خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 35 از 35
    1. Top | #31
      mmr
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اینایی که گفتی واقعی بود ؟ یا میخواستی که امید بدی ؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط r.sh نمایش پست ها
      اپیزود اول :
      فردی رو میشناسم که با عشق وافر به پزشکی و درس خوندن و علاقه و هدف شدید برای پیشرفت در مسیر علم وارد پزشکی شده و هر شب با گریه سرشو میزاره رو بالش و یا بعضا هم نمیزاره رو بالش چون باید تا صبح بیدار بمونه و درس بخونه : )) ایشون یک بار خودش شخصا به من گفت " هرکس بهت گفت کنکور تو ایران مثل یک قیف برعکسه ، اون قیفو وردار بکن تو حلقش تا دیگه قیف خوری نکنه .."
      هرچند که این بزرگوار با همه این شرایط حتی ذره ای هم از عشقش نسبت به این رشته کم نشده...
      شایان ذکر هم هست که بگم ایشون الان رزیدنت یکی از بهترین دانشگاه های کشور هستن سنشون هم کم کم داره میرسه به سی سال.. با ماهیانه حقوق : یک میلیون و دویست! ( که عملا خرج یک ماه اسنپ میشه فقط.. بقیه نیازهاشون از جیب پدر تامین میشه هنوز)

اپیزود دوم:
      فرد دیگه ای رو میشناسم که ایشون هم با عشق وافر به ریاضی و فیزیک ..رتبه خوبی توی کنکور آورد و نفت آبادان قبول شد...
      ایشون از همون فردای کنکورش تدریس فیزیک به بچه عمه و خاله و پسرعموی مامان و دختر فتانه جون ، خواهر عروس همسایه بقلی رو آغاز کرد..
      ایشون الان در سن 25 سالگی در هفته به 4 استان کشور برای تدریس فیزیک کنکور پرواز دارن ( میانگین 3 شهر در هر استان .. یعنی 12 شهرِ کشور )
      به جز این ماهی یک بار هم به یکی از کشور های همسایه میرن و به بچه پولدارهایی که در داخل کشور هیچ (مدفوعی ) نشدند.. و قصد ورود به کالج به امید آینده ای بهتر رو دارن درس فیزیک میدن..
      اخیرا هم با خبر شدم که از کشور دوست و همسایه ثروتمند قطریک پیشنهاد کاری بهشون شده ( که بیا و ببین.. ) به همراه خونه .. ماشین .. و راننده شخصی : ))
      می خوام بگم اگه شما در هر زمینه تحصیلی و در هر شغلی که هستین.. نتونین ایده آل هاتون رو برآورده کنید مشکل از بی عرضگی شماست .. نه اون زمینه : ))
      متاسفانه حضور و وجود همین انسان هاست که الان علم و سواد جامعه پزشکی روز به روز رو به افول هستش.. و خطاهای پزشکی و آمار مرگ و میر ناشی از این خطاها سر به فلک گذاشته..
      کسی که به خاطر پول این رشته رو شروع میکنه هییچ (جسارتن دوباره : مدفوعی ) نمیشه ( همونطور که در شغل و رشته قبلیش نشد)..
      طرف با عشق کشف درمان سرطان و نوبل پزشکی وارد این رشته میشه .. شب و روز میناله.. وای به حال شما که به خاطر پول وارد میشین..
      افرادی بودن توی این دنیا که بدون هیچ مدرکی بیزینسشون رو شروع کردن و الان هممون میشناسیمشون.. اگه فکر می کنید پزشکی قراره از منجلابی که توش دست و پا میزنید شمارو بکشه بیرون : تبریک میگم.. شما بدجور رکب خوردین..
      به جای این که تصمیم بگیرید دوباره کنکور بدین .. تصمیم بگیرید از مغزتون استفاده کنید.. این دنیا به آدمای خلاق نیاز داره.. ( در همین راستا شخص دیگه ای رو میشناسم که در 18 سالگی با هدف رشته محیط زیست کنکور و داد ! و دانشگاه تهران قبول شد.. با رتبه ای که می تونست حتی پزشکی هم بخونه .. الان کجاست ؟ تهران.. اندرزگو .. توی آپارتمان جدید نوسازش پشت مک بوکش نشسته وداره آخرین مقالش رو در حوزه رفع مشکل کم آبی کشور های روی کمربند خشکسالی کامل میکنه.. خونشو رو خودش خرید ..ماشینش رو هم همینطور.. مک بوکش رو هم همینطور : ))

ختم جلسه..

2. Top | #32
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mmr نمایش پست ها
      اینایی که گفتی واقعی بود ؟ یا میخواستی که امید بدی ؟
      کدوم امید دوست عزیز ؟ : )) وضعیت امروز جوانان رو که من میبینم .. و این که چقدر اهداف قشر جوان و نوجوان سخیف و خنده دار شده من جمله این که پس فردا که رفتن خواستگاری و پرسیدن آقا داماد مدرکش چیه بتونن پز بدن که پزشکی..
      همه ی اینا جایی برای امید نمی زاره .. من بیشتر تاسف خوردم.. شما هم امیدوار نشو.

در ضمن ساعت 2 و نیم صبح چرا نباید حرفام واقعی نباشه ؟ : ))

3. Top | #33
      mmr
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نه من منظوری نداشتم . اما میخواستم بدونم که واقعا اینهایی که گفتی رو میشناسی و اینکه یعنی تا چندساله دیگه هم حتی امیدی به پزشکی هم نیست ؟ واقعا دیگه باید به فکر رفتن از این کشور بود .
      نقل قول نوشته اصلی توسط r.sh نمایش پست ها
      کدوم امید دوست عزیز ؟ : )) وضعیت امروز جوانان رو که من میبینم .. و این که چقدر اهداف قشر جوان و نوجوان سخیف و خنده دار شده من جمله این که پس فردا که رفتن خواستگاری و پرسیدن آقا داماد مدرکش چیه بتونن پز بدن که پزشکی..
      همه ی اینا جایی برای امید نمی زاره .. من بیشتر تاسف خوردم.. شما هم امیدوار نشو.

در ضمن ساعت 2 و نیم صبح چرا نباید حرفام واقعی نباشه ؟ : ))

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Frigidsoul نمایش پست ها
      کشوری که از ونزوئلا حمایت میکنه حال و روزش معلومه...
      سوریه و بشار اسد رو یادتون رفت

5. Top | #35
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ebrahim999 نمایش پست ها
      حرفت مثل اين ميمونه
      مني كه تو عمرم ورزش نكردم بيام بگم شما فوتبال رو ادامه بده بعد چند سال ميري تو بارسا حرفه اي بازي ميكني
      شما كه نه تو مهندسي بودي نه تو بازار كارش بودي نه اطلاع از شرايط خيلي بدش داري نبايد بياي اينجا راهنمايي كني
      من حرف خودت رو به خودت ميزنم
      تو هر كاري دخالت نكن
      من رشتم مهندسی نیست ولی تو هر خانواده ای حداقل یه مهندس هست.
      مهندسایی که کار ندارن یا درآمدشون خوب نیست مسلما فقط درس خوندن وکسی با فقط درس خوندن مهندس نمیشه.
      ویرایش توسط im.khazan : 07 اسفند 1397 در ساعت 14:36

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن