد .وواسش سر ودست میشکونن .مسعول زندان بود با حقوق خوب ولی زیاد با اعدامی سروکار داشت افراد ی که حقشون واقعا اعدام نبود خیلی حالشو خراب میکردازاونجا انصراف داد و شد مسعول بهزیستی الان شبانه به عشق بچه های معلول جسمی حرکتی کار میکنه ....و خودش مرکز نگهداری معلولان بهزیستی داره حقوق ش هم خوبه
      باید دل ودماغ دیدن این بچهها رو داشته باشی کسانی که پدر یا مادرشون معتادشون کرد یا با سیخ داغ میسوزوند.یا قصه رفیقی که با نارفیقی زن دوستشو عقد کرد وباکمک زنش مواد تو ماشینش جاسازی کردن وفرستادنش بالای چوبه دار

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن