خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 31
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      sinematik-001.jpg
      "کاش بعضیا میفهمیدن که این زندگیه نه سریال ترکیه ای که با دسیسه چینی بتونی به هرچیز که میخوای برسی..."
      و ای کاش هممون بفهمیم که برای رسیدن به یه هدف بزرگ باید حتی بیشتر از توانمون هزینه کنیم...
      یک ثانیه سستی میتونه مسیر زندگیت رو عوض کنه...
      کاش بفهمیم که هرچقدر هم خفن باشیم نباید به خودمون مغرور شیم و دست از تلاش بکشیم!
      باید بفهمیم...!!

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      فک کنم جواب سوال4ثانیه میشه..درسته؟
      دلیلشم اینه که چون گفته توی 5 ثانیه به زمین میرسه پس 125متر ارتفاعشه...5+15+25+35+45=125
      حالا گفته که سر 3 ثانیه نگهش میداریم یعنی توی ارتفاع45متری...ارتفاع کل125متره که از هم کم کنیم میشه80متر
      80متر رو هم توی 4ثانیه میره...5+15+25+35
      درسته؟عایا؟
      اگه جوابم درست بود یه سوالی برام پیش اومده که بعد میگم

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میشه 4 ثانیه

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      6
      *** اوووف چه میکنن بچه های انجمن، درصد پاسخگویی درست به این سوال 93%

هم تعداد پاسخ دهنده ها زیاد بود هم درصد پاسخگویی صحیح؛ دمتون گرم

این سوال سواله آزمون بین المللی هنده، به همین سادگی

جواب:
      گزینه 3

حل سوال به صورت تصاعدی:

img_2025.jpg

حل فرمولی و نموداری هم توسط دوستان عزیز ارائه شده، میتونید ببینید

خیلی خوبه که بتونید هرسوال رو با چند روش مختلف حل کنید

پاسخ دهندگان عزیز این سوال: @M o h a m m a d - @atack - @pimimessi - @Saeed.A.P - @...sof - @M a s o u d - @S A R A H - @NeeIou - @nazi1995 - @msaah - @ally - @mk.meydani - @ஜOceaNஜ - @میلادی - @صبوادلا - @محمد صادق احمدی
      ویرایش توسط MehD : 29 شهریور 1392 در ساعت 01:46

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب خدارو شکر جوابم درس بود
      سوالم اینه:
      احساس میکنم سوالتون یه ذره ناقصه!چون توی صورت سوال ذکر نشده که شتاب برابر10هستش...در صورتی ما میتونیم بگیم توی یه ثانیه 5تا رفته و توی دو ثانیه20تا(ثانیه دوم15تا)که شتاب برابر10باشه...ما باید مسئله رو طبق فرضیات و داده هایی که بهمون داده حل کنیم پس نمیتونیم با خودمون بگیم که شتاب برابر10هست
      مثلا در مورد شتاب9.8این روش حل کردن درست نیس
      حالا فک نکنم زیاد مورد خاصی باشه اما بهتر بود که شتاب رو هم ذکر میکردید چون توی کنکور هم ممکنه توی بعضی سوال ها شتاب رو9.8بدند که در این صورت اگه مثلا همین جا به جایی رو بخوایم حساب کنیم عدد اشتباهی دربیاریم
      همین نکته ای رو هم که گفتم به نظر نکته ی مهمی هستش که توی گاج هم بهش اشاره شده

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ஜOceaNஜ نمایش پست ها
      سوالم اینه:
      احساس میکنم سوالتون یه ذره ناقصه!چون توی صورت سوال ذکر نشده که شتاب برابر10هستش...در صورتی ما میتونیم بگیم توی یه ثانیه 5تا رفته و توی دو ثانیه20تا(ثانیه دوم15تا)که شتاب برابر10باشه...ما باید مسئله رو طبق فرضیات و داده هایی که بهمون داده حل کنیم پس نمیتونیم با خودمون بگیم که شتاب برابر10هست
      حالا فک نکنم زیاد مورد خاصی باشه اما بهتر بود که شتاب رو هم ذکر میکردید چون توی کنکور هم ممکنه توی بعضی سوال ها شتاب رو9.8بدند که در این صورت اگه مثلا همین جا به جایی رو بخوایم حساب کنیم عدد اشتباهی دربیاریم
      این فک کنم یه قانون(قاعده)بود که توی سقوط آزاد شتاب همیشه10هستااااااا
      و باید خودمون بلد میبودیم

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سوالم اینه:
      توی هرسوالی اگر شتاب رو هر عددی به شما دادن، شما با همون عدد مسئله رو حل میکنید اما اگر ندادن شتاب جاذبه رو همیشه 10 میگیرید، این یه قرارداده کنکوری و در حد دبیرستانه!

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آقا مهدی روش حلتون خیلی ساده بود برای افرادی که فیزیکشون خوب نیست مثل من عالی بود.
      آقای NeeIou هم فوق العاده بود حلشون . خیلی زیبا حل کردن . کفم برید :D

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام یه سوال
      ازکجا فهمیدید فاصله تا زمین 125متره؟

مـــــــــــا آزمـــــــــوده ایمــــــ در این شهــــــــــــــر

بختــــــــــــــــــــ خویش

بیــــــــــــــرون بایــــــد کشیـــــــــد از این ورطــــه

رختـــــــــــــــــ خویش

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wine نمایش پست ها
      آقا مهدی روش حلتون خیلی ساده بود برای افرادی که فیزیکشون خوب نیست مثل من عالی بود.
      آقای NeeIou هم فوق العاده بود حلشون . خیلی زیبا حل کردن . کفم برید :D
      کلا من کاری به خوب یا بد بودن سطح فیزیک دانش آموزا ندارم، من تاکید شدیدی دارم که سوالات تا حد امکان بدون فرمول حل بشه، بصورت تحلیلی نه حفظی! اینجوری ملموس و قابل درکه، خیلی هم ساده س

بعله روش حل NeeIou هم خوب بود

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط نیلگون نمایش پست ها
      سلام یه سوال
      سلام
      اینو کاملا توی حل مشخص کردم

وقتی میگه 5ثانیه طول میکشه تا برسه به زمین، ما میام و 5قسمت رو بصورت زیر مشخص میکنیم؛ بالای اون که جسم رها شده و سرعت اولیه ش هم صفر بوده، عدد 0 رو قرار میدیم و چون شتاب جاذبه 10 هستش به ازای هرثانیه 10تا به سرعت اضافه میکنیم و مینویسیم؛ حالا جابجایی در هر ثانیه برابره با میانگین سرعت های اول و آخر اون بازه که میشه همون سرعت متوسط چون شتاب ثابته (x=v.t)؛ حالا جابجایی ها توی ثانیه های مختلف رو باهم جمع میکنیم(قابل ذکره که جابجایی ها هم مثل سرعت ها 10تا 10تا زیاد میشن: ...,5,15,25,35)

img_2025.jpg

اینجوری هم میتونیم بگیم که 5ثانیه طول میکشه که جسم به زمین برسه پس چون به ازای هر ثانیه 10تا میاد رو سرعت، سرعت برخورد جسم با زمین 50 هستش، سرعت اولیه0 و سرعت آخریه50 پس سرعت متوسط میشه 25؛ طبق فرمول x=v.t جابجایی میشه: 25×5=125

حلّه؟! یا بازم توضیح بدم
      ویرایش توسط MehD : 29 شهریور 1392 در ساعت 01:36

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehD نمایش پست ها
      توی هرسوالی اگر شتاب رو هر عددی به شما دادن، شما با همون عدد مسئله رو حل میکنید اما اگر ندادن شتاب جاذبه رو همیشه 10 میگیرید، این یه قرارداده کنکوری و در حد دبیرستانه!
      اما گاج یه چیز دیگه گفته...شایدم من منظورشو خوب متوجه نشدم!این یکی از تست های گاجه:

سوال:گلوله ی کوچکی در شرایط خلا از بالای ساختمانی بدون سرعت اولیه رها می شود،مسافت های پیموده شده توسط آن در ثانیه های متوالی حرکت مطابق کدام گزینه هست؟
      2.5g.1.5g.0.5g
      25g.15g.5g
      3g.2g.g
      25m.15m.5m
      طبق گفته ی شما باید گزینه ی4درست باشه اما گاج گزینه ی 1 رو بعنوان جواب تست در نظر گرفته!
      توی پاسخنامشم یه کادر باز کرده و نوشته:
      هشدار:مسافت های پیموده شده25m.15m.5mو...فقط مربوط به شرایطی است که مقدار شتاب جاذبه برابر10متر بر مجذور ثانیه فرض شود،اما در این مسئله مقدار شتاب جاذبه داده نشده است
      حالا من موندم کدوم حرف درسته...حرف شما یا حرف گاج؟!شایدم حرف جفتتون اما من یه جارو نفهمیدم؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط نیلگون نمایش پست ها
      سلام یه سوال
      آقا مهدی توضیح دادند منم یه چیزی بگم:
      کلا توی اینگونه سوال ها میشه از دوتا راه ارتفاع کل رو بدست آورد یکی اینه که از طریق فرمول حساب کنید یکی دیگش اینه که خیلی هم مهمه و باید حفظ باشید که وقتی شتاب10هست گلوله توی یه ثانیه 5 متر میره پایین توی ثانیه ی دوم15تاو...این عدد های5و15و25و...در واقع از همین معادله ی حرکت در شتاب ثابت بدست میاد که اگه این عدد هارو حفظ باشید توی تست ها خیلی به کمکتون میاد و سریع تر به جواب میرسید
      125متر رو بخوایم از فرمول حساب کنیم اینجوری میشه:
      y=0.5at2
      این معادله ی حرکته در شتاب ثابت(سرعت اولیه چون صفره ادامشو ننوشتم)
      خب برای محاسبه ی ارتفاع کل عدد5 که توی صورت سوال هم گفته شده میذاریم تو فرمول...عدد بدست اومده125متره که همون ارتفاع کله
      حالا در مورد این عدد های5و15و25و35و...هم یه توضیحی بدم چون واقعا توی حل تستای سقوط آزاد خیلی مهمه و باید حفظ باشید
      توی ثانیه ی اول اگه توی فرمول بالا1بذارید عدد بدست اومده5میشه توی ثانیه ی دوم اگه تو معادلهtرو 2بذارید عدد بدست اومده برابر20میشه البته عدد 20ارتفاع در کل 2ثانیه هست و برای بدست آوردن مقدار جا به جایی در ثانیه ی دوم باید ارتفاع بدست اومده در دو ثانیه ی اول رو از ارتفاع بدست اومده در ثانیه ی اول کم کنید تا جا به جایی در ثانیه ی دوم بدست بیاد که میشه15
      دیدین؟اگه این عدد هارو حفظ نباشید کلی باید توی فرمول جایگذاری کنید تا بدست بیان و کلی وقت هدر میره پس بهتره که این نکته رو حفظ باید باشید
      خیلی نوشته هام طولانی شد اما به یه بار خوندنش میارزه من با اینکه فیزیکم ضعیفه اما چون روی این مبحث یه ذره بهتر کار کردم فهمیدم که این نکته توی حل خیلی از تست ها کاربرد داره...

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اما گاج یه چیز دیگه گفته...شایدم من منظورشو خوب متوجه نشدم!این یکی از تست های گاجه:

سوال:گلوله ی کوچکی در شرایط خلا از بالای ساختمانی بدون سرعت اولیه رها می شود،مسافت های پیموده شده توسط آن در ثانیه های متوالی حرکت مطابق کدام گزینه هست؟
      2.5g.1.5g.0.5g
      25g.15g.5g
      3g.2g.g
      25m.15m.5m
      طبق گفته ی شما باید گزینه ی4درست باشه اما گاج گزینه ی 1 رو بعنوان جواب تست در نظر گرفته!
      توی پاسخنامشم یه کادر باز کرده و نوشته:
      هشدار:مسافت های پیموده شده25m.15m.5mو...فقط مربوط به شرایطی است که مقدار شتاب جاذبه برابر10متر بر مجذور ثانیه فرض شود،اما در این مسئله مقدار شتاب جاذبه داده نشده است
      حالا من موندم کدوم حرف درسته...حرف شما یا حرف گاج؟!شایدم حرف جفتتون اما من یه جارو نفهمیدم؟!
      اولا اینو بگم که حرفی که من زدم درسته، ثانیه قضیه ی این سوال کمی فرق میکنه، اینجا 2تا گزینه داریم که یکیش درسته و یکیش درست تر، ما همیشه توی تست گزینه کامل تر و درست تر رو انتخاب میکنیم، اینجا در گزینه ی 1 مقادیر بر حسب g داده شدن پس گزینه ی کامل تریه و g هر عددی باشه این گزینه درسته؛ منظورمو گرفتید؟!

در ضمن اینو بگم که شما هیچ نگران نباشید، توی کنکور مقدار g رو به شما میدن که معمولا همون 10 هم هست!

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      آقا مهدی توضیح دادند منم یه چیزی بگم:
      کلا توی اینگونه سوال ها میشه از دوتا راه ارتفاع کل رو بدست آورد یکی اینه که از طریق فرمول حساب کنید یکی دیگش اینه که خیلی هم مهمه و باید حفظ باشید که وقتی شتاب10هست گلوله توی یه ثانیه 5 متر میره پایین توی ثانیه ی دوم15تاو...این عدد های5و15و25و...در واقع از همین معادله ی حرکت در شتاب ثابت بدست میاد که اگه این عدد هارو حفظ باشید توی تست ها خیلی به کمکتون میاد و سریع تر به جواب میرسید
      125متر رو بخوایم از فرمول حساب کنیم اینجوری میشه:
      y=0.5at2
      این معادله ی حرکته در شتاب ثابت(سرعت اولیه چون صفره ادامشو ننوشتم)
      خب برای محاسبه ی ارتفاع کل عدد5 که توی صورت سوال هم گفته شده میذاریم تو فرمول...عدد بدست اومده125متره که همون ارتفاع کله
      حالا در مورد این عدد های5و15و25و35و...هم یه توضیحی بدم چون واقعا توی حل تستای سقوط آزاد خیلی مهمه و باید حفظ باشید
      توی ثانیه ی اول اگه توی فرمول بالا1بذارید عدد بدست اومده5میشه توی ثانیه ی دوم اگه تو معادلهtرو 2بذارید عدد بدست اومده برابر20میشه البته عدد 20ارتفاع در کل 2ثانیه هست و برای بدست آوردن مقدار جا به جایی در ثانیه ی دوم باید ارتفاع بدست اومده در دو ثانیه ی اول رو از ارتفاع بدست اومده در ثانیه ی اول کم کنید تا جا به جایی در ثانیه ی دوم بدست بیاد که میشه15
      دیدین؟اگه این عدد هارو حفظ نباشید کلی باید توی فرمول جایگذاری کنید تا بدست بیان و کلی وقت هدر میره پس بهتره که این نکته رو حفظ باید باشید
      خیلی نوشته هام طولانی شد اما به یه بار خوندنش میارزه من با اینکه فیزیکم ضعیفه اما چون روی این مبحث یه ذره بهتر کار کردم فهمیدم که این نکته توی حل خیلی از تست ها کاربرد داره...
      این نکته ی حفظی که تا 5ثانیه ش کاربرد داره رو من همون دیشب بصورت خصوصی به خانوم نیلگون گفتم!

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله از توضیحاتتون ممنون

مـــــــــــا آزمـــــــــوده ایمــــــ در این شهــــــــــــــر

بختــــــــــــــــــــ خویش

بیــــــــــــــرون بایــــــد کشیـــــــــد از این ورطــــه

رختـــــــــــــــــ خویش

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)