خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

چند سوال راجع به ازمون زیست خیلی سبز چاپ 95

سلام
      میخواستم بدونم زیست ازمون خیلی سبز نوبت1چاپ95 واسه امسال بدرد میخوره ؟ مطالب تغییر نکرده ؟
      اون چاپ ازمون جامعش بهتره یا این ویرایش جدید ؟

سوال بعدیم اینه که من گاج نقره ای تک جلدی کار میکنم (البته همزمان سوالای پارسال گاج هم حل میکنم)واسه این که تکمیل کنندش باشه (البته با سوالات استاندارد ) کدوم یکی از اینا توصیه میشه؟
      1. 40ازمون کلک معلم
      2.ازمون خیلی سبز (کدوم چاپش ؟)
      3سه سطحی پیش و پایه

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هر سه تارو بگیر با هم کار کن
      اعتقاد به خدایی دارم که زیباییش ورای زیبا ترین هاست

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برو خیلی سبز جدیدشو با کلک معلم بگیر اول کلک بزن بعد اون یکی { حتما تحلیلشون بکن کل تستا ارزش ب تحلیلشونه }

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها
      سلام
      میخواستم بدونم زیست ازمون خیلی سبز نوبت1چاپ95 واسه امسال بدرد میخوره ؟ مطالب تغییر نکرده ؟

سوال بعدیم اینه که من گاج نقره ای تک جلدی کار میکنم (البته همزمان سوالای پارسال گاج هم حل میکنم)واسه این که تکمیل کنندش باشه (البته با سوالات استاندارد ) کدوم یکی از اینا توصیه میشه؟
      1. 40ازمون کلک معلم
      3سه سطحی پیش و پایه
      سلام.آزمون خیلی سبز چاپای اولش بهتر از ویرایش جدید هست.
      40 آزمون کتاب سنگینی هست. از بین این 3 تا سه سطحی بهترهست.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام.آزمون خیلی سبز چاپای اولش بهتر از ویرایش جدید هست.
      40 آزمون کتاب سنگینی هست. از بین این 3 تا سه سطحی بهترهست.
      مچکرم بابت پاسخ.
      از نظر سطح سوالا یا کم غلط بودنش بهتره؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کم غلط تر ونزدیک کنکور هست.در کل سوالای زیست قلمچی نزدیک کنکور هستن وسوالای این کتاب هم همون سوالای آزمون ها هست.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کسی نظری نداره؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام

1. 40ازمون کلک معلم
      3سه سطحی پیش و پایه

سلام
      آزمون خیلی سبز چاپ 95 + موج آزمون رو کار کنید.
      نظرمو توی پست پایین گفتم که چه سبکی از تستهای زیست، برای کنکور بهتره (نظر بقیه هم کاملا محترم هست):
      http://forum.konkur.in/thread66646.html#post1450573

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jhasani نمایش پست ها
      سلام
      آزمون خیلی سبز چاپ 95 + موج آزمون رو کار کنید.
      نظرمو توی پست پایین گفتم که چه سبکی از تستهای زیست، برای کنکور بهتره (نظر بقیه هم کاملا محترم هست):
      http://forum.konkur.in/thread66646.html#post1450573
      خیلی مچکر. اتفاقا دیروز رفتم سه سطحی بگیرم فقط پایش بود اونو گرفتم .
      کلا منابم واسه زیست اینا هس:گاج نقره ای+سوالات گاج 96(کل 16 ازمونش +جامع 97و 96)+جامع کانون 96و97+ازمون خیلی سبز + سه سطحی
      عذر میخوام میشه دلیلتون رو بگید که چرا کلک معلم و خیلی سبز جدید خوب نیس واسه کنکور؟

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      میخواستم چیزی نگم ولی دلم نیومد

تجربه این چندسالم توی کنکور بهم شدیدا ثابت میکنه که توی زیست
      کمک کننده ترین
      اصلی ترین
      مهم ترین
      و مظلوم ترین
      و واقعا واقعا مهم ترین منبع کتاب درسیه.

کار کردن کتابای تست مختلف خیلی کمک کننده است ولی حرومه
      تا زمانی که متن کتاب درسی واو به واو تو ذهنتون نباشه اون راندمانو نداره. گذشت زمانی که فقط فهم مطلب کافی بود الان باید کتابو بجویی قورت بدی بازم تو دلت بجویی
      و......

و اینکه اکثر کتاب تست ها چون از یه منبع نوشته شدن 80 درصد مطالب مشترکه. زیاد وسواس بخرج نده. فقط و فقط کار کن.
      فقط کتاب. و بعد صرف فعل جویدن تست

تمام

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_315 نمایش پست ها
      میخواستم چیزی نگم ولی دلم نیومد

تجربه این چندسالم توی کنکور بهم شدیدا ثابت میکنه که توی زیست
      کمک کننده ترین
      اصلی ترین
      مهم ترین
      و مظلوم ترین
      و واقعا واقعا مهم ترین منبع کتاب درسیه.

کار کردن کتابای تست مختلف خیلی کمک کننده است ولی حرومه
      تا زمانی که متن کتاب درسی واو به واو تو ذهنتون نباشه اون راندمانو نداره. گذشت زمانی که فقط فهم مطلب کافی بود الان باید کتابو بجویی قورت بدی بازم تو دلت بجویی
      و......

و اینکه اکثر کتاب تست ها چون از یه منبع نوشته شدن 80 درصد مطالب مشترکه. زیاد وسواس بخرج نده. فقط و فقط کار کن.
      فقط کتاب. و بعد صرف فعل جویدن تست

تمام
      مرسی
      کتاب درسی که تاج سره و مهمه اینو هممون میدونیم ولی خوندن مکرر کتاب درسی چندان فایده نداره چون بعضی جاها خیلی نکات ریز داره که فقط با تست زدن به دست میاد

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی مچکر. اتفاقا دیروز رفتم سه سطحی بگیرم فقط پایش بود اونو گرفتم .
      کلا منابم واسه زیست اینا هس:گاج نقره ای+سوالات گاج 96(کل 16 ازمونش +جامع 97و 96)+جامع کانون 96و97+ازمون خیلی سبز + سه سطحی
      عذر میخوام میشه دلیلتون رو بگید که چرا کلک معلم و خیلی سبز جدید خوب نیس واسه کنکور؟
      بحث خوب نبودن اون سبک تست، مطرح نیست؛
      بحث اینه که چه چیزی کار کنیم که به تستهای کنکور شبیه تر باشه.

نظر اون دوستمون هم که تاکید روی متن کتاب درسی داشتن، خیلی خیلی درست و مهمه،
      البته باید روش خوندن کتاب درسی رو بدونید، وگرنه از دور سوم به بعد، کتاب براتون تکراری میشه؛

باید خوندنتون فعالانه باشه نه منفعلانه، یعنی هر سری که میخونید، به چیزهای جدیدتر و دقیق تری برسید:

1. حوصله به خرج بدید، خوندن دقیق و ریز کتاب درسی، کمی زمان بر و کمی دیربازده هست ولی اگه درست بخونید، تاثیر خیلی خوبی داره.

2. باید جمله به جمله در کتاب پیش برید(نه اینکه مثلا یک صفحه رو پشت سر هم، بدون بررسی و هضم کردن جلو ببرید)

3. برای واضح تر شدن، مثال میزنم؛ در این روش، فرض کنید که معلم با یک دانش آموز لج هست و اونو آورده پای تخته و داره ازش، یک صفحه زیست رو میپرسه، چجوری ازش میپرسه؟ از واو به واو همون صفحه میپرسه، تمام قیدها رو بررسی میکنه، وقتی جمله ای به عنوات مثال میگه اکثر حشرات چلوکباب میخورن،
      اولا قید اکثر براش ملاکه، ثانیا میپرسه چرا گفته اکثر، مگه حشره ای داریم که چلوکباب نخوره، و اسم اون حشره چیه؟
      ثالثا دو تا صحیح_غلط قشنگ طراحی میکنه(فرض کنید استثناء اون اکثر حشرات، مورچه بوده) حالا طراحی میکنه، همه ی ملخ ها، چلوکباب میخورن(که میشه صحیح) یا اینکه نمیتوان حشره ای را نام برد که چلوکباب نخورد و اسکلت خارجی از جنس کیتین داشته باشد(که میشه غلط)

4. پس در یک جمله بخوام بگم: باید از دید یک طراح سوال بخونید، یعنی فردا میخوای برای دانش آموزات، از این صفحه چند تا سوال امتحانی آسان، متوسط، سخت و خیلی سخت، طرح کنی، چه میکنی؟

5. همه ی این موارد رو که انجام بدید، چیزی شبیه به زیر ذره بین یا کتابنامه ی مهروماه میشه که البته شخصی سازی شده هست و خودتون نکات رو با زحمت به دست آوردید و توی ذهنتون حک شده.

واو به واو خوندن کتاب درسی یعنی این.

توجه به تمام قیدها و به دنبال اون، توجه با استثناها و مثال های نقض اون قید
      توجه به تمام موضوعات مرتبط در سه کتاب راجع به یک موضوع یا یک جاندار
      توجه به این نکته که همه ی مباحث از نظر طراح مهم هستن حتی رده بندی جانداران
      و ...

به عنوان نکته ی آخر، هم کتاب رو فعالانه زیاد مرور کنید و هم اینکه آزمون جامع 50 سوالی استاندارد، از اون کتبی که گفتم، زیاد بزنید تا هم سرعتتون بالا بره و هم زمانتون تنظیم بشه و هم اینکه همزمان ذهنتون بتونه مطالب مختلف رو پردازش کنه.
      ویرایش توسط jhasani : 09 فروردین 1398 در ساعت 12:25

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jhasani نمایش پست ها
      بحث خوب نبودن اون سبک تست، مطرح نیست؛
      بحث اینه که چه چیزی کار کنیم که به تستهای کنکور شبیه تر باشه.
      نظر اون دوستمون هم که تاکید روی متن کتاب درسی داشتن، خیلی خیلی خیلی درست و مهمه،
      البته باید روش خوندن کتاب درسی رو بدونید، وگرنه از دور سوم به بعد براتون تکراری میشه؛
      باید خوندنتون فعالانه باشه نه منفعلانه، یعنی هر سری که میخونید، به چیزهای جدیدتر و دقیق تری برسید:
      1. حوصله به خرج بدید، خوندن دقیق و ریز کتاب درسی، کمی زمان بر و کمی دیربازده هست ولی اگه درست بخونید، تاثیر خیلی خوبی داره.
      2. باید جمله به جمله در کتاب پیش برید(نه اینکه مثلا یک صفحه رو پشت سر هم، بدون بررسی و هضم کردن جلو ببرید)
      3. برای واضح تر شدن، مثال میزنم؛ در این روش، فرض کنید که معلم هستید و با یک دانش آموز لج هستید و اونو آوردید پای تخته و دارید ازش، یک صفحه زیست رو میپرسید، چجوری ازش میپرسید؟ از واو به واو همون صفحه میپرسید، تمام قیدها رو بررسی میکنید، وقتی جمله ای به عنوات مثال میگه اکثر حشرات چلوکباب میخورن،
      اولا شما قید اکثر براتون ملاکه، ثانیا میپرسید چرا گفته اکثر، مگه حشره ای داریم که چلوکباب نخوره، و اسم اون حشره چیه؟
      ثالثا دو تا صحیح_غلط قشنگ طراحی میکنید(فرض کنید استثناء اون اکثر حشرات، یک نوع مورچه بوده) حالا طراحی میکنید، همه ی ملخ ها، چلوکباب میخورن(که میشه صحیح) یا اینکه نمیتوان حشره ای را نام برد که چلوکباب نخورد و اسکلت خارجی از جنس کیتین داشته باشد(که میشه غلط)
      4. پس در یک جمله بخوام بگم: باید از دید یک طراح سوال بخونید، یعنی فردا میخوای برای دانش آموزات، از این صفحه چندوتا سوال امتحانی آسان، متوسط، سخت و خسلس سخت، طرح کنی، چه میکنی؟
      واو به واو خوندن کتاب درسی یعنی این.
      توجه به تمام قیدها و به دنبال اون، توجه با استثناها و مثال های نقض اون قید
      توجه به تمام موضوعات مرتبط در سه کتاب راجع به یک موضوع یا یک جاندار
      توجه به این نکته که همه ی مباحث از نظر طراح مهم هستن حتی رده بندی جانداران

به عنوان نکته ی آخر، هم کتاب رو فعالانه زیاد مرور کنید و هم اینکه آزمون جامع 50 سوالی استاندارد، از اون کتبی که گفتم، زیاد بزنید تا هم سرعتتون بالا بره و هم زمانتون تنظیم بسه و هم اینکه همزمان ذهنتون بتونه مطالب مختلف رو پردازش کنه.
      ممنونم
      خوندنم که خوبه . پارسال فاگو رو خوندم خیلی کمک کرد توی روش خوندنم.
      اون چیزی که واسم مهمه اینه که تست استاندارد بزنم نه خیلی حاشیه ای و دور از کنکور.

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali13791379 نمایش پست ها
      هر سه تارو بگیر با هم کار کن
      فکر نکنم وقت بشه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن