خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67
    نمایش نتایج: از 91 به 104 از 104
    1. Top | #91
      کاربر اخراجی

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      zahrashafie7307-1.jpg

آلبرکاموا

2. Top | #92
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God1 نمایش پست ها

داری میگی به معاد اعتقاد داری چون باید این دنیا هدفمند باشه کی این باید رو قرار داده جز خودت که میخوای ناعدالتی های دنیا رو توجیه کنی و بگی حتما باید معادی باشه تا عدالت برقرار بشه.

مذهب میگه خدا از رگ گردن نزدیک تره بعد تو ادعا می کنی نمیتونه اون جانی رو در دم نابود کنه. اصلا این حرفت کاملا تضاد با عقیده دینی خودت داره که خدا به هر کاری تواناست.

در مورد این جمله ات
      "بله بخوای با عینک عقل.منطق.پرسش و پاسخ.تجربه و مشاهدات علمی و تجربی شما قضیه رو نگاه کنی عدالتی نمیبینی ولی اگه این دنیا رو جزیی از سفر طولانی انسان بدونی میبینی که بی عدالتی وجود نداره..."
      فرض کن بچه ای که امروز به دنیا اومده و فرداش مرده چه سفر طولانی داشته یا چه چیزی از این دنیا برده با خودش برای آخرتش.

درباره این تیکه حرفتون
      "من از تاریکی بترسم تاریکی رو خدای خودم انتخاب میکنم؟! شما و دوستانتون به حدی مبتدی و بچگانه حرف میزنید که ادم خندش میگیره اسم خودتونم گذاشتید علم گرا و نمیدونم منطق گرا و این چرت و پرتا...
      بازم میگم تا وقتی که تعصبب رو نذاری کنار چیزی تو مختون فرو نمیره..تا وقتی بین بز و انسان فرقی قایل نشین چیزی فایده ندار"
      شما یکم تاریخ رو بررسی کنین بد نیست.. که چطور از ترس زلزله و ... انسان قربانی می کردن و تقدیم میکردن به خدا.

متاسفانه شما اصلا همه چی رو منکر میشین تا مبادا به عقایدتون آسیب نرسه.
      منتظر جواب دادنت هستم

3. Top | #93
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaAhmadi نمایش پست ها
      در ضمن شما برای من با علم ثابت کن که چطوری یه جوون 20 ساله تو اوج امادگی جسمی و روحی بدون کوچکترین مریضی میمیره (الان یه سریا میان میگن خب سکته میزنه ) مگه از لحاظ جسمی و مادی در بهترین وضعیت نیست...پس مشکلش چیه دقین
      هر چند جواب سوالت خیلی ساده هست ولی جواب میدم.
      مطمئنا دلیل علمی داره اگه نمیتونه جواب بده یعنی علم اونقدر پیشرفت نکرده.
      مثل اینکه شما از یه ادم در 1000 سال پیش درباره کسی که سکته مغزی کرده بپرسین این واسه چی مرده چون نمیدونی پس خدا وجود داره.
      خوب اون اصلا نمیدونه سلول چی هست سکته چی هست. ولی الان بپرسی بهت جواب میده.

4. Top | #94
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوستان روشنفکرمون زیادی دارند حاشیه میرن . مثل اینکه علاقه ای به جواب دادن ندارن
      امروز چند ساعت وقتم رو اینجا هدر دادم
      دیگه حیفه ...

5. Top | #95
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      دوستان روشنفکرمون زیادی دارند حاشیه میرن . مثل اینکه علاقه ای به جواب دادن ندارن
      دیگه حیفه ...
      یک ثانیه اش هم زیاده...تورو خدا جواب بالایی رو بخون ما هیچ ما نگاه

6. Top | #96
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یا خدایی نیست
      یا اگه هست،عادل و دوست داشتنی نیست
      No Hay Banda, Il N'est Pas D'orchestra, It Is All An Illusion

7. Top | #97
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Matin VT نمایش پست ها
      یا خدایی نیست
      یا اگه هست،عادل و دوست داشتنی نیست
      #صرفا_شخصی

8. Top | #98
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      .شما مشکلتون اینه که وقتی میخواین حرفی از کسی نقل قول کنین عوضش میکنین یا نتیجه گیریونو از حرف اون شخص به جای حرفش به عنوان نقل قول مینویسین.
      اول اینکه علم نگفته خدا وجود داره یا نداره میگه هنوز دانش بشر اونقدر پیشرفت نکرده تا بدونه هست یا نه.
      صحبتش اینه اون خدایی که در مذاهب تبلیغ میشه به سادگی با یک صحبت منطقی ساده رد میشه.
      خوشحال میشم این علمی رو که گفتید با ذکر منبع در اختیار ما بذارید
      دوم شما عقیدتون بر این هست که دنیا کاملا عادلانه هست و باز علم به سادگی میتونه ردش کنه.
      هیچوقت علم از اینکه دنیا بر مبنای عدالت نمی چرخه ادعا نمی کنه امکان نداره دنیا آفریدگاری نداشته باشه.
      این علم رو هم با منبع ذکر بفرمایید
      و گفتم اون زمان وقتی داشتن پیامبران بت ها رو خراب می کردن و میگفتن خدای شما کجاست که از خودش دفاع کنه پس خدای شما قدرتی نداره. من از شما پرسیدم و قتی یه قاتل زنجیره ای به بیش از 300 نفر دختر بچه ... و اونا رو میکشه خدای شما که از بیرون انداختن چند تار موی یه دختر ناراحت میشه کجاست تا نجاتشون بده و قدرت خدای شما کجاست که حاضر نمی شه برای نجات یه بچه معصوم یه تکونی به خودش بده و نفس اون جانی رو برای چند دقیقه بگیره.
      یا جلوی شیطانی که خودش آفریده رو نمی تونه بگیره که اون قاتل رو تحریک نکه.
      و اصلا چرا خدا شیطانو نابود نمیکنه. خدایی که آبروی مومن از همه چی براش با ارزش تر هست.
      وقتی شیطانی نباشه و کسی دیگه کار گناهی انجام نده , فرق بین من و شما و اون قاتلی که میگی چیه ؟
      خیلی خیلی دیدت رو محدود کردی !
      اگه قرار باشه تمام کسایی که گناه انجام میدند , در لحظه خدا جونشون رو بگیره که ... (اینقدری این موضوع سادست که نتیجه گیری رو برعهده ی خودت میذارم)

اگه به تاریخ هم نگاه کنین مردم همیشه به خدایان خوب و بد معتقد بودن و زمانی خدایان خوب پیروز بودن و زمانی خدایان بد و این دو هیچکدوم کامل بر هم غلبه نمی کردن. و مشخص میشه منشا این افکار از کجاست.

در مورد اینکه قبلا هم مردم چون بت می پرستیدن و خدا های متعدد داشتن نشون میده خداپرستی درشون فطریه چیزی هست که مذهب میگه نه علم
      و گفتم قبلا شما فرض کن تو اون زمان یه رعد و برق می زد یا سیل میومد ، انسان جاهل اون زمان از ترسش خدای رعد و برق برای خودش می ساخت و .... که نشون دهنده فطری بودن خدا پرستی نیست. و نشانه ترس از موجودی هست که فکر میکنن میتونه بهشون آسیب بزنه.

نه عزیزم مشکل از ترس از چیزی که بهشون آسیب برسونه نیست
      خیلی ساده مثال بزنم !
      انسان اولیه وقتی شیر و پلنگ و انواع موجودات درنده بهش حمله میکرد , بهش ایمان میورد و جلوش سجده میکرد که تکه تکه بشه ؟ یا نهایت سعیش رو در از بین بردن اون موجود میکرد ؟ (نیازی به توضیح بیشتری داری ؟ )
      .
      در مورد اون چیزهایی که گفتی با ذکر منبع علمی بگم این مذهبه گه گفته جهان بر مبنای عدالته و ساده میتونه نقضش کنه این شمایی که باید اثبات کنی عادلانست من که دلیلم رو گفتم که چرا ناعادلانست.

در مورد سوال دومت یعنی خدا باید 300 دختر بچه رو قربانی کنه و بذاره اون فرد قاتل هر کاری باهاشون بکنه تا بخواد قاتلشو آزمایش کنه.
      یا شیطانی که خودش آفریده رو بفرسته تا اون مردو وسوسه کنه تا همچین کاری رو انجام بده. به هر حال شیطان نمیتونه بدون اراده خدا کاری انجام بده و اگه خدا نخواد میتونه جلوشو بگیره.

یعنی منطورت اینه انسان نباید از زلزله و رعد و برق میترسید و باید نیزه می کرد تو بدنشون.
      اول یکم رو سوالات فکر کن.
      ویرایش توسط God1 : 26 اسفند 1397 در ساعت 14:56

9. Top | #99
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

در مورد اون چیزهایی که گفتی با ذکر منبع علمی بگم این مذهبه گه گفته جهان بر مبنای عدالته و ساده میتونه نقضش کنه این شمایی که باید اثبات کنی عادلانست من که دلیلم رو گفتم که چرا ناعادلانست.

در مورد سوال دومت یعنی خدا باید 300 دختر بچه رو قربانی کنه و بذاره اون فرد قاتل هر کاری باهاشون بکنه تا بخواد قاتلشو آزمایش کنه.
      یا شیطانی که خودش آفریده رو بفرسته تا اون مردو وسوسه کنه تا همچین کاری رو انجام بده. به هر حال شیطان نمیتونه بدون اراده خدا کاری انجام بده و اگه خدا نخواد میتونه جلوشو بگیره.

یعنی منطورت اینه انسان نباید از زلزله و رعد و برق میترسید و باید نیزه می کرد تو بدنشون.
      اول یکم رو سوالات فکر کن.
      اگه تلگرام داری ایدی توبده

10. Top | #100
      کاربر اخراجی

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      دیگه حیفه ...
      من از همینجا اعلام میکنم خدا پرست شدم! و از خداوند متعال میخوام تمام گناهانم رو ببخشه!
      مرسی از شما دوست عزیز که موجب این امر شدی .قطعا اگه صحبتای منطقی شما نبود این مهم درون من صورت نمیگرفت، اجرت با خدا !
      و دیگر تمام ...

11. Top | #101
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

شما مشکلتون اینه که وقتی میخواین حرفی از کسی نقل قول کنین عوضش میکنین یا نتیجه گیریونو از حرف اون شخص به جای حرفش به عنوان نقل قول مینویسین.
      اول اینکه علم نگفته خدا وجود داره یا نداره میگه هنوز دانش بشر اونقدر پیشرفت نکرده تا بدونه هست یا نه.
      صحبتش اینه اون خدایی که در مذاهب تبلیغ میشه به سادگی با یک صحبت منطقی ساده رد میشه.

دوم شما عقیدتون بر این هست که دنیا کاملا عادلانه هست و باز علم به سادگی میتونه ردش کنه.
      هیچوقت علم از اینکه دنیا بر مبنای عدالت نمی چرخه ادعا نمی کنه امکان نداره دنیا آفریدگاری نداشته باشه.

و گفتم اون زمان وقتی داشتن پیامبران بت ها رو خراب می کردن و میگفتن خدای شما کجاست که از خودش دفاع کنه پس خدای شما قدرتی نداره. من از شما پرسیدم و قتی یه قاتل زنجیره ای به بیش از 300 نفر دختر بچه ... و اونا رو میکشه خدای شما که از بیرون انداختن چند تار موی یه دختر ناراحت میشه کجاست تا نجاتشون بده و قدرت خدای شما کجاست که حاضر نمی شه برای نجات یه بچه معصوم یه تکونی به خودش بده و نفس اون جانی رو برای چند دقیقه بگیره.
      یا جلوی شیطانی که خودش آفریده رو نمی تونه بگیره که اون قاتل رو تحریک نکه.
      و اصلا چرا خدا شیطانو نابود نمیکنه. خدایی که آبروی مومن از همه چی براش با ارزش تر هست.

اگه به تاریخ هم نگاه کنین مردم همیشه به خدایان خوب و بد معتقد بودن و زمانی خدایان خوب پیروز بودن و زمانی خدایان بد و این دو هیچکدوم کامل بر هم غلبه نمی کردن. و مشخص میشه منشا این افکار از کجاست.

در مورد اینکه قبلا هم مردم چون بت می پرستیدن و خدا های متعدد داشتن نشون میده خداپرستی درشون فطریه چیزی هست که مذهب میگه نه علم
      و گفتم قبلا شما فرض کن تو اون زمان یه رعد و برق می زد یا سیل میومد ، انسان جاهل اون زمان از ترسش خدای رعد و برق برای خودش می ساخت و .... که نشون دهنده فطری بودن خدا پرستی نیست. و نشانه ترس از موجودی هست که فکر میکنن میتونه بهشون آسیب بزنه.

ممنون از تگ، نمیخواستم وارد این بحث بشم ولی چون تگ کردید اومدم نظر خودمو بگم که بی احترامی نباشه

حاجی یعنی خدایی که تو سراغ داری انقدر کوچیک و بی ظرفیته که از بیرون افتادن 4تار موی یه دختر ناراحت میشه؟؟ کی همچین حرفی زده! چرا حرف بیخود از خودتون در میارید ... نکنه با خدا حرف میزنید و ما خبر نداریم!

خدایی که ما قبولش داریم دوست نداره کاری رو انجام بده مگر با وسیله و سبب! ( میتونم واسه این حرفم برات سند هم بیارم، هرچند که تو روایت های ائمه رو قبول نداری ) چون تو هم درمورد خدای ما مذهبی ها پرسیدی منم از دید خدای مذهبی ها جوابتو دادم ( هرچند کلا یه دونه خدا وجود داره و چند خدایی بودن یه حرف خنده داره!! )

اگر شیطان نبود که فرق صدام حسین و گاندی مشخص نمیشد و همه عین هم میشدن! شیطان باید باشه که تمییز و تفاوت بین آدم ها مشخص بشه، معلوم بشه کی لیاقت پاداش داره و کی لیاقت جزا
      بذار یه مثال برات بزنم: شیطان و هوای نفس مثل هکرها برای این ساخته شدن که از طریق ایرادات و باگ هایی که ما داریم ( غرور - ثروت دوستی - شهوت پرستی - طمع و ... ) به ما ویروس ها و وسوسه هایی رو وارد کنه و ما رو به انجامشون تحریک کنه و ما هم با فیکس کردن اون باگ ها سیستم خودمون رو در برابر هکر قوی تر و نفوذ ناپذیر تر کنیم و روز به روز و سال به سال تبدیل به سیستم قوی تر و نفوذ ناپذیر تری بشیم و تکامل پیدا کنیم! اون کسی هم که نمیخواد خودش رو فیکس کنه همش سیستمش ویروس میگیره و روز به روز داغون تر و ضعیف تر و مریض تر میشه ( دیگه امروزی تر از این نمیتونستم حرفمو بزنم!! ) فلسفه ی وجود شیطان اینه! برای تکامل انسان ها ساخته شده و باید هم باشه!
      البته کسی که به وجود خدا یا شیطان و آخرت اعتقادی نداره مسلمه که این حرفای من واسش هیچ معنی ای ندارن! ولی شما که اسم خدا و شیطان رو میاری و ازشون انتظار انجام دادن یه کارهایی رو داری یعنی یجورایی وجود اینارو قبول داری دیگه وگرنه سوالی که درباره خدا و شیطان پرسیدی کلا از بیخ و اساس بیخود و بی ارزشه!!

خدا از دیدگاه ملاصدری: خداوند بی نهایت است و لا مکان و بی زمان، اما بقدر فهم تو کوچک می شود، و بقدر نیاز تو فرود می آید، و بقدر آرزوی تو گسترده می شود، و بقدر ایمان تو کارگشا می شود

پیشنهاد میدم یه تاپیک فلسفی بزنید! این بنده خدا استارتر خیر سرش اومده بود مثلا انگیزه بده تاپیکشو به اینجا کشیدید

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan
      ویرایش توسط HossEin_v : 26 اسفند 1397 در ساعت 15:18

12. Top | #102
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaAhmadi نمایش پست ها

بیخیال داداش...تو که از موسی قوی تر نیستی ؟ اگه اون تونست بنی اسرائیل رو ادم کنه تو هم میتونی یه چیزی رو کله بعضی افراد بچپونی ..
      اینا اینجا قر بر میدارن خیال میکنن روشنفکرن. ولی جرئت ندارن با یه ادم با سواد و با معلومات یه صحبتی کنن..من با کل معلومات و اطلاعات بسیار کمی که دارم میتونم توی یه بحث این افراد رو شکست بدم..چه برسه به اون ادمایی که کلی اطلاعات دارن..ولی نه وقتش رو دارم نه حوصلش رو...چون درگیر یه هدف دیگه ای هستم و وقتم با ارزش تره بعدن که سرم خلوت شد شاید یه مناظره با دوستان روشنفکر انجام دادم
      طرف میگه خدا وجود نداره چون من عدالتی نمیبنیم چرا یکی میشه ممدرضا گلزار یکی میشه علیرضا خمسه
      اون یکی میگفت انسان های اولیه که دنبال خدا میگشتن به خاطر فطرت خدا اشناشون بوده ولی حیف که نمیدونستن خدایی وجود نداره... ینی ادم خندش میگیره به خدا...
      بذا مسیر تکاملی خودشون رو طی کنن
      ـــ میدونی مشکل از کجا بیخ پیدا میکنه؟ دقیقا از همینجا که من یا شما میگیم بیخیال، ولش کن، حوصله ندارم، وقت ندارم، و از این دست داستانا!
      اگر وقت ندارید و هدف مهم تری دارید بسیار خب تو این تاپیک چکار میکنید؟! ، اگر هدف مهم تری دارید چرا چپ و راست پست میزارید پس؟! برید به هدفتون برسید دیگه! پس این رفتار نوعی
      مغلطه و سفسفطه ای بیش نیست!

ـــ مشکل از جایی بیخ پیدا میکنه که همه ما با یک ذهنیت از قبل داشته وارد گفتمانی میشیم، یکی با ذهنیت مذهبی ، یکی با ذهنیت علمی و ... ، ولی یکی پیدا نمیشه که بی طرف، دقت کنید بی طرفانه وارد بحث و گفتگو بشه و استدلال ارائه بده
      وقتی شما از قبل یه چیزی رو قبول داری دیگه چه معنی میده که وارد گفتمانی بشی که قرار در مورد بود یا نبود اون موضوع بحث و استدلال کنیم؟ شما از قبل قبولش کردی دیگه! گفتمان کردن معنی نمیده دیگه برا همین میگم باید بی طرفانه استدلال ارائه داد برای همینه که میگم استدلال علم گراها اینه و استدلال مذهب گراها اونه، بعد امثال شما دوست عزیز میاید من رو متهم به موضع گیری میکنید، عجب!

ـــ طرف استدلال میاره، شما بجای ارائه استدلال اون رو حواله حضرت موسی میکنید! که اگر اون پیامبر تونیست اونا رو آدم کنه شما هم آدم میشدید ان شاء الله رحمان! بعد هم میگید میتونید مخالفین رو شکست بدید! ولی ظاهرا هوا یکم گرمه حوصلش رو ندارید!

ـــ پدیده گفتمان به صورت کلی بسیار خوب و مفیده، به شرطی که عادلانه و غیر مغرضانه و متعصبانه نباشه، من تصور میکنم شما متعصبانه دارید برخورد میکنید و ...

ـــ اینکه عدالتی وجود نداره، دلیلی نمیشه بر وجود یا عدم وجود خالق (آفریننده به معنای خاص کلمه)

ـــ ببینید در طول تاریخ انسان ها از خودشون ضعف هایی نشون دادن در مقابل پدیده هایی که نمیشناختن و بعد اون پدیده های ناشناس رو به نیروهای مرموزی که اصلا وجود ندارن وصل و متصل میکردن برای آرام کردن ترس و ضعف خودشون ، انسان های اولیه نمیدونستن برای چی سیل میاد، رعدوبرق میاد، طوفان برا چی میاد، برف برای چی میاد، زلزله و زمین لرزه برای چی به وجود میاد یا چرا جنگل ها آتش میگیره ، خورشید چیه میره میاد، خورشیدگرفتگی و ماه گرفتگی چرا به وجود میاد و ... که به همین سبب فکر میکردن باید نیروی مرموزی وجود داشته باشه که این پدیده ها رو به وجود میاره و برای آرام کردن ترس خودشون اومدن واسه خودشون اله و بت و ... به وجود آوردن تا بدین واسطه خودشون رو آرام کنن و التیامی باشه برای آلام خودشون، شما اگر برید بررسی کنید در ابتدای تاریخ بشر این موضوع شکل مادی داشته، مثلا یک درخت بزرگی رو به عنوان مظهر قدرت می پرستیدند، یا به آسما نگاه میکردن میدیدن که ماه و خورشید میرن و میان و گرما میدن اون مظهر قدرت میدیدن و به عنوان خدای خورشید میپرستیدن، اگر برید بررسی کنید میبینید که در ابتدای تاریخ ما کوه پرست و درخت پرست و خورشید پرست و نیل پرست و ... داشتیم! تا جایی که انسان های اولیه برای راضی کردن و آسوده خاطر کردن خودشون به این خدایان خودشون غذا میدادن و براشون قربانی میکردن و ... مثل اون قضیه ای که در مصرباستان مردم زیباترین دختر مصر رو پیدا میکردن و سنگ به پاش میبستن و مینداختنش تو نیل تا خدای نیل غضب نکنه و عمیلات محیرالعقول طغیان رود نیل صورت نگیره ، یا در خیلی موارد بچه های خودشون رو پای اون بت ها و اله ها قربانی میکردن تا اون بت های خیالی راضی باشند و درد و بلا رو از اون مردم دور کنه وبرکت بهشون بده و ... ، به صورت کلی نتیجه میگیریم که انسان های اولیه به دلیل ترس، ضعف، مرگ و ناآگاهی ازپدیده های متفاوت از هر چیزی برای خودشون خدا و الهه و بت ... درست کردن ، بد نیست کمی تاریخ مطالعه کنید تا خندتون نگیره! تا همچنین زمینه های شکل گیری ادیان و مذاهب آشنا بشید دوست عزیز!

ـــ اینم بگم که من ادعای روشنفکر بودن ندارم و نداشتم، علم من مثل شما اونقدرها زیاد نیست که بخوام ادعاهای گل و گلاب کنم!
      ویرایش توسط saj8jad : 26 اسفند 1397 در ساعت 15:40

13. Top | #103
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      پست اول چه ربطی به این بحث های به اصطلاح فلسفی و خداشناسی داره؟ چرا این تاپیک تاحالا قفل نشده من نمیدونم.

14. Top | #104
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      ممنون از تگ، نمیخواستم وارد این بحث بشم ولی چون تگ کردید اومدم نظر خودمو بگم که بی احترامی نباشه

حاجی یعنی خدایی که تو سراغ داری انقدر کوچیک و بی ظرفیته که از بیرون افتادن 4تار موی یه دختر ناراحت میشه؟؟ کی همچین حرفی زده! چرا حرف بیخود از خودتون در میارید ... نکنه با خدا حرف میزنید و ما خبر نداریم!

خدایی که ما قبولش داریم دوست نداره کاری رو انجام بده مگر با وسیله و سبب! ( میتونم واسه این حرفم برات سند هم بیارم، هرچند که تو روایت های ائمه رو قبول نداری ) چون تو هم درمورد خدای ما مذهبی ها پرسیدی منم از دید خدای مذهبی ها جوابتو دادم ( هرچند کلا یه دونه خدا وجود داره و چند خدایی بودن یه حرف خنده داره!! )

اگر شیطان نبود که فرق صدام حسین و گاندی مشخص نمیشد و همه عین هم میشدن! شیطان باید باشه که تمییز و تفاوت بین آدم ها مشخص بشه، معلوم بشه کی لیاقت پاداش داره و کی لیاقت جزا
      بذار یه مثال برات بزنم: شیطان و هوای نفس مثل هکرها برای این ساخته شدن که از طریق ایرادات و باگ هایی که ما داریم ( غرور - ثروت دوستی - شهوت پرستی - طمع و ... ) به ما ویروس ها و وسوسه هایی رو وارد کنه و ما رو به انجامشون تحریک کنه و ما هم با فیکس کردن اون باگ ها سیستم خودمون رو در برابر هکر قوی تر و نفوذ ناپذیر تر کنیم و روز به روز و سال به سال تبدیل به سیستم قوی تر و نفوذ ناپذیر تری بشیم و تکامل پیدا کنیم! اون کسی هم که نمیخواد خودش رو فیکس کنه همش سیستمش ویروس میگیره و روز به روز داغون تر و ضعیف تر و مریض تر میشه ( دیگه امروزی تر از این نمیتونستم حرفمو بزنم!! ) فلسفه ی وجود شیطان اینه! برای تکامل انسان ها ساخته شده و باید هم باشه!
      البته کسی که به وجود خدا یا شیطان و آخرت اعتقادی نداره مسلمه که این حرفای من واسش هیچ معنی ای ندارن! ولی شما که اسم خدا و شیطان رو میاری و ازشون انتظار انجام دادن یه کارهایی رو داری یعنی یجورایی وجود اینارو قبول داری دیگه وگرنه سوالی که درباره خدا و شیطان پرسیدی کلا از بیخ و اساس بیخود و بی ارزشه!!

خدا از دیدگاه ملاصدری: خداوند بی نهایت است و لا مکان و بی زمان، اما بقدر فهم تو کوچک می شود، و بقدر نیاز تو فرود می آید، و بقدر آرزوی تو گسترده می شود، و بقدر ایمان تو کارگشا می شود

پیشنهاد میدم یه تاپیک فلسفی بزنید! این بنده خدا استارتر خیر سرش اومده بود مثلا انگیزه بده تاپیکشو به اینجا کشیدید
      در مورد حساس بودن خدا به بیرون ریختن موی دختر من نمی گم همونهایی که صبح تا شب از ائمه تو تلویزیون روایت می کنن میگن.
      سوال هم در باره مو نبوده شما قسمت اصلی سوالو جواب ندادین سوال این بود چرا خدا جلوگیری نکرد از اینکه به 300 بچه تجاوز بشه و بعدش کشته بشن. خدا به این هم حساس نیست.

تفاوت انسانها رو اعمالشون مشخص میکنه نیازی به شیطان نیست.
      به گفته شما خدا و شیطان همکارن خدا فرستاده تا بنده هاشون آزمایش کنه.

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن