خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 35
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فقط این نیست خیلیا به اجبار خانواده و اینها به زور رفتن سمت یه رشته ای و بعد دیدن از پسش بر نمیان ول کردن از نو کنکور بدن در کل به نظرم هر کس باید دنبال علاقه خودش بره و گرنه توش هاج و واج میمونه .چند سال دیگه هم هیچ معلوم نیس اینده پزشکی چی بشه تا ماها بیایم مدرک بگیریم ولی من حداقل ترجیح میدم پزشک بیکار باشم تا مهندس بیکار چون علاقه ای نداشتم و ندارم و میدونم روح و روانم تو مهندسی نابود میشه .هر کس مختاره برای زندگی خودش تصمیم بگیره

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaaaahra نمایش پست ها
      فقط این نیست خیلیا به اجبار خانواده و اینها به زور رفتن سمت یه رشته ای و بعد دیدن از پسش بر نمیان ول کردن از نو کنکور بدن در کل به نظرم هر کس باید دنبال علاقه خودش بره و گرنه توش هاج و واج میمونه .چند سال دیگه هم هیچ معلوم نیس اینده پزشکی چی بشه تا ماها بیایم مدرک بگیریم ولی من حداقل ترجیح میدم پزشک بیکار باشم تا مهندس بیکار چون علاقه ای نداشتم و ندارم و میدونم روح و روانم تو مهندسی نابود میشه .هر کس مختاره برای زندگی خودش تصمیم بگیره

رشته پزشکی همیشه در اوج میمونه و همیشه پزشکی جز پردرآمدترین رشته های تحصیلی بوده و هست و هرگز اشباع نمیشه به این دلایل:
      درسته هفت سال درس میخونی ولی بعدش مدرک لیسانس که نمیدن دستت مدرکت”دکترا”هست یعنی اگه بقیه رشته ها رو هم بخوای بخونی چهارسالش لیسانس دو تا دو ونیم سال ارشد(اغلب ارشدها به دلیل پایان نامه پنج ترمه میشن)میشه یعنی حدود شش و نیم سال بعد مدرکت”کارشناسی ارشد”
      هرسال تعدادی پزشک جدید وارد کار میشن ولی در عوض سالیانه حدود یک میلیون و گاهی بیشتر از یک میلیون نفر به جمعیت ایران اضافه میشه.یعنی رشد جمعیت مثبت.به صفر نرسیده که بشه گفت پزشکها بیشتر شدن جمعیت تغییری نکرده
      غذاهای ناسالم مواد نگهدارنده هوای آلوده زندگی بی تحرک و… روز به روز آمار مبتلایان به بیماریها رو افزایش میده
      هرچقدر مشکلات اقتصادی باشه و قدرت خرید هم نزول پیدا کنه مردم مجبورن برای درمان هزینه کنن چاره ای ندارن
      امید به زندگی در حال افزایش و هرچه سن بالاتر میره افراد بیشتر به سمت بیماری میرن.یعنی افزایش تعداد بیماران مسن و افزایش نیاز به درمان و پزشک.
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حالا یه سوال

با این وضعی که نظام قدیما خیلی زیاد هستن
      کنکور های سال های بعد احتمال اینکه دو کنکوری باشن بالا نمیره ؟

?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Old seyed نمایش پست ها
      حالا یه سوال

احتمال خیلی زیادتا سه سال دوکنکور برگزار میشه!

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ebrahim999 نمایش پست ها
      حرفت مثل اين ميمونه
      مني كه تو عمرم ورزش نكردم بيام بگم شما فوتبال رو ادامه بده بعد چند سال ميري تو بارسا حرفه اي بازي ميكني
      شما كه نه تو مهندسي بودي نه تو بازار كارش بودي نه اطلاع از شرايط خيلي بدش داري نبايد بياي اينجا راهنمايي كني
      من حرف خودت رو به خودت ميزنم
      تو هر كاري دخالت نكن
      نقل قول نوشته اصلی توسط Avatar2020 نمایش پست ها

رشته پزشکی همیشه در اوج میمونه و همیشه پزشکی جز پردرآمدترین رشته های تحصیلی بوده و هست و هرگز اشباع نمیشه به این دلایل:
      درسته هفت سال درس میخونی ولی بعدش مدرک لیسانس که نمیدن دستت مدرکت”دکترا”هست یعنی اگه بقیه رشته ها رو هم بخوای بخونی چهارسالش لیسانس دو تا دو ونیم سال ارشد(اغلب ارشدها به دلیل پایان نامه پنج ترمه میشن)میشه یعنی حدود شش و نیم سال بعد مدرکت”کارشناسی ارشد”
      هرسال تعدادی پزشک جدید وارد کار میشن ولی در عوض سالیانه حدود یک میلیون و گاهی بیشتر از یک میلیون نفر به جمعیت ایران اضافه میشه.یعنی رشد جمعیت مثبت.به صفر نرسیده که بشه گفت پزشکها بیشتر شدن جمعیت تغییری نکرده
      غذاهای ناسالم مواد نگهدارنده هوای آلوده زندگی بی تحرک و… روز به روز آمار مبتلایان به بیماریها رو افزایش میده
      هرچقدر مشکلات اقتصادی باشه و قدرت خرید هم نزول پیدا کنه مردم مجبورن برای درمان هزینه کنن چاره ای ندارن
      امید به زندگی در حال افزایش و هرچه سن بالاتر میره افراد بیشتر به سمت بیماری میرن.یعنی افزایش تعداد بیماران مسن و افزایش نیاز به درمان و پزشک.
      ان شالله اینطور ک شما میگید باشه ،در کل منظور من این بود انگیزه های درونی افراد متفاوته و هیچ کس حق نداره دیگری رو به خاطر تغییر مسیرش سرزنش کنه .

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaaaahra نمایش پست ها
      ان شالله اینطور ک شما میگید باشه ،در کل منظور من این بود انگیزه های درونی افراد متفاوته و هیچ کس حق نداره دیگری رو به خاطر تغییر مسیرش سرزنش کنه .
      راستش شاید باورتون نشه ولی انگیزه بیشتر این افراد یک زندگی هست که توش به معنای واقعی احساس زنده بودن کنن بین معنای بقا(Survive)و زندگی(Live) خیلی تفاوت وجود داره!
      درضمن راستش من هرگز این افراد رو سرزنش نکردم فقط از این ناراحتم که الان باید این افراد ازدواج کرده باشن و یه زندگی خوبی کنار همسرشون داشته باشن نه دوباره این مسیر رو طی کنن به هر حال این جوونیشونه که داره نابود می شه!

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Avatar2020 نمایش پست ها
      راستش شاید باورتون نشه ولی انگیزه بیشتر این افراد یک زندگی هست که توش به معنای واقعی احساس زنده بودن کنن بین معنای بقا(Survive)و زندگی(Live) خیلی تفاوت وجود داره!
      درضمن راستش من هرگز این افراد رو سرزنش نکردم فقط از این ناراحتم که الان باید این افراد ازدواج کرده باشن و یه زندگی خوبی کنار همسرشون داشته باشن نه دوباره این مسیر رو طی کنن به هر حال این جوونیشونه که داره نابود می شه!
      بله درسته حرفاتون

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط im.khazan نمایش پست ها
      میدونی
      کسی که هدفش علمِ باید درس بخونه و کسی
      که هدفش پولِ باید بره دنبال کار
      بنظرم ماها وارد یه چرخه ی باطل شدیم
      برای پول درآوردن درس می خونیم.
      من قبول دارم اوضاع مهندسی وخیمه،اما دانشجوی مهندسی ای که از همون ترم اول،بره دنبالِ کار عملی رشتش،غیرممکنه موفق نشه و میتونه چند برابرِ یه پزشک پول دربیاره.
      کاملا موافقم و چند نفر از اطرافیان من مهندسان جوونی هستن با درآمد خوب و آینده روشن.

کسی هم که از علم و دانش خوشش نمیاد خب معلومه باید چه کار کنه! باید بره توی بازار. و باز چند تا از آشناهای من این طورن و با دیپلم و فوق دیپلم، درآمد عالی توی بازار دارن

این چه فکریه که خود علم و ملحقاتش برای کسی مهم نباشه و صرفا واسه پول بیاد دنبال کنکور و از این رشته به اون رشته؟!

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط im.khazan نمایش پست ها
      کجای حرف من داستان خیالی بود؟
      بهت یاد ندادن تو هر کاری دخالت نکنی؟
      حرف خوبی زد دوستمون.تا وقتی وارد یه کاری نشدین با اطمینان از بازارش نگین.وقتی دانشجوی برق شریف انصراف میده میاد رتبه یک تجربی میشه (محمد احمدی کنکور 95) دیگه مشخصه بازار کار اونی که از دانشگاه دیگه ای مهندسی گرفته چجوریه.

شما از بازار استخدامی مهندسی اطلاعی ندارین ظاهرا.یه مهندس اگه هم بتونه کار پیدا کنه ماهی نهایتا یک میلیون با کلی مسئولیت سرش.شما خانم هستی و همچین پولی برات زیاده ولی برای یک پسر مهندس که بخواد زندگی تشکیل بده و خرج خونه و زن و بچه کنه با این یه میلیون دو روز هم نمیتونه زندگی کنه.

از همه مهم تر هم اینکه متاسفانه اینقدر دانشگاه های ازاد و پیام نور و غیر انتفاعی و علمی کاربردی مهندسی دادن بیرون که حتی اگه الان بازار کار مهندسی ایده ال باشه هنوزم مدت زیادی زمان میبره این همه مهندس استخدام بشن. کشور ما فقط یاد دارن مسئولینش امار تولید علم رو بگن.ولی دیگه نمیگن این علم چقدر کار امد بوده!

شما هم از بیرون دارین ظاهر قضیه مهندسی رو میبینید.گذشت دیگه اون زمانی که مهندسی تو ایران ابهت داشت. حتی پسر خاله من 14سال پیش به خاطر اینکه دانشجوی مهندسی بود! رفت خواستگاری خانواده دختر اونو به یه کارمند بانک ترجیح دادن!!! چون دقیقا اون زمان همین فکرای الان شما رو میکردن که این 4 روز دیگه درسش تموم میشه و پول پارو میکنه.ولی الان ایزوگام کاره!!!

# بنده خودم فارغ التحصیل مهندسی هستم.پس در جریانم

ویرایش توسط alk1370 : 06 اسفند 1397 در ساعت 20:19

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      الان دارم به فکر میکنم که دهه شصتی ها الان بین ۳۰ تا ۴۰ سالشونه خوب اگه قبول شن وهفت سال دیگه پزشک شن و اوصاع کار خوب باشه فقط افسوس بیش از یک دهه عمر از دست رفتنشونو میخورن که حالا باز خیلی مهم نیست
      اما اگر هفت سال دیگه پزشکی هم مثل مهندسی شد چی....
      نگید احتمالش کمه خودتون هم میدونید احتمالش خیلی زیاده

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      حاضرم قسم بخورم کنکور نظام قدیم تا 1400 هست.
      نقل قول نوشته اصلی توسط Old seyed نمایش پست ها
      حالا یه سوال

?

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حقیقتش من فکر میکنم امسال نظام قدیم ها خیلیییی کمترن !!!
      پس قاعدتا اکثرشون قبول میشن چیزی که میخوان
      این نظر منه البته
      Great men are not born great but they grow great

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پسرعموي من ارشد برق داره ولي الان دوساله که بيکاره و نتونسسته هيچ کاري پيدا کنه کسي که شاگرد اول دانشگاه هم بوده
      انقدر افسرده و خونه نشين شده که حد نداره.چون کار نداره ازدواج هم نميتونه بکنه
      با کدوم کار؟/
      با کدوم پول؟؟
      امار ازدواج هم روز به روز داره ميره سنش بالاتر
      جوون 34 ياله هنوز تو خونس و به دنبالش قطعااااااا کلي مشکل ديگه هم براش به وجود مياد...
      الان جوري شده که خواستگاري هم ميري ديگه کار ندارن که به قيافه و دين و اخلاق..سريع ميپرسن خب اقاداماد مدرکشون چيه؟
      همه دنبال مدرکن
      براي دخترا هم همينه
      هرکي مياد خواستگاري ديگه به قيافه و اخلاق و چميدونم اين چيزا کار نداره سرع ميپرسن خب تحصيلاتشون چيه
      الان همه براي ازدواج دنبال دختر شاغلن.چون با اين وضع گروني ديگه زندگي ها ي موتوره به سختي ميچرخه
      همه ميخوان زن هم شاغل باشه تا بتونن زندگيشونو بچررخونن
      به غیر از بحث ازدواج .بحث کار و پولش و کلییییییییییییییی چیزای دیگه هم هست

اشکال از داشنگاه و استادهاهم هست.بايد تو کلاس به دانشجو بگن اي فلاني که اومدي اين رشته رو بخوني کار توش نيست روشنش کنن.ولي حيف
      وقتي براي رشه هاي رياضي هيچ ارزشي کشور و محيط اونجوري که بايد قائل نميشه نتيجش اين ميشه طرف بعد از 4سال درس خوندن و مهندس شدن
      و کلي زحمت کشيدن اومده دوباره اول راه و ميخواد کنکور تجربي بده.
      سخت کل عمرتو صرف درس و علم کني بعد اخرش هيچي به هيچييي
      به خودش مياد ميبينه 29 سالش شده و اينهمه درس خونده و ولي فايده نداشته
      هيچ مهارتي هم نداره
      ازخودش هم هيچ پولي نداره
      حداقل اين همه سال صرف يادگيري ي مهارت و کاري ميکرد الان يه تومن تو جيبش بود
      بعد جوري ميشه که طي کنکور هاي سه سال اخير همه رشته هاي ديگه و همه و همه ميان به سمت کنکور تجربي
      چون با خودشون ميگن پرستاري هم قبول شيم حداقل وزرات بهداشت ي جا دستمونو بند ميکنه که

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کشوری که از ونزوئلا حمایت میکنه حال و روزش معلومه...
      .

15. Top | #30
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اپیزود اول :
      فردی رو میشناسم که با عشق وافر به پزشکی و درس خوندن و علاقه و هدف شدید برای پیشرفت در مسیر علم وارد پزشکی شده و هر شب با گریه سرشو میزاره رو بالش و یا بعضا هم نمیزاره رو بالش چون باید تا صبح بیدار بمونه و درس بخونه : )) ایشون یک بار خودش شخصا به من گفت " هرکس بهت گفت کنکور تو ایران مثل یک قیف برعکسه ، اون قیفو وردار بکن تو حلقش تا دیگه قیف خوری نکنه .."
      هرچند که این بزرگوار با همه این شرایط حتی ذره ای هم از عشقش نسبت به این رشته کم نشده...
      شایان ذکر هم هست که بگم ایشون الان رزیدنت یکی از بهترین دانشگاه های کشور هستن سنشون هم کم کم داره میرسه به سی سال.. با ماهیانه حقوق : یک میلیون و دویست! ( که عملا خرج یک ماه اسنپ میشه فقط.. بقیه نیازهاشون از جیب پدر تامین میشه هنوز)

اپیزود دوم:
      فرد دیگه ای رو میشناسم که ایشون هم با عشق وافر به ریاضی و فیزیک ..رتبه خوبی توی کنکور آورد و نفت آبادان قبول شد...
      ایشون از همون فردای کنکورش تدریس فیزیک به بچه عمه و خاله و پسرعموی مامان و دختر فتانه جون ، خواهر عروس همسایه بقلی رو آغاز کرد..
      ایشون الان در سن 25 سالگی در هفته به 4 استان کشور برای تدریس فیزیک کنکور پرواز دارن ( میانگین 3 شهر در هر استان .. یعنی 12 شهرِ کشور )
      به جز این ماهی یک بار هم به یکی از کشور های همسایه میرن و به بچه پولدارهایی که در داخل کشور هیچ (مدفوعی ) نشدند.. و قصد ورود به کالج به امید آینده ای بهتر رو دارن درس فیزیک میدن..
      اخیرا هم با خبر شدم که از کشور دوست و همسایه ثروتمند قطریک پیشنهاد کاری بهشون شده ( که بیا و ببین.. ) به همراه خونه .. ماشین .. و راننده شخصی : ))
      می خوام بگم اگه شما در هر زمینه تحصیلی و در هر شغلی که هستین.. نتونین ایده آل هاتون رو برآورده کنید مشکل از بی عرضگی شماست .. نه اون زمینه : ))
      متاسفانه حضور و وجود همین انسان هاست که الان علم و سواد جامعه پزشکی روز به روز رو به افول هستش.. و خطاهای پزشکی و آمار مرگ و میر ناشی از این خطاها سر به فلک گذاشته..
      کسی که به خاطر پول این رشته رو شروع میکنه هییچ (جسارتن دوباره : مدفوعی ) نمیشه ( همونطور که در شغل و رشته قبلیش نشد)..
      طرف با عشق کشف درمان سرطان و نوبل پزشکی وارد این رشته میشه .. شب و روز میناله.. وای به حال شما که به خاطر پول وارد میشین..
      افرادی بودن توی این دنیا که بدون هیچ مدرکی بیزینسشون رو شروع کردن و الان هممون میشناسیمشون.. اگه فکر می کنید پزشکی قراره از منجلابی که توش دست و پا میزنید شمارو بکشه بیرون : تبریک میگم.. شما بدجور رکب خوردین..
      به جای این که تصمیم بگیرید دوباره کنکور بدین .. تصمیم بگیرید از مغزتون استفاده کنید.. این دنیا به آدمای خلاق نیاز داره.. ( در همین راستا شخص دیگه ای رو میشناسم که در 18 سالگی با هدف رشته محیط زیست کنکور و داد ! و دانشگاه تهران قبول شد.. با رتبه ای که می تونست حتی پزشکی هم بخونه .. الان کجاست ؟ تهران.. اندرزگو .. توی آپارتمان جدید نوسازش پشت مک بوکش نشسته وداره آخرین مقالش رو در حوزه رفع مشکل کم آبی کشور های روی کمربند خشکسالی کامل میکنه.. خونشو رو خودش خرید ..ماشینش رو هم همینطور.. مک بوکش رو هم همینطور : ))

ختم جلسه..
      ویرایش توسط liaa : 07 اسفند 1397 در ساعت 02:39

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن