خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

وسواس در مطالعه

سلام دوستان درمورد موضوعی میخواستم با شما مشورت کنم من کنکور پارسال رو یادم میاد که درسم تو خونه خیلی خوب بود ولی سر جلسه به خاطر اشفته نویسی ترازای قلمچیم و در نهایت کنکورم خوب نشد حالا امسال امدم و تمیز نویسی رو بنیادی شروع کردم و ترازم خیلی بهتر شد اما یه مشکل که این روز ها دارم اینه که مثل یک وسواس شده برام هر چیزی رو که از پارسال اصلاح کردم مثلا همین تمیز نویسی دو ماه اول خوب بود اما الان نمیتونم یه جوری میشم یا مثلا درمورد تمرکز پاسال بی تمرکز بود امسال درستش کردم اما اون هم مثل بیماری شده و سر یه موضوع انقدر گیر میکنم که سرم درد میگیره ..........................کسی تجربه مشابهی داره که کمکم کنه باتشکر
      ویرایش توسط Wild Rose : 03 فروردین 1398 در ساعت 16:33 دلیل: لطفا از عنوان واضح و مناسب استفاده کنید

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط e.e.e نمایش پست ها
      سلام دوستان درمورد موضوعی میخواستم با شما مشورت کنم من کنکور پارسال رو یادم میاد که درسم تو خونه خیلی خوب بود ولی سر جلسه به خاطر اشفته نویسی ترازای قلمچیم و در نهایت کنکورم خوب نشد حالا امسال امدم و تمیز نویسی رو بنیادی شروع کردم و ترازم خیلی بهتر شد اما یه مشکل که این روز ها دارم اینه که مثل یک وسواس شده برام هر چیزی رو که از پارسال اصلاح کردم مثلا همین تمیز نویسی دو ماه اول خوب بود اما الان نمیتونم یه جوری میشم یا مثلا درمورد تمرکز پاسال بی تمرکز بود امسال درستش کردم اما اون هم مثل بیماری شده و سر یه موضوع انقدر گیر میکنم که سرم درد میگیره ..........................کسی تجربه مشابهی داره که کمکم کنه باتشکر
      منظورت رو دقییق نفهمیدم یعنی برای تمیزوزیبا نوشتن ووقت گزاشتن برای خوندن یک مبحث زیادی حساسیت به خرج می دی وکلی وقتت رو صرف این کار می کنی /به عنوانی کمال گرا شدی
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      الانه مثلا برای زیست به هیچ وجه در اولین خوندن تمام نکات و.. رو نمی فهمی بلکه باید با مرور وتست و.. نکات وفهم وتسلط کافی رو نسبت به اون مبحثی که مورد مطالعه ات هست پیدا کنی
      اگر بخوای تمام وکمال در اولین خوندن به تسلط برسی اصلا امکان نداره /سعی کن کمال گرا نباشی وبدون با مرور وتست و.. می تونی در طی زمان هم از میزان فراموشی بکاهی وهم تسلط بالایی روی متن پیدا کنی
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام وقتی که روی یک موضوع میخوام وقت بزارم گندشو در میارم دیگه نمیدونم چرا

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سریع بخون سعی کن به سریع خوندن عادت کنی کم کم وسواست کم میشه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منم وسواس داشتم توی خوندن درسنامه و حساس بودم به اینکه حتما همه ی تستا رو درست بزنم ، یه مدت کوتاه سعی کردم توجهی نکنم به اینکه مطلب رو یاد گرفتم یا نه به خودم میگفتم اگه توی درسنامه متوجه نشم توی تست زدن یادگیریم کامل میشه ، سریع بخونید و تعداد دفعات تست زدن هاتون رو زیاد کنید تا کم کم به عمق مطلب برسید و توی ذهنتون کاملا جا بیوفته.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      وسواس فکری

آیا من در کنکور قبول می شوم؟
      آیا می توانم تمامی این مطالب را بخوانم؟
      آیا مطالبی که امروز خوانده ام را به خوبی یاد گرفته ام؟
      آیا منابعی که من استفاده میکنم بهترین منابع کنکور هستند یا باید منابع دیگری تهیه کنم؟
      نکند روز کنکور خواب بمانم؟
      نکند روز کنکور همه چیز را فراموش کنم و …

راه کار عملی حل این مدل افکار اینه که با افزایش سرعت مطالعه و انتخاب حجم مناسب در زمان برنامه هاتونو عالی پیش ببرید و قضاوت در مورد آینده و نتیجه رو به بعد موکول کنید.
      یادداشت روی کاغذ برای بعدا فکر کردن به این موضوع و مدام موکول کردن این فکر کردن در فرصت های آینده هم راهکار مناسبیه.

کانال علیرضا افشار

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اصلا خودت فهمیدی چی گفتی حالا ترازت جند هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      اعتقاد به خدایی دارم که زیباییش ورای زیبا ترین هاست

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن