خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

پرسش در خصوص تجربیات آقای Aliz رتبه 198 کنکور 91 ریاضی

سلام دوستان
      این یه سری پست که دوست عزیزم زدن.
      بهتره حرفاشون یه جا جمع شه تا همه ازش استفاده کنند.
      این هم پستهای ایشون در گوشه و کنار انجمن!
      -------------------

سلام
      والا من اولین باره که یه پست میزنم.شرمنده اگه خیلی اصولی نیست!
      حالا دلیل اینکه چرا بعد از این همه مدت از گذشت این پست دارم یه جواب میدم ، بماند...
      این پست فقط شاید تکمله ای بر فرمایشات دوست عزیزم
      senator73 هست. و صد البته که فقط نظرات شخصی خودمه!

لزوما درس به درس تست زدن ادبیات خیلی بد نیست! دلیل : خیلی وقت ها چند بیت از یه درس رو که با هم میخونین باعث میشه یه تصویر کلی از ابیات تو ذهنتون بشینه که بعدا در سرعت عملتون در تست های قرابت خیلی کمک میکنه!
      اینکه "زبان فارسی الگو نیاز نیست" فقط برای قبل از عید می تونه درست باشه و به نظرم واسه ی بعد از عید نیازه!
      برای آرایه بد نیست از کتاب همایش زبان و ادبیات فارسی جلد اول برای آموزش استفاده کنید و برای تست برید سراغ الگو یا ....
      برای دینی باید جوری کتاب رو بخونید که وقتی از یه خطش سوال میشه کتاب تو ذهنتون ورق بخوره و از بالا به اون صفحه که شامل آیه ها و سایر خطوط و تیترها است نگاه کنید.
      و طبیعتا وقتی از بالا نگاه می کنید همه ی جزییات رو نمی بینید و نکات اصلی نمایان ترند.امیدوارم منظورم رو رسونده باشم!
      بازم از دوستم معذرت میخوام اگر موضوعی نامربوط به موضوع تاپیک رو در اینجا مطرح کردم.
      --------------------------
      نوشته اصلی توسط محمد رضا

سلام آقای مهندس
      Aliz علی

ببخشید ممکنه خواهش کنم که لطفا *نام بهترین کتابای کمک آموزشی و تستی رو که در هر درس مطالعه کردید برای کنکور سراسری ریاضی فیزیک را نام ببرید؟

ممنونم و تشکر.

سلام
      اولا از
      senator73 عذر می خوام چون دارم هی توی تاپیکی(امیدوارم درست گفته باشم!) که ایشون زدن جولان می دم!
      دوما از اینکه یه کم دیر جواب دادم عذر می خوام.
      سوما اینکه شاید ببینین که من تعداد زیادی کتاب رو نام بردم. باید بگم که اینها کتاب هایی بوده که من در طول حدودا یک سال و به مرور خوندم پس وحشت نکنید!

و اما جواب سوال محمدرضای عزیز :
      ادبیات (که شامل دو بخش هست) :
      موضوعــــــی: کتاب های مبحـثی نشر الگو + کتاب زبان فارسی نشر دریافت + همایش زبان و ادبیات فارسی نشر دریافت (جلد اول و جلد دوم) +کتاب های املا و لغت و معنی از مجموعه ی هفت خوان انتشارات خیلی سبز
      درس به درس: مجموعه کتاب های تست درس به درس ادبیات خیلی سبز

عربی : عربی به زبان ساده ایاد فیلی(واسه شروع خوبه ولی به هیچ وجه در سطح سوالای کنکور نیست) + کتاب تست عربی خیلی سبز( یه وقت با فوت و فن اشتباهش نکنید!)

دین و زندگی : تمرکز اصلی ام رو کتاب درسی بود و آیه ها و مفاهیمی رو که در کتاب نبود از کتاب دین و زندگی خیلی سبز یا آیات و روایات نشر الگو در کتاب وارد می کردم.تست های هر دو کتاب رو هم میزدم.

زبان انگلیسی : به دلیل داشتن کمی پیش زمینه خیلی بهش توجه نمی کردم و دو تا کتاب هم که داشتم کامل نخوندمشون (کتاب جامع زبان خیلی سبز + و نترسیم از متن...)

ریاضی(حسابان و دیفرانسیل) : کتاب اصلی ام بانک تست ریاضی اندیشه ی فایق بود. بقیه ی کتاب ها : کتاب تست ده استاد(بهتر) + کتاب آزمون دیفرانسیل نشر فار(دو جلد)

هندسه ی تحلیلی : کتاب اصلی ام بانک کتاب آموزش هندسه ی تحلیلی نشر الگو بود که هم لازم و هم کافی است. و برای تمرین بیشتر : بانک تست هندسه ی تحلیلی نوشته ی مشفق و سایر نویسندگان

ریاضیات گسسته : کتاب اصلی ام خوشخوان بود. و برای تمرین بیشتر : بانک تست ریاضیات گسسته نوشته ی مشفق و سایر نویسندگان

هندسه ی پایه : بهترین کتابی که دیدم کتاب هندسه ی پایه ی نشر دریافت بود. البته یه کم تست هاش کمه که بهتره یا کتاب تست گاج یا کتاب تست نشر الگو رو بزنید.

فیزیک(پیش دانشگاهی) : به نظرم کتاب های درس و تست فار(سه جلد) یه سر و گردن از بقیه بالاترن البته تست هاش یه کم ضعیفه که بهتره از کتاب تست خیلی سبز یا کتاب آزمون انتشارات فاراستفاده کنید.البته برای پیش 2 ، خیلی سبز اصلا کتاب خوبی نیست و کتاب نشر الگو برای پیش 2 هم از نظر تست و هم از نظر آموزش عالیه.

فیزیک(پایه) : کتاب تست خیلی سبز واسه ی سال سوم عالیه! و در مجموع یه کتاب تست عالی برای سال اول و دوم و سوم کتاب تست فیزیک پایه ی نشر الگو(جامع) هست.

شیمی(محل اختلاف!) : به نظرم بهمن بازرگانی واقعا بهتره (دلیلش رو این جا گفتم!) . البته من خیلی سبز رو هم زدم که دارم اینو می گم.

حالا اگر جایی نیاز به توضیح بود بگید.
      -------------------
      سلام
      اساسا این یه سوال فلسفی هست که همه رو درگیر میکنه و میشه گفت که به راحتی نمیشه طرفدار یه کتاب رو به قبول دیگری وادار کرد اما من تجربه ی خودم رو عرض می کنم:
      حقیقتش من کتاب های هر دو انتشارات رو در هر سه پایه برای کنکور خواندم به طوری که تمرکزم قبل از عید روی کتاب مبتکران بود (و تقریبا به جز پیش 2 کتاب هاش رو تموم کرده بودم) و پس از عید برای مرور می خواستم خیلی سبز رو بزنم.
      یه نکته ای که به نظرم خیلی به چشم میومد این بود که: «خیلی سبز برای فرار از کپی کاری از کتاب مهندس بازرگانی یه چیزایی رو سخت تر به خورد داوطلب میده و یا در بعضی جاها نکاتی رو گفته که شاید واقعا لازم نباشه(هرچند این ایراد آخر تا حدودی در هر دو کتاب پیدا میشن ولی در خیلی سبز بیشتر!) ».
      مثلا به نظرم این ایراد به خصوص در مبحث استوکیومتری خیلی جلب توجه می کرد.
      هرچند که نظر قطعی نمیشه صادر کرد ولی اگر هرکس از من بپرسه چی بخونم جواب من در وهله ی اول به خصوص برای یادگیری و سرعت عمل در تست ها مبتکران خواهد بود!
      ----------------------

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ادامه:

نوشته اصلی توسط mohammad74
      سلام
      میشه نظرتون رو درباره کتاب آخر هندسه پایه مهر و ماه بگید
      توی مقدمه اش نوشته این کتاب برای همه مفیده حتی کسانی که نمیدونن هندسه چیه!
      و گفته که کافیه فقط یه روز در میان نیم ساعت بخونید
      میخوام ببینم خوب هستش؟ که بخونم؟

سلام
      من رفتم تو سایت مهروماه و صفحاتی از کتاب رو دیدم.
      از روند کلی کتاب خوشم اومد.به نظرم کتاب مناسبی میاد.البته نمیدونم سطح تست هاش در چه حدی هست ؟به نظرم کتاب یه حالت جمع بندی داره.(با توجه به اینکه حجم کتاب حدودا 150 صفحه هست که داره هم هندسه 1 و هندسه 2 رو پوشش میده!)
      حالا به نظرم کتاب هندسه پایه ی نشر دریافت رو هم نگاه کنید.خیلی خوبه.
      یه چیز دیگه اینکه به نظرم این کتاب مهروماه به تنهایی کافی نیست و اگه می خواهید که بخوانیدش بد نیست که بعد از اتمام کتاب مهروماه به سراغ کتاب نشر دریافت برید.(هرچند به نظرم بهتره اول کتاب نشر دریافت رو که یه حالت جامع تری داره بخونید و مثلا برای اواخر بهمن ماه به سراغ کتاب مهروماه برید.)
      این چیزی بود که به نظرم می رسید.امیدوارم به دردتون خورده باشه.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
      نوشته اصلی توسط mohammad74
      سلام از همه دوستان آشنا به برنامه ریزی میخوام کمک کنن تا بتونم یه برنامه خوب برای مدرسه و از مهر ماه بچنیم تا بتونم با قدرت کامل پیش برم و از همه خواهش میکنم که کمک کنند و هر نکته ای فک می کنند مفیده بگویند ممنون از همه

سلام
      من نظرم پیش رفتن با برنامه ی آزمون های قلم چی هست .البته برنامه اش بدون حضور در آزمون هاش شاید به اندازه ی کافی مفید واقع نشه.(نمی دونم شرکت می کنید یا نه؟)
      اگر شرکت می کنید اعلام کنید تا یه چند تا مشاوره در مورد برنامه هاش بدم.
      اگر هم قصد شرکت ندارید به نظرم هماهنگی با برنامه ی مدرسه بهترین روشه و اینکه جوری جلو برید که بتونید تا اواخر فروردین یه دور درس ها رو تموم کنید.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در مورد قلم چی جند تا نکته رو سعی کنین رعایت کنین:

1-آزمون هایی که مباحث کمی رو پوشش می ده ممکنه سوالای چرتی داشته یاشه! عصبانی نشید و این رو به همه ی آزمون ها تعمیم ندید.هر چند به نظرم تو یه همچین آزمونی وجود چنین سوالای سختی!(نه چرتی!) لازمه.

2-هرجا که تونستید از برنامه ی قلم چی جلوتر برید ، هیچ ایرادی نداره!(البت به شرطی که تمامی درس ها رو رسونده باشین)

3-سعی کنید در عید هم پایه و هم پیش 1 رو مرور کنید با اینکه نظر قلم چی اینه که فقط یکی اش رو انتخاب کنید ولی مرور هر دو به نفع شماست!

4-قلم چی ممکنه پیش 2 رو تا اواسط یا حتی اواخر اردیبهشت کش بده ولی شما سعی کنین پیش 2 رو تا اواخر فروردین یا حداکثر اوایل اردیبهشت تموم کنین!

امیدوارم مفید بوده باشه!

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sarakonkuri نمایش پست ها
      به من میگن گزینه دو سوالاتش به کنکور شبیه تر هسش نظر شما چیه؟
      والا من که گزینه دو شرکت نمی کردم ولی دو سه تا آزمونش رو که از بقیه گرفتم و دیدم به نظرم سوالاتش سخت تر از کنکور بود.
      البته مساله این سختی سوال ها نبود (که اتفاقا گاهی اوقات سوال سخت واسه ی یه کنکوری خوبه!) بلکه تیپ سوال ها بود که تقریبا دور از کنکور بود و میشه گفت الکلی سخت بود!توی کنکور معمولا سوالات سخت با مفاهیم اصلی کتاب سروکار دارن ولی سختی سوالای گزینه ی 2 اصلا چنین حالتی نداره!
      هرچند زمان ما هم یه نعدادی که گزینه ی 2 شرکت می کردن یه جورایی سوال هاش رو به رخ قلم چی می کشیدن ولی به نظرم قلم چی واقعا استانداردتره!
      ویرایش توسط Aliz : 24 شهریور 1392 در ساعت 01:06

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان من برا آموزش فیزیک پیش میخوام از فار استفاده کنم ولی برای تست نمیدونم بین گاج نقره ای و کتاب های تکی پیش 1 و تکی پیش 2 خیلی سبز کدوم بهتره ... یه کتابی میخوام که هم تست کنکور داشته باشه و هم تالیفی خوب و چینششون از آسون به سخت باشه و از همه مهتر پاسخ تشریحی کاملی داشته باشه ... ممنون میشم راهنماییم کنید

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      لطفا بقیه دوستان هم کمک کنن

7. Top | #7
      msh
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان برای آرایه ادبی بین کتاب همایش هامون سبطی و نشر الگو کدوم رو توصیه میکنید؟ ..... لطفا دلیلتون رو هم بگید
      ممنون

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wildeone نمایش پست ها
      دوستان من برا آموزش فیزیک پیش میخوام از فار استفاده کنم ولی برای تست نمیدونم بین گاج نقره ای و کتاب های تکی پیش 1 و تکی پیش 2 خیلی سبز کدوم بهتره ... یه کتابی میخوام که هم تست کنکور داشته باشه و هم تالیفی خوب و چینششون از آسون به سخت باشه و از همه مهتر پاسخ تشریحی کاملی داشته باشه ... ممنون میشم راهنماییم کنید
      من گاج نقره ای رو ندیدم ولی سری قبلی کتاب تست های گاج که اسمشون میکروطبقه بندی بود از خیلی سبز یکی دو level پایین تر بود هم از نظر درسنامه هاش و هم از نظر پاسخ تشریحی تست ها.
      من خودم خیلی سبز رو زدم و می دونم خیلی عالیه! البته برای پیش 2 اصلا خیلی سبز مناسب نیست چون اصلا نویسنده اش همون نویسنده ی پیش 1 نیستش!برای پیش 2 نشر الگو عالیه.
      چینش آسون به سخت هم در خیلی سبز وجود داره.
      لطفا از پیغام خصوصی دادن پرهیز کنید.

در عوض در تاپیک زیر

سوالات خودتون رو مطرح کنید.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط msh نمایش پست ها
      دوستان برای آرایه ادبی بین کتاب همایش هامون سبطی و نشر الگو کدوم رو توصیه میکنید؟ ..... لطفا دلیلتون رو هم بگید
      ممنون
      به نظرم هیچ کدوم به تنهایی جواب نمیده!
      بهتره هر آرایه رو اول از کتاب سبطی کامل بخونید جوری که حتی مثال هاش هم تو ذهنتون باشه و بعد برید از کتاب الگو تست های مربوط به اون آرایه رو بزنید.
      یه جورایی این دو کتاب لازم و ملزوم یک دیگه اند.
      البته این فقط نظر شخصی من هست.امیدوارم مفید بوده باشه.

در عوض در تاپیک زیر

10. Top | #10
      msh
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      برای زبان خارجه کتاب زبان آقای رضا کیاسالار از انتشارات شبقره .... یا .... کتاب گاج نقره ای ..... یا ..... کتاب شهاب اناری ..... یا .... کتاب خیلی سبز ......
      کدوم بهتره و واقعا تست های سبک کنکوری داره؟
      ممنون

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط msh نمایش پست ها
      سلام
      برای زبان خارجه کتاب زبان آقای رضا کیاسالار از انتشارات شبقره .... یا .... کتاب گاج نقره ای ..... یا ..... کتاب شهاب اناری ..... یا .... کتاب خیلی سبز ......
      کدوم بهتره و واقعا تست های سبک کنکوری داره؟
      ممنون
      فکر کنم قبلا هم گفته باشم :
      به خاطر پیش زمینه ای که در این درس داشتم خیلی دنبال کتاب بهتر نبودم و همون کتابی رو هم که داشتم کامل نخوندم.
      شرمنده.
      نظری نمی تونم بدم.

در عوض در تاپیک زیر

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلااااااااااااام میشه درباره برنامه ریزیتون هم توضیح بدید؟؟روزی چند ساعت؟؟چقد اختصاصی چقد عمومی؟؟برای آموزش فیزیک همون انتشارات فار رو بخرم؟؟همه ی پایه ها فار خوبه یا فقط پیش؟؟
      من در سرزِمـیـنـی زنـدگـی مـیـکـنـم که

تـنـها"خـدایـش"از پـشـت خـنـجـر نـمـیـزنـد
      بچه ها لطفا به کلبه ی تنهایی من سر بزنید:deltangi71.blogfa.com

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkori_71 نمایش پست ها
      سلااااااااااااام میشه درباره برنامه ریزیتون هم توضیح بدید؟؟روزی چند ساعت؟؟چقد اختصاصی چقد عمومی؟؟برای آموزش فیزیک همون انتشارات فار رو بخرم؟؟همه ی پایه ها فار خوبه یا فقط پیش؟؟
      برنامه ریزی ام بیشتر بر پایه ی برنامه ی آزمون های قلم چی بود.البته من مباحث آزمون رو توی دو هفته تقسیم می کردم و اول هر هفته واسه ی خودم برنامه ی اون هفته رو می چیدم.

روز هایی که مدرسه می رفتم 5 الی 6 ساعت (میانگین) می خوندم. و روز های تعطیل 9 الی 10 ساعت . البته بعد از عید معمولا بالای 10 ساعت می خوندم.(خیلی تعصبی روی اینکه چقرش عمومی و چقدرش اختصاصی باشه نداشتم ولی سعی می کردم در یه هفته دو سوم از وقتم رو اختصاصی بخونم و بقیه اش عمومی!)

برای آموزش هم بله همون فار. واقعا محشره!

فیزیک پایه هم فکر نکنم داشته باشه و فقط پیش داره.
      بازم سوالی بود بپرسید ، جزیی تر باشه بهتره اینجوری راحت تر میشه راهنمایی کرد.
      موفق باشید.

در عوض در تاپیک زیر

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      ممنون از توضیحاتتون

من الان سوم ریاضی هستم

کمک آموزشی برای نهایی و تست زنی چه کتاب هایی رو توضیه میکنید ؟

ممنون

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال

سلام،ببخشید
      میخواستم بدونم اگه بخام تربیت معلم قبول شم چه رتبه ای باید داشته باشم
      درضمن منطقه3 هستم، رشته تجربی و 25درصد سهمیه جانبازی دارم
      ممنون میشم اگه جواب بدین

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن