خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

زاویه بین مجانب های هذلولی

یه سوالی دارم برام قشنگ توضیحش بدین زاویه بین مجانب های هذلولی زیرچیست؟x2_3y2=1

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      به حل این سوال توجه کنید:
      سوال شما به صورت واضح:
      زاویه ی بین مجانب های هذلولی کدام است.
      خوب جهت حل می نویسیم:

حالا می دونیم که برای نصف زاویه ی بین مجانب ها سینوس برابر b تقسیم بر c هست که میشه 0.5. پس نصف زاویه ی بین مجانب ها 30 درجه هست به این معنی که کل زاویه 60 درجه می باشد.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مرررررررررسی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه سوال دیگه زاویه های مثلثی2و5و8میباشند اندازه ی کوچکترین زاویه ی خارجی این مثلث چند درجه است؟

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      به نسبت ها نگاه می کنیم.
      میگیم مثلاً زاویه ها 8k و 5k و 2k باشن.
      جمع زوایای داخلی میشه 180 درجه، پس 180=15k که 12=k پس بزرگترین زاویه داخلی 96 درجه هست و کوچکترین زاویه خارجی که مکملش میشه میشه 84 درجه.

6. Top | #6
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shayan نمایش پست ها
      به حل این سوال توجه کنید:
      سوال شما به صورت واضح:
      زاویه ی بین مجانب های هذلولی کدام است.
      خوب جهت حل می نویسیم:

حالا می دونیم که برای نصف زاویه ی بین مجانب ها سینوس برابر b تقسیم بر c هست که میشه 0.5. پس نصف زاویه ی بین مجانب ها 30 درجه هست به این معنی که کل زاویه 60 درجه می باشد.

درود
      جناب شایان و بیات عزیز امشب بعد از مدتها از سر بیکاری صفحات تایپیک را نگاه می کردم که به یمن وجود عزیزان در حال رونق گرفتن می باشد در این سئوال هم نکته ای به ذهنم رسید اما دو دل ماندم بیان کنم یا نه به هیچ عنوان قصد جسارت ندارم اما در تست ها برای یافتن زاویه بین مجانب های هذلولی
      راه کوتاهتری می توانید به کار ببرید کافیست از نسبت ضریب مثبت به منفی هذلولی جذر بگیرید و آرک تانژانت آن را دو برابر کنید در این رابطه به هیچ عنوان نیازی به دانستن نوع هذلولی هم ندارید در صورتی که عدد جذر گرفته شده از یک بیشتر باشد چون زاویه ایجاد شده بیش از نود خواهد شد کافیست مکمل آن را در نظر بگیرید در مثال طرح شده 1 ضریب مثبت و 3 ضریب منفی است آرک تانژانت جذر این نسبت زاویه 30 درجه را می سازد و دو برابرش همان زاویه 60 خواهد بود و نیازی به استاندارد کردن ندارد
      نکات مطرح را در جزوه ایی که در آینده نه چندان دور در سایت وزین کنکور قرار می دهم می توانید ببینید زیاده گویی شد
      ارادتمند محبی پور
      و شايد آيندگان از اينکه نشان داده ام قديمي ها همه چيز را نمي دانستند ، سپاسگزار من باشند. (پير فرما)

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن