خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

نظرتون در مورد تک فصل خوندن؟

سلام
      نظرتون در مورد تک فصل خوندن چیه؟
      مثال: فصل1 شیمی سوم رو شروع میکنی تا اون تموم نشه سراغ هیچ درس دیگ یا فصل دیگ نمیری؟ (البته بجز خورده ریزا مث مرور لغت زبان و اینا)
      اینمدلی بخونم اشکالی داره
      نه اینک شیمی رو کامل تموم کنی بعد یه درس دیگ نه....فقط یه فصلشو تموم کنی بعد یه فصل درس دیگ مثل تابع ریاضی

بنظرتون نصف روزو اینجوری بخونم و نصف دیگ رو زیست خوبه؟

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      آره خوبه حرف نداره منم دارم همین فرمونو میرم جلو

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      من اینطوری درسو متوجه نمیشم وبرام خیلی خسته کننده میشه،ولی اگه با این روش بهتر درس میخونی خوبه.

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Curer نمایش پست ها
      سلام
      مثال: فصل1 شیمی سوم رو شروع میکنی تا اون تموم نشه سراغ هیچ درس دیگ یا فصل دیگ نمیری؟ (البته بجز خورده ریزا مث مرور لغت زبان و اینا)
      نه اینک شیمی رو کامل تموم کنی بعد یه درس دیگ نه....فقط یه فصلشو تموم کنی بعد یه فصل درس دیگ مثل تابع ریاضی

سلام ارمیاجان
      ممنون بابت تگت گلی

عزیزم بنظرم سعی کن در طول روز تنوع درسایی که میخونی بیشتر از 3 تا باشه
      درسته درسی مثل زیست مهمه برای تجربیا
      ولی شاید توی زیست بهتر از ریاضی باشی مثلا
      پس سعی کن تایمتو سِوا کنی بین درسای بیشتر متناسب با کشش و تواناییت تو اون درس
      چون اگه بیای یه فصل رو تو یه روز بخونی و بیشتر تایمتو بذاری روی اون فصل ممکنه ذهنت زود خسته بشه و دیگه کیفیت نداشته باشه
      ولی وقتی تنوع بیشتره و حجمشون کمتر ، ذهن فعال تره بنظرم

ارمیا ؛ بدون کمترین استرسی ، با نهایت تمرکزت 2/3 صفحه از یه کتابو بذار جلوت بخون بعد برو تست همون صفحاتو کار کن
      شاید فک کنی خورده خورده خوندن مثلا زیادی طول بکشه ! وسواس نداشته باش یه درس زودتر خستت میکنه

امتحانات مدرسه رو نگا نکن اون موقع مجبور بودیم در طول یه روز یه کتابو بخونیم حتی اگه دوسش نداشتیم
      ولی الان که برای کنکور میخونیم اوضاع فرق میکنه

بازم هر جور خودت راحتی عزیزم
      موفق باشی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      دوستان پيرو پست استارتر عزيز
      من ميخوام تا اخر اسنفد برنامه ازموناي كانون رو تا اول عيد كامل
      بخونم
      بعد به همين روش بقچه اي انگار هر روز يك فصل از هر درس تخصصي
      بخونم بعد كه تموم شد اختصاصيا همين روش رو براي عموميا در پيش بگيرم
      نظرتون چيه؟؟
      ميشه بنظرتون
      لطف كنيد reply كنيد كه متوجه شم ممنون
      کرم ورزد آن سر که مغزی در اوست
      که دون همتانند بی مغز و پوست
      کسی نیک بیند به هر دو سرای
      که نیکی رساند به خلق خدا

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام

خیلی به مدل درس خوندنتون بستگی داره ، اگر باعث خستگیتون نمیشه یه چند روز امتحان کنین اگر نتیجه داد خب خیلی هم خوبه.اما عقیده ی اکثر افراد اینه که بهتره تنوع درس زیاد باشه تا ذهن خسته نشه . افرادی هم هستن که با این نوع درس خوندن نتیجه گرفتن.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اصلا موافق نیستم!
      جدای از اینکه شاید فصلی مث شارش به تورت بخوره، الا یه نکته خیلی مهم اینه که باید شما هرروز اقلا ۴ ۵ درس رو بخونین.
      به دو دلیل عمده:
      ۱: اینکه از خستگی ذهنت کم بشه چون ذهن مدت طولانیی رو یه موضوع نمیتونه باشه
      ۲: باید اماده باشی که بتونی همزمان چندین درس رو پروسه کنی مث جلسه کنکور!
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام

جسارتا منم مخالفم!

کافیه توی یه درسی به یه فصل نفسگیر و طولانی بیفتی ( دینامیک - سینماتیک - تابع - شارش - استوکیومتری و ... ) خیلی خسته کننده میشه! چه کاریه آخه ... بنظرم همون روش اصولی ( از هر درسی کم بخون همیشه بخون! یعنی همون لحاظ کردن تنوع درسی ) رو پیش برو که چند ده ساله امتحان خودشو پس داده و مردم ازش نتیجه گرفتن

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من خودم چند روزی که تعطیل بودم سر چند تا درس اینکارو کردم درسته که خیلی خوب حس میکنی پیش میری ولی اگر حساب کتاب کنی می‌بینی خیلی بازده نداره مثلا ببین تو روز تعطیل ۱۲ ساعت بخونی و مثلا زیستو روزی سه ساعت بخونی سه روزه تقریبا میشه صد و خورده ای تست زد و درسم دو بار خوند چون ۹ ساعته دیه به همراه کلی درس دیه (۹ ساعت دیگه ی روز ) اما اگر بگی یک روز یک درس مطمئن باش که چون ذهنت خسته میشه و اینجوری میشه که چون کل روزو تو یه درس بودی کم کم عادت میدی که مغزت تک بعدی بشه و توی آزمونا نمی‌تونی خوب سوییچ کنی من که هر دو مدلو امتحان کردم یه درس یه روز خوب نیست حداقل حداقل سه تا درس درست حسابی بذار نه اینکه نیم ساعت ادبیات نیم ساعت زبان بلکه بذار مثلا ۳ ساعت زیست ۳ ساعت شیمی این مدلی روز تعطیل هم کمتر از ده دوازده ساعتم نخونین دیه ناموسا بخدا فقط بخونید راحت بالا می‌زنید دنبال حاشیه و اینکه چجوری بخونم و کدوم منابع بخونم نباشید اما اون موردی که گفتی فکر کردم بهتر بود نظرمو بگم شاد باشید

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اینکه شما میخواین تک درس برید جلو شاید واسه دروسی مثه دینی و تاریخ ادبیات و لغت و املا که صرفا حفظی هستن جواب بده چون دقیقا شما عین شب امتحان حجم زیادی مطلب وارد ذهنت میکنی و به همون سرعت که وارد میشه به همون سرعت هم از ذهنت خارج میشه .

تموم مخالفت هایی که دوستان کردن درسته و این موضوع رو هم من بهش اشاره کنم که یه سری فصول صرفا با تمرین مداوم به تسلط میرسید مثه حرکت شناسی مثه دینامیک مثه استوکیومتری مثه شارش این فصل ها تمرین مداوم نیاز دارن تا بتونید به تسلط بهشون برسید مخصوصا در درس ریاضی و فیزیک اصن ماهیت درس به صورت تدریجی و مداوم خوندنه نه دفعی و یهویی

در کل به نظرم روش خوبی نیست دیگه هرطور خودتون صلاح میدونید
      این را بخاطر داشته باش
      موفقیت
      تکرار لجوجانه ی کارهای ساده است.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      اصلااا.
      ویرانگره
      " دائما یکسان نباشد حال دوران ، غم مخور "
      - فقط شرکت در تاپیک های درسی.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من که‌ اینجوری رفتم
      موفق هم شدم
      بسته به آدم داره
      نظر قطعی نمیشه برا همه داد
      No Hay Banda, Il N'est Pas D'orchestra, It Is All An Illusion

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این کار رو من هم انجام میدم مثلا احتمال تمامی منابع لازم رو براش کار میکنم بعد فصل دیگه
      تا الان هم موفق بودم
      البته واسه همه نمیشه یه نسخه پیچید

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      این دیگ چ مدل درس خوندنه اخهاصلا بهیچوج پیشنهاد خوبی نی

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام

سلام خانم دکترمرسی ازتونراستش من از28آبان که استارت جدی واسه کنکورزدم تاالان اینطوری خوندم هم راضیم هم ناراضی حالامنظورم چیه؟؟؟راضیم چون تونستم مسلط بشم نقاط ضعفم روولی ناراضیم چون بخاطراین شیوه مطالعه آزمون نرفتم
      نگران منی به توقرصه دلم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن