خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 104
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

میخوای تو اینده مثله یه ادم زندگی کنی یا فقط تلاش کنی تا زنده بمونی!!

دوستان چند روزه ناامید شدم
      از این همه افسردگی های اطرافم
      از این که این همه جوون مجرد سالم تو کشور داریم وبراشون کار پیدا نمیشه ونمیتونن به تبع ازدواج کنن
      راستش شرایط ووضع مالی من خوبه ولی وقتی این همه ادم باسوادو میبینم که دیگه زندگی براشون معنا نداره
      خودم هم یه ترس عجیبی وجودمو میگیره واقعا چرا باید اینجوربشه
      واقعا نمیدونم ولی احساس میکنم دیگه اگه بخوای ابتدایی ترین نیازهای بشری رو برطرف کنی فقط دوراه داری تو ایران

1_یا یه رشته ی خوب فبول شی وبعد مدت ها بتونی زندگی خوبی داشته باشی!

2_یا یه پدر پولدار داشته باشی که تو همه جا به درد میخوره حتی وقتی بمیری!

نمیدونم چرا الان مثل زمان پدر مادرامون جامعه به ما فرصت کار وزندگی نمیده واقعا بعضی وقتا مثل خوره
      این سوالا به جونم میفتن!!!

چه بسا یه نفر با هزار دردسر درس میخونه وهزارن زحمت رو به جون می خره
      اما کسی که پدرش پولداره بدون هیچ کدوم از این کارا همه ی نیازای زندگیش از همون لحظه تضمینه
      واقعا درک میکنم کسایی که بجز کنکور هیچ راهی واسه ساختن ایندشون ندارن برای همه ی این افراد بهترین رشته ها رو ارزو دارم
      واقعا به وجود کسی که خودش تلاش میکنه افتخار میکنم نه کسی که با پول پدرش پز میده!!!
      اینا فقط درد دل های من بود بچه ها زندگی خیلی سخت شده بخونیننننن
      بخونینننن که فردا پس فردا شرمنده خانوادتون شرمنده بچتون
      شرمنده خدا به خاطر استعدادایی که بهتون داده نشید بخونید که هیچ کی نمیتونه ما رو از این زندگی جهنمی نجات بده
      بخونید حتی وقتی از شدت خستگی به زور چشماتون رو باز نگخ داشتید وهر لحظه ممکنه خوابتون ببره
      بخونید وتلاش کنید تا روز چهارده تیر
      قیاقتون اون روز بایدشبیه پیرمردای هفتادساله شده باشی از شدت تلاش ورنج وسختی
      به خدا هر چی بیشتر سختی بکشین ونابود بشین وقتی از سر جلسه بیاین بیرون بیشتر لذت میبرین
      به خدا وقتی ازسر جلسه بیاید بیرون وقتی به تموم اون سختی ها فکر میکنید لذت میبرید
      عشق میکنید حال میکنید همه ی اون سختی ها یراتون تبدیل میشه به شیرین ترین خاطرات زندگیتون
      (پ ن:بخونید دیگه لامصبا این سه ماه وده روز با کتاباتون عاشقی کنید توی هر صفحه که زل میزنید
      به این فکر کنید که اون صفجه ممکنه تموم زندگیتون رو زیر و رو کنه)
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این مسئله کار همش زیر سر سیاست غلط دهه 60
      که باعث افزایش نسل بدون زیر ساخت لازم شده
      ولیکن اینا بحثای حاشیه ایی بازم

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راستیتش الان ناامید از زیست کتابو بستم اومدم ک یهو اینو خوندم تحت تاثیرم دادی {بعضی وقتا هدفم میادم میره مرسی ک یادم انداختی} ما رفتیم بخونیم تنکس

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      من خودم تو این تقدیروقضا موندم تقدیر از پیش تعین شده این چه عدالتی است یکی پدرش میلیاردر و یکی دیگه هیچی نداره یکی هوش 250 یکی هم 50 یکی سالم یکی کل عمر مریض وکور و...
      چرا باید تقدیر فقط با دعا تو شب قدر نوشته بشه /چرا از قبل .همه چیز مشخصه /
      وکلی چرای اینجوری تو عمرم دارم
      ولی باید رفت
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      پدر پولدار چه فایده داره ..خصوصا اگه طرف نادون باشه کم کم پول پدروووو بع باد میدههههه ...موقتی هستت بالاخره از یه جایی

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      img_20180610_010451.jpgimg_20180414_194402.jpgimg_20181213_1370.jpgimg_20180414_94.jpgimg_20180324_183140.jpgimg_20180414_944.jpgimg_20180414_19355.jpgimg_20180414_9440.jpgsoalcity_217-.jpg
      نگران منی به توقرصه دلم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.asghar نمایش پست ها
      من خودم تو این تقدیروقضا موندم تقدیر از پیش تعین شده این چه عدالتی است یکی پدرش میلیاردر و یکی دیگه هیچی نداره یکی هوش 250 یکی هم 50 یکی سالم یکی کل عمر مریض وکور و...
      چرا باید تقدیر فقط با دعا تو شب قدر نوشته بشه /چرا از قبل .همه چیز مشخصه /
      وکلی چرای اینجوری تو عمرم دارم
      ولی باید رفت
      اگه سرنوشت مارو از قبل نوشته بودن ما فرقی با درخت نداشتیم...
      درخت خودش رشد میکنه ..خب مام اینطوری زندگی میکردیم دیگه ... دیگه این همه کبکبه و دبدبه واسه اشرف مخلوقات بودن نداشتیم..دیگه اون موقع خدا نمی گفت من همه چیزو افریدم تا انسان ازش استفاده کنه..دیگه عقل ما سودی نداشت
      نه جانم ازین خبرا نی..خدا خودش گفته هر کسی به اندازه تلاشش نون میخوره..هرکسی به اندازه ایمان قلبی و فکرش نون میخوره ...(که اینجا جای بحث درموردش نیست )
      همه این فکر های غلط رو بذارین کنار...تقدیر ما تلاشیه که کردیم...به نظرت من اگه درس بخونم با درس نخونم سرنوشتم یکیه؟ خب مگه این کار دست خودم نیست ..پس سرنوشت چیه این وسط؟
      در ضمن اینو بدونین که خدا واسه تک تک ما بهترین برنامه هارو داره...یه قله هایی هست که فقط مخصوص خود خودته..ولی وظیفه تو اینه بری پیداش کنی و فتحش کنی..اگه فتحش کردی به سرنوشتت رسیدی اگه نرسیدی هم اون قله دست نخورده باقی میمونه
      تو دنیا هیچ کس جای هیچ کس رو نمیگیره..یکم فکرتون رو از بالاتر ببرین..اینکه یکی میلیارده یکی نیست ربطی به عدالت خدا نداره...مثل اینه بگی چرا اروپا غنیه چرا افریقا فقیره..خب جوابش مشخصه این قضیه رو خود انسان ها سر هم اوردن
      فقط یه چیز میگم به جای فکر کردن به عدالت خدا (که هیچ شکی درش نیست ! به نظر من خدا از عادل بودن خیلی اونور تره..چون ما بدی میکنیم ولی جوابمون رو با خوبی میده! ) با امید .فکر مثبت ایمان به خودتون و خداتون تلاش کنین و داستان زندگیتون رو جوری که میخواین بنویسین

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaAhmadi نمایش پست ها
      اگه سرنوشت مارو از قبل نوشته بودن ما فرقی با درخت نداشتیم...
      درخت خودش رشد میکنه ..خب مام اینطوری زندگی میکردیم دیگه ... دیگه این همه کبکبه و دبدبه واسه اشرف مخلوقات بودن نداشتیم..دیگه اون موقع خدا نمی گفت من همه چیزو افریدم تا انسان ازش استفاده کنه..دیگه عقل ما سودی نداشت
      نه جانم ازین خبرا نی..خدا خودش گفته هر کسی به اندازه تلاشش نون میخوره..هرکسی به اندازه ایمان قلبی و فکرش نون میخوره ...(که اینجا جای بحث درموردش نیست )
      همه این فکر های غلط رو بذارین کنار...تقدیر ما تلاشیه که کردیم...به نظرت من اگه درس بخونم با درس نخونم سرنوشتم یکیه؟ خب مگه این کار دست خودم نیست ..پس سرنوشت چیه این وسط؟
      در ضمن اینو بدونین که خدا واسه تک تک ما بهترین برنامه هارو داره...یه قله هایی هست که فقط مخصوص خود خودته..ولی وظیفه تو اینه بری پیداش کنی و فتحش کنی..اگه فتحش کردی به سرنوشتت رسیدی اگه نرسیدی هم اون قله دست نخورده باقی میمونه
      تو دنیا هیچ کس جای هیچ کس رو نمیگیره..یکم فکرتون رو از بالاتر ببرین..اینکه یکی میلیارده یکی نیست ربطی به عدالت خدا نداره...مثل اینه بگی چرا اروپا غنیه چرا افریقا فقیره..خب جوابش مشخصه این قضیه رو خود انسان ها سر هم اوردن
      فقط یه چیز میگم به جای فکر کردن به عدالت خدا (که هیچ شکی درش نیست ! به نظر من خدا از عادل بودن خیلی اونور تره..چون ما بدی میکنیم ولی جوابمون رو با خوبی میده! ) با امید .فکر مثبت ایمان به خودتون و خداتون تلاش کنین و داستان زندگیتون رو جوری که میخواین بنویسین
      عزیز این ها رو خودم می دونم من منظورم تقدیر واندازه بود که خدا به هر نفر داده یکی کور یکی بی دست یکی سالم یکی بیهوش یکی با هوش تقدیر منظورم از نظر ویزگی شخصیتی وموقعیت مکانی وزمانی و... بود
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من ۴ نفر توی خونوادمون دانشجوی پزشکی و دندون دانشگاه تاپ هستن دو نفر هم تخصص رو گرفتن.
      کلاسش رو دارن همه احترامشون رو دارن پولش رو دارن ولی هیچ تفاوتی با بقیه ندارن اونا هم بدبختی های خودشون رو دارن و حتی بیشتر از خیلیای دیگه و واقعا اونجور که فکر میکنین خوشبخت نیستن. میدونم حرفم شعاریه ولی کاملا حقیقته
      الان همه رشته ها غیر پزشکی تقریبا مشکل کار رو دارن شاید شرایط بدتر از این هم بشه ولی ای کاش مردم این شعور رو پیدا میکردن که پیام نور و آزاد بزرگ ترین اشتباه جامعه هستش.
      الان خیلی ظلمه که خیلیا برن دانشگاه تهران حقوق یا مهندسی یا خیلی چیزای دیگه بخونن و خیلیا برن بی زحمت همون ها رو آزاد و پیام نور بگیرن...

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Abcd11 نمایش پست ها
      من ۴ نفر توی خونوادمون دانشجوی پزشکی و دندون دانشگاه تاپ هستن دو نفر هم تخصص رو گرفتن.
      کلاسش رو دارن همه احترامشون رو دارن پولش رو دارن ولی هیچ تفاوتی با بقیه ندارن اونا هم بدبختی های خودشون رو دارن و حتی بیشتر از خیلیای دیگه و واقعا اونجور که فکر میکنین خوشبخت نیستن. میدونم حرفم شعاریه ولی کاملا حقیقته
      الان همه رشته ها غیر پزشکی تقریبا مشکل کار رو دارن شاید شرایط بدتر از این هم بشه ولی ای کاش مردم این شعور رو پیدا میکردن که پیام نور و آزاد بزرگ ترین اشتباه جامعه هستش.
      الان خیلی ظلمه که خیلیا برن دانشگاه تهران حقوق یا مهندسی یا خیلی چیزای دیگه بخونن و خیلیا برن بی زحمت همون ها رو آزاد و پیام نور بگیرن...
      کاشکی ما هم پزشک بودیم و مثل اونا بدبختی داشتیم .........

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یجور نوشتی تلاش میکنی تا زنده بمونی اگه اگه پزشکی قبول نشی از فرداش حکم قتلت رو صادر میکنن
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehranWilson نمایش پست ها
      یجور نوشتی تلاش میکنی تا زنده بمونی اگه اگه پزشکی قبول نشی از فرداش حکم قتلت رو صادر میکنن

من اگه به هدفم نرسم به ارزوهام هم به تبعش نمیرسم و در واقع تموم رویاهام نابود میشه به نظرت این از مرگ بدتر نیست!
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه واقعیت که وجود داره هیچ کس تو ایران نه زندگی میکنه نه معنا زندگی کردن فهمیده
      هر کس تجربه زندگی تو خارج از ایران داشته اینو متوجه میشه من ۷ سال تجربه آش داشتم تو نه کشور درجه اولی ولی به مراتب بهتر از ایران از نظر خیلی شاخص های زندگی
      اون موقع متوجه میشی مردم ایران اصلا زندگی نمیکنن بهترین دوران زندگی که باید بهترین تفریحات داشته باشی و دانشگاه محل آموختن علم باشه جایی که میری دوستات پیدا میکنی حتی همسرت جایی که کنار علم بهت زندگی یاد میدن تو ایران فقط یا برای عده ای شده آرزو چند سال پشت کنکور بمونن از خونه زندگی بزنن تا اینکه برن رشته ای که بابا نه نه اجبار کردن یا اجبار جامعه بوده !
      بذار واقعیت برات بهتر روشن کنم این همه داوطلب حمله کرده به رشته تجربی حالا یا خیلی هاشون هم فرار کردن رفتن کشور های دیگه کنکور دور بزنن بعد انتقالی بگیرن برای اون سه رشته تاپ از دید خودشون این همه جمعیت دقیقا عین همون جمعیتی که رفتن برای پراید ۴۵ میلیونی ثبت نام کردن تو دقایق اول پیش فروش تموم شد دقیقا اینا عین همون جمعیت هستن رفتن وقتی دلار می‌شد بیست هزار تومن خریدن خونه خودشون ماشین فروخت دلار بخره تا اینکه دی ماه فکر میکرد میشه ۵۰ هزار بفروشه سود کنه خیلی ببخشید میخوام واقعیت های جامعه بگم شهریور ماه ملت فکر کرده بودن قرار قحطی بیاد من یادم فروشگاه شهروند رفته بودم برای خرید خونه یه جا زن ها داشتن برای یه قلم کالا دعوا میکردن انگار دیگه فردا اون جنس وجود نداره من حتی دیدم بعضی ها پر سبد از اون جنس کرده بودن که ببرن انبار کنن انگار فردا قحطی میشه اتفاقا هفته پیش رفتم بازم همون اجناس با قیمت نهایت ۲ یا سه هزار تومن بیشتر پر پر بود
      اصلا مسئله نمیخوام به سیاست ربط بدم مشکل از فرهنگ ما هست اصلا یاد نگرفتیم زندگی کردن یعنی چی
      یکی از اقوام بنده دانشگاه شریف خوند رفت بهترین دانشگاه دنیا ادامه تحصیل بده مهندسی مکانیک تو ام ای تی اونجا دوست داشت امریکا بود گفت تازه فهمیدم این همه دوندگی خودم کشتم برای زندگی درس اصلا زندگی نکردم
      میگفت دوست امریکای من یه تحصیلات ساده داشت زندگی ساده کنار عشقش تفریحات این بود شنبه ها و یکشنبه ها حتما با عشقش سینما بره یا رستورانی جایی کنار هم دقایق خیلی خوبی داشته باشن
      دختر فامیل ما از سال دوم دبیرستان میفرستن اونو کلاس های فوق العاده هر دوهفته میره آزمون آزمایشی زندگیش با اینکه هنوز دوم و سوم دبیرستان عین شما ها که دارید برای کنکور میخونید هر روز درس کلاس آزمون آماده شدن پیش خودم گفتم اصلا این کی می‌خواد جوونی بکنه فرض بر اینکه بشه رتبه یک کنکور بعدش بره پزشکی رشته ای که واقعا آدم پیر میکنه بعدش چی اصلا شما ها از خودتون پرسیدین معنی زندگی کردن چی هست لذت چی هست نگران نباشید اکثر ایرانی ها معنی اینارو نفهمیدن

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kia_k نمایش پست ها
      یه واقعیت که وجود داره هیچ کس تو ایران نه زندگی میکنه نه معنا زندگی کردن فهمیده
      هر کس تجربه زندگی تو خارج از ایران داشته اینو متوجه میشه من ۷ سال تجربه آش داشتم تو نه کشور درجه اولی ولی به مراتب بهتر از ایران از نظر خیلی شاخص های زندگی
      اون موقع متوجه میشی مردم ایران اصلا زندگی نمیکنن بهترین دوران زندگی که باید بهترین تفریحات داشته باشی و دانشگاه محل آموختن علم باشه جایی که میری دوستات پیدا میکنی حتی همسرت جایی که کنار علم بهت زندگی یاد میدن تو ایران فقط یا برای عده ای شده آرزو چند سال پشت کنکور بمونن از خونه زندگی بزنن تا اینکه برن رشته ای که بابا نه نه اجبار کردن یا اجبار جامعه بوده !
      بذار واقعیت برات بهتر روشن کنم این همه داوطلب حمله کرده به رشته تجربی حالا یا خیلی هاشون هم فرار کردن رفتن کشور های دیگه کنکور دور بزنن بعد انتقالی بگیرن برای اون سه رشته تاپ از دید خودشون این همه جمعیت دقیقا عین همون جمعیتی که رفتن برای پراید ۴۵ میلیونی ثبت نام کردن تو دقایق اول پیش فروش تموم شد دقیقا اینا عین همون جمعیت هستن رفتن وقتی دلار می‌شد بیست هزار تومن خریدن خونه خودشون ماشین فروخت دلار بخره تا اینکه دی ماه فکر میکرد میشه ۵۰ هزار بفروشه سود کنه خیلی ببخشید میخوام واقعیت های جامعه بگم شهریور ماه ملت فکر کرده بودن قرار قحطی بیاد من یادم فروشگاه شهروند رفته بودم برای خرید خونه یه جا زن ها داشتن برای یه قلم کالا دعوا میکردن انگار دیگه فردا اون جنس وجود نداره من حتی دیدم بعضی ها پر سبد از اون جنس کرده بودن که ببرن انبار کنن انگار فردا قحطی میشه اتفاقا هفته پیش رفتم بازم همون اجناس با قیمت نهایت ۲ یا سه هزار تومن بیشتر پر پر بود
      اصلا مسئله نمیخوام به سیاست ربط بدم مشکل از فرهنگ ما هست اصلا یاد نگرفتیم زندگی کردن یعنی چی
      یکی از اقوام بنده دانشگاه شریف خوند رفت بهترین دانشگاه دنیا ادامه تحصیل بده مهندسی مکانیک تو ام ای تی اونجا دوست داشت امریکا بود گفت تازه فهمیدم این همه دوندگی خودم کشتم برای زندگی درس اصلا زندگی نکردم
      میگفت دوست امریکای من یه تحصیلات ساده داشت زندگی ساده کنار عشقش تفریحات این بود شنبه ها و یکشنبه ها حتما با عشقش سینما بره یا رستورانی جایی کنار هم دقایق خیلی خوبی داشته باشن
      دختر فامیل ما از سال دوم دبیرستان میفرستن اونو کلاس های فوق العاده هر دوهفته میره آزمون آزمایشی زندگیش با اینکه هنوز دوم و سوم دبیرستان عین شما ها که دارید برای کنکور میخونید هر روز درس کلاس آزمون آماده شدن پیش خودم گفتم اصلا این کی می‌خواد جوونی بکنه فرض بر اینکه بشه رتبه یک کنکور بعدش بره پزشکی رشته ای که واقعا آدم پیر میکنه بعدش چی اصلا شما ها از خودتون پرسیدین معنی زندگی کردن چی هست لذت چی هست نگران نباشید اکثر ایرانی ها معنی اینارو نفهمیدن
      داداش اینا رو گفتی همهشون درسته -حالا خودت کنکور تجربی میدی امسال؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aghay_halo نمایش پست ها
      داداش اینا رو گفتی همهشون درسته -حالا خودت کنکور تجربی میدی امسال؟
      نه امسال رفتم سراغ یه رشته ای خیلی خوب چون قصدم موندن ایران نیست رشته ای هم که قبلا خوندم مشکل داره هدفم رشته ای خوب که بهش علاقه دارم و اصلا هیچ کدوم از رشته های تجربی مورد علاقه من نیستن درضمن اولین کنکور من هم هست تو زندگیم

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن