خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

آشنایی با بهترین روش مطالعه کنکور

در سال های کنکور دانش آموزان تمام تلاش خودشان را به کار میگیرند تا بهترین نتیجه و در این آزمون سرنوشت ساز داشته باشند و سخت تلاش و مطالعه انجام میدهند.اما اغلب دانش آموزان با شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور پی میبرند که نتیجه موردنظر و درخور تلاش خودشون و به دست نمی آورند به همین دلیل مهم تر از مطالعه دروس روش مطالعه هست.

در واقع به مثال معروف کیفیت مهم تر از کمیت هست اینجا پی میبریم.در این مطلب روش هایی و به شما دانش آموزان و دانشجویان گرامی گوشزد میکنیم که با به کار بردن آنها میتوانید از حداکثر بازدهی مطالعه خود استفاده کنید.

چگونه به درس نگاه میکنید

دید شما نسبت به درس و امتحان چگونه است؟ اغلب افراد به درس به عنوان یک وظیفه اجباری نگاه می کنند نه لذت.تحقیقات نشان داده است که اگر ما کاری و از روی علاقه انجام دهیم تاثیرات بسیاری بیشتری دارد تا از روی اجبار.

باید مطالعه درس و به یک کار لذت بخش برای خودتون تغییر بدید میتونید این کار و با قرار دادن جایزه های کوچیک برای هدف های کوتاه انجام دهید.برای مثال اگر یک فصل زیست مطالعه کردید یا 30 تست فیزیک حل کردید به عنوان جایزه کاری دل به خواه انجام دهید اما به مدت کوتاه.

مطالعه موثر کنکور

تمرکز
      تمرکز مهم ترین عامل برای داشتن یک مطالعه موثر و با دقت هست.اگر نتونید حواس خود را جمع کنید رک بگوییم درس خواندنتون فاید های ندارد.

هر زمانی احساس کردید تمرکز کافی ندارید و مسئله ای ذهن شما را مشغول کرده است دست از درس خواندن برای چند دقیقه بردارید یک لیوان آب یا نوشیدنی دیگر میل کنید و سپس با انجام کاری حدود 10 دقیقه ذهن خود را از آن مسئله پاک کنید و بعد از آن با گشاده رویی به سراغ درس وکنکور بروید.

مثبت فکر کنید

مثبت فکر کردن خیلی روحیه بخش هست کافیه این کار و چند روز انجام بدید و نتیچه و ببینید.خیال پردازی کنید, خیال پردازی بزرگترین نعمتی هست که خداوند به انسان ها بخشیده است.هروقت از درس خواندن خسته شدید شروع به خیال پردازید کنید, خودتون در لباس شغل موردنظر تصور کنید و ببینید چه کارهایی انجام میدادید.

از افکار منفی دوری کنید, مدام غر نزنید که وقت کافی ندارم, نمیتونم درس بخونم, من این مبحث و متوجه نمیشم و…. اگر دوستان و اطرافیانی دارید که این حرف ها را میزنند یا از آنها دوری کنید یا سعی کنید ذهنیت آنهارا تغییر دهید.اگر آزمونی و خراب کردید خودتون و سرزنش نکنید و بگویید من چقدر احمق هستم, به جای اینکار به خودتون بگویید عیبی ندارد این آزمون را خراب کردم ولی قول میدهم آزمون بعدی خودم و خوشحال کنم.سعی کنید استرس امتحان و از خودتون دور کنید.

محل مطالعه

محل مطالعه از نکات مهمی هست که به کیفیت مطالعه شما کمک می کند.طبیعتا اگر بعد از حل هر سوال گوشی خودتون و بردارید و شروع کنید به بازی کردن اصلا خوب نیست.

اگر جلوی تلویزیون روشن این تست میزنید بازهم پیشنهاد میکنیم که این کار و انجام ندهید.محیطی که در آن درس میخونید بیشترین زمان روز را در آن میگذرانید پس سعی کنید محیطی شاداب برای خودتون درست کنید.اسفاده از گل های زیبا و پوستر های رنگی میتونه روحیه شما و قدرتمند تر کند.

مرور

مرور کردن به شما کمک می کند تا مطلب را بهتر حفظ کنید ولی اگر مدام به صفحه قبلی که خوانده اید برگردید و ببینید چیزی یادتان نیست استرس میگیرید.

نگران نباشید طبیعی است.برای مرور بهتر یکبار مبحث موردنظر را بخوانید و بعد از تمام شدن استراحت کنید و یکبار بصورت خلاصه تر به آنها نگاه کنید.مرور در بازه های 3 و 7 روز بعد از مطالعه آن بخش انجام دهید ولی مثل دفعه اول زمان خرج نکنید. سپس 30 روز بعد از اولین مطالعه دوباره یک نگاهی به آن مباحث کنید.با این کار شما 4 بار یک مبحث و مطالعه کرده اید و مطمئن هستید که خوب یاد گرفته اید.

منبع: 100 باما
      ویرایش توسط hharddy : 21 بهمن 1397 در ساعت 16:04

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)