خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 48
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

پذیرش از دانشگاه های برتر جهان(پزشکی)

سلام
      دوستان کسی رو میشناسید که این زودیا(از یکی دو سال پیش تا به حال) از دانشگاه های برتر جهان مثل هاروارد استنفورد mit اکسفورد بروکلی یا...پذیرش گرفته باشه؟حالا با فاند یا بدون فاند
      در واقع این تایپک رو ایجاد کردم تا هرکسی اطلاعی در این مورد داره در اختیار بقیه هم قرار بده
      احتمالا تو این انجمن خیلیا هستن که قصد اپلای دارن

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای رشته پزشکی کمی سخت هست گرفتن پذیرش مهم ترین چیزی که پذیرش شمارو تضمین میکنه پول هست چون مدرک دیپلم و پیش مدارس ایران فاقد ارزش هست که به شما فاند بدن کلا پزشکی بدون فاند هست و هزینه بالا داره معمولا دانشگاه های خوب بالای ۱۰۰هزار دلار مد نظر بگیرید مثل هاروارد جان هاپکینز آکسفورد ...
      خوب اگر کسی چنین هزینه ای داشته باشه و براش زیاد نیست میتونه با یه وکیل خوبی مراحل اعزام اقدام بکنه
      برای همین هست الان تنها دانشگاه های که مردم ایران اقدام میکنن برای روسیه و اوکراین و مجارستان هست که هزینه های بین سالی ۶هزار دلار تا ۱۰ هزار دلار هست و با هزینه زندگی شما کلا سالی ۱۵۰ یا بالای صد میلیون تومان باید مد نظر بگیرید ولی رتبه ای اصلا این دانشگاه ها در مقابل دانشگاه های امریکا ندارن و بعد از فارغ التحصیلی وقتی برگشتی ایران باید امتحانات آزمون جامع پزشکی و دندان بدی دوباره که خیلی ها توش میمونن کلا پزشکی یکمی برای رفتن به دانشگاه دیگه مشکل داره چه از ایران بری خارج چه از خارج بیای ایران
      شما حتی اگر فارغ التحصیل پزشکی از شهید بهشتی باشید برای امریکا اقدام کنید برای تخصص فاندی به شما تعلق نمیگیره و خیلی نادر هست چنین مواردی و در مشکل بعدی شما علاوه بر متحمل شدن پرداخت هزینه های خیلی بالای دوره های تخصص امریکا نزدیک به سالی ۲۰۰ هزار دلار باید تازه برید دوره های نرسینگ اونارو هم بگذرونید چون پزشکی ایران مدرکش کامل قبول ندارن . فامیل ما رفته بود اونجا ۲ سال رفت نرسینگ البته ایشون گرین کارت داشتن و برادرشون تو امریکا کمکشون کردن تو هزینه ها و وام گرفتن درآمد خیلی خوبی هم دارن الان در حد یه مهندس که دکتری گرفته تو شرکت خوب ...
      ولی قضیه برای مهندسی کاملا فرق میکنه شما با داشتن معدل بالا ۱۸ از دانشگاه خوبی مثل شریف و رشته خوبی که شامل تحریم و هوافضا مسئله هسته ای نباشه
      و آزمون زبان تافل بالا ۱۲۵ باشید امتحان جی ار ای بالای ۳۲۵ مقاله ای تو isi داشته باشید ریکام و معرفی استاد و ... نه تنها پذیرش میگیرید فول فاند یعنی مجانی بلکه تو مقطع دکتری شما تو پروژه ای که تز و پروپوزالتون نوشتید و همکاری میکنید هم بهتون پول میدن مبلغ کمی در حد زندگی دانشجوی زیر ۳۰۰۰ دلار و بعد از فارغ التحصیلی تو همون شرکتی که اسپانسر شما بوده جذب کار میشید
      ویرایش توسط Megan_Mccarthy : 01 فروردین 1398 در ساعت 20:44

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      طبق گفته شما با مدرک دبیرستان یعنی همون بعد کنکور برای پزشکی نمیشه اقدام کرد درسته؟
      در مورد نرسینگ بیشتر توضیح میدید که چی هست
      فرض بگیرید یه نفر که از یه دانشگاه برتر ایران مدرک پزشکی عموی داره و با معدل خوب و نمره زبان خوب چقدر احتمال داره بتونه از یه دانشگاه برتر امریکا مثل استنفورد فول فاند بگیره برای دوره تخصصی؟
      کلا چقدر هزینه داره ؟ از 0 تا 100 اپلای

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      طبق تحقیقی که من کردم یه عده ای تونستن تو رشته پزشکی فول فاند بگیرن.خب همونجور که شما گفتین خیلی نادر هست
      الان بحث اینجاست که ملاک چی هست؟یه دانشجوی پزشکی که از مثلا استنفورد امریکا فول فاند گرفته چه برتری نسبت به اونی که فاند بهش تعلق نگرفته یا اصلا ریجکت شده داشته؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kia_k نمایش پست ها
      برای رشته پزشکی کمی سخت هست گرفتن پذیرش مهم ترین چیزی که پذیرش شمارو تضمین میکنه پول هست چون مدرک دیپلم و پیش مدارس ایران فاقد ارزش هست که به شما فاند بدن کلا پزشکی بدون فاند هست و هزینه بالا داره معمولا دانشگاه های خوب بالای ۱۰۰هزار دلار مد نظر بگیرید مثل هاروارد جان هاپکینز آکسفورد ...
      خوب اگر کسی چنین هزینه ای داشته باشه و براش زیاد نیست میتونه با یه وکیل خوبی مراحل اعزام اقدام بکنه
      برای همین هست الان تنها دانشگاه های که مردم ایران اقدام میکنن برای روسیه و اوکراین و مجارستان هست که هزینه های بین سالی ۶هزار دلار تا ۱۰ هزار دلار هست و با هزینه زندگی شما کلا سالی ۱۵۰ یا بالای صد میلیون تومان باید مد نظر بگیرید ولی رتبه ای اصلا این دانشگاه ها در مقابل دانشگاه های امریکا ندارن و بعد از فارغ التحصیلی وقتی برگشتی ایران باید امتحانات آزمون جامع پزشکی و دندان بدی دوباره که خیلی ها توش میمونن کلا پزشکی یکمی برای رفتن به دانشگاه دیگه مشکل داره چه از ایران بری خارج چه از خارج بیای ایران
      شما حتی اگر فارغ التحصیل پزشکی از شهید بهشتی باشید برای امریکا اقدام کنید برای تخصص فاندی به شما تعلق نمیگیره و خیلی نادر هست چنین مواردی و در مشکل بعدی شما علاوه بر متحمل شدن پرداخت هزینه های خیلی بالای دوره های تخصص امریکا نزدیک به سالی ۲۰۰ هزار دلار باید تازه برید دوره های نرسینگ اونارو هم بگذرونید چون پزشکی ایران مدرکش کامل قبول ندارن . فامیل ما رفته بود اونجا ۲ سال رفت نرسینگ البته ایشون گرین کارت داشتن و برادرشون تو امریکا کمکشون کردن تو هزینه ها و وام گرفتن درآمد خیلی خوبی هم دارن الان در حد یه مهندس که دکتری گرفته تو شرکت خوب ...
      ولی قضیه برای مهندسی کاملا فرق میکنه شما با داشتن معدل بالا ۱۸ از دانشگاه خوبی مثل شریف و رشته خوبی که شامل تحریم و هوافضا مسئله هسته ای نباشه
      و آزمون زبان تافل بالا ۱۲۵ باشید امتحان جی ار ای بالای ۳۲۵ مقاله ای تو isi داشته باشید ریکام و معرفی استاد و ... نه تنها پذیرش میگیرید فول فاند یعنی مجانی بلکه تو مقطع دکتری شما تو پروژه ای که تز و پروپوزالتون نوشتید و همکاری میکنید هم بهتون پول میدن مبلغ کمی در حد زندگی دانشجوی زیر ۳۰۰۰ دلار و بعد از فارغ التحصیلی تو همون شرکتی که اسپانسر شما بوده جذب کار میشید
      سلام.از وضعیت رشته دارو سازی خبر دارید چطور هست؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با مدرک دبیرستان اصلا شما فاندی ندارید و تمام هزینه رو باید بپردازید مگر اینکه دانشگاه های کشور مثل المان که کلا مجانی هست
      ولی برای المان شما باید امتحان زبان آلمانی بدید و نمره در حد b2 بگیرید معدل مدرسه خوب باشه هم پیش هم دیپلم اگه نظام جدید هستید که دیپلم سال ۱۲ ام
      و تا اونجایی که یادم هست قانونی هم داشتن که باید رشته تو ایران دانشگاه دولتی قبول بشید و تو همون زمینه که قبول شدید بهتون رشته میدن نمیدونم هنوز چنین قانونی هست یا نه
      در مورد نرسینگ : پزشکی تو امریکا دو مرحله است مثل ایران هم چند مرحله ای هست مرحله اول همون نرسینگ هست که دروس مثل اناتومی بافت شناسی فیزیو بیوشیمی. و...بعد از چهار سال نرسینگ خود دوره پزشکی شما شروع میشه البته بعد از نرسینگ شما میتونید تو بیمارستان کار کنید و ساعتی ۳۰ دلار هست طبق گفته های یکی از اقوام که در این مورد صحبت کردیم و اون الان ۲۲ سالش و نرسینگش تموم شده البته ایشون متولد امریکا هستن پدر و مادرش ایرانی هست
      از دانشگاه خوب باشی بعید میدونم فول فاند بشه گرفت برای پزشکی خیلی نادر هست دیگه باید همه چیزتون خوب باشه چرا که شما بدرد اونا نمیخورید خودشون پزشک دارن اونا بیشتر به رشته های تاپ پژوهشی فاند میدن مثلا من خودم مهندسی هوافضا دارم اگر ایران تحریم موشکی و هوافضا نبود میتونستم با توجه به مقالات نوشتم و معدلم و معرفی استاد ... در زمینه خاص که یک استاد در اون زمینه در امریکا داره پژوهش میکنه مکاتبه کنم و اپلای بگیرم در اصل من شریک اون پروژه میشم و مقطع دکتری در اصل یه شغل یه کار پژوهشی پس کلا به هیچ عنوان به فارغ التحصیل مدرسه ای که هیچ حتی به لیسانس ها هم سخت فاند میدن برای ارشد

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام.از وضعیت رشته دارو سازی خبر دارید چطور هست؟
      فکر کنم دارو سازی شانس بیشتر دارن مثل رشته مهندسی شیمی که برای پی اچ دی اگر اون چند مورد که گفتم خوب باشه نمره تافل معدل و مقاله میتونن فول فاند بگیرن فقط دو تا رشته دندون و پزشکی خیلی مشکل دارن

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یعنی یه دانشجو که مدرک عمومی پزشکی داره بره امریکا باید نرسینگ رو حتما بگذرونه؟چقدر طول میکشه؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقای رضائیان نمایش پست ها
      طبق تحقیقی که من کردم یه عده ای تونستن تو رشته پزشکی فول فاند بگیرن.خب همونجور که شما گفتین خیلی نادر هست
      الان بحث اینجاست که ملاک چی هست؟یه دانشجوی پزشکی که از مثلا استنفورد امریکا فول فاند گرفته چه برتری نسبت به اونی که فاند بهش تعلق نگرفته یا اصلا ریجکت شده داشته؟
      ببینید ریجکت شدن یه بحث کاملا جدایی هست از پذیرش و اونم مربوط به سفارت امریکا است معمولا کسانی ریجکت میشن که رشته اشون مورد داره یا اینکه اگر به خود شخص مشکوک باشن در نهایت ریجکت نمیشه اف بی آی چک میشه که فقط پروسه ویزا شما طولانی میشه
      معدل براشون مهم هست و نمره زبان و مقاله شما کلا رزومه شما باید خیلی قوی باشه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یعنی یه دانشجو که مدرک عمومی پزشکی داره بره امریکا باید نرسینگ رو حتما بگذرونه؟چقدر طول میکشه؟
      برای دندون ۲ ساله ولی برای پزشکی کمی بیشتر

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در کل پزشکی و دندون باید پول بدن به احتمال خیلی خیلی زیاد حتی نهایت اونی هم شانس بیاره پارشیال فاند بگیره نه فول فاند خودشون کلی پزشک دارن و بین بچه های خودشون هم رقابت هست برای رفتن دانشگاه مجانی
      برای همین شما اسمی از شریف فقط میشنوید که میگن سکوی پرواز به امریکا پزشکی من خودم ندیدم و کسانی هم رفتن اکثرا هزینه ها دادن یا پول زیاد داشتن یا اقوام درجه یک داشتن اونجا اونا وام گرفتن کمک کردن

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این توضیحاتی که دادید در مورد انگلیس هم صدق میکنه؟
      در مورد کانادا هم اطلاعی دارید؟

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این توضیحاتی که دادید در مورد انگلیس هم صدق میکنه؟
      در مورد کانادا هم اطلاعی دارید؟
      در مورد هم انگلیس هم کانادا و استرالیا چون دقیقا مورد دیدم من تو مسکو یه دختر خانم دیدم ایرانی بود از کانادا بلند شده بود اومده بود روسیه برای پزشکی که ازشون پرسیدم اونجا که بهترین دانشگاه ها هست گفت هم پذیرش خیلی سخت هم هزینه ها بالا هست
      یه مورد هم من اونجا دیدم که یه مرد سن بالا بود نزدیک به چهل سال داشت با همسرش اومده بود برای ادامه تحصیل مسکو برای پزشکی گفت من ایران فیزیوتراپی خوندم ولی میبینم تو استرالیا هزینه ادامه تحصیل خیلی بالا هست و امتحانات ورودی سخت داره در نتیجه تصمیم گرفتم دیدم درآمد پزشکی خوب هست تو استرالیا نسبت به فیزیوتراپی تصمیم گرفتم بیام مسکو پزشکی بگیرم که حتی یادم گفت اگه شده تخصص هم همین روسیه میگیرم خیلی هزینه هاش پایین البته برای ایشون پایین بود که دلار استرالیا داشت سالی ۱۰ هزار دلار چیزی نبود البته روم نشد بهش بگم خوب شما تا تخصص بگیرید بازنشسته میشید ولی در کل روحیه ایشون ستودنی بود
      ویرایش توسط Megan_Mccarthy : 02 فروردین 1398 در ساعت 03:26

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظر شما کدوم کشورها برای تحصیل تو رشته پزشکی بعد از کنکور مناسب هست؟؟؟؟؟
      البته سطح تحصیلی بالایی داشته باشه و هزینه کم(البته اگه بورس یا فاند تعلق بگیره که بهتره)
      (در شرایطی که رتبه برتر کنکور باشی) با معدل پایین
      ویرایش توسط آقای رضائیان : 02 فروردین 1398 در ساعت 22:46

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظر شما کدوم کشورها برای تحصیل تو رشته پزشکی بعد از کنکور مناسب هست؟؟؟؟؟
      البته سطح تحصیلی بالایی داشته باشه و هزینه کم(البته اگه بورس یا فاند تعلق بگیره که بهتره)
      (در شرایطی که رتبه برتر کنکور باشی) با معدل پایین
      اصلا تا حالا ندیدم کسی تونسته باشه برای پزشکی بورسیه یا فاند بگیره...
      تحصیل پزشکی تو المان رایگانه سطحشم طبیعتا بالاس اما با وضع قیمت یورو هزینه زندگی بالاس

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن