خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 9 از 17 نخستنخست ... 8910 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 121 به 135 از 248
    1. Top | #121
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MYDR نمایش پست ها

سلام دوستان
      سوال در خصوص منابع عربی !
      برای کتاب خیلی سبز هم جامع سری دو جلدی پایه + دوازدهم هست ! هم یک کتاب تک جلدی عربی جمع بندی ناصح زاده !
      و فیلم های آقای ناصح زاده هم توی آلا هم هست که بر مبنای کتاب تک جلدی ( عربی جمع بندی ) هست !
      حالا برای کنکور 99 به نظر شما کدوم کفایت می کنه و با چه استراتژی جلو بریم ؟
      هر دو سری کتاب رو بگیریم؟
      بیاییم بر اساس کتاب جمع بندی +فیلم پیش بریم ؟
      یا بر اساس کتاب جامع + فیلم پیش بریم ؟
      یا بر اساس کتاب جمع بندی + فیلم پیش بریم و برای تست های بیشتر به اون کتاب جامع رجوع کنیم ؟

ن
      ظرتون چی هست دوستان ؟

- سوال دومم :
      این کتاب

برای 99 قابل استفاده هست یا باید منتظر ویرایش جدیدش باشیم تا مثل کتاب زیست و ادبیات و دینی عبارت کنکور 99 رو بالای جلدش بزنند؟

دوستمون @fatemehp1381 هم ظاهرا ً یک بررسی جامعی داشته اند نسبت به کلیه کتاب های عربی خوشحال می شم راهنمایی کنند.

سلام..
      کتاب جمع بندی که از اسمش مشخصه .. کتاب جمع بندیه !
      کتاب جامع خیلی سبز که عکسش رو هم گذاشتین ، مطالب رو از اول و از پایه با فرض اینکه شما هیچ چیز نمی دونید آموزش داده و بعد هم یک سری تست متانسب با دروس و مطالب با درجه سختی ها متفاوت گذاشته تا شما با تمرین و تکرار روی مطلب مسلط بشید..
      کتاب جمع بندی و فیلم های آقای ناصح زاده که بازم تحت عنوان جمع بندی عربی نظام جدید توی سایت آلا گذاشته شده با این فرض جلو میره که مخاطب حداقل یکبار قبلا مطالب رو تمام و کمال خونده و الان میخواد دانسته هاش رو جمع بندی کنه !
      کتاب آیکیو هم که یک درسنامه مختصر فقط برای یادآوری اول هر مطلب داره اما تمرکزش بیشتر روی تسته و تست های سطح بالایی داره..
      شما برحسب انتخابتون میتونید :
      با کتاب جامع ( برای یادگیری و تسلط) و نهایتا ( بعد از اتمام کامل عربی ) با جمع بندی خیلی سبز + فیلم پیش برید
      و یا
      با کتاب های سیرتاپیاز ( کتاب های بسیار خوبی هستن برای آموزش و از نظر من حتی از جامع خیلی سبز بهتر .. اما با تست های ضعیف و سطح پایین تر از جامع خیلی سبز) + آیکیو ( برای جبران ضعف تست های سیرتا پیاز ) و نهایتا (بعد از اتمام کامل عربی ) با جمع بندی خیلی سبز + فیلم پیش برید..

کتابی هم که تصویرش رو گذاشتین .. منتظر بمونید تا ویرایش بشه
      ویرایش توسط liaa : 04 خرداد 1398 در ساعت 14:07

2. Top | #122
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط liaa نمایش پست ها
      سلام..
      کتاب جمع بندی که از اسمش مشخصه .. کتاب جمع بندیه !
      کتاب جامع خیلی سبز که عکسش رو هم گذاشتین ، مطالب رو از اول و از پایه با فرض اینکه شما هیچ چیز نمی دونید آموزش داده و بعد هم یک سری تست متانسب با دروس و مطالب با درجه سختی ها متفاوت گذاشته تا شما با تمرین و تکرار روی مطلب مسلط بشید..
      کتاب جمع بندی و فیلم های آقای ناصح زاده که بازم تحت عنوان جمع بندی عربی نظام جدید توی سایت آلا گذاشته شده با این فرض جلو میره که مخاطب حداقل یکبار قبلا مطالب رو تمام و کمال خونده و الان میخواد دانسته هاش رو جمع بندی کنه !
      کتاب آیکیو هم که یک درسنامه مختصر فقط برای یادآوری اول هر مطلب داره اما تمرکزش بیشتر روی تسته و تست های سطح بالایی داره..
      شما برحسب انتخابتون میتونید :
      با کتاب جامع ( برای یادگیری و تسلط) و نهایتا ( بعد از اتمام کامل عربی ) با جمع بندی خیلی سبز + فیلم پیش برید
      و یا
      با کتاب های سیرتاپیاز ( کتاب های بسیار خوبی هستن برای آموزش و از نظر من حتی از جامع خیلی سبز بهتر .. اما با تست های ضعیف و سطح پایین تر از جامع خیلی سبز) + آیکیو ( برای جبران ضعف تست های سیرتا پیاز ) و نهایتا (بعد از اتمام کامل عربی ) با جمع بندی خیلی سبز + فیلم پیش برید..
      هرکس نظرخودشو داره ولی من وسطای جمع بندی خیلی سبزم نه مطالبو ازبایه آموزش میده مخصوصا قواعدش نمیدونم شاید چون من ازهفتم بایه خوبی توعربی دارم این مشکلوحس نکرم ولی جمع بندی خ سبز یه آموزش کامله و100البته آی کیوجای کمبود تستاشو برمیکنه موفق باشید.
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

3. Top | #123
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ... برای عربی من هم پایه خیلی سبزو میزنم هم یازدهمشو جدا دارم و اونم میزنم ... واقعا هم از نظر تستی هم درسنامه تکمیله تکمیله جمع بندی خیلی سبزم که خلاصه نکات همین کتابه فقط تست کمتر داره که برای رفع تستش همین پایه خیلی سبز رو کار کنید بهترین منبع هست شک نکنید و وقتتونم با یه منبع بیشتر برای دروس اختصاصی باز میشه تا 2 منبع بخواید برای عربی بزنید ... البته کنار این عربیو باید ریشه ای بخونید ... یعنی عربی رو موضوعی بخونید ... من خودم الان فرقی نمیکنه برام که عربی دهم باشه یا یازدهم میخوام عربی بخونم شروع میکنم قواعد کل دهم یازدهم رو مرور میکنم و تست جمع بندی پایه میزنم ... یا یه روز کل لغاتو فقط میخونم و... هر دو شب یه بارم دو تا درک مطلب + ترجمه کنکورای سالای قبل رو هر چهارشب یک بار به میزان 10 تست کار میکنم...

وقتتونم نمیگیره و کلا شاید 10 تا تست ترجمه هر شب با تحلیلش بشه براتون نیم ساعت یا دو تا درک مطلب هم همون ... تست های کلی کتاب پایه خیلی سبزم که رو هم داخل هفته پخش میکنم و هر دو روز 1 ساعت وقتمو میزارم رو عربی و بعضی موقع ها این دو روزو با شب سوم درک مطلب یکی میکنم همرو یهو میزنم و بیشتر میرم سراغ اختصاصیا ...

من تو سایت الا یادمه حدود اواخر اسفند اومدم جزوه های ناصح زاده برای عربی نظام قدیم رو خوندم... قطعا و بی شک عربی نظام قدیم خیلی حرفه ای تر و بهتر از نظام جدیده و هر کی عربی نظام قدیمو یاد بگیره , نظام جدیدو رو هوا جواب میده نیازی هم به اون همه فیلم و سیر تا پیازو اینا نیست ...

با همین کارا من عربیمو از حدود65 به 100 رسوندم و بعد عید کلا عربیم زیر 87 درصد نیومد یا 100 بود یا 87... موفق باشید

4. Top | #124
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط liaa نمایش پست ها
      سلام به همگی..
      حقیقتا یه تاپیک توی این انجمن هست با عنوان پاتوق کنکوریای 99 که در اصل پاتوق پشت کنکوریاس که قصد دارن برای بار nام در کنکور شرکت کنن و متاسفانه در تمام 4 صفحش بحث حول محور اینه که آقا بلاخره چی کار کنیم .. بمونیم واسه 99 یا چی ..

درود

انقد درگیر منبع و فلان نباشین
      هر کتاب کمک درسی که تو بازار هس بدرد میخوره
      قرار نیس همه با یه کتاب نتیجه بگیرن

چیزی که مهمه نحوه مطالعه و خوندن شماست
      وگرنه بهترین اساتید و بهترین منابع هم در اختیارتون باشه هیچ کمکی به شما نمیکنه

و ناگفته نماند که هیچکس با ساعت مطالعه بالا یا با تست بیشتر نمیتونه موفقیتش رو تضمین کنه
      روش درست مطالعه دروس و تمرین و تمرین و تمرین بانی موفقیت هر فردی میشه

امیدوارم بهترین تصمیم رو برا کنکورتون گرفته باشین
      موفق باشید

5. Top | #125
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سلام
      دوستاني كه ٩٨ هم كنكور دارن اما نا اميد شدن ميخوان براي ٩٩ بخونن
      تصميم خودتونه دخالت منم كار صحيحي نيست متوجه ام شرايط روحي هممون سخته
      همه داريم سختي ميكشيم
      كلي استرس و غم داريم
      ولي هنوز دست كم ٣٥ روز وقت داريم
      حيفه بنظر من دست بكشيد براي ٩٩ شروع كنيد
      بخونيد
      شايد همونايي كه خونديد دقيقا اومد براي ٩٨ و ان شالله همه قبول شديم
      از طرفي هم الان بخونيد براي ٩٨ و خداي نكرده قبول نشديد
      چيزي از دست نداديد كه...بازم خودتون ميدونيد؛ موفق باشيد همگي
      اميدوارم همه بتونيم بهترين تصميماتو بگيريم ^_^
      شاعر ميفرمايند
      چون كه ١٠٠ امد ، ٩٠ هم پيش ماست
      کرم ورزد آن سر که مغزی در اوست
      که دون همتانند بی مغز و پوست
      کسی نیک بیند به هر دو سرای
      که نیکی رساند به خلق خدا

6. Top | #126
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      سلام به همگی
      بچه ها یه گروهی توی تلگرام تشکیل دادم که هر سوال درسی مشاوره ای دارید میتونید بپرسید و کمکتون کنیم بهتر درس بخونین کاملا هم رایگان هست. اگه خواستید عضو بشید بهم پیام بدید لینکش رو بفرستم

7. Top | #127
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ایشالا که واسه ۹۸ قبول شید
      ولی هرکدومتونم قبول نشد خدانخواست یا کمک خواست هستیم ما دونت ووری. هم اینجا هم احتمالا یه چنل. اگه دوس داشتید بیاید : )
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

8. Top | #128
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حالا اگ میخواستیم واس سال ۹۹ بمونیم تو تایستون چیارو بخونیم ؟؟_با برنامه تابستونی قلم چی پیش برم خوبه ؟

9. Top | #129
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلامسلام . منم کنکوری ام . امسال اصلا چیزی نخوندم اما خب سر جلسه میرم . دارم میخونم برای سال آینده . خدارو شکر نظام قدیم تمدید شده .

10. Top | #130
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.

من کنکوری 99 هستم.

چیزی که بنظرم خیلی خیلی مهمه استفاده حداکثری از تابستون هست طوری که حداقل بشه پایه رو تو تابستون دوره کرد.

ساعت خواب منظم.

برنامه ریزی متعادل(توازن بین خواندن دروس و عدم افراط تو چند درس خاص)البته با تاکید بر روی دروس اختصاصی

تفریحات مناسب در طول هفته طوری که به روند مطالعه صدمه نزنه و اونو از مسیر اصلی خارج نکنه.

تغذیه مناسب بطوری که پروتئین،کربوهیدرات،ویتامی ن و مواد معدنی و سالم به بدن برسه.چون پردازش اطلاعات در مغز به انرژی نیاز داره.با یه سرچ تو اینترنت غذاهای شامل این مواد رو پیدا میکنید که زیاد هم هزینه ندارند در طول ماه.

دوره کردن متنواب دروس تا قبل از دوران جمع بندی که بشدت روی تسلط تاثیر مثبت دره.

دوری از تنش های خواسته یا ناخواسته که شامل جر و بحث های بیخود با دوستان و اعضای خوانواده و دوری از افکار و عادات نامناسب که تمرکز رو به هم میزنند.

تقاضا از خانواده برای همکاری با شما برای آروم نگه داشتن محیط خونه و در صورت امکان عدم سپردن کارهای منزل به شما.

تاکید مجدد: استفاده حداکثری از تابستون.درواقع هر چقدر زودتر شروع کنیم به خوندن با آرامش و اعتماد به نفس بیشتری ادامه خواهیم داد و قاعدتا نتیجه مطلوب تری هم میگیریم.

اگر آزمون میریم با توجه به اینکه بعضی از دوستان گزارش دادن که تو آزمونها تقلب میشه،اگر تراز آزمونتون با درصدها همخوانی نداشت استرس نگیرید.

تحلیل آزمونها که بسیار بسیار مهمه.

در مجموع این یکسال، تم زندگی باید کنکوری بشه.در واقع ذوب بشیم تو مطالعه.

مسیر دشواره اما موفقیت برای کسانی که تلاش میکنند وعده ای الهی است.

آرزوی موفقیت برای تمام دوستان دارم.

11. Top | #131
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط دکتر اسدی نمایش پست ها
      سلام به همگی
      بچه ها یه گروهی توی تلگرام تشکیل دادم که هر سوال درسی مشاوره ای دارید میتونید بپرسید و کمکتون کنیم بهتر درس بخونین کاملا هم رایگان هست. اگه خواستید عضو بشید بهم پیام بدید لینکش رو بفرستم
      دکتر اسدی سلام !
      دست شما درد نکنه ولی من هر چه سوال از شما پرسیدم خوانده شد ولی جواب داده نشد !
      امیدوارم سایر دوستان بتونن به جواب سوال هاشون برسند !
      موفق باشید.

12. Top | #132
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چشم به هم بزنین کنکور 99و حتی 400اومده پس خوب بخونید
      با برنامه درس بخونید کنکور ازمون خطا نیست
      زمانو از دست بدید قابل جران نیست

13. Top | #133
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام و درود

من چند ساعت وقت گذاشتم و کلی مطلب نوشتم که اصلاح کنم از حرفاتون که دیدم خیلی حجیم میشه و خودش یه کتابی هست. به همین خاطر پاک کردم و گفتم خلاصه بگم. شما دقیقا دارین راه اشتباه ما دوازدهمی ها رو برای همه درسا دنبال میکنید و خیلی کوتاه میگم که فرمایشات شما برای منابع و روش مطالعه از بیخ و بن غلط هست. به نظرم تا دوازهمی نشدین از یه مشاور معتبر کمک بگیرین تا راهنماییتون کنه چون چوبش رو ممکنه وقتی بخورین که دیر شده باشه. بنده هم خوشحال میشم کمکتون کنم

14. Top | #134
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      برای دانش آموز معدل 17 و تراز 5500 که 99 کنکور داره واسه تابستون چه پیشنهادی دارید؟ آیا با این نظر موافقید :
      یه بنده ی خدایی میگفت تا سه هفته بعد از امتحانات یازدهم رو کامل تستی هاش رو ببند طوری که چیزی نمونه و در ادامه کل دهم و 40 درصد اختصاصی های دوازدهم رو بخون . راستی من تابستون هیچ آزمونی نمیدم.

15. Top | #135
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein0918 نمایش پست ها
      برای دانش آموز معدل 17 و تراز 5500 که 99 کنکور داره واسه تابستون چه پیشنهادی دارید؟ آیا با این نظر موافقید :
      یه بنده ی خدایی میگفت تا سه هفته بعد از امتحانات یازدهم رو کامل تستی هاش رو ببند طوری که چیزی نمونه و در ادامه کل دهم و 40 درصد اختصاصی های دوازدهم رو بخون . راستی من تابستون هیچ آزمونی نمیدم.
      فاز اون بنده خدایی که این حرفو زد چی بوده دقیقا ؟
      من نمیدونم ایشون کی بودن و خودشون چه نتیجه ای گرفتن یا چی.. ولی فکر می کنم این بدترین برنامه ای باشه که بشه به یه نفر که پایه ضعیفی داره پیشنهاد کرد !
      به نظر من شما کلن بیخیال دوازدهم شو.. و سعی کن این 3 ماه مشکلات پایه ت رو کاااملا حل کنی ... طوری که آخر تابستون بیای با اعتماد به نفس بگی من دهم و یازدهم رو کامل مسلطم و تست هارو کار کردم..
      دوازدهم رو شما میتونی توی سال بخونی .. ولی همچین فرصتی مثل تابستون برای رفع اشکال کامل دروس پایه دیگه اصلا برات فراهم نمیشه .. در طول سال دیگه فقط وقت خوندن دوازدهم و مرور پایه با تسته ..
      شما مصاحبه رتبه برتر های انجمن رو هم اگه بخونید میبیند که 90% تابستون رو پایه کار کردن فقط و پیشنهادشون هم همینه...!
      در مورد آزمون ندادن هم والا نمیدونم چی بگم...من پارسال این تصمیمو گرفتم ( یعنی تابستونی که قرار بود مهرماه برم یازدهم.. ) و به جرات میتونم بگم یکی از تصمیمای بد زندگیم بود
      در مورد شما نمیدونم.. شما شاید بتونید بهتر از من کنترل وقتتون رو تو دست بگیرید.. ولی در کل نظرم اینه که مسئولیت پذیری و نظمی که آزمون دادن به درس خوندنت میده رو هیچ جای دیگه نمی تونی پیدا کنی...
      در این مورد به نظرم بیشتر فکر کن.. چشم باز نکنی ببینی تابستونت تموم شده و سر یه تصمیم اشتباه تمام وقتتو از دست دادی.. : \

صفحه 9 از 17 نخستنخست ... 8910 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن