خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 35 از 35
    1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahraa.a.p نمایش پست ها
      سلام سلام

بچه ها برای افزایش تمرکز موقع درس خوندن چه راهکار هایی رو امتحان کردین و نتیجه گرفتین ؟؟

وقتی دچار پرش ذهنی میشین چه کار هایی انجام میدین که دوباره ذهنتون معطوف به درس بشه ؟؟

وقتی که حس درس خوندن ندارین، چه چیز هیچی موجب میشه که بتونید با حس های منفیتون مقابله کنید ، همه ی فکرای مزاحم رو بریزید دور و برین سراغ درس خوندن ؟؟؟

لطفا تجربه هاتون رو به اشتراک بزارین : ) مرسی
      سلام زهراگلی
      من زیادشنیدم میگن اگه موقع درس چیزی ذهنتون مشغول میکنه چنددقیقه بهش وقت بدیدبنویسیدوبهش فکرکنیدبعدمتوقفش کنیدودوباره ازاول درس بخونیداگه برات شرایطش فراهمه ورزش ایروبیک هم خیلی برای افزایش تمرکزتوصیه میکنن حتماامتحان کن عزیزدلم
      نگران منی به توقرصه دلم

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من از ماژیک هایلایت استفاده می کنم خیلی جوابهجدا خوندن همراه با نوشتن خیلی واسم تمرکزآوره
      دیگه این که تو وقتای بیکاری می خونم.این که می دونم سرگرمی خاصی منتظرم نیس متمرکزم می کنه.و با معده ی خالی می خونم.پشت میز و صندلی هم خیلی خوبه قشنگ فکر آدمو جمع می کنه.
      پس انسانیت چی می شود؟
      گر از این درد جان سپارم رواست...

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahraa.a.p نمایش پست ها
      سلام سلام

بچه ها برای افزایش تمرکز موقع درس خوندن چه راهکار هایی رو امتحان کردین و نتیجه گرفتین ؟؟

وقتی دچار پرش ذهنی میشین چه کار هایی انجام میدین که دوباره ذهنتون معطوف به درس بشه ؟؟

وقتی که حس درس خوندن ندارین، چه چیز هیچی موجب میشه که بتونید با حس های منفیتون مقابله کنید ، همه ی فکرای مزاحم رو بریزید دور و برین سراغ درس خوندن ؟؟؟

لطفا تجربه هاتون رو به اشتراک بزارین : ) مرسی
      من جدیدا دلیل تمرکز کممو پیدا کردم و الان خیلی بهترررر شده من قبلنا سه ساعت مثلا درسنامه مبخوندم بعد تو روز بعد تست اون سه ساعتو میزدم یا دو ساعت درسنامه ولی الان فهمیدم ک این کار باعث تمرکز کممه الان درسنامه رو به بخشای نیم ساعتی تقسیم میکنم و تست اون قسمت رو بلافاصله بعد از خوندن اون قسمت میزنم واسه درسای اختصاصی خیلی روش خوبیه و واسه درسای عمومی هم به جا اینکه دوتا درس عمومی بخوام بخونم هر کدوم یک و نیم ساعت میام ۴ تا درس عمومی میخونم هرکدوم ۴۵ دقیقه و در کل اینطوری پرش ذهنیم کمتر شده

4. Top | #34
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      Up

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      اختلال حافظه، آلزایمر یا عدم تمرکز همگی می توانند اتفاقات ناراحت کننده ای برای زندگی هر فرد باشند. لحظه ای به این فکر کنید که خاطرات و اسم قدیمی و دوستان خود را فراموش کنید، آدرس منزل خود را فراموش کنید و در شهر خود، گم شوید. حتی تصور این اتفاقات نیز برای ما آزار دهنده است. بجز آلزایمر که در سنین بالا رخ می دهد، مسئله عدم تمرکز و ضعف حافظه نیز وجود دارد که در سنین کمتر هم رخ می دهد. این مشکل بیشتر در دوره نوجوانی و جوانی رخ دهد، به همین منظور جوانان در سنین مدرسه و دانشگاه برای مطالعه و تمرکز بهتر بر روی دروس و امتحانات به دنبال قرص ویتامین تقویت حافظه هستند.
      مشکل عدم تمرکز و ضعف در حافظه

منظور از تمرکز کردن این است که بتوانیم توجه و اراده خود را باهم همسو کنیم و آن را در کنترل خود داشته باشیم. در این حالت باید قدرت بیرون راندن تمام افکار غیرضروری را داشته باشیم و بتوانیم ایده‌ها و احساسات را از خود دور کنیم. عدم تمرکز همیشه خطرناک نیست، اما ناتوانی در تمرکز می تواند نشان دهنده ی زنگ خطر برای مغز شما بوده و اعلام کند که شما به درمان های پزشکی نیاز دارید. دلایل عدم تمرکز

استرس، کم خوابی، گرسنگی، مشکلات هورمونی، اختلال تیروئید، کمخونی، تلفن همراه و شبکه های اجتماعی، خستگی، افسردگی، عوارض داروها همگی می توانند باعث حواس پرتی و عدم تمرکز فرد شوند.
      علائم عدم تمرکز و ضعف حافظه

نداشتن انرژی جسمی یا ذهنی برای تمرکز کردن
      بی دقتی
      داشتن فکر های پریشان
      عدم توانایی در تصمیم گیری
      بی قرار بودن
      ناتوانایی در انجام کارهای پیچیده
      عدم توانایی در به خاطر سپردن اتفاقات کوتاه مدت

ترکیبات موثر بر تقویت حافظه

مصرف هر نوع ماده غذایی می تواند در بدن تأثیرات مثبت و منفی بر مغز و سلولهای آن داشته باشد اما برخی مواد از نظر پزشکی تأثیر مستقیم و ثابت شده ای بر تقویت مغز و جلوگیری از ابتلا به بیماری آلزایمر دارند. پس لازم دانستیم که قبل از معرفی قرص مولتی ویتامین و داروهای موثر بر تقویت حافظه و بهبود دهنده آلزایمر با ترکیبات و موادی که در تمامی قرص های مکمل تقویت و بهبود عملکرد مغز استفاده می شوند آشنا شوید. با شناخت و فواید هر یک از مواد موثر بر تقویت حافظه و ضد آلزایمر می توانید این مواد را تا حد امکان در رژیم غذایی خود نیز جای دهید و یا در صورت عدم دسترسی به منابع غذایی این ترکیبات، می توانید مکمل های غذایی آنها را تهیه و مصرف نمائید.
      1) روغن ماهی (امگا (3-6)
      2) جینسینگ
      3) جینکوبیلوبا
      4) زردچوبه
      5) فلاونوئید
      6) رسوراترول

7) فسفاتیدیل سرین
      8) فسفاتیدیل کولین

معرفی بهترین قرص تقویت حافظه و ضد آلزایمر (مکمل غذایی و گیاهی)

گرچه هنوز درمانی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد اما با استفاده از داروها می‌توان سیر پیشرفت بیماری را کند کرد و از شدت اختلال حافظه و مشکلات رفتاری بیماری است.
      امروزه پزشکان 5 قرص برای افزایش تمرکز معرفی میکنند. این قرص های تقویت حافظه از دسته داروهای تقویت حافظه گیاهی و یا قرص های ویتامین تقویت حافظه می باشند. بهترین قرص تقویت حافظه در کشور شامل موارد زیر می باشند:

1) قرص نروزان ویتابیوتیکس
      2) کپسول نوروپلاس یورویتال
      3) قرص منتال انرژی یورویتال
      4) کپسول گیاهی ممورال گل دارو
      5) قرص گیاهی جینکورا دکتر اهورا

==========

داروها را با مشورت پزشک مصرف کنید و ممکن است مشکلاتی مانند تیرویید و کم خوابی و افسردگی و تغذیه و کمبود ویتامین و ... نیز داشته باشید ک ه باعث کاهش تمرکز شما شده باشند.
      ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن