خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

ابهام در مفهوم رابطه انرژی فیزیک

سلام
      من نمیتونم فرمول زیر رو در واقعیت توی ذهن خودم مجسم کنم! مثلا وقتی میگن انرژی مساوی است با:
      کد:
      J = kg . (m / s)^2
      این از لحاظ تئوری قابل اثبات هست. ولی توی واقعیت دقیقا باید چی کار کنیم که تونسته باشیم یک کیلوگرم رو در مجذور (متر بر روی ثانیه) ضرب کنیم؟
      دقیقا چه فرایندی داره اتفاق میفته؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط navidgh نمایش پست ها
      سلام
      من نمیتونم فرمول زیر رو در واقعیت توی ذهن خودم مجسم کنم! مثلا وقتی میگن انرژی مساوی است با:
      کد:
      J = kg . (m / s)^2
      این از لحاظ تئوری قابل اثبات هست. ولی توی واقعیت دقیقا باید چی کار کنیم که تونسته باشیم یک کیلوگرم رو در مجذور (متر بر روی ثانیه) ضرب کنیم؟
      دقیقا چه فرایندی داره اتفاق میفته؟
      درود
      دبیر من یک بار توضیح داده بود این رابطه از کجا اومده ولی اولش اینو بهتون میگم که زیاد ت سال کنکور دور و بر اثبات و اینکه از کجا اومده نباشید ، فقط یاد بگیر برو تستتو بزن
      خب ، ببین یک ژول(J) مقدار کاری است که نیروی یک نیوتن (N) در جابجا کردن یک جسم به اندازهٔ یک متر (m) انجام میده
      خب حالا 1 نیوتن ا کجا اومده ؟ یه جسمو میخوای هُل بدی نیرو باید وارد کنی پس معلومه منظور قانون سوم نیوتن F=ma هست ، یکاهاشون چیه ، کیلوگرم و متر بر مجذور ثانیه ، در هم ضرب کن ، میشه kg . m/s2
      حالا یه دونه یه مترم توی جابجایی داشتیم که اگه توش ضرب کنی به یکای kg. (m/s)2 میرسی
      حله ؟
      " دائما یکسان نباشد حال دوران ، غم مخور "
      - فقط شرکت در تاپیک های درسی.

3. Top | #3
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام. ژول یک یکای فرعی هست و اون چیزی که نوشتین ارتباط این یکا رو با یکاهای اصلی نشون میده.
      برای اثباتش باید روابط رو دنبال کنی و سعی کنی اونا رو بر حسب کمیتهای اصلی بنویسی.

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      مفهوم انرژی از باز نویسی قانون دوم نیوتون با بکار بست تعریف سرعت و شتاب بدست اومده.
      F=ma
      a = dv/dt
      v = dx/dt
      از ترکیب س رابطه ب هدف حذف dt داریم:
      fdx=mv.dv
      میبینی ک طرف چپ حاصلضرب نیرو در جابجاییه. اون kg.m2.s-2 واحدی برای کمیت هایی ک ب کمک تساوی اخر تعریف میکنیم؛ کار و انرژی جنبشی؛
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن