خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 66
    1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      نه خانم مدیر متوجه منظورتون شدم همون اول ، درک میکنم
      سوء تفاضل! نشه از دست شما کفرم نگرفته، از دست مباحث نظام جدید کفرم گرفته در حقیقت!

ج قرمز : نه دیگه فرق میکنه ، فرق اینجاست حرفتون زمانی درسته که همه نظام قدیم باشن ، نه یه عده نظام قدیم و یه عده نظام جدید، فراموش نکنید همه داوطلبان با هم تراز بندی میشن و نه جدا، سادگی مباحث اونا به ضرر ماست (نظام قدیم) چون تراز اونا به دلیل سادگی و حجم کم مباحث گل و گلاب وار میره بالا و مال ما به بدبختی ، شما فرض کنید میخواید 60 درصد ریاضی تجربی بزنید، تعداد مبحثی که باید در نظام قدیم بخونید بیشتر از تعداد مباحث نظام جدید هستش با این وجود که درصد سختی نظام قدیم هم به نسبت سخت تره، سوال اینجاست که اگر شما یکی دو تا تست هم باز فرضا کمتر بزنید قافیه رو باختید

ولی اینو قبول دارم که هر کسی به منابع خودش راحت تره ، خصوصا نظام قدیمی ها ولی خب از این نکات مهم هم که بالا گفتم نمیشه به سادگی صرف نظر کرد

بله منظورتون منتقل شد
      به هر حال امیدوارم همه ما در هر صورت موفق باشیم

بابا گفتم اگ طرف بلدع خو بلد باشع بلده دیگ حالا چ سادع چ سختش ب هر حال میزنه توو کنکور اوکی ؟؟
      بلد هم نباشع میره نظام جدید براش حجش کمتر باشع
      برا همون میگم انتخابی بهترع شرایط متفاوته خب

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God1 نمایش پست ها

این نتیجه گیریتون اشتباه.
      فرض کن 2 تا سوال از یه مبحث طرح بشه ولی برای نظام جدید راحت تر به دلیل اینکه مبحث سبکتر شده و برای نظام قدیم سخت تر و وقت گیرتر.
      حالا ببین چند تا سوال به همین شکل چند دقیقه وقت اضافه تری ازشما نسبت به یه نظام جدید می گیره و میتونه رتبه رو چقدر جابجا کنه.
      تفاوت در سوالا واقعا ریسک بزرگیه که میتونه تلاش یه فرد را نابود کنه.
      ب پست بالایی رجوع کنید و با دفت بخونید

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BlAziIiNG StAR نمایش پست ها
      بابا گفتم اگ طرف بلدع خو بلد باشع بلده دیگ حالا چ سادع چ سختش ب هر حال میزنه توو کنکور اوکی ؟؟
      بلد هم نباشع میره نظام جدید براش حجش کمتر باشع
      برا همون میگم انتخابی بهترع شرایط متفاوته خب
      میدونم، هر چند بلد باشه بازم عقل حکم میکنه بره نظام جدید ، ریسک نباید کرد ، ریسک=انفجار
      ولی جدای از مزاح و شوخی ، به نظر منم انتخابی باشه ، عاقلانه و عادلانه و معقول تر و باقی صفات بر این وزن هستش

4. Top | #34
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AlEfMiMbE نمایش پست ها

از صاحب اصلی تایپک نقل نگرفتم چون خودش میبینه ، نه دانش آموز نظام قدیم تنها میتونه مقایسه کنه نه نظام جدید ، بهترین افراد کسایی ان که با هردو کتاب کار کردن و چه کسایی بهتر از دبیران ، منم که دبیر نیستم ولی در کنار دانشجویی به عنوان یک شغل دارم زیست نظام جدید رو درس میدم پس میتونم خودم رو در مقام مقایسه بیینم
      اول به لحاظ حجم زیست جدید ، غیر اینکه تعداد فصل ها کم شده ، حجم مباحث هم به شدت کاهش پیدا کرده ، ممنوع شدن طرح سوالات محاسباتی ( تقریبا هیچ شدن ژنتیک ها ) ، حذف چرخه های سرخس و خزه و بازدانگان در تولید مثل گیاهی ، حذف مطالبی از شارش انرژی ، یعنی دانش آموز فقط یه چیز کلی میبینه نه جزئیات ! اینا حذفیات حجمی فصل ها هستن فقط هم چند موردش ، قسمت های جانوران هم تقریبا هیچ شدن که توی نظام قدیم گسترده تر بودن
      ابهام؟ خیلی کم کتاب ابهام داره ، حتی کمتر از کتاب نظام قدیم ، برعکس توضیحات خیلی واضحن
      اشتباه؟ کتاب نظام قدیم با اون همه چاپ شدن ، اشتباه داشت ، قدیمی ترین کتاب نظام جدید که چاپ سومشه الان ، ولی به هر حال ، اینکه تالیف اصلاحیه نداده اشتباهه و در سایت دفتر زیست شناسی ، فایل اصلاحیه کتاب درسی کاملا موجوده، پس حرف اون دوست نظام جدید هم اشتباهه و پیشنهاد میکنم صاحب تایپک بهشون بگه اصلاحیه رو دانلود کنن
      نیاز به توضیح نکات خارج از کتاب؟ بازم نه ، شاید برای فهم بیشتر مطلب نیاز باشه که گفته بشه مطالبی ، ولی طوری نیست که حتما هم نیاز به این مطالب باشه ، موضوع اینکه اگه بعضی دوستان ابهام یا نیاز به توضیح بیشتری در نظام جدید میبینن به خاطر اینه که بسیاری از مباحث پایه زیست شناسی در علوم دوره متوسطه اول گنجونده شده و دانش آموزان مطالبی رو اونجا خوندن !
      فارسی سازی؟ خب نیازی به حفظ واژه های فارسی هم نیست حتما ، چون سازمان سنجش تصویب کرد که لغات انگلیسی باید در سوال آورده بشه ! هر چند خود دانش آموزا وقتی از دهم با لغات فارسی کار کردن الان دیه سختی براشون نداره نسبت به نظام قدیم ها !
      نداشتن تست کنکوری؟ برای حدود 10 درصد مطالب تازه اضافه شده به کتاب شاید نیاز به تست تالیفی باشه ، ولی در سایر موارد تست های کنکور های سال قبل با یه سری اصلاحات کوچیک قابل استفاده ان که اکثر کتاب های کنکوری یا جمع بندی مثل دور دنیای گاج این کارو کردن
      این تحلیل من بود ، ضدیتی هم با هیچ کس ندارم ، حرفم از روزی که کتاب دوازدهم منتشر شد همین بوده ، این تایپکیه که من شهریور در مورد کتاب دوازدهم زدم و اونجا هم واضحا گفتم که نهایتا سه ماه کار داره فول شدن به این کتاب کتاب درسی زیست دوازدهم منتشر شد + بررسی تغییرات

ویروس باکتری ، آغازیان ، قارچ ها ، ژنتیک جمیت 80 درصدش ، کلا محاسبات ، 40 درصد شارش انرژی ، چرخه های گیاهی ، 30 درصد هورمون ، 60 درصد جانوران ، به طور کلی 50 درصد مطالب گیاهی و ژنتیک گیاهی و... مباحث آسونی نیستن دوست عزیز ! آقا سجاد درست میگن ، شما نمیخوای قبول کنی که اشتباه می کنی به نظرم !

خلاصه که این دید من بود که خودم دو سال کتب نظام قدیم رو برای کنکور خوندم و امسال هم دارم نظام جدید تدریس میکنم ! حالا اگر بازم اصرار دارید که بگید نظام جدید سخت تره مشکلی نیست ، مرداد 98 با اومدن نتایج مشخص میشه !
      بدرود همه ، نقل نگیرید لطفا!
      منم خوندم همه رو واسه مشاوره و اينا
      كاري با محاسبات و اينا ندارم
      ولي اون ويروس يا باكتري يا ژنتيك يا گياهي اسوني ك گفتن اوشون؛ ب زور داريم واحدهاي درسيش و پاس ميكنيم
      راس ميگه
      مياد دانشگاه و وقتي اين درسها رو مردود شد ميفهمه چيه

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_hp نمایش پست ها

مثلا چی رو می خواي ثابت کنی؟؟ آقا من نخوام توی تاپیکی که من زدم تو نظر بدی به کی باید بگم؟؟ چجوری بهت بفهمونم حرف هات اشتباهه؟؟ چرا افکار عمومی رو متشنج می کنی عجب گیری کردیم از دست شما ها درسته اینجا يه مکان عمومی هست هر کس آزاده هر چی بگه ولی دیکه انقدر خودخواهی و یاوه گویی واقعا بی نظيره طرف با زيون خودش داره ميگه کتاب های نظام جدید نامفهوم و سختن بعد یه عده دارن میان دو سه تا حذفيات دلیل بر آسون بودن نظام جدید میارن بعد هی هم تکرار می کنن حرفشون رو آقا اون قسمت هايي که توي نظام قدیم هست ولی توی نظام جدید حذف شده اولا کم هستن و فقط توی یکی دو سه درس به میزان کم هستن در ثانی اون قسمت ها قسمت های آسون و حفظی نظام قدیم بودن که ازشون توی کنکور سوالات آسون و نمره بيار می اومده به چی نظام جدید داری میبالی تو کوتاهم نمیاد تازه فکر می کنه داره درست میگه بس کن دیگه
      آقا ببخش وسط حرفتون میپرم چندتا نکته خنده دار به چشمم خورد که گفتم بد نیست گوشزد کنم

1. داداش گل اولا اون حذفیات از دو سه تا مورد بیشتره

2. اونا قسمتای آسون و حفظی ان؟ جلل خالق

3. سوالات اسون و نمره بیار ازون قسمتا؟ مارو گرفتیا

4. نمیخوای تو تاپیکت نظر بده؟ بزرگ شو لدفا

پ ن: ینی عاشق اون حس مالکیتت نسبت به تاپیک شدم

I've been lost for so long
      I forgot i could be found
      I've been holding my breath
      For the Axe to come down
      ویرایش توسط .khosro. : 23 اسفند 1397 در ساعت 01:44

6. Top | #36
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها
      ببینید سطح اختلاف خیلی زیادی بین دوتا نظام هست نسبت به حجم مطالعه و سختی مطالب .کتاب های نظام جدید خیلی روون تر نوشته شدن و تا خواسته مطلب برسه به جاهای پیچیده اش سریع جمعش کردن و اصلا واردش نشدن

با توجه به تالیف کتاب های کمک درسی خیلی خوب خصوصا توسط گاج و خیلی سبز استفاده از توجیه نبود منبع تستی یا گنگ بودن کاملا مسخره است

استفاده از لفظ وقت اضافه مصحکه با توجه به اینکه هرسال بنا به منطق و صرفا درنظر گرفتن وقت 12 ماهه بین دو کنکور چه دانش اموز و چه پشت کنکور های قبلی چه فارغ التحصیل های رشته های داشنگاهی همه و همه یک حجم و یک نوع دروس رو مطالعه میکردن

با همه تفاسیر بالا و با توجه به اشاره شده 70 تا 80 درصد سوالات مشترک (یا از مباحث مشترک) خواهد بود کار سنجش برای ایجاد و طراحی سوال و ایجاد عدالت تراز بین دو نظام خیلی خیلی مشکل خواهد بود طوریکه نمیشه پیش بینی کرد که چطور میخواد اینکار رو انجام بده یا اصلا صد درصد و کامل میتونه انجام بده یا نه

منظور از عدالت بین دو نظام هم صرفا قبولی برابر نیست بلکه با یکسان سازی حجم و سطح سوالا باید کاری کنه تا با تلاش برابر درصد یا تراز یکسانی ایجاد بشه مثلا یک نفر یکسان ومشخص با 100 ساعت مطالعه توی یه درس هم توی نظام قدیم و هم جدید تراز یکسانی بیاره

وگرنه در این شرایط فعلی و با مشخص نبودن سازکاری که چطور سنجش اینکار رو میکنه شانس قبولی نظام جدید به قدیم با در نظر گرفتن همه موارد و باتلاش یکسان 2 به 1 هست
      من نمیدونم این 70 تا 80 درصد سوالات مشترک از کجا اومده دقیقا؟ خود سنجش گفت از مباحث مشترک سوالات مشترک طرح میشه و اشاره ای به 70 80 درصد نکردن، نمیدونم شایدم من ندیدم
      ممکنه
      مثلا در درس ادبیات فقط 40 درصد مباحث نظام قدیم و جدید مشترک باشه و 60 درصد غیر مشترک باشه، اون وقت چطوری قراره 80 درصد سوالات مشترک باشه؟!
      یا مثلا درس گل و گلاب زیست رو که من نمیدونم چطوری قراره زیست نظام قدیم و جدید رو سوال مشترک بدن دقیقا تا از بابت ترازبندی و سطح و کیفیت هر دو مجموعه سوالات قدیم و جدید یکسان و برابر و عادلانه باشه!؟

به نظرم کنکور 98 کنکوری متمایز با کنکورهای گذشته خواهد بود به این دلیل (دلایل) که اولا طراحان هر درس باید کتاب های نظام جدید و قدیم رو تا حدودی زیرورو کنن اصطلاحا تا متوجه بشن مباحث مشترک کجاهاست، حالا بیان از اون قسمت سوالات مشترک طرح کنن ، از اون مباحث غیر مشترک هم سوالات با سطح و کیفیت و کمیت یکسانی رو طراحی کنن که خود این موارد فرآیند طراحی سوالات رو سخت و با پیچیدگی همراه میکنه، بنابراین طراحان باید با دقت و ریزبینی حداکثری اقدام به طرح سوالات کنن تا از بابت هم ترازی و هم سطحی سوالات و آزمون مشکلی پیش نیاد که پس فردا بچه های نظام قدیم سازمان سنجش و کارکنانش رو با هم دود نکنن بفرستن هوا

ویرایش توسط saj8jad : 23 اسفند 1397 در ساعت 14:50 دلیل: جزئی

7. Top | #37
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من نمیدونم این 70 تا 80 درصد سوالات مشترک از کجا اومده دقیقا؟ خود سنجش گفت از مباحث مشترک سوالات مشترک طرح میشه و اشاره ای به 70 80 درصد نکردن، نمیدونم شایدم من ندیدم
      ممکنه
      مثلا در درس ادبیات فقط 40 درصد مباحث نظام قدیم و جدید مشترک باشه و 60 درصد غیر مشترک باشه، اون وقت چطوری قراره 80 درصد سوالات مشترک باشه؟!
      یا مثلا درس گل و گلاب زیست رو که من نمیدونم چطوری قراره زیست نظام قدیم و جدید رو سوال مشترک بدن دقیقا تا از بابت ترازبندی و سطح و کیفیت هر دو مجموعه سوالات قدیم و جدید یکسان و برابر و عادلانه باشه!؟

به نظرم کنکور 98 کنکوری متمایز با کنکورهای گذشته خواهد بود به این دلیل (دلایل) که اولا طراحان هر درس باید کتاب های نظام جدید و قدیم رو تا حدودی زیرورو کنن اصطلاحا تا متوجه بشن مباحث مشترک کجاهاست، حالا بیان از اون قسمت سوالات مشترک طرح کنن ، از اون مباحث غیر مشترک هم سوالات با سطح و کیفیت و کمیت یکسانی رو طراحی کنن که خود این موارد فرآیند طراحی سوالات رو سخت و با پیچیدگی همراه میکنه، بنابراین طراحان باید با دقت و ریزبینی حداکثری اقدام به طرح سوالات کنن تا از بابت هم ترازی و هم سطحی سوالات و آزمون مشکلی پیش نیاد که پس فردا بچه های نظام قدیم سازمان سنجش و کارکنانش رو با هم دود نکنن بفرستن هوا

img_20190314_175308_479.jpg

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20190314_175308_479.jpg
مشاهده: 207
حجم: 62.2 کیلو بایت
      بهتر نیس باچند تا مدرک معتبر تری حرفتو ثابت کنی چون نظر تو و چند نفر دیگه نمیتونه مبنا براین باشه که سخت شده !

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20190314_175308_479.jpg
مشاهده: 207
حجم: 62.2 کیلو بایت
      سینا جان، دوست عزیز و گرامی
      نظر ایشون هم محترمه ولی لزوما قابل تایید (من) نیست، اینکه شما صرفا به یک کامنت استناد کنی و بر اساس اون کامنت یا همچنین کامنت هایی که ارائه دهنده نظرات دیگران هستش (و نه نظر خودت) بیای استدلال ارائه بدی ، اصلا جالب و منطقی و عقلانی نیست
      من نظرم رو گفتم، شمام کماکان رو گفتمانی که داشتی ثابت قدمی، مشکلی نیست نظرات و استدلال ها چه درست چه غلط به هر حال متفاوته و ایضا قابل احترامه
      من میگم نره ولی شما دائم میگی بدوش ، اوکی ولی خب جور در نمیاد عزیز من

پ.ن : اگر شما یا سایر دوستان در این گفتمان (عمومی) از لحن یا گفتار احیانا تند من آزده خاطر شدی (شدید) صمیمانه عذرخواهم، بدرود عزیزان

11. Top | #41
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سینا جان، دوست عزیز و گرامی
      نظر ایشون هم محترمه ولی لزوما قابل تایید (من) نیست، اینکه شما صرفا به یک کامنت استناد کنی و بر اساس اون کامنت یا همچنین کامنت هایی که ارائه دهنده نظرات دیگران هستش (و نه نظر خودت) بیای استدلال ارائه بدی ، اصلا جالب و منطقی و عقلانی نیست
      من نظرم رو گفتم، شمام کماکان رو گفتمانی که داشتی ثابت قدمی، مشکلی نیست نظرات و استدلال ها چه درست چه غلط به هر حال متفاوته و ایضا قابل احترامه
      من میگم نره ولی شما دائم میگی بدوش ، اوکی ولی خب جور در نمیاد عزیز من

پ.ن : اگر شما یا سایر دوستان در این گفتمان (عمومی) از لحن یا گفتار احیانا تند من آزده خاطر شدی (شدید) صمیمانه عذرخواهم، بدرود عزیزان
      نقل قول نوشته اصلی توسط Imalireza نمایش پست ها
      بهتر نیس باچند تا مدرک معتبر تری حرفتو ثابت کنی چون نظر تو و چند نفر دیگه نمیتونه مبنا براین باشه که سخت شده !
      نقل قول نوشته اصلی توسط BlAziIiNG StAR نمایش پست ها
      اینم سند ویس اشکان هاشمی همونی که تالیف زیست نشر الگو رو کرده به غیر از حرف هايي که درباره دو کنکور زده و اشتباه هم گفته و مهم هم نیست بقیه حرف هاش درباره سختی و نامفهوم بودن کتاب های نظام جدید درسته گوش کنید ببینم بازم میگید سند بده

12. Top | #42
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      هیچکدوم از اونیکی آسون تر نیست. اونایی که نظام جدید کنکور میدن با خودشون سنجیده میشن و نظام قدیمی ها هم با خودشون. پس اصلا مهم نیست که مطالب مطلقا چقد سخت یا اسونه.
      ولی بهتره سوال رو اینجوری بپرسیم که یه دانش آموز نظام قدیم راحت تر میتونه کنکور نظام جدید بده یا یه دانش آموز نظام جدید راحت تر میتونه کنکور نظام قدیم بده؟
      در این صورت به نظر من مورد اول درسته. چون کنکور نظام قدیم اینقد ازش سوال اومده که طراح ها سال های اخیر سوال کم اوردن و دارن هی سوالات سخت تر طرح میکنن! ولی نظام جدید با توجه به این دانش آموزا حتی نمونه سوال هم ندارن منطقی به نظر میرسه که امسال طراح ها بهشون آسون میگیرن که کنکور بتونه پراکنش سطح ها رو بهتر تعیین کنه

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

13. Top | #43
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها
      هیچکدوم از اونیکی آسون تر نیست. اونایی که نظام جدید کنکور میدن با خودشون سنجیده میشن و نظام قدیمی ها هم با خودشون. پس اصلا مهم نیست که مطالب مطلقا چقد سخت یا اسونه.
      ولی بهتره سوال رو اینجوری بپرسیم که یه دانش آموز نظام قدیم راحت تر میتونه کنکور نظام جدید بده یا یه دانش آموز نظام جدید راحت تر میتونه کنکور نظام قدیم بده؟
      در این صورت به نظر من مورد اول درسته. چون کنکور نظام قدیم اینقد ازش سوال اومده که طراح ها سال های اخیر سوال کم اوردن و دارن هی سوالات سخت تر طرح میکنن! ولی نظام جدید با توجه به این دانش آموزا حتی نمونه سوال هم ندارن منطقی به نظر میرسه که امسال طراح ها بهشون آسون میگیرن که کنکور بتونه پراکنش سطح ها رو بهتر تعیین کنه
      يه کسی که نظام قدیم خونده اصلا نمی تونه نظام جدید بده چرا؟؟؟ چون باید بره کتاب نظام جدید بخونه خوندن کتاب نظام جدید یعنی فرو رفتن توی باتلاق چون کتاب نامفهوم و پر از نکته ریز و جدید هست موضوع اينه که کسی که نظام جدید هست خب چند سال با کتاب های نظام جدید خودش بزرگ شده و توی مدرسه کم یا زیاد اونا رو خونده تازه همون هم مشکل داره توی کتاب هاش چون کتاب هاشون به شدت نامفهوم و پر نکته شدن نسبت به کتاب های نظام قدیم شما قبلا زیست نظام قدیم رو می تونستي از روی کتاب بخونی و گاهی بعضی جاها رو از کتاب کمک آموزشی استفاده می کردی و بقیه رو تست میزدی اما الان زیست نظام جدید رو بدون کمک آموزشی اصلا نمی شه خوند چون به شدت کتاب نامفهوم و پر نکته هست من ميگم کسی که نظام قدیم خونده نمی تونه بیاد نظام جدید بخونه چون گرفتار میشه و ناچار هست چند سال پشت کنکور بمونه تا به مطالب مسلط شه این حرف منه هیچ کس این حرف رو باور نمی کنه چون عقلشون دادن دست چند تا مشاور که دارن با دروغ گفتن بهشون سود می کنن اون نظام قدیم هايي که مخالف حرف من هستن به جای این که با حرف زدن دو سه نفر و صرفا يه نگاه گذرا به کتاب های نظام جدید کردن برن دو فصل از يه کتاب نظام جدید به دلخواه خودشون هر کتابی باشه فرق نداره چون همه کتاب های نظام جدید عین هم هستن رو دقیق بخونه بعد بیاد دفاع کنه و بگه نظام قدیم ها کتاب هاشون بد هست اين جا اضافه تره از نظام جدید بهتره نظام قدیم ها برن نظام جدید بخونن و بی عدالتی هست و فلان يه بار این کار رو نکردن رفتن يه نگاه گذار یا انداختن یا اصلا نگاه نکردن با دو سه تا حرف مشاور و بقیه میگن نظام جدید آسون تر از نظام قدیم هست در حالی که غلطه محضه

14. Top | #44
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به به مثل اینکه جنگه
      ببین دوست عزیز اینکه نظام جدید حجم مطالب وسختی مطالبش از قدیم کمتره چیزیه که انکار شدنی نیست و اگر انکارش کنی یک جای کار میلنگه !
      این رو قشنگ میشه تو کارنامه بچه هایی که ازمون میدن فهمید .. درصدای نظام جدید ها تو درسا بالاست (عمدتا به علت نه چندان سخت بودن مطالب هر چند از همون مطالب نه چندان سخت سوالات سختی میدن معمولا تو ازمونا)ولی با این حال هم درصداشون بالاست و نسبت به اون درصدی که میزنن تراز چندان خوبی نمیگیرن در حالی که اگر همون درصد ها رو ببری تو نظام قدیم تراز خیلی بهتری بهت میده (خودم تو قلمچی شاگرد زیاد دارم و این رو میبینم پس حرف من دراوردی نیست )
      درمورد حجم درسا که بررسی کردم واقعا کم و اسون شده //
      ادبیات : کاهش تعداد دروس از 72 درس به 54 درس ..
      تاریخ ادبیات و زبان فارسی انچنان خاصی ندارن .. ولی برای زبان فارسی یکم مجبورن به نظام قدیم رجوع کنن چون با نظام جدید زیاد نمیتونن به سوالات جواب بدن یک اشکال کار اینه..
      دینی : کاهش تعداد دروس از 42 درس به 34 درس
      عربی: تقریبا مطابق با حذف بخشی از قواعد سخت و یکم اسونتر
      زبان: تقریبا مطابق
      زیست : خوب تو زیست هم که تعداد فصول از 30 فصل به 24 فصل کاهش پیدا کرده ! .. قارچ باکتری اغازیان حذف .. ژنتیک آبکی .. گیاهی اسونتر .. جانوری اسونتر .. کلن هم از حجم زدن هم از سختی ... ولی ثبول دارم یکم مطالبش گنگه ولی باز با یه درسنامه خوب حل میشه! مشکل خاصی نیست که بزرگش کنن اتفاقا خیلی هم بهتر شده اینطوری .. تنها نکته بدش همون معادلای فارسیه که اگه جمعش کنی یک صفحه پشت و رو میشه اون هم میای حفظ میکنی و تمام !
      فیزیک : خوب تو فیزیک هم که باز اسونتر شده مثلا فصلای حرکت شناسی و دینامیک رو که شاخ بزرگ قدیم بود و خیلیا حذفش میکردن توجدید هم کم حجم تر و هم اسونتر شده طوری که یکی از دوستام میگفت دینامیک رو تو دو جلسه تدریس کامل کرده !
      ریاضی و شیمی هم که خودتون مطلعید !
      خلاصه اگه من میبودم بین کنکور نظام جدید و قدیم صد در صد نظام جدید رو انتخاب میکردم ..
      در کل بازم چون کنکور تراز بندیه هر کدوم رو بدی باز فرق چندانی نمیکنه ولی خوب جدید باشه یه مزایایی که گفتم رو داره .. (البته من مطمئنم چون مطالب جدیدا اسونتره طراحای کنکور سوپرایزهای جالبی براشون دارن
      )
      این رو هم بگم جدیدا خیلی خوب میخونن و انگیزه عجیب غریبی دارن چیزی که تو نظام ما نبود

ایشالله همه موفق باشن
      بنده پارسا قادری رتبه 842 کنکور سراسری تجربی 97 هستم و
      در حال حاضر دانشجوی پزشکی دانشگاه ارومیه ام ...
      برای اطلاع از شرایط مشاوره به خصوصی پیام بدین ...

15. Top | #45
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

يه کسی که نظام قدیم خونده اصلا نمی تونه نظام جدید بده چرا؟؟؟ چون باید بره کتاب نظام جدید بخونه خوندن کتاب نظام جدید یعنی فرو رفتن توی باتلاق چون کتاب نامفهوم و پر از نکته ریز و جدید هست موضوع اينه که کسی که نظام جدید هست خب چند سال با کتاب های نظام جدید خودش بزرگ شده و توی مدرسه کم یا زیاد اونا رو خونده تازه همون هم مشکل داره توی کتاب هاش چون کتاب هاشون به شدت نامفهوم و پر نکته شدن نسبت به کتاب های نظام قدیم شما قبلا زیست نظام قدیم رو می تونستي از روی کتاب بخونی و گاهی بعضی جاها رو از کتاب کمک آموزشی استفاده می کردی و بقیه رو تست میزدی اما الان زیست نظام جدید رو بدون کمک آموزشی اصلا نمی شه خوند چون به شدت کتاب نامفهوم و پر نکته هست من ميگم کسی که نظام قدیم خونده نمی تونه بیاد نظام جدید بخونه چون گرفتار میشه و ناچار هست چند سال پشت کنکور بمونه تا به مطالب مسلط شه این حرف منه هیچ کس این حرف رو باور نمی کنه چون عقلشون دادن دست چند تا مشاور که دارن با دروغ گفتن بهشون سود می کنن اون نظام قدیم هايي که مخالف حرف من هستن به جای این که با حرف زدن دو سه نفر و صرفا يه نگاه گذرا به کتاب های نظام جدید کردن برن دو فصل از يه کتاب نظام جدید به دلخواه خودشون هر کتابی باشه فرق نداره چون همه کتاب های نظام جدید عین هم هستن رو دقیق بخونه بعد بیاد دفاع کنه و بگه نظام قدیم ها کتاب هاشون بد هست اين جا اضافه تره از نظام جدید بهتره نظام قدیم ها برن نظام جدید بخونن و بی عدالتی هست و فلان يه بار این کار رو نکردن رفتن يه نگاه گذار یا انداختن یا اصلا نگاه نکردن با دو سه تا حرف مشاور و بقیه میگن نظام جدید آسون تر از نظام قدیم هست در حالی که غلطه محضه
      اون سوال فرضی بود. نگفتم کسی بیاد همچین کاری کنه. گفتم اگه این اتفاق بیوفته کار برای کدوم گروه سخت تره؟
      ضمنا در مورد چیزی که نمیدونید و نمیفهمید اظهار نظر نکنید. توی همین انجمن میشناسم کسایی رو که نظام قدیم بودن و دارن میخونن برا 99. خودمم قرار بود کتابای نظام جدید رو کنکور بدم و یکم زیست رو خوندم ولی منصرف شدم به دلایل نامربوط.
      زیست جدید جز اون کلمات فارسی شده مزخرفش بقیه چیزاش روون تر و راحت تره. حالا هی شما بگو فلان مشاور اینو گفته و فلان استااااااد زیست شناسی اون رو گفته....فک نکن اینا خیلی چیزی بارشونه. همین اساتید زیست سالهای پیش کلیدی که برای کنکور میدادن کلی اشتباه توش داشت! میتونی توی سایت کانون چک کنی!

در هر صورت با این چیزایی که مینویسی اینجا راه به جایی نمیبری. شما میخوای از همین الان شکست آیندت توی کنکور رو توجیح کنی! فقط بهت میگم موفق باشی!

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try
      ویرایش توسط 0M0HamMad0 : 24 اسفند 1397 در ساعت 14:03

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن