خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 62
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات

Lightbulb چلنج ١٠ تا ١٦ ساعت درس خواندن در روز

سلام دوستان ( اين پست بيشتر بدرد دوستان فارغ التحصيل و ميخوره اگر دانش اموزيد نميدونم ميتونيد يا نه )
      خيلي سريع بريم سر اصل مطلب كه نه وقت شما بره نه من
      خب از هدينگ مشخصه قضيه چيه
      تو اين چالش هر كسي تونست روزي ١٠ تا ١٦ ساعت مطالعه داشته باشه بياد زير اين پست در پايان درس خوندنش
      (پايان روز ،هفته ، ماه)
      اعلام كنه كه چقدر درس خونده ( دوست داشتيد با جزئييات بگيد دوست هم نداشتيد فقط عددشو بنويسيد كه وقتتونم گرفته نشه )
      حالا اصل مطلب و فلسفه اي كه من اين تاپيكو زدم چيه؟
      اينكه ميگن (روانشناسا تا جايي كه ميدونم ) هر كاريو ٢١ روز انجام بديم برامون تبديل به يك عادت ميشه و مشكلي و سختي نخواد داشت ؛
      من چون كلا طي سال تحصيلي درس نميخوندم شب امتحانا يكسره مجبور بودم بخونم كه عقب بودنم جبران بشه ، بعد از امتحانا كه تابستون شروع ميشد چون درس نميخوندم ديگه تو تابستون يه احساس كمبود و نياز به درس خوندني داشتم ؛ شايد شمام تجربه كرده باشيد ، اون تايم داشته برام تبديل به يك عادت ميشده ولي قدرشو نميدونستم ...
      ترجيحا هر مقدار زماني كه برا خودتون هدف گذاري ميكني رو به پيشرفت بزاريد مثلا روز اول اگر ١٠ ساعته روز دوم بكنيد ١٢ نه برعكسش .
      خب ما قراره هر روزي كه براي خودمون چلنج رو پذيرفتيم كرديم تا ٤٠ روزش ادامه بديم (كار از محكم كاري عيب نميكنه )
      تاريخ پذيرش چالش هم ميتونيد اعلام كنيد همينجا .
      راستي راستي تا يادم نرفته اين مدت رو پشت سر هم و پيوسته بخونيد كه ارزش داشته باشه...
      براي دوستاني كه ميگن نميشه :
      خب شايد بنظر شما نشه ولي لطفا نيايد زير اين تاپيك اعلام كنيد كه ميشه يا نميشه؛ خودم تست كردم تا ١٢ ساعت كه بشدت اسونه باقيشم يك فكري ميكنيم

خودم كلا ادم درس خوني نبودم از اول متاسفانه ميخوام اين عادت منفيو كم كم بزارم كنار و با عادت مثبت درس خوني جا به جاش كنم ( اينم يه بحثيه ميگن عادت ها از بين نميرن مگر با جايگزني ( روانشناسي عزيز اگر اشتباه ميگم تصحيح كنيد لطفا)

خيلي سعي كردم زياد نشه نوشتم ، بازم شد ؛ عذر ميخوام . با ارزوي موفقيت براي همه تلاشگران
      کرم ورزد آن سر که مغزی در اوست
      که دون همتانند بی مغز و پوست
      کسی نیک بیند به هر دو سرای
      که نیکی رساند به خلق خدا

ویرایش توسط Seyed Chester : 18 اسفند 1397 در ساعت 10:34

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      زیبایی یه برنامه خوب منطقی بودنش که بتونید عملی کنید اونو در غیر اینصورت هدف بزرگ انتخاب میکنید و در انجامش میمونید و فقط خودتون سرزنش میکنید و بیشتر نا امید میشید
      اولا برای رسیدن به ساعت های بالای ۱۰ ساعت در روز کار یکی دو روز نیست معمولا بچه ها از اول سال شروع میکنن به خوندن با ساعتی ۳ یا ۴ ساعت در روز بعد به مرور ساعات مطالعه خودشون زیاد میکنن و معمولا برای همین هست همه میگن بعد از عید من روزی نهایت ۱۳ ساعت مطالعه داشتم !
      اولش برای شما خیلی خسته کننده است همون ۳ ساعت هم بعد به مرور متوجه میشید نهایت روزی ۱۳ ساعت یا خیلی خیلی تلاش کنی ۱۴ ساعت ولی تجربه به من نشون داده اون ساعت های آخر بقدری ذهن و چشم شما خسته است که دوست دارید گوشه ای دراز بکشید چشمتون ببندید و تو همین لحظه ذهن هنوز درگیر مباحث هست شما به ۸ ساعت خواب مفید برای استراحت مغز دارید نهایت ۲ یا ۳ ساعت هم غذا دستشویی رفتن و حتی استراحت و نرمش های بین درسی در غیر اینصورت از خستگی فقط و فقط شما روی کتاب افتادی چیزی دستگیرتون نمیشه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام خیلی خوبه ، پایتم
      ایشالا بچه های دیگه ام پایه باشن
      " دائما یکسان نباشد حال دوران ، غم مخور "
      - فقط شرکت در تاپیک های درسی.

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      منم هستم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      منم هستم
      تا الان تقریبا ۲ ساعت شبم تونستم میام میگم
      ♡Be your Own HERO

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kia_k نمایش پست ها
      زیبایی یه برنامه خوب منطقی بودنش که بتونید عملی کنید اونو در غیر اینصورت هدف بزرگ انتخاب میکنید و در انجامش میمونید و فقط خودتون سرزنش میکنید و بیشتر نا امید میشید
      اولا برای رسیدن به ساعت های بالای ۱۰ ساعت در روز کار یکی دو روز نیست معمولا بچه ها از اول سال شروع میکنن به خوندن با ساعتی ۳ یا ۴ ساعت در روز بعد به مرور ساعات مطالعه خودشون زیاد میکنن و معمولا برای همین هست همه میگن بعد از عید من روزی نهایت ۱۳ ساعت مطالعه داشتم !
      اولش برای شما خیلی خسته کننده است همون ۳ ساعت هم بعد به مرور متوجه میشید نهایت روزی ۱۳ ساعت یا خیلی خیلی تلاش کنی ۱۴ ساعت ولی تجربه به من نشون داده اون ساعت های آخر بقدری ذهن و چشم شما خسته است که دوست دارید گوشه ای دراز بکشید چشمتون ببندید و تو همین لحظه ذهن هنوز درگیر مباحث هست شما به ۸ ساعت خواب مفید برای استراحت مغز دارید نهایت ۲ یا ۳ ساعت هم غذا دستشویی رفتن و حتی استراحت و نرمش های بین درسی در غیر اینصورت از خستگی فقط و فقط شما روی کتاب افتادی چیزی دستگیرتون نمیشه
      دوست عزيز حق با شماس كاملا
      اما ايني كه شما ميفرماييد براي عزيزانيه ك ٩ ماه تايم دارن
      نه امثال بنده ك كمترر از ٤ ماه وقت داريم
      و اينكه
      درسته اولش فشار مياد و خسته كننده ميشه اما يك تايمي بگذره صرفا ادم عادت ميكنه
      شما روز اول دبستان عادت نداشتي عمرا تو زندگيت ٧ ساعت تو مدرسه بشيني اما بزور
      مجبور شدي بشيني و تا الانم ديگه عادت كردي
      ديگه الانم وقت برا ازمون خطا نيست يا بايد از همين نقطه زماني مسئله درس خوندن رو بهبود بديم يا ميشيم پشت كنكوري سابق
      بعد عذر ميخوام ازتون جسارت ميكنم
      اگر كامل متن رو ميخونديد مشاهده ميكرديد كه عرض كردم خدمت شريفتون اگر مخالف برنامه هستيد نياز نيست اينجا اعلام كنيد
      موفق و پيروز باشيد ^_^
      که نیکی رساند به خلق خدا

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      دوستان عزيز
      و گرامي كه فرموديد پايه چلنج هستيد
      ممنون ازتون
      تقريبا اين تاپيك مثل دفتربرنامه ريزي قلمچيه
      شما مهم ترين رقيبتون خودتونيد براي همون صرفا اسمش شده چلنج
      ميايد تايمتون اعلام ميكنيد ببتيد تونستيد خودتون رو به بالاي ١٠ ساعت برسونيد يا نه
      که نیکی رساند به خلق خدا

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Seyed Chester نمایش پست ها
      دوست عزيز حق با شماس كاملا
      اما ايني كه شما ميفرماييد براي عزيزانيه ك ٩ ماه تايم دارن
      نه امثال بنده ك كمترر از ٤ ماه وقت داريم
      و اينكه
      درسته اولش فشار مياد و خسته كننده ميشه اما يك تايمي بگذره صرفا ادم عادت ميكنه
      شما روز اول دبستان عادت نداشتي عمرا تو زندگيت ٧ ساعت تو مدرسه بشيني اما بزور
      مجبور شدي بشيني و تا الانم ديگه عادت كردي
      ديگه الانم وقت برا ازمون خطا نيست يا بايد از همين نقطه زماني مسئله درس خوندن رو بهبود بديم يا ميشيم پشت كنكوري سابق
      بعد عذر ميخوام ازتون جسارت ميكنم
      اگر كامل متن رو ميخونديد مشاهده ميكرديد كه عرض كردم خدمت شريفتون اگر مخالف برنامه هستيد نياز نيست اينجا اعلام كنيد
      موفق و پيروز باشيد ^_^
      اصلا مخالف برنامه شما نیستم اینو بدونید خیلی ها از اول تابستون شروع کردند ولی الان همه چیزا یادشون رفته و تا تکرار نکنن فرقی با کسی که الان شروع کرده نداره
      و این موضوع هم بهش ایمان دارم بالاخره تجربه درس خوندن تو چند سال تو دانشگاه هم داشتم که هر کسی به کاری که میکنه ایمان داشته باشه نتیجه میده

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Seyed Chester نمایش پست ها
      دوستان عزيز
      و گرامي كه فرموديد پايه چلنج هستيد
      ممنون ازتون
      تقريبا اين تاپيك مثل دفتربرنامه ريزي قلمچيه
      شما مهم ترين رقيبتون خودتونيد براي همون صرفا اسمش شده چلنج
      ميايد تايمتون اعلام ميكنيد ببتيد تونستيد خودتون رو به بالاي ١٠ ساعت برسونيد يا نه
      سید انرزی ات بالا است درست اما اصولی کار کن اگه بخوای یک دفعه از 3-4 برسونی ساعت مطالعاتی رو به بالای 10-12 زودی خسته میشی وزده از درس در ثانی کیفیت مطالعه خیلی موضوع مهمتری است نسبت به زمان
      رفع اسپم خودم بالا ترین ساعت مطالعاتی ام 12.45 دقیقه است
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      خب خودمم چالش رو ميپذيرم
      و وارد چالش ميشم : )
      ٢٨ اسفند
      در صورت توانايي غلبه بر چلنج اينجا تايمم رو اعلام ميكنم ^_^
      که نیکی رساند به خلق خدا

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مرسی از علی عزیز بابت این تاپیک مفید

امروز:11/5 ساعت
      !'Sei Bella Come Un Gol al 90

12. Top | #12
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      پارسال من خودم از ٣ ٤ ساعت ب ١٢ ساعت ب بالا رسوندم خودم و قبول هم شدم
      كاره سخت نشد نداره
      ميتونيد

13. Top | #13

نمایش مشخصات
      از اون جایی که برادر ابراهیمی کم فعال شدن من جاشون و پر میکنم هه نمیشه نمیتونی

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من امروز ١٠ ساعت خوندم

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام از چه ماهی برنامتون رفت رو 12 ساعت ؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali jk نمایش پست ها
      پارسال من خودم از ٣ ٤ ساعت ب ١٢ ساعت ب بالا رسوندم خودم و قبول هم شدم
      كاره سخت نشد نداره
      ميتونيد

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن