خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 35
    1. Top | #16
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pera11 نمایش پست ها
      کاری کن که حواست پرت نشه
      ممنونم از توضیحات تفصیلی و کاملتون

2. Top | #17
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اگه موقع درس فکر میاد تو سرت، بنویسش رو یه کاغذ
      اگه موقع خوندن مطلب طولانی حواست پرت میشه، با صدای بلند بخون یا تیکه تیکش کن
      اگه بر اثر خستگی هست، میتونی از قهوه استفاده کنی البته اگه عادت کنی بد میشه و اگه هم روزانه باشه میشی مثل من 2 تا لیوان قهوه میخورم 30 دقیقه بیشتر تاثیر نداره، بعد چند ساعت خوندن هم یکم دراز بکش و چشاتو ببند(فقط مواظب باش یهو 2 ساعت نخوابی)
      اگه بعد یه مدتی حواست پرت میشه، چشاتو ببند تکیه بده به صندلی و سعی کن اولش فکرتو خالی کنی، بعد به چیزی که داشتی میخوندی فکر کن یا اینکه چند بار پاهاتو باز و بسته کن و بلند شو یه تکونی به خودت بده و برگرد سر درس

اگه اول درس تمرکز نداری و موقع استارت خوندن نمیتونی تمرکز کنی، قبل درس روی یه چیزی تمرکز کن
      مثلا یه کاغذ کوچیک داشته باش توش یه نقطه بزار، قبل درس روی اون نقطه تمرکز کن(یا اگه کاری هست که خودت میدونی میتونی راحت روش تمرکز کنی)

بگرد ببین چی حواستو پرت میکنه، اگه گوشی هست که بزارش یه جایی که در دسترست نباشه
      اگه سروصدا یا اینکه جات راحت نیست یا جایی که هستی گرمه جاتو عوض کن
      بلند شدن و یکم راه رفتن یا حرکتات کششی یا همون حرکتی که موقع خمیاره انجام میدی هم تاثیرشو داره
      کاری که بهت ارامش میده رو قبل درس انجام بده(مثلا خودم چشمامو میبندم به انیمه فکر میکنم )
      تا جایی که میتونی چیزی اطرافت نباشه تا باهاش هی بازی کنی(خودکار مداد پاککن گوشی و...)

برای حس و حال و حوصله درس خوندن هم ممکنه از خستگی یا بی انگیزگی باشه
      اگه خستت هست که یه ابی به صورتت بزن بعد یکم حرکت کششی انجام بده بشین پا درس، بعد یکم کم کم حسش میاد
      اگه انگیزه نداری هم تو انجمن دوستان راهکار های زیادی دادن

چه طولانی شد
      Who am I

3. Top | #18
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammd222 نمایش پست ها
      اگه موقع درس فکر میاد تو سرت، بنویسش رو یه کاغذ
      اگه موقع خوندن مطلب طولانی حواست پرت میشه، با صدای بلند بخون یا تیکه تیکش کن
      اگه بر اثر خستگی هست، میتونی از قهوه استفاده کنی البته اگه عادت کنی بد میشه و اگه هم روزانه باشه میشی مثل من 2 تا لیوان قهوه میخورم 30 دقیقه بیشتر تاثیر نداره، بعد چند ساعت خوندن هم یکم دراز بکش و چشاتو ببند(فقط مواظب باش یهو 2 ساعت نخوابی)
      اگه بعد یه مدتی حواست پرت میشه، چشاتو ببند تکیه بده به صندلی و سعی کن اولش فکرتو خالی کنی، بعد به چیزی که داشتی میخوندی فکر کن یا اینکه چند بار پاهاتو باز و بسته کن و بلند شو یه تکونی به خودت بده و برگرد سر درس

اگه اول درس تمرکز نداری و موقع استارت خوندن نمیتونی تمرکز کنی، قبل درس روی یه چیزی تمرکز کن
      مثلا یه کاغذ کوچیک داشته باش توش یه نقطه بزار، قبل درس روی اون نقطه تمرکز کن(یا اگه کاری هست که خودت میدونی میتونی راحت روش تمرکز کنی)

بگرد ببین چی حواستو پرت میکنه، اگه گوشی هست که بزارش یه جایی که در دسترست نباشه
      اگه سروصدا یا اینکه جات راحت نیست یا جایی که هستی گرمه جاتو عوض کن
      بلند شدن و یکم راه رفتن یا حرکتات کششی یا همون حرکتی که موقع خمیاره انجام میدی هم تاثیرشو داره
      کاری که بهت ارامش میده رو قبل درس انجام بده(مثلا خودم چشمامو میبندم به انیمه فکر میکنم )
      تا جایی که میتونی چیزی اطرافت نباشه تا باهاش هی بازی کنی(خودکار مداد پاککن گوشی و...)

برای حس و حال و حوصله درس خوندن هم ممکنه از خستگی یا بی انگیزگی باشه
      اگه خستت هست که یه ابی به صورتت بزن بعد یکم حرکت کششی انجام بده بشین پا درس، بعد یکم کم کم حسش میاد
      اگه انگیزه نداری هم تو انجمن دوستان راهکار های زیادی دادن

چه طولانی شد
      عالی بود مرسی

4. Top | #19
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یادم رفت بگم که اگه وقتی محیط ساکته فکر میاد سراغت و حواست پرت میشه، با یه اهنگ اروم امتحان کن
      Who am I

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این چند تا راهکار به نظرم خیلی مفیده ؛

- يک برنامه زماني مشخص و منطقي داشته باشيد. زمان‌بندي مناسب براي انجام کارها باعث ايجاد تعادل بين وقت کار و تفريح مي‌شود و به آرامش ذهني کمک مي‌کند. در اين حالت قدرت ذهن براي مقابله با عوامل آشفته‌کننده بيشتر مي‌شود.

- هرگز منفي نباشيد. هرگز نگوييد که نمي‌توانم تمرکز کنم. اين اظهارات منفي تمرکز کردن را دشوارتر مي‌سازد چون ذهن خود را روي عدم توانايي کردن، متمرکز مي‌کنيد.

- چند کار را همزمان با هم انجام ندهيد. در اين وضعيت هرگز نمي‌توانيد روي يک کار متمرکز شويد. يک کار را تمام کنيد و بعد سراغ کار بعدي برويد.

- صداهاي اضافي را حذف کنيد. صداهاي اضافي در محيط کار تمرکز مناسب را تقريبا غيرممکن مي‌کند و حذف آنها بسيار مهم است.

- رژيم غذايي مناسب و ورزش متعادل تاثير بسيار زيادي در افزايش قدرت تمرکز دارد. کمبود ريزمغذي‌هاي ضروري موجب خستگي و آشفتگي ذهني مي‌شود. مغز خشکبار، ويتامين e و ميوه‌ها براي بهبود تمرکز مفيد هستند.

- وظيفه خود را خوب درک کنيد. چون ترديد داشتن درباره کاري که بايد انجام دهيد تمرکز کردن روي آن را دشوار مي‌سازد.

- به احساس تعلل در کار کردن غلبه کنيد. وظيفه خود را به تعويق نياندازيد و تصميم بگيريد تا کار خود را طبق برنامه زماني انجام نداده‌ايد، صندلي خود را ترک نکنيد.

- مواقعي را که بيشترين بازده کاري را در طول 24 ساعت شبانه‌روز داريد مشخص کنيد. براي افراد مختلف اين ساعات متفاوت هستند. ساعت بيشترين بازده کاري مخصوص خود را پيدا کرده و سعي کنيد کارهاي سخت‌تر که جذابيت کمتري برايتان دارند را در اين ساعت‌ها انجام دهيد.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب ببین بستگی داره که چرا تمرکزت از بین میره
      بعنوانِ مثال خستگی و خوابالودگی تمرکزِ آدم رو به شدت پایین میاره اینجور موقع ها اینکه بری آب یخ بزنی به صورتت و یه فنجون نسکافه ی (کم کافئین) بخوری میتونه کارساز باشه

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حواشم پرت میشه مهمولا با خودکار میزنم رو کتاب یا به خودم میگم بیا اینجا شب هرچی خاستی فکر کن
      وقتی حوصله ندارم نمیخونم به همین خوشمزگی میرم یکم خودمو مشغول میکنم از درس دور میشم مثلا یکساعت بعد دوساعت بعد برمیگردم شروع میکنم درسمو

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این روش هم که میگن یه کاغذ بزاریم کنارمون اگه افکار مزاحمی وجود داشت اونا رو بنویسیم به نظرم خوبه.
      یه کارای دیگه هم هس برا تقویت تمرکز که خیلی خیلی تاثیر گذاره.مثل مدیتیشن و یوگا.
      ولی نظر خودم رو همون نوشتنه

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      مرسی از تگت عزیزم
      پرش ذهن ک دارم واسه خودم ی متن کوتاه مینویسم ک چرا اصلا لازمه الان درس بخونم و اگ نخونم فردا استرس میگیرم و این حرفا
      آخرشم ی کمی خودمو دعوا میکنم
      بعد قربون صدقه خودم میرم
      و بعدش میخونم....
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

10. Top | #25
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خواب خوب_کاهش استفاده از گوشی _نوشتن افکار مزاحم _دراز کشیدنو بستن چشم ها و تمرکز رو یه تصویر برای چند دقیقه

11. Top | #26
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hell queen نمایش پست ها
      این چند تا راهکار به نظرم خیلی مفیده ؛

- يک برنامه زماني مشخص و منطقي داشته باشيد. زمان‌بندي مناسب براي انجام کارها باعث ايجاد تعادل بين وقت کار و تفريح مي‌شود و به آرامش ذهني کمک مي‌کند. در اين حالت قدرت ذهن براي مقابله با عوامل آشفته‌کننده بيشتر مي‌شود.

- هرگز منفي نباشيد. هرگز نگوييد که نمي‌توانم تمرکز کنم. اين اظهارات منفي تمرکز کردن را دشوارتر مي‌سازد چون ذهن خود را روي عدم توانايي کردن، متمرکز مي‌کنيد.

- چند کار را همزمان با هم انجام ندهيد. در اين وضعيت هرگز نمي‌توانيد روي يک کار متمرکز شويد. يک کار را تمام کنيد و بعد سراغ کار بعدي برويد.

- صداهاي اضافي را حذف کنيد. صداهاي اضافي در محيط کار تمرکز مناسب را تقريبا غيرممکن مي‌کند و حذف آنها بسيار مهم است.

- رژيم غذايي مناسب و ورزش متعادل تاثير بسيار زيادي در افزايش قدرت تمرکز دارد. کمبود ريزمغذي‌هاي ضروري موجب خستگي و آشفتگي ذهني مي‌شود. مغز خشکبار، ويتامين e و ميوه‌ها براي بهبود تمرکز مفيد هستند.

- وظيفه خود را خوب درک کنيد. چون ترديد داشتن درباره کاري که بايد انجام دهيد تمرکز کردن روي آن را دشوار مي‌سازد.

- به احساس تعلل در کار کردن غلبه کنيد. وظيفه خود را به تعويق نياندازيد و تصميم بگيريد تا کار خود را طبق برنامه زماني انجام نداده‌ايد، صندلي خود را ترک نکنيد.

- مواقعي را که بيشترين بازده کاري را در طول 24 ساعت شبانه‌روز داريد مشخص کنيد. براي افراد مختلف اين ساعات متفاوت هستند. ساعت بيشترين بازده کاري مخصوص خود را پيدا کرده و سعي کنيد کارهاي سخت‌تر که جذابيت کمتري برايتان دارند را در اين ساعت‌ها انجام دهيد.
      مفید بود عزیزم *-* مرسی

12. Top | #27
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amvaff نمایش پست ها
      خب ببین بستگی داره که چرا تمرکزت از بین میره
      بعنوانِ مثال خستگی و خوابالودگی تمرکزِ آدم رو به شدت پایین میاره اینجور موقع ها اینکه بری آب یخ بزنی به صورتت و یه فنجون نسکافه ی (کم کافئین) بخوری میتونه کارساز باشه
      هوووووم درسته آوایی مرسی عزیزم

13. Top | #28
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mrya نمایش پست ها
      حواشم پرت میشه مهمولا با خودکار میزنم رو کتاب یا به خودم میگم بیا اینجا شب هرچی خاستی فکر کن
      وقتی حوصله ندارم نمیخونم به همین خوشمزگی میرم یکم خودمو مشغول میکنم از درس دور میشم مثلا یکساعت بعد دوساعت بعد برمیگردم شروع میکنم درسمو
      ایول باحال بود روشت *-* مرسی

14. Top | #29
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط z1000 نمایش پست ها
      مرسی از تگت عزیزم
      پرش ذهن ک دارم واسه خودم ی متن کوتاه مینویسم ک چرا اصلا لازمه الان درس بخونم و اگ نخونم فردا استرس میگیرم و این حرفا
      آخرشم ی کمی خودمو دعوا میکنم
      بعد قربون صدقه خودم میرم
      و بعدش میخونم....
      خیلی با مزه گفتی نازنین مرسی عزیزم

15. Top | #30
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط koalima77 نمایش پست ها
      خواب خوب_کاهش استفاده از گوشی _نوشتن افکار مزاحم _دراز کشیدنو بستن چشم ها و تمرکز رو یه تصویر برای چند دقیقه
      ممنون ^•^

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن