خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 7 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 104
    1. Top | #31
      کاربر اخراجی

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahyd نمایش پست ها
      شما خودت با همین دید زندگی میکنی ؟ صبح پا میشی تا آخر شب میگذرونی شب میخوابی دوباره صبح پا میشی چون همه چی پوچه ؟ بعد اگه همه چی پوچه هیچ چیزیم قرار نیست باشه و همه چی رو هوا چرا به زندگی ادامه میدی ؟ جبهه تهاجمی نگرفتم اصلا فقط برام سوال پیش اومد
      نه داداش اتفاقا سوال قشنگی پرسیدی ، یه زمانی همش تو این تفکرات بودم از زندگی ناامید شدم افسرده شدم ، ولی به تدریح سعی کردم از این مباحث بیام بیرون و فقط زندگی کنم ،یا دقیق تر بگم خواستم همون گوسفند باشم !
      با خودم گفتم گور پدر فلسفه جهان .گور پدر نیچه .گور پدر البرکاموا گور پدر صادق هدایت .گور پدر همشون ...
      از نیچه بگیر که آخر عمرش دیوانه شد تا صادق هدایت که خودکشی کرد .اینا افسرده نبودن فقط به حقیقت ماجرا پی برده بودن !
      من دیدم این دختر خانوم حرفای فلسفی میزنه گفتم یاد جوونیا کنم و براش بنویسم شاید خوشش اومد !فقط همین

2. Top | #32
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood21755 نمایش پست ها
      نیم ساعتی طول کشید تا این مطلب و برات بنویسم..چون دیدم دختر فهمیده ای و شایدم از پیروان مکتب نیچه و نهلیسم و اگزاالیسم باشی پس هم مکتبیم

ما هرکدوممون یک نفر از هفت میلیارد نفر روی یک سیاره از هشت سیاره در یک ستاره از سیصد میلیارد ستاره در یک کهکشان از یک تا دو تریلیون کهکشان در حال گردش هستیم !
      عمر هستی تقریبا 13.7 میلیارد سال تخمین شده !
      قبل ما میلیارد ها انسان زندگی میکردن ،میلیارد گونه های گیاهی،جانوری ...اما همشون از بین رفتن ،نابود شدن ،ما هم از بین میریم ،میمیریم،نسل های بعد هم از بین خواهند رفت ،شاید با خودت بگی درسته ما میمیریم ولی باید از خودمون اثری به جا بزاریم همچنان در یاد آیندگان هم خواهیم بود مثل دانشمندا،پادشاهان،فیسلسوف ان،شاعران ،... اما نمیدونی که کار به جایی میرسه که تقریبا صد میلیون سال دیگه خورشید تمام هشت سیاره رو میبلعه و کل منظومه شمسی تبدیل به یک تیکه سیاهچاله میشه !حالا بگو ببینم اون موقع دیگه انیشتن خر کیه ؟!گاندی خر کیه؟مایکل جکسون خر کیه ؟ تخت جمشید و دیوار چین کدوم قبرستونیه؟ بزار یه چند میلیون سال دیگه بریم جلوتر زمانیکه کهکشان (آر سی سیصدو هشتاد)به کهکشان راه شیری برخورد میکنه و حتی دیگه از کهشکان راه شیری هم چیزی نمیمونه!
      حال بعد اون وقت فک میکنی موفق شدنت،شکست خوردنت،عاشق شدنت،شکست عشقی خوردنت،بدبخت بودنت،پولدار بودنت،فقیربودنت و ... در مقابل این همه عظمت اصن ارزشی داره؟!
      ادم های زیادی قبل ما بودن ، ادم های موفق و پولدار و همه چی تموم ولی الان اون لذت هایی که اون موقع بردن الان کجاس؟! اون عشق و حالی که با سوار شدن سوار یه ماشین مدل بالا میبردن کجاس؟!لذت سک.سشون کجاس؟! همش تموم شد درسته اون موقع حالشو کرده ولی سوال من اینه که الان چی؟ایا چیزی از اون لذت با قی مونده ؟!اون آدم فقیر و بدخت و بیچاره چی؟اون موقع درد میکشیده درست ولی الان اون درد کجا رفته؟!
      خود شما هر سنی که داری گذشته دردها و خوشبختی های زیادی وچشیدی ولی مال همون موقع بود الان دیگه احساسشون نمیکنی ... ما فقط شنیدیم که باید موفق باشیم . کار کنیم ، به خودمون برسیم .پول دربیاریم ،...اینا واقعا خوبه ولی اگه بخوای وارد بطن ماجرا بشی میبینی همه چی پوچه پوچه پوچه ...
      انیشتن خر کیه
      انیشتین فک کنم همونی باشه که از علمش برا ما سوال میادش تو کنکور مثل خر تو گل میمونیم برا حلش
      دم ساقیت گرم---- دوست عزیز اگه به قول شما زندگی بی ارزشه و اثری نمیونه دیگه شما چرا تلاش میکنی برا زندگی مثلا اومدی کنکور بدی از مهندسی انصراف دادی
      و اینکه اثری نمیونه این حرفا کلا چرته پس تو از نسل کی هستی شما هم اثر بجا مانده گذشتگان هستی
      پس زندگی جاریست ....
      ویرایش توسط Aghay_halo : 24 اسفند 1397 در ساعت 13:16

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نه داداش اتفاقا سوال قشنگی پرسیدی ، یه زمانی همش تو این تفکرات بودم از زندگی ناامید شدم افسرده شدم ، ولی به تدریح سعی کردم از این مباحث بیام بیرون و فقط زندگی کنم ،یا دقیق تر بگم خواستم همون گوسفند باشم !
      با خودم گفتم گور پدر فلسفه جهان .گور پدر نیچه .گور پدر البرکاموا گور پدر صادق هدایت .گور پدر همشون ...
      از نیچه بگیر که آخر عمرش دیوانه شد تا صادق هدایت که خودکشی کرد .اینا افسرده نبودن فقط به حقیقت ماجرا پی برده بودن !
      من دیدم این دختر خانوم حرفای فلسفی میزنه گفتم یاد جوونیا کنم و براش بنویسم شاید خوشش اومد !فقط همین
      تا می تونی از این فکر نهلیستی /پوچ گرایی /فرار کن که واقعا اگر کسی غرق بشه توش بیچاره میشه

بچه ها این فکرو دور بریزید که درس خوندن تنها راهه ! نه نیست ! همتونم دارید دور و ورتون که رفتن دنبال حرفه های مختلف که علاقه و استعداد داشتن الانم موفقن. ولی انقدی که تصمیم گرفتید بیاید دانشگاه این قضیه قیف برعکس بودن و کنکور و اینا همش چرت و پرته ! رک بگم بهتون دانشگاه تازه شروع تلاش و زندگیتونه ولی میتونه لذت بخش ترین تلاشا باشه اگه هدف درست داشته بشید . اوضاع بده هممون میدونیم ولی بشینیم بزنیم تو سر خودمون چی میشه ؟ تویی که اینجا متولد شدی و این دغدغه هارو داری جلوش مسئولم هستی ! تویی که امکانات داری درس بخونی رو به رو اون بچه ی با استعداد روستایی که هیچ امکاناتی نداره مسئولی ، فقط به فکر خودمون نباشیم ! همین که رو جفت پاهات راه میری جلو اونی که رو ویلچره مسئولی ! بدتر از مشکلات و گرونی و بیکاری و داستانایی که ریشه سیاسی داره این موج فرهنگی خراب و نا امیدی که افتاده تو جوونا ، من خودم خوابگاهیم نصف اطرافیانم همه با رتبه های سه رقمی نصف روز خوابیدن عکس مدل و پای *** مجازی ( به قول یاس ) دید میزنن و آخر هر شبم ی خبر میخونن عععع مرغ گرون شد میشینن فحش میکشن به اولی تا آخری خو نقش تو چیه این وسط ؟! بده که همیشه ی خدا داریم در مورد حقوقمون اعتراض میکنیم وقتی هیچ مسئولیتی برای خودمون قائل نیستیم ! حقی اگه هست مسئولیتم باید باشه جلوش ، شما یه بار به جای اینکه بشینی به حقوق نداشتت فک کنی به مسئولیت های انجام ندادت فک کن ، اصلا ببین چیه مسئولیتات ؟ صرفا درس خوندن وقتی مامانت بگه یه چایی برا بابات بریز داد بزنی سرش درس دارم ؟ ( این کوچیک ترین مسئولیتی بود که به ذهنم رسید ) شاید به نظرتون مسخره بیاد ولی به من یکی ثابت شده همین کوچیک ترین چیزا تاثیرات خیلی بزرگی دارن

من از وقتی به تناسخ فکر میکنم این مشکلا برام حل شده ، شمام تحقیق کن راجع بهش
      بله قبلا خیلی درگیرش بودم تا اینکه با همین اصول تا حدی درست شدم وموضوع حل شد
      ولی مثلا تو کار پیامبرا که همه تو عرب ها بودن وعدد عجیب و الکی پیامبر ها وعلت برگزیدگی قوم بنی اسرائیل که تو قران گفته وعلت کشتن فقط مسلمان ها بدست حضرت مهدی وکلی دیگه موندم
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نه خب شما اگه از ته دلت به این مسائل ایمان داری ، وقتی قراره تهش عدم باشه و نیستی چرا باید ادامه داد ؟ زندگی تو ایران سخته هممونم میدونیم ، کلا زندگی سخته ایرانشم در نظر نگیریم ، اگه شما به این مسائل از ته دلت ایمان داری چرا اصلا باید ادامه بدی ؟ بده بره خودتو راحت کن دیگه ، من این هضم نمیشه برام ، یا شما دوست داری یه تئوری رو و به نظرت جذابه و صرفا همین ، یا بهش واقعا ایمان داری و میشی صادق هدایتی که گفتی ، و از اونجا که شما طوری صحبت کردی که بهش ایمان داری یکم برام تناقض داره این قضیه ،مثلا وقتی تو انجمن کنکورید حتما درگیر کنکور هستید و بودید و اصلا این همه تلاش برا کنکور برا چی وقتی همه چی پوچه ؟ اینا یکم باهم جور در نمیان تو ذهن من. و اینکه چرا باید به قول خودتون گوسفند بودن و به کلا نبودن ترجیح بدید ؟
      .Human, Developer, Innovator

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.asghar نمایش پست ها

ولی مثلا تو کار پیامبرا که همه تو عرب ها بودن وعدد عجیب و الکی پیامبر ها وعلت برگزیدگی قوم بنی اسرائیل که تو قران گفته وعلت کشتن فقط مسلمان ها بدست حضرت مهدی وکلی دیگه موندم
      یه بار در نظر بگیر که خیلی از اینا قصه باشه نمیگم قصه ستا ولی اینوریم بهش نگاه کن بذار کنار هم نتایج جالبی داره برا خودت
      .Human, Developer, Innovator

6. Top | #36
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوستان گلم خودمون تو یه کنکور موندیم خدایی دیگه دانشمندا رو مسخره نکنیم اگه زندگی برا ما پوچ شده دلیلی نداره که به دانشمندا بی احترامی بشه یا بگیم اونا چه خری هستن و از این حرفای بی منطق
      متاسفانه ما خودمون موفق نشیم چشم نداریم موفقیت دیگران رو هم ببینیم

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      یه بار در نظر بگیر که خیلی از اینا قصه باشه نمیگم قصه ستا ولی اینوریم بهش نگاه کن بذار کنار هم نتایج جالبی داره برا خودت
      بله دیگه دینی را که هزار مذهب وروش وطریقت است وهر مذهب ونگرشش داستانی از برای جذب مردم خود سروده را جز با قصه دانستن نمی توان تحلیل کرد
      ولی بعضی مسائل اساسی رو میشه با تمثیل ساده ای از حقیقت که برای عموم قابل فهم وباور شه می شه قبول کرد مثل تعریف هایی که از بهشت وجهنم کردند و...
      برای انکس
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aghay_halo نمایش پست ها
      انیشتن خر کیه
      انیشتین فک کنم همونی باشه که از علمش برا ما سوال میادش تو کنکور مثل خر تو گل میمونیم برا حلش
      دم ساقیت گرم
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aghay_halo نمایش پست ها
      دوستان گلم خودمون تو یه کنکور موندیم خدایی دیگه دانشمندا رو مسخره نکنیم اگه زندگی برا ما پوچ شده دلیلی نداره که به دانشمندا بی احترامی بشه یا بگیم اونا چه خری هستن و از این حرفای بی منطق
      متاسفانه ما خودمون موفق نشیم چشم نداریم موفقیت دیگران رو هم ببینیم
      اون فردی که نقل کردی منظورش تناسب بین عظمت ونظم وقدرت جهان وخلقت بر کارهای افرادی که بر روی کره زمین انجام دادن داشته وبا مقایسه ای کار این افراد را بسیار کوچک تر از قدرت جهان وخدا وند دونسته
      زیاد درگیر نشو فقط بدون این علم بشری که تا حالا بدست امده به اندازه ی سر سوزنی از علم جهان نیست /پس نباید مغرور این علم ناچیز شد
      برای انکس

9. Top | #39
      کاربر اخراجی

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      نه خب شما اگه از ته دلت به این مسائل ایمان داری ، وقتی قراره تهش عدم باشه و نیستی چرا باید ادامه داد ؟ زندگی تو ایران سخته هممونم میدونیم ، کلا زندگی سخته ایرانشم در نظر نگیریم ، اگه شما به این مسائل از ته دلت ایمان داری چرا اصلا باید ادامه بدی ؟ بده بره خودتو راحت کن دیگه ، من این هضم نمیشه برام ، یا شما دوست داری یه تئوری رو و به نظرت جذابه و صرفا همین ، یا بهش واقعا ایمان داری و میشی صادق هدایتی که گفتی ، و از اونجا که شما طوری صحبت کردی که بهش ایمان داری یکم برام تناقض داره این قضیه ،مثلا وقتی تو انجمن کنکورید حتما درگیر کنکور هستید و بودید و اصلا این همه تلاش برا کنکور برا چی وقتی همه چی پوچه ؟ اینا یکم باهم جور در نمیان تو ذهن من. و اینکه چرا باید به قول خودتون گوسفند بودن و به کلا نبودن ترجیح بدید ؟
      کلا سوالای قشنگی میپررسی
      ببین اینی که میگی تناقضه رو هروز خودمم از خودم میپرسم که تو که میدونی آخرش هیچیه پس چرا داری زندگی میکنی؟ هیچ وقتم نمیتونم جواب سوال خودمو بدم
      شاید هنوز به اون بینش عمیق نرسیدم اگه روی بهش برسم احتمالا دیگه اون موقع نیستم !
      صادق هدایت و نیچه و راسل و ...اگه بری زندگی نامشونو بخونی تقریبا به اون چیزیایی که میخواستن رسیدن و یا به اندازه کافی تجربه کردن ...وقتی به سن اینا برسی دل کندن از زندگی هم برات اسون تر میشه ، ولی من هنوزم خیلی چیزا هست که تجربه نکردم !مهم ترینش عشقه ، دنبال یه موفقیتم ...البته باز الان میپرسی میگی تو که میگی همه چی پوچه پس چرا باز دنبال این کارایی ...مطمین باش این سوال بازم من از خودم میپرسم و بازم جوابشو نمیدونم ....!

10. Top | #40
      کاربر اخراجی

Halam-Bade
      نمایش مشخصات

تا می تونی از این فکر نهلیستی /پوچ گرایی /فرار کن که واقعا اگر کسی غرق بشه توش بیچاره میشه

فعلا که گوسفند بودنو ترجیح دادم داداش !

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      فعلا که گوسفند بودنو ترجیح دادم داداش !
      هرجور راحتی عزیزم
      ولی بدون شوخی خودم ادمی هستم خیلی کتوب فلسفی وعرفانی خوندم تقربیا 1-1.5 سال تماما افکار نهلیست شدید داشتم به حدی از علم نهلییستی وپوچ گرایی رسیدم که هرکی رو بخوام می تونم متقاعد به درستی این افکار کنم و... /هرچند الان مخالف این نگرش شدم
      برای انکس

12. Top | #42
      کاربر اخراجی

Halam-Bade
      نمایش مشخصات

هرجور راحتی عزیزم
      ولی بدون شوخی خودم ادمی هستم خیلی کتوب فلسفی وعرفانی خوندم تقربیا 1-1.5 سال تماما افکار نهلیست شدید داشتم به حدی از علم نهلییستی وپوچ گرایی رسیدم که هرکی رو بخوام می تونم متقاعد به درستی این افکار کنم و... /هرچند الان مخالف این نگرش شدم
      ببین یه حقیقتی وجود داره که خیلی خیلی تلخه
      ولی لامصب حقیقته
      ادما دوراه بیشتر ندارن یا گوسفند باشن یا حقیقتو بپذیرن که متاسفانه 99 درصدشون گوسفند میمونن !

13. Top | #43
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      «انّ الله لا يُغيِّرُ ما بقوم حتّي يغيّرو ما بانفسهم»
      خداوند سرنوشت هيچ قومي وملتی را تغيير نمي دهد مگر آنكه آنها خود تغيير دهند!

به خاطر داشته باش تاریک ترین لحظه شب ، نزدیک ترین لحظه به طلوع خورشیده ؛ پس از تاریکی زندگیت دلگیر نشو
      امیدهاتون پاااااااایداااااااااار

14. Top | #44
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      چقد بحث عرفانی و فلسفه ک من ازش سر درنمیارم!
      فقط میدونم شاید نتونم دنیارو تغییر بدم شاید اخرش همه چی پوچ بشه اما اینکه فقط شده زندگی یه نفرو نجات بدم و لبخندش رو ببینم انقدر با ارزش هست ک این چیزا توش گم بشه ..... شاید تهش پوچی باشه اما همون زمان اندکی ک هست بهتره شده باعث لبخند روی لب یه نفر باشی حالا چه یه فقیر یا مریض یا هرکسی
      من آینده ام انقد واضح هست ک انگار الان همونجام.....انشاالله ک میسازمش با دستای خودم
      مثلا من الان میدونم مرگ حقه و بهرحال یه زمانی پدر مادرم فوت میکنن حالا چه قبل یا بعد من......چون آخرش مرگه الان بیخیالی سر کنم؟! من حداکثر تلاشمو میکنم دلشونو شاد کنم حتی اگ آینده چیزی از اون شادی نمونه....مهم الانه ک اون شادی هست
      فکر فردارو همون فردا میکنم

15. Top | #45
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

اون فردی که نقل کردی منظورش تناسب بین عظمت ونظم وقدرت جهان وخلقت بر کارهای افرادی که بر روی کره زمین انجام دادن داشته وبا مقایسه ای کار این افراد را بسیار کوچک تر از قدرت جهان وخدا وند دونسته
      زیاد درگیر نشو فقط بدون این علم بشری که تا حالا بدست امده به اندازه ی سر سوزنی از علم جهان نیست /پس نباید مغرور این علم ناچیز شد
      100درصد نباید مغرور شد انسان خودش چیه که مغرور بشه ولی نباید کار اونا رو بی ارزش بدونیم

صفحه 3 از 7 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن