خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: میانگین سن پشت کنکوری و فارغ التحصیلان شرکت کننده در کن

رأی دهندگان
    116. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بین 22-23 سال

47 40.52%
    • بین 23-24 سال

14 12.07%
    • بین 24-25 سال

20 17.24%
    • بین 25- 26 سال

9 7.76%
    • بین 26-27 سال

1 0.86%
    • بین 27 -28 سال

8 6.90%
    • بین 28-29 سال

3 2.59%
    • بین 29- 30 سال

2 1.72%
    • بین 30-31 سال

1 0.86%
    • بین 31-32 سال

11 9.48%
    صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 61 به 75 از 79
    1. Top | #61
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط usfi نمایش پست ها
      اولا اینکه دندونپزشکی فقط دست تو دهن مردم کردن نیست. توی تخصصش رشته ی جراحی دهان و فک و صورت هست که تقریبا شبیه تخصصای پزشکیه. ثانیا مگه دست تو دهن مردم کردن بده؟ بهتر از دست کردن تو دل و روده مردمه که.
      بابا یه شوخی سمی کردم دیگه (راستش خودم اصلا از دندونپزشکی خوشم نمیاد و ازش هم یه جورایی فوبیا دارم)

مثل اینکه بگی مکانیک یعنی چی اخه همیشه بوی نفت و روغن میدی (در حالی که اصلا اینجوری نیست میدونیم
      در کل شوخی بود جدی نگیرید
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "

2. Top | #62
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      همین الآن یه مهندس کامپیوتر دیگه بهم پیام داد
      خوب داری کاسبی میکنی ها

ولی کامپیوتر کسی خوب باشه و علاقه داشته باشه به کار و یادگیری زبانهای جدید میتونه درامد خیلی بالایی داشته باشه . مسلما اونی که از کامپیوتر میاد پزشکی بحث درامد و کارش فکر نکنم باشه . درسته؟؟ ازشون سوال پرسیدی ؟؟
      ویرایش توسط _Joseph_ : 03 اسفند 1399 در ساعت 21:32

3. Top | #63
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

4. Top | #64
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      خوب داری کاسبی میکنی ها

ولی کامپیوتر کسی خوب باشه و علاقه داشته باشه به کار و یادگیری زبانهای جدید میتونه درامد خیلی بالایی داشته باشه . مسلما اونی که از کامپیوتر میاد پزشکی بحث درامد و کارش فکر نکنم باشه . درسته؟؟ ازشون سوال پرسیدی ؟؟
      به جون خودم تا الآن یه ریال هم نگرفتم

آره... الآن بازار کار مخصوصن برنامه نویسا داغه ، چه شرکتی چه پروژه آزاد ... ولی این مدل کارا مثل یه مهارت هستن و زیاد وابسته به مدرک نیستن ، کاربلد باشی زندگیت میگذره... والا من زیاد وارد جنبه ی فلسفی تصمیمشون نشدم ، شاید دل رو زدم به دریا و ازشون پرسیدم

5. Top | #65
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      به جون خودم تا الآن یه ریال هم نگرفتم

آره... الآن بازار کار مخصوصن برنامه نویسا داغه ، چه شرکتی چه پروژه آزاد ... ولی این مدل کارا مثل یه مهارت هستن و زیاد وابسته به مدرک نیستن ، کاربلد باشی زندگیت میگذره... والا من زیاد وارد جنبه ی فلسفی تصمیمشون نشدم ، شاید دل رو زدم به دریا و ازشون پرسیدم
      آفرین به تو

آره کامپیوتر کلا به دانشگاه نیازی نداره رفته رفته اینقدر در دسترس خواهد بود برنامه نویسی که دیگه چاره ای نخواهد بود به جز یادگیریش یه زمانی زبان انگلیسی هم اینجوری بود خیلی رو بورس بود همه تو دانشگاه میرفتن زبان خارجه یاد میگرفتن الان دیگه زبان انگلیسی رو خواه نا خواه یه چیزایی رو همه بلدن
      برنامه نویسی هم اینطوری خواهد شد
      من خودم 7 ماه تو یه شرکت مصالح ساختمانی به عنوان بک اند کار کردم بدون مدرک (البته حقوق کم میگرفتم و آشنا بودیم) همه برنامه نویسی رو هم خودم یاد گرفتم و هیچ کلاسی و .. ندیده ام فقط یوتیوب و هندوستانی ها خیلی کمک کردن تو این زمینه
      یه چیز جالب بهت بگم شرکت APPLE کم سن ترین دولوپرش 8 سال سن داره
      (توی روینمایی ایفون 7( I Think !!) روی سن اومد صحبت کرد)

6. Top | #66
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      همین که خانواده ات ازت حمایت میکنن این بزرگنرین کمکه به خصوص شوهرت .مطمئنن با انگیزه ای که من میبینم قبول شدنت احتمالش زیاده .یه چیز هم بگم من اعتقاد دارم برای قبولی در رشته ی خوبی به انگیزه نیاز دارید بعد از موجود بودنش .تلاش.تحمل.صبر پشت سرش میان.خاله من با سن بیش از 30 سال و رتبه زیر 200 انسانی الان کمتر از یکسال مونده ترم دانشگاهشو تموم کنه.

7. Top | #67
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shain.dej نمایش پست ها
      همین که خانواده ات ازت حمایت میکنن این بزرگنرین کمکه به خصوص شوهرت .مطمئنن با انگیزه ای که من میبینم قبول شدنت احتمالش زیاده .یه چیز هم بگم من اعتقاد دارم برای قبولی در رشته ی خوبی به انگیزه نیاز دارید بعد از موجود بودنش .تلاش.تحمل.صبر پشت سرش میان.خاله من با سن بیش از 30 سال و رتبه زیر 200 انسانی الان کمتر از یکسال مونده ترم دانشگاهشو تموم کنه.
      چه رشته ای
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

8. Top | #68
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yahya_moz نمایش پست ها

کلا دیگه درس خوندن داره میره به این سمت که فقط کسایی که علاقه دارن بخونن
      و چقدر این خوبه که مجبور نباشی برای درآمد و پول در اوردن درس بخونی /

9. Top | #69
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداش بزرگ تر من از مهندسی مکانیک انصراف داد و الان پزشکی میخونه
      طبق تجربه من کسایی که انصراف میدن از رشته ها و دانشگاه های خوب و برای پزشکی اقدام میکنن معمولا برای اینه که کار و سختی های پزشکی رو دوست دارن و به نظرم خیلی هم موفق میشن تو کارشون (‌کلا داداش من ژانر مورد علاقش تو فیلم هم اسلشر بود و
      مهندسی راضیش نمیکرد و علاقه اش به پزشکی بود)
      ولی کسانی که برای دندونپزشکی میخونن معمولا برای بازار کار و درآمد هست
      الان واقعا مهارت های زیادی میشه یاد گرفت که به عنوان دانشجو ازش پول در بیاری
      داداش کوچک تر من که وضعش از من هم بهتره ،از بازی کردن پول در میاره ، یکی از دوستاش یوتیوبره و رفته ترکیه!
      پول هایی که برای ادیت ویدئو میگیرن خیلی خوبه اگه کسی علاقه داشته باشه و یاد بگیره میتونه درآمد خوبی داشته باشه ( حداقلش ویدئو یوتیوبه که مثلا ۱ ساعت بهت ویدیو میدن باید یه ربع ازش بکشی بیرون و یه آهنگ بندازی تهش و نفسا اینارو حذف کنی و یکم فان کنی ویدیو رو و واسه هر ویدیو بین ۱۵ تا ۲۰ دلار یوتیوبرای ایرانی میدن ولی میانگین پولی که خارجیا واسه ادیت هر ویدیو میدن ۴۰ دلاره که مشکلش اینه که Paypal میخواد)

البته این یک ایده آل مثبته که درس خوندن فقط برای علاقه باشه اگرچه حالت علاقه و پول هم خوبه اما واقعیت اینه 90 درصد کسایی که از سایر رشته ها میان کنکور تجربی بحث سر همون درآمد و جایگاه اجتماعی و ... هستش چون اگه غیر این بود همون اول تجربی رو انتخاب میکردن .وقتی رتبه 1 تجربی 95 ترم اخر برق شریف بوده و تموم نکرده ول میکنه یکسال وقت میذاره نمیشه گفت علاقه ای نداشته به ریاضی چون اگه اینطور بود بدون علاقه همچین جایگاهی نداشت . البته واضحا اینکه رشته های زیر شاخه پزشکی کلا محبوبیت بیشتری داره و رسیدن بهش هم سختتره مختص ایران نیست.

اون بحث یوتیوب هم من یکی از اشنایان وارد شد میگفت دهلیه که آوازش از دور خوشه و مثل هرکاری سخته و مثلا شما به ازای هر 1000 ویو 1 تا 2 دلار پول دریافت میکنی و .... فی الواقع درصد بسیار کمی از افراد توش موفق میشن.
      ویرایش توسط aminlmnop : 31 فروردین 1401 در ساعت 22:00

10. Top | #70
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه خب نباید صفر و صدی به قضیه نگاه کنید . برای یک شخصیت چندین کار مناسبه و به چندتا کار علاقه داره حالا با توجه به بقیه معیارها مثل درآمد ، موقعیت اجتماعی و ... تصمیم میگیره (‌اینطور نیست که کسی که پزشکی رو دوست داره از مهندسی بیزار باشه یا برعکس ) هر کدوم ما کار خاصی میخوایم انجام بدیم (‌با توجه به این که باید برای بودنمون معنا پیدا کنیم) و پیش نیازش مثلا یک سری علوم هست که میریم رشته متناسب با اون رو انتخاب میکنیم
      نه آقا من نگفتم کسی بره Youtube . نمونه هایی که دیدم رو گفتم برای کار دانشجویی .
      یکی درسش خوبه و فن بیان خوبی داره میتونه تدریس کنه
      یکی انگلیسی قوی ای داره میتونه پروژه های مختلف بگیره و یا اینکه تدریس کنه
      یکی مهارت خاصی داره ( حسابداری ، تعمیرات و ... ) میره و پاره وقت کار میکنه
      یه سری میزنن تو کار تولید محتوا در تلگرام،اینستاگرام و ...

یا اینکه اصلا میره و مهارت های مختلف کسب میکنه (هر چی سن بره بالاتر سخت تر میشه کسب مهارت و بهترین زمانش همین الانه که مسئولیت کمتری رو دوشمون هست )
      البته یوتیوب اینطوری نیست که به ازای هر ۱۰۰۰ تا ویو ۱تا۲ دلار بده بستگی به موضوع و کیفیت ویدیو هم داره ( کمترینش همین سرگرمی ها و ری اکشن هاست و بیشترینش که من دیدم مربوط به امور مالی و تحلیل فارکس بود که به ازای هر ۱۰۰۰ ویو ۵۰ دلار میداد و همچنین اونایی که آنباکس و تحلیل و در واقع تبلیغ میکنن هم خیلی بیشتر از ویدیوهای سرگرمی میگیرن. در کل خود یوتیوب محاسبه میکنه چقدر بده و ثابت نیست‌ )
      بله خب احتمالا بیزار نیست اما قطعا علاقه اش به مهندسی بیشتر بوده که اول دبیرستان رشتشه ریاضی انتخاب کرده سه سال درسشو خونده کنکور داده و بعد هم وارد دانشکده مهندسی شده ...
      ولی در کل با پیامت موافقم و اون یوتیوب هم منظور کلی ام این بود هر کاری سختی های خودش رو داره و اینطور که بی زحمت هر کسی یه درامد متوسطی بدست بیاره نیست .

11. Top | #71
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      از بهورزی تا پزشک شدن

از بهورزی تا پزشک شدن، آرزویی که به حقیقت تبدیل شد

به گزارش وبدا جهرم؛ شاید هر یک از ما آرزویی داریم که برای محقق شدن آن بی وقفه تلاش می کنیم. در مسیر آن با پستی و بلندی هایی روبرو می شویم که شاید ما را خسته و دل زده کند. اما این اراده و خواسته قلبی است که در نهایت می تواند غیر ممکن را به ممکن تبدیل کند.  گذر از تمام سختی ها و رسیدن به هدف دلیل محقق شدن خواسته و هر آرزویی است. این داستان زندگی فردی است که بعد از ۲۴ سال  توانست خواسته و آرزوی قلبی خودش را محقق کند.

نامش محمد ابراهیم رحیمی جهرمی است. او متولد ۱۳۵۵ و از پرسنل درمان بیمارستان مطهری جهرم در بخش پست سی سی یو است.

وی در سال ۱۳۷۶ دیپلم بهیاری خود را گرفت. اما به دلیل اینکه علاقه وافر به رشته پزشکی داشت مجددا در کنکور شرکت نمود و در سال ۱۳۸۹ موفق به قبولی در رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی جهرم شد. 

او رشته پرستاری را ادامه داد و در سال ۱۳۹۳ فارغ التحصیل این رشته شد. اما همچنان رویای پزشکی در سر داشت و برای رسیدن به خواسته و علاقه اصلی اش از نو شروع کرد.

از سال ۱۳۹۵ شروع به خواندن کرد و با رفتن به کلاس های مختلف نقاط ضعف خود را بر طرف نمود. او بعد از ۶ سال تلاش بی وقفه بالاخره توانست در کنکور ۱۴۰۰ با کسب رتبه ۴۳۴، پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جهرم قبول شود.

وی با موفقیت اش ثابت کرد که هر آرزویی دست یافتنی است فقط برای آن باید تلاش کرد و نا امید نشد.

با آرزوی موفقیت های بیشتر برای ایشان.
      یا الله/توکل بر خودت

12. Top | #72
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداش واقعا این سن وقت مناسبی برای انتخاب رشته نیست و عملا بچه هارو جو حاکم تو مدرسه سوق میده به سمت یه رشته خاص!
      البته رشته های مهندسی و علوم پایه یک سری مزیت فوق العاده دارن که برای هر کسی میتونه جذاب باشه همینطور که پزشکی هم جذابیت های خودش رو داره
      در کل رک بگم اکثر ماها شعورمون تو این سن نمیرسه که دقیقا چی میخوایم و همه چی هم مبهمه تو این کشور و این شرایط باعث میشه اکثریت جذب رشته هایی بشن که باهاش احساس امنیت بیشتری داشته باشن مثل پزشکی و داروسازی و الان هم معلمی و ...
      قسمت اول حرفت درسته ولی چه ربطی به قضیه داره ؟ ما داشتیم درباره پشت کنکوری ها و افرادی که از رشته های دیگه مثل مهندسی میان تجربی و انگیزه شون حرف میزدیم . اغلب اینجور کیس ها حداقل 23 24 سال دارند و بعضی ها حتی بالای 30 هستند و یه کیس 15 ساله دبیرستانی موقع انتخاب رشته ورودی دهم نیستند . تا اون سن هم به پختگی بیشتری رسیدند و با در نظر گرفتن همه جوانب تغییر رشته میدن این بحث راجع به تغییر رشته و ورود به پزشکی و امثالهم . راجع به انتخاب رشته هم خب بله امنیت شغلی از مهمترین فاکتور هاییه که تو کل دنیا در نظر میگیرن . تو مبدا سوییس رو هم که برای انتخاب رشته در نظر دادن بگیری وقتی اجاره ماهیانه یه خونه تو مرکز شهر برن 3200 دلار هستش خب طبیعیه نمیتونی هر رشته ای رو انتخاب کنی و اون قضیه امنیت شغلی پیش میاد . کلا انتخاب رشته یه پک بزرگه که تنها یه فاکتورش علاقه است ، اونم علاقه ای که به قول تو تو اون سن مبهمه.

13. Top | #73
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

پول هایی که برای ادیت ویدئو میگیرن خیلی خوبه اگه کسی علاقه داشته باشه و یاد بگیره میتونه درآمد خوبی داشته باشه ( حداقلش ویدئو یوتیوبه که مثلا ۱ ساعت بهت ویدیو میدن باید یه ربع ازش بکشی بیرون و یه آهنگ بندازی تهش و نفسا اینارو حذف کنی و یکم فان کنی ویدیو رو و واسه هر ویدیو بین ۱۵ تا ۲۰ دلار یوتیوبرای ایرانی میدن ولی میانگین پولی که خارجیا واسه ادیت هر ویدیو میدن ۴۰ دلاره که مشکلش اینه که Paypal میخواد)

بنده ادیتور هستم موافقم با این حرف شما اما ادیتور بودن صرف کات و تریم زدن نیست! یه ویدیو 60 فریم بهت میدن باس توپوق هارو حذف کنی جلوه بدی هر ثانیه 60 تا عکسه پی در پیه باس دقیق باشی
      ادیتور صرفا کات نمیزنه باس افترافکت هم بلد باشه موشن گرافیکم بزنه
      درامد رنجی بین 600 تا 700 تومنه ( این مقدار نرماله)

در کل هر رشته که میرید کاری ندارم با علاقس با حرف ننه بابا هاتونه برید فن دیگم بلد باشید اچر فرانسه باشید این مملکت به درسخوندن شما پول نمیده! گارد میخواید بگیرید قبولم نمیکنید خواهید دید ( بعضیا رو دیدم میگن تخصص رو که گرفتم دیگه پول رو پول بند نمیشه ، جوابشم یه بیگ لایکه اره ریختن برات)
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

14. Top | #74
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

بنده ادیتور هستم موافقم با این حرف شما اما ادیتور بودن صرف کات و تریم زدن نیست! یه ویدیو 60 فریم بهت میدن باس توپوق هارو حذف کنی جلوه بدی هر ثانیه 60 تا عکسه پی در پیه باس دقیق باشی
      ادیتور صرفا کات نمیزنه باس افترافکت هم بلد باشه موشن گرافیکم بزنه
      درامد رنجی بین 600 تا 700 تومنه ( این مقدار نرماله)

در کل هر رشته که میرید کاری ندارم با علاقس با حرف ننه بابا هاتونه برید فن دیگم بلد باشید اچر فرانسه باشید این مملکت به درسخوندن شما پول نمیده! گارد میخواید بگیرید قبولم نمیکنید خواهید دید ( بعضیا رو دیدم میگن تخصص رو که گرفتم دیگه پول رو پول بند نمیشه ، جوابشم یه بیگ لایکه اره ریختن برات)
      به قول آقا بزرگ اینا رفتی پی درس خوبه کارای دیگه هم خوبه مهم اینه تو هر کاری میری بهترین باشی و تا تهش بری.

15. Top | #75
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من ۲۴ سالمه.اگه ۴۰۳ قبول بشم ۲۵سالگی وارد رشته ای که میخوام میشم.برامم مهم نیست.اون زمان که ۱۹سالم بود و اولین بار پامو تو دانشگاه میذاشتم یه همکلاسی چهل ساله داشتم که تازه اومده بود واسه لیسانس اونم دانشگاه آزاد که همه معمولا کم سنن.وقتی فارغ التحصیل بشی کسی ازت نمیپرسه چند سالت بود که رفتی دانشگاه.همه نتیجه رو میبینن نه فرآیندو

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن