خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 67
    1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط marcelo نمایش پست ها
      قسمت دوم سوالم رو هم جواب بدین
      و با درصد تسلطی که میشه با این مقدار مطالعه اورد میتونم 50 درصد رو حتما بزنم؟

داداشم ممکنه کنکور انقد سخت بیاد ک نفر اول زیستو 45 بزنه
      ممکنه انقد آسون بیاد ک نفر ده هزارش زیستو 80 بزنه
      نمیشه گف ک
      اما اگ به سطح متداول اخیر بیاد میشه

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Curer نمایش پست ها
      نمیشه گف
      اصلا هم اینکارو پیشنهاد نمیکنم
      تو بخون فصل ک تموم شد میفهمی چقد طول کشید
      من اگ عددی هم بگم براساس توانایی خودمه ک با شما فرق داره
      کلا وارد این مقوله برای هر فصل چقد زمان لازمه نشو ک بیچارت میکنه
      نظرتون رو در مورد ساعت که میگم بگید که حداقل چیکار میشه کرد به نظرتون
      فصل 4 دوم 12 ساعت
      6 دوم 16 ساعت
      9 سوم 16 ساعت
      11 سوم 16 ساعت
      8 پیش 20 ساعت
      9 پیش 16 ساعت
      اینا به نظرتون کافیه کمه چقدر میشه این فصل ها رو تو این مقدار خوند؟

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداشم ممکنه کنکور انقد سخت بیاد ک نفر اول زیستو 45 بزنه
      ممکنه انقد آسون بیاد ک نفر ده هزارش زیستو 80 بزنه
      نمیشه گف ک ..
      اما اگ به سطح متداول اخیر بیاد میشه
      فصل 4 دوم 12 ساعت
      6 دوم 16 ساعت
      9 سوم 16 ساعت
      11 سوم 16 ساعت
      8 پیش 20 ساعت
      9 پیش 16 ساعت

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نمیشه گف
      اصلا هم اینکارو پیشنهاد نمیکنم
      تو بخون فصل ک تموم شد میفهمی چقد طول کشید
      من اگ عددی هم بگم براساس توانایی خودمه ک با شما فرق داره
      کلا وارد این مقوله برای هر فصل چقد زمان لازمه نشو ک بیچارت میکنه
      فصل 4 دوم 12 ساعت
      6 دوم 16 ساعت
      9 سوم 16 ساعت
      11 سوم 16 ساعت
      8 پیش 20 ساعت
      9 پیش 16 ساعت

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط marcelo نمایش پست ها
      فصل 4 دوم 12 ساعت
      6 دوم 16 ساعت
      9 سوم 16 ساعت
      11 سوم 16 ساعت
      8 پیش 20 ساعت
      9 پیش 16 ساعت
      بنظر من خوبه
      هرچند باز میگم اگ اینمدلی درس بخونید ک روی ساعت حساس باشید متاسفانه به هیچجا نمیرسید

6. Top | #36
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من از دو سال قبل تا حالا فصل ۶ /۷/۹/۱۰/۱۱ پبش رو از نخوندم ولی ۹۰ درصد تست هاشو میتونم بزنم و همینطور خیلی از تست های فصل های دیگه
      ببین دوست عزیز هیچوقت هیچکس نمیتونه بهت بگه حتما فلان جور کار کن تا بالا بزنی یا از فلان منبع استفاده کن تا خوب بزنی من یه جورایی بدون اینکه حالا روش خوندنی رو قبلا از کسی پرسیده باشم طوری میخونم که فقط با ۲۰۰تا تست میتونم تا ۹۰ درصد سوالات رو جواب بدم چون میدونم روش درس خوندن چیه ولی نمیشه حتما یه نسخه رو واسه همه پیچید من پایم خوبه میدونم که میتونم همین بعد سوالات کنکورخارج کشور ۹۷ رو من برای اولین بار دیدم اونقدر راحت گزینه ها رو رد میکردم که اگه سر جلسه کنکور سوالات داخل وقت شیمی و ریاضی رو که اون ها رو هم زیاد بالا نزده بودم روی زیست میگذاشتم ۱۰۰ درصد زیر ۲۰۰۰ منطقه ۳میشدم

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      میشه بگی چطور میخونی زیستو؟؟؟با سپاس

8. Top | #38
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست من:marcelo
      جملاتت کاملا عجیبه و سوال درستی نمی پرسی سوالت هم اشتباه بعضی جاهاش.
      زیست یک درس کاملا مفهومی است و باید بخش بندی شده یاد بگیرید. با مرور زیاد اصلا هم نباید روی زمان سختگیر باشی چون یک درس ممکنه اسون باشه زود تموم شود یکی مثل ممکنه طولانی باشه دیر مثلا مثل درس شش دوم طولانیه.
      دوما زیست پنج ساعت براش خیلی زیاد به درس های دیگه نمی رسی و در نهایتا به ضررت تموم می شه چون باید تویی دروس میانگین داشته باشی تا رتبه خوبی بیاری. مثل یکی میانگین اختصاصی چهل داره تا اون کسی که مثلا زیست زده 50 ریاضی 30 فزیک 20 شیمی 50 و زمین5 درصد با اونی که همه رو روی یک میانگین خاص مثلا 40 بسته رتبه بدتری میاره.
      کنکور غول اخر نیست غول اول است مسیر هموار نیست و راه دراز است. برنده ان است که خسته نشود و امید از کف ندهد راه پیوسته رود تا به هدف رسد یک کنکوری

9. Top | #39
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      با 5 ساعت .چقدر واسه بقیه درسا میخوای وقت بزاری؟

10. Top | #40
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      marcelo عزیز.
      به نظر من این طوری بخونی بهتر است برات کمی شاید اوایل سخت باشه ولی عادت می کنی.
      اول فصل را بخش بندی کن به چند بخش کوچک ولی مرتبط به هم بعد شروع کن به صورت روزنامه وار قسمت اول را شروع کن تا یک درک کلی از متن داشته باشی.
      بعد دوباره درس را بخون ولی به صورت عمیق مثلا زیست دوم فصل اول بخش عنکبوت را بخوان بعد از خواندن عمیق کتاب را ببند بزار کنار به صورت شفاهی دانسته هایت را مرور کن به این صورت عنکبوت را در نظر بگیر بگو مثلا بخشی که عمل ساخت تار را انجام می ده زیر شکم جاندار است.بعد این عنکبود با سرعت زیادی تار می تنه که یک موضوع وراستی است ک از والد به ارث می بره با ویژکی های دیگرش و ... بعد تارش مثلا از پروتئین خاصی ساخته میشه با چند عامل دیگر و ادامه.
      یک موضوع را که می خونی برای خودت بست بده بصورت شفاهی بعد دوباره کتاب رو نگاه کن اگه درست و کامل گفته بودی اسه یک دور تست مبحثی بزن اگه نه درست نگفتی جایی کم داست متنو دوباره بخون بعد دوباره عصر یا یک دو ساعت دیگه تست و مرور و مبحث جدید چون بعد خوندن شفاهی تمرین میکنی وقتی نمی گیره ازت .ویک نکته مهم اگه می خوای توی زیست پیشرفت کنی باید توی چند بخش جدا توی روز بخونی و کم کم اخه محاسباتی نیست و یادت میره زود.
      پنج ساعت هم نیاز نیست بخونی زمان درست با تمرین به دستت می یاد و خودت می فهمی.مثلا خود من با همین روش خوندن فصل یک زیست دوم را توی سی دقیقه خوندم و فهمیدم و روزهای دیگه فقط یک مرور کوتاه شفاهی و نیم نگاه خلاصه خودم یا فقط خط ویژه را نگاه می کنم و تست مرور می زنم و اخر هفته هم تمام مبحث خای خونده شده را جامع میزنم. میام بالا.
      فقط باید بعد خوندن حتما مبحث را برای خودت همونطوری که گفتم باز کنی و به صورت مرتبط به هم بگی.
      فکر درست های دیگه ات هم باش.کنکور تک درسی نیست. ببخشید وقتت گرفتم الان هم خودم از مجبوری شب می خونم عید رو خخخ امید وارم برای کسی پیش نیاد.
      اگه 40 تا 50 می خواهی بزنی این مبحث ها خوبه ولی بعضی جاهاش امکان ترکیب با دیگر فصل ها داره.
      دوم: 1-6-7-8
      سوم: 1 تا فصل 4 و بعد 9 تا 11
      پیش: 1-9-10-11
      کمک بیشتر خواستی پیام خصوصی بده. موفق باشی.
      کنکور غول اخر نیست غول اول است مسیر هموار نیست و راه دراز است. برنده ان است که خسته نشود و امید از کف ندهد راه پیوسته رود تا به هدف رسد یک کنکوری
      ویرایش توسط blue-sun : 03 فروردین 1398 در ساعت 03:25 دلیل: اضافه کردن فصل

11. Top | #41
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط formyself نمایش پست ها
      میشه بگی چطور میخونی زیستو؟؟؟با سپاس
      اول كتاب و روزنامه وار بخون
      بعد از درسنامه هات بخون و نكات ناب و خفن و بنويس تو كتاب
      بعد اخرش كتاب و با نكاتش عميقا بخون
      تست و هم سوالاي كنكوراي ١٠ سال اخير بسه(ابي قلم چي)

12. Top | #42
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      من تو خيلي كمتراز اين ١٠٠ روز
      زيست و بصورت جدي(عميقا و تست زدن سوالات كنكور) و واسه ٩٧ خوندم و ٦٠ زده بودم
      ميتوني

13. Top | #43
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست من: formyself
      زیست چند روش متفاوت داره برای هر فرد و بسته به توانایی فرد متفاوته. مثلا برای کسی که دیر حفظیات را می فهمه یک روش است کسی که زود می فهمه یک روش کسی که مطب را بخشی اش را میگیره (میفهمه ولی نمی تونه موضوعات رو بسط بده و به همه مرتبط کنه) هم یک روش داره و کسی هم که میفهمه ولی زود یادش میره یک روش داره و ...
      من فرض رو می کنم قدرت حفظیات شما متوسط است. اول فصل رو چند قسمت کنید قسمتها باید هرکدام یک موضوع کامل را پوشش بده ( این طور نباشه می خوای بخونی بگی الان از صفحه فلان تا فلان می خونم. ) باید هدفمند بخونی. هر موضوع یک قسمت فصل باشه. بعد اول یک مرور روزنامه وار (سطحی) انجام بده تا بفهمی طرح کلی اون قسمت فصل چی است(خود من از روی خط ویژه نکاه می کنم عنوان هاش رو فقط البته دلیل داره خاص داره برای من.) بعد حالا شروع کن اگه جزه معلم یا چیز دیگه داری بخون اگه نه برو کتاب را بخون به صورت روان هر جا گیر کردی روان نبودی دوباره بخون تا بتونی اون بخش رو حفظ کنی بعد یک دور شفاهی مرور کن حفظیاتت را بعد قسمت های مهم ان را روی یک برگه بنویس در همان هنگام سعی کن موضوعات رو هم ربط بدی به هم. اگه موفق شدی که خوشحال نباش کار اصلی اینجاست فصل (موضوع) را یک دور دیگه بخوان بعد کتاب را ببند اگر کسی در خانواده داری که زیست می فهمه یا یک دوست نزدیک کتاب رو بده بهش و خودت براش به صورت شفاهی اون موضوع را توضیح بده و حالا اصل مطلب باید موضوعات را مرتبط به هم بگی اگه روان گفتی و اون شخص خیلی ساده از روی کتاب صحت حرفات رو دنبال می کرد خوشحال باش مطلب برات کاملا مفهمومی جا افتاده حالا برو تست اون مبحث رو بزن الان باید خیلی اسان بزنی بعد برو دلیل رد کردن کزینه ها رو از پاسخ بخون البته قبلش خودت رد گزینه کردی فقط برای اطمینان است.اگه کسی نداری برای خودت شفاهی توضیح بده اگه راحت بود رو کتاب را یک دور دیگه نگاه کن ولی سریع بعد تست بزن ولی نه الان بزار عصر یا حداقل یک ساعت دیگه فردا نذاری تست بزنی. اگه تست ها روان جواب دادی بعد برو برسی رد گزینه از پاسخ نامه اگه نه درس را مرور کن بعد مبحث جدید رو هم دوباره همین کارهارو انجام بده ولی مثلا روز سوم باید تست دو مبحث را با هم بزنی(روز اول تست مبحث اول -روز دوم تست مبحث دوم-روز سوم باید علاوه بر تست مبحث جدید قدیمی ها رو هم بزنی مرور بشه اخر هفته جمع بندی) و همین طور ادامه بده این روش اولیل کمی وقت گیره ولی به مرور سرعت زیاد میشه یک نکته هر سه روز یک بار باید مطالب قبلی مرور بشه تست و یک نگاه سریع.
      موفق باشی.
      ویرایش توسط blue-sun : 03 فروردین 1398 در ساعت 20:24 دلیل: غلط املایی دارم از تایپ سریع

14. Top | #44
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali jk نمایش پست ها
      من تو خيلي كمتراز اين ١٠٠ روز
      زيست و بصورت جدي(عميقا و تست زدن سوالات كنكور) و واسه ٩٧ خوندم و ٦٠ زده بودم
      ميتوني
      از رو چی؟؟؟ چند ساعت در روز؟

15. Top | #45
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lara27 نمایش پست ها
      از رو چی؟؟؟ چند ساعت در روز؟
      كتاب و الگو و ابي قلم چي

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن