خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

عـــربی را چــگـونه شـروع کنیم!!!!؟

سلام

دوستان در مورد سوالات ترجمه و قواعد که 8 تا سوال اول و 8 تا سوال اخر رو تشکیل میدن سوالی ندارم !خب بریم سر سوال اصلیم :

این وسط یه درک مطلب میمونه؟! ( بی زحمت به همه ی سوالام جواب بدین چون تا حالا نه تو کنکور زدمش نه توی ازمونای ازمایشی)

1-چند تا سوال داره
      2-کلا چجوری سوالاتی داره؟!(موشکافی بی زحمت)
      3-چجوری بخونمش؟
      4-پیش نیازش توی قواعده؟
      5-این تجزیه و ترکیب چیه اخرش نفهمیدم (باید چیکارشون کنم و چجوری جوابشون بدم؟)
      6-کی بخونمش؟اول قواعدو بخونم بعد ترجمه بعد درک تجزیه ترکیب؟(چند هفته وقت بزارم واسش؟)
      7-درک مطلبش مثل درک مطلب زبانه که روزی مثلا یکی بخونم؟
      8-و یک توضیح کامل که ممنونتون میشم

Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینو بخون روشنت میکنه
      !'Sei Bella Come Un Gol al 90
      ویرایش توسط lolipop : 15 اسفند 1397 در ساعت 12:06

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام
      درک مطلب عربی 9 سوال داره
      چهار سوال اول بعد از متن، سوالای درک مطلب و مفهوم متن هستن مثل سوالای ریدینگ های زبان
      دو تا سوال بعدش سوالای تشکیل یا همون حرکت گذاری هستن که یا خواسته گزینه درست از نظر حرکت گذاری رو مشخص کنید یا گزینه غلط رو
      سه سوال آخر هم مربوط به تجزیه و ترکیبه به این صورت که زیر سه تا از کلمات متن خط کشیده و تو این سه سوال از شما تجزیه و ترکیبش رو خواسته ؛ قسمت اول هر گزینه تجزیه هست یعنی مثلا اسمه یا فعله و اگه اسمه مشتقه یا جامد و معرفه یا نکره و ... اگر فعل هست چه صیغه ای هست و متعدی یا لازم و .... و قسمت دومش ترکیب اون کلمه رو خواسته یعنی اون کلمه در جمله چه نقشی داره اگر اسمه حالا فاعله یا نایب فاعل یا مفعول یا حال و ...

اما برای جواب دادن به سوالاش
      چهار تا سوال اول که کاملا به تواناییت تو فهم متن عربی بستگی داره و بهترین کار اینه که از الان تا هر روز ی درک مطلب کار کنی
      پنج سوال بعدی هم پیش نیازش قواعده و حتما باید به قواعد میلط باشی
      در ضمن رد گزینه تو این پنج سوال خیلی به کار میاد
      ی نکته هم درباره سوالای تشکیل هست که اگر گفت کدوم گزینه غلطه بهترین کار اینه که سعی کنی تو گزینه ها ی کلمه پیدا کنی که اعرابش تو دو تا گزینه فرق داشته باشه و فقط با تعیین اعراب همونیک کلمه میتونی گزینه غلط رو پیدا کنی و تست رو بزنی
      امروز همان فردایی است که دیروز منتظرش بودید

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز من روشمو میگم خواستید امتحان کنید
      من کتاب گاج کامل دارم.هر روز ۳۰ دقیقه عربی میخونم و طبق ازمون پیش میرم.یه سری روزا قواعد میخونم یه روزای دیگه هم ترجمه .مثلا ۳ روز تو هفته ترجمه ۳ روز دیگه رو قواعد.برای قواعد اول یه دور درسنامه رو میخونم.بعد میرم سراغ تستا به صورت زوج و فرد میزنم.هر روز مثلا حدود ۱۰ تا تست.قواعد رو اینجور میخونم.

ترجمه هم همینطور همینطور که گفتم ۳ روز در هفته هر روز یه صفحه

اخر هفته هم درک مطلب میزنم.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای ترجمه اول نکات ترجمه رو یه دور بخون از روی هر کتاب کمکی که داری بعد برو تست بزن به مرور خودت یاد میگیری

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن