خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای مطالعه تمام دروس برای کنکور چه زمانی نیاز است؟

رأی دهندگان
    1. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • 2000

0 0%
    • 2500

1 100.00%
    • 3000

0 0%
    • 3500

0 0%
    نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

این ساعت رو با چه جمع و تقسیمی محاسبه میکنند؟

من یک مطلبی رو در یکی از پیج های معروف اینستاگرام از اقای جمالی دیدم .
      نوشته بودن که میشه هر پایه رو در 200-300 ساعت خوند و جمع بندی کرد که اگه رند در نظر بگیریم 1000 ساعت می شود و این ساعت برای کسی که تازه میخواد شروع کنه هم گفتند
      من هر چقدر فکر میکنم نمیتونم بفهم که چطور میشه کل مباحث کنکور رو بدون حذفیات در هزار ساعت خوند
      نظر شما چیه ؟به نظرتون میشه؟
      در این هزار ساعت برای هر درس چقدر زمان میرسه و چقدر میشه براش تست زد و خوند؟من اصلا نمیتونم تصور کنم که همه مباحث رو خوند
      اگه شما هم فکر میکنید نمیشه به نظرتون چند ساعت زمان مطالعه لازم هست تا کسی که شروع نکرده بتونه کل مباحث کنکور رو بخونه؟
      اصلا امکانش هست که توی 4 ماه تمام مباحث رو خوند؟
      برای زمان باقی مونده شما اگر بخوایین یک زمان حداکثر در نظر بگیرید و اون رو بین دروس تقسیم کنید چطور این کار رو انجام میدین و در اون زمان چه حجمی از هر درس رو میشه خوند؟
      من فکر میکنم
      1400 ساعت مطالعه با میانگین هر روز 12 ساعت تا کنکور منطقی باشه
      شما این مقدار رو چطور تقسیم میکنید و چه مقدار از مطالب رو میشه دراون زمان مطالعه کرد؟
      زمان خواندن و فهم مفاهیم و تست زنی و مرور رو با هم دیگر در نظر بگیرید

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AzerilA نمایش پست ها
      من یک مطلبی رو در یکی از پیج های معروف اینستاگرام از اقای جمالی دیدم .
      نوشته بودن که میشه هر پایه رو در 200-300 ساعت خوند و جمع بندی کرد که اگه رند در نظر بگیریم 1000 ساعت می شود و این ساعت برای کسی که تازه میخواد شروع کنه هم گفتند
      من هر چقدر فکر میکنم نمیتونم بفهم که چطور میشه کل مباحث کنکور رو بدون حذفیات در هزار ساعت خوند
      نظر شما چیه ؟به نظرتون میشه؟
      در این هزار ساعت برای هر درس چقدر زمان میرسه و چقدر میشه براش تست زد و خوند؟من اصلا نمیتونم تصور کنم که همه مباحث رو خوند
      اگه شما هم فکر میکنید نمیشه به نظرتون چند ساعت زمان مطالعه لازم هست تا کسی که شروع نکرده بتونه کل مباحث کنکور رو بخونه؟
      اصلا امکانش هست که توی 4 ماه تمام مباحث رو خوند؟
      برای زمان باقی مونده شما اگر بخوایین یک زمان حداکثر در نظر بگیرید و اون رو بین دروس تقسیم کنید چطور این کار رو انجام میدین و در اون زمان چه حجمی از هر درس رو میشه خوند؟
      من فکر میکنم
      1400 ساعت مطالعه با میانگین هر روز 12 ساعت تا کنکور منطقی باشه
      شما این مقدار رو چطور تقسیم میکنید و چه مقدار از مطالب رو میشه دراون زمان مطالعه کرد؟
      زمان خواندن و فهم مفاهیم و تست زنی و مرور رو با هم دیگر در نظر بگیرید
      این صرفا یه میانگینه
      یکی ممکنه کمتر هم کار کنه بهش برسه
      به پایه درسیت برمیگرده که چطور باشه
      اینکه بعضیا میگن صفر صفر اصلا نداریم
      یا تو کلاس یه چیزایی نیمه و ناقص یاد گرفته و یا اگه پشت کنکوری باشه یه چیزایی رو دست و پا شکسته خونده
      میشه اما قطعا تو 4 ماه به اون میزان تسلط که تو یه سال میشه رسید نمی رسید
      تو 4 ماه فقط میتونید اون قسمتایی که بلدید بیشتر کار کنید به علاوه مباحث آسون بعدش اگه وقت شد مباحث دیگه
      زیاد رو ساعت تمرکز نکنید
      بخونید
      به ساعت فکر کنید استرس بیشتر میگیرید و اگه یه روز نتونید بخونید (قطعا هم پیش میاد چون انسان هر موقع ممکنه براش مشکلی پیش بیاد و نتونه بخونه) استرس میگیرید که اینقد ساعت مونده و این حجم مطالب
      قرار نیست همه مطالبو بخونید اگه مطالب کمتری با تسلط بیشتر بخونید قطعا تو کنکور درصد های بیشتری میزنید

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      و همچنان در حال پست گزاشتن ...

شما نمیخوای شروع کنی

این جز اولین تاپیکای شما درمورد شروع کردن بود اگه از همون موقع که 17 بهمن بود شروع میکردی الان تقریبا 25 روز بود که جلوتر از الانت بودی
      برنامه ها چهار و سه ماهه سایت ها و پیج ها

این تاپیک خود شماست

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood21755 نمایش پست ها
      و همچنان در حال پست گزاشتن ...

شما نمیخوای شروع کنی

این جز اولین تاپیکای شما درمورد شروع کردن بود اگه از همون موقع که 17 بهمن بود شروع میکردی الان تقریبا 25 روز بود که جلوتر از الانت بودی
      برنامه ها چهار و سه ماهه سایت ها و پیج ها

این تاپیک خود شماست
      راست میگی
      چرا من اینقدر میترسم ؟
      من نمیتونم و ادامه نمیدم.
      خیلی خیلی دیر شده

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AzerilA نمایش پست ها
      راست میگی
      چرا من اینقدر میترسم ؟
      من نمیتونم و ادامه نمیدم.
      خیلی خیلی دیر شده
      یکم سطح انتظارتو اگه بیاری پایین تر حتما به هدفت میرسی استرسم نمیگری
      واقعا اگه همت داری بشین برا کنکور 99پزشکی بیاری و میاری منتها از الان باید بخونی برای امسال پزشکی دیره با توجه به اینکه میگید تقریبا صفر هستید
      ای همین امسال بری خب خیلی رشته ها هست که میتونی بری رادیو لوژی-فیزیو تراپی -پرستاری_حتی معلمی (البته اگه حد نصاب سنت باشه )
      منم مث شما مهندسی انصراف دادم و دارم میخونم منتها خیلی وقته زیستو شروع کردم پایه بقیه درسامم خوبه تا حدودی تقریبا از دی ماه شروع کردم الانم وضع خوبه خداروشکر و تمام تلاشمو مقکنم هرچی آوردم پرستاری باشه فیزیو باشه یا حتی دبیری خدامم شکر میکنم حداقل از مهندس بیکار بودن بهتره

یه چیزیم بهت بگم کلا زیاد سخت نگیر ...

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین عزیزم هرکاری ممکنه چیز تکراری ای که ما همیشه شنیدیم اما هر چیزی یه قیمتی داره اگر واقعا از هیچ درسی هیچ ایده ای نداری که فکر نکنم در این حد باشه شاید بتونی همشو بخونی اما با چه کیفیتی؟ اگر واقعا همت کنی حاضر باشی از خیلی چیزا بزنی از خرید عید از گوشی از مهمونی قطعا میشه خوند اما باید روی چیزای مهم وقت بیشتری بذاری من خودم این تجربه رو تا حالا نداشتم که هیچ درسی رو نخونده باشم ولی دیدم کسایی رو که داشتن من که تا حالا کنکور ندادم اما کسایی رو دیدم که با یکم زرنگ بازی چیزای مهمو وقت گذاشتن رتبه سه رقمی اینا آوردن پس فقط زحمت بکش مطمئن باش جوابشو میگیری اما چیزی که حس می‌کنم اینه که دنبال بهونه ای که نخونی نه اینجوری امکان نداره قبول شی هروقت زحمت کشیدی موفق میشی البته روش های مطالعه هم باید بلد باشی که البته فکر کنم اینقدر شنیدیم هممون که هممون بلدیم پس بهونه رو بذار کنار و به این ساعتا و چرتو پرتا گوش نکن برو بشین درستو بخون به امام زمان حداکثر سه رقمی میاری

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن