خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 30
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مشکل تمرکز حاد ( لطفا بخونید)

سلام دوستان عزیز...
      بچها یه موضوعی که من همیشه باهاش درگیر بودم و هستم تمرکز پایینه منظورم اینه وقتی بخوام یک صفحه رو بخونم باید کلی با خودم درگیر بشم و سعی کنم به زووور تمرکز میکنم حتی سر آزمونا هم اصلا تمرکز ندارم و هر صورت سوالو باید چهار پنج بار بخونم موقع درس خوندم هم ۹۰ درصد اوقات حس میکنم چیزای که خوندم خیلی سطحی خوندم و سریع از یادم میره اول فکر میکردم که ضریب هوشیم خیلی پایینه وقتی رفتم روانشناس گفت دانش آموزای سمپاد همشون متوسط به بالا هستن (البته نمیدونم حرفش درسته یا نه) بعد هم تاحالا پنج شیش بار پیش روانشاسای مختلف رفتم همشون گفتن که بیش فعالی دارم و باید ریتالین مصرف کنم البته تاحالا خانواده هیچوقت موافقت نکردن الانم که هرچی به کنکور نزدیک تر میشه تمرکزم کمتر میشه و سرعتم میاد پایین و پایینتر خیلی ناامید و نگرانم لطفا اگه کسی پیشنهادی واسم داره خیلی ممنون میشم که بگه (معذرت که این همه طولانی نوشتم)

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام.میتونی وقتی حواست پرت شد به خودت بگی حواستو جمع کن.(اسم خودتو رو بگو و بعدش بگو حواستو جمع کن).در مورد پیش فعال هم اگه دارو تاثیر داره و باعث میشه بهتر بشی میتونی استفاده کنی البته با صلاحدید دکتر.نه مصرف خوسرانه.موفق باشین.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sagad1369 نمایش پست ها
      سلام.میتونی وقتی حواست پرت شد به خودت بگی حواستو جمع کن.(اسم خودتو رو بگو و بعدش بگو حواستو جمع کن).در مورد پیش فعال هم اگه دارو تاثیر داره و باعث میشه بهتر بشی میتونی استفاده کنی البته با صلاحدید دکتر.نه مصرف خوسرانه.موفق باشین.
      خیلی ممنون ... البته فک نکنم که بخوام دارو مصرف کنم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عزیزم اول باید منشا عدم تمرکزتو پیدا کنی
      ببینی چی باعثش میشه حتما یه علتی داره

یه سری کارای کلی هستن کمک میکنن
      مثلا چنتا عدد رو از آخر به اول بشماری
      یا یه سری ویدیو و موزیک تمرکز بخش هست
      یا حتی اپ هایی هم واسه اینکار هستن

اگه به دردت میخوره بگو که معرفی کنم : )
      !'Sei Bella Come Un Gol al 90

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      داكتر افشار يه حرف خوبي زد
      گفت وقتي تو جاده داريد با سرعت پايين رانندگي ميكنيد به اطرافتونم ميتونيد نگاه كنيد و حواستون خيلي تو جاده نيست
      ولي وقتي با سرعت بالا رانندگي ميكنيد
      مجبوريد تمام خواستونو بديد به جاده و اطرافو توجه نكنيد
      سرعتتونم ببريد بالا وقت درس همينه
      کرم ورزد آن سر که مغزی در اوست
      که دون همتانند بی مغز و پوست
      کسی نیک بیند به هر دو سرای
      که نیکی رساند به خلق خدا

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohi.goli نمایش پست ها
      سلام دوستان عزیز...
      بچها یه موضوعی که من همیشه باهاش درگیر بودم و هستم تمرکز پایینه منظورم اینه وقتی بخوام یک صفحه رو بخونم باید کلی با خودم درگیر بشم و سعی کنم به زووور تمرکز میکنم حتی سر آزمونا هم اصلا تمرکز ندارم و هر صورت سوالو باید چهار پنج بار بخونم موقع درس خوندم هم ۹۰ درصد اوقات حس میکنم چیزای که خوندم خیلی سطحی خوندم و سریع از یادم میره اول فکر میکردم که ضریب هوشیم خیلی پایینه وقتی رفتم روانشناس گفت دانش آموزای سمپاد همشون متوسط به بالا هستن (البته نمیدونم حرفش درسته یا نه) بعد هم تاحالا پنج شیش بار پیش روانشاسای مختلف رفتم همشون گفتن که بیش فعالی دارم و باید ریتالین مصرف کنم البته تاحالا خانواده هیچوقت موافقت نکردن الانم که هرچی به کنکور نزدیک تر میشه تمرکزم کمتر میشه و سرعتم میاد پایین و پایینتر خیلی ناامید و نگرانم لطفا اگه کسی پیشنهادی واسم داره خیلی ممنون میشم که بگه (معذرت که این همه طولانی نوشتم)
      فکر کردن به تمرکز خودش باعث عدم تمرکز میشه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Seyed Chester نمایش پست ها
      داكتر افشار يه حرف خوبي زد گفت وقتي تو جاده داريد با سرعت پايين رانندگي ميكنيد به اطرافتونم ميتونيد نگاه كنيد و حواستون خيلي تو جاده نيست ولي وقتي با سرعت بالا رانندگي ميكنيد مجبوريد تمام خواستونو بديد به جاده و اطرافو توجه نكنيدسرعتتونم ببريد بالا وقت درس همينه
      خیلی ممنون از پیشنهادت

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aghay_halo نمایش پست ها
      فکر کردن به تمرکز خودش باعث عدم تمرکز میشه
      ممنون نکته ی ظریفی بود :yahoo (16):

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lolipop نمایش پست ها
      عزیزم اول باید منشا عدم تمرکزتو پیدا کنی
      ببینی چی باعثش میشه حتما یه علتی داره

یه سری کارای کلی هستن کمک میکنن
      مثلا چنتا عدد رو از آخر به اول بشماری
      یا یه سری ویدیو و موزیک تمرکز بخش هست
      یا حتی اپ هایی هم واسه اینکار هستن

اگه به دردت میخوره بگو که معرفی کنم : )
      میشه معرفی کنی آجی؟

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عزیزم اول باید منشا عدم تمرکزتو پیدا کنیببینی چی باعثش میشه حتما یه علتی دارهیه سری کارای کلی هستن کمک میکننمثلا چنتا عدد رو از آخر به اول بشمارییا یه سری ویدیو و موزیک تمرکز بخش هستیا حتی اپ هایی هم واسه اینکار هستناگه به دردت میخوره بگو که معرفی کنم : )
      آره آره عزیزم خییلی به دردم میخوره ممنون همه ی پیشنهادات مفید بودن اگه میشه لطفا اونارو معرفی کن

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ifmvi نمایش پست ها

میشه معرفی کنی آجی؟

آره آره عزیزم خییلی به دردم میخوره ممنون همه ی پیشنهادات مفید بودن اگه میشه لطفا اونارو معرفی کن

حتما دارلین

اینا موزیکه

اینا اپه
      !'Sei Bella Come Un Gol al 90

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ممنون نکته ی ظریفی بود
      نه جدی میگم حالا خودت امتحان کن به حرف من میرسی وقتی میخوای تمرکزکنی خودش باعث عدم تمرکزت میشه چون به تمرکز فک میکنی

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین عزیزم شاید کمبود ویتامین d داری که خودشو اینطوری نشون میده وواقعا ادمو اذیت میکنه کم خونی فقر اهن کمبود ویتامین میتونه عللش باشه استرس زیادی هم میتونه اول یه ازمایش بده من خودم این مشکلاتو داشتم که باعث عدم تمرکزم بود
      پارسال توقلمچی پشتیبانم میگفت یه کاغذ بذار کنارت موقعی که درس میخونی وهرموقع که حواست پرت شد یه خط بزن روش بعد اخرشب بشمارشون روز بعدش سعی کن ضربدراتو کمش کنی وبیشتر تمرکز کنی اینم یه راهشه
      یه چیز دیگه هم اینکه ازتمرینات یوگا استفاده کن روزی 10 دیقه یا یه ربع خیلی خوبه برای تمرکز وآرامش درونیت
      استرس فقط کارو خراب تر میکنه مابالاخره کنکور میدیم این روزاهم میگذره پس به تلاش کردن بهتر و انجام دادن کارت به نحو احسن فکر کن نه به روز کنکورو واینکه میشه یانمیشه دراین موارد توکل کنو فقط ازتلاشت لذت ببر انشالله که مشکل عدم تمرکزت حل میشه
      یه چیز کلی هم به همه بگم منشا خیلی ازحالات درونیمون به خاطر وضعیت جسمیه ینی اگه یهو دیدین افسرده شدین فوری به روانشناس مراجعه نکنین اول برین یه تست تیروئید وویتامینو اهنو اینا بدین بعدم ببینین معده ورودتون درست کارمیکنه بعد اگه دیدین اینا حله برین پیش روانشناس چون مشکلات جسمی اینطوری خودشونو نشون میدن معدتون بهم بخوره علاوه بر مشکلات پوستی که داره تبدیل میشین به یه ادم عصبی روده هم همینطور مثلا مشکلاتی مثل یبوست باعث میشه حافظتون یاری نکنه تودرس خوندن اینا چیزاییه که خیلی مهمه موقع کنکور حتما مراقب سلامتیتون باشین چون دست خود ادم نیست خیلی چیزا مثل سردی بدن که ناخوداگاه بی ارادگیو میاره باخودش امیدوارم همگی سالم باشینو موفق
      ویرایش توسط raha113 : 22 اسفند 1397 در ساعت 23:16

14. Top | #14
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      اولین توصیه ام اینه که تا جایی که میتونی از مصرف دارو دوری کن (خودم هم adhd دارم)

اول بگرد ببین دلیل اینکه نمیتونی تمرکز کنی یا تمرکزت پرت میشه چیه
      این پست رو هم یه نگاه بنداز
      Who am I

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون گلم خیلی خوب بود

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن