خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Question چگونه در زمان کم و با بازدهی بالا مرور کنم؟

سلام دوستان.
      رفقا من تقریبا یک هفته ای می شه که شروع به درس خوندن جدی کردم تقریبا روزی 6 ساعت رو خوندم امسال یازدهم تجربی هستم.
      اما امروز که رفتم سرجلسه آزمون دیگه حداقل انتظار داشتم 40 درصد از هر درس رو بزنم(چون فقط نصف مباحث آزمون رو رسیده بودم بخونم) اما وقتی رفتم سر جلسه با اینکه اون مبحث رو کامل خونده بودم از روی کتاب تستام اما وقتی سوال رو نگاه می کردم سوال آشنا بود اما روش حل رو یادم نمی یومد نمی دونم منظورم رو متوجه شدید یا نه یا به عبارت دیگه یادم رفته بود الخصوص توی زیست و شیمی و ریاضی و فیزیک کلا دروس اختصاصی (عمومی ها رو 4 و5 شنبه قبل آزمون خوندم)
      حالا سوالم اینه من باید چطوری می خوندم و مرور می کردم که هم وقت کمی ازم می گرفت هم مطالب یادم می موند ؟
      (فقط من اغلب تاپیکای مربوط به مرور و چگونگیش رو خوندم اما به نظرم خیلی وقت گیره و آدم نمی تونه به مباحث جدید برسه )
      لطفا روشی رو که خودتون به کار بردید و تراز بالا کسب کردید و رتبه برتر شدید یا خواهید شد رو برام به صورت کامل توضیح بدید.
      فقط لطفا روشی باشه که در زمان کم بیشترین بازدهی رو بده.
      ممنون از همه دوستانی که من رو کمک خواهند کرد و اونایی که می خونن و کمک نمی کنن و اونایی که می خونن و نمی دونن چطوری باید کمک کنن
      خلاصه اگر جواب بدید خیلی خوشحال می شم چون واقعا بهش نیاز دارم.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      ببینید معمولا زمانی که شروع به خوندن میکنید هنوز تمرکز کافی ندارید مثلا 15 مین اول تایم مطالعه .
      قبل اغاز مبحث جدید مطالب قبل رو مرور کنید .( مثلا میتونه زدن مجدد تست غلط باشه یا هم فرمول و یا متن خود کتاب درسی )
      اخر روز هم دوباره مرور کنید مطالب همون روز رو و اخر هفته هم مطالب هفته .

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام..با توجه به اینکه یازدهم هستی و درس های پایه رو امتحان نمیدی در هفته اول یا مثلا شیش روز اول سعی کن یک تعداد تست خیلی محدود از هر درسو بزن تا تقریبا مبحثو جمع کنی بعد در هفته بعد بیا و دامنه تست هایی که زدی رو گسترش بده و بیشترش کن و در ادامه کار تست هایی که در هفته اول برات سخت بودن رو دووباره بزن این روش برای من جواب داد

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      up

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tiina نمایش پست ها
      سلام..با توجه به اینکه یازدهم هستی و درس های پایه رو امتحان نمیدی در هفته اول یا مثلا شیش روز اول سعی کن یک تعداد تست خیلی محدود از هر درسو بزن تا تقریبا مبحثو جمع کنی بعد در هفته بعد بیا و دامنه تست هایی که زدی رو گسترش بده و بیشترش کن و در ادامه کار تست هایی که در هفته اول برات سخت بودن رو دووباره بزن این روش برای من جواب داد
      منظورتون اینه که مثلا هفته اول ضریب های زوج رو بزنم بعد هفته دوم ضریب های فرد رو ؟

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها
      سلام
      ببینید معمولا زمانی که شروع به خوندن میکنید هنوز تمرکز کافی ندارید مثلا 15 مین اول تایم مطالعه .
      قبل اغاز مبحث جدید مطالب قبل رو مرور کنید .( مثلا میتونه زدن مجدد تست غلط باشه یا هم فرمول و یا متن خود کتاب درسی )
      اخر روز هم دوباره مرور کنید مطالب همون روز رو و اخر هفته هم مطالب هفته .
      ممنون از پاسختون.
      شما خودتون این روش رو امتحان کرید ؟ جواب داد؟!
      قبول دارید یه مقدار وقت گیره ! با 15 دقیقه قبل درس جدید موافقم اما بقیش یه مقدار طول نمی کشه؟
      چون مباحث و تعداد تست ها خیلی بالا هستش

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      سلام .شما باید زیاد تست بزنی دوست عزیز
      خودتو با تستا درگیر کن و ازمون های متعدد کار کن

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir-javadi نمایش پست ها
      ممنون از پاسختون.
      شما خودتون این روش رو امتحان کرید ؟ جواب داد؟!
      قبول دارید یه مقدار وقت گیره ! با 15 دقیقه قبل درس جدید موافقم اما بقیش یه مقدار طول نمی کشه؟
      چون مباحث و تعداد تست ها خیلی بالا هستش
      اره خودم با همین روش میخونم. ممکنه که بار اول وقت گیر باشه ولی دفعات بعد دیگه واستون وقت گیر نیس چون تکرار دارید .
      در مورد تعداد تست میتونید مضربی بزنید

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir-javadi نمایش پست ها
      منظورتون اینه که مثلا هفته اول ضریب های زوج رو بزنم بعد هفته دوم ضریب های فرد رو ؟

نه منظورم صرفا تست زوج یا فرد نیست چون گاهی همونام زیادن...سوالای جامع هر فصلو بزن مثلا شاید برای یه فصلی سی تا بشه درسته کمه ولی یه دید کلی دستت اومده و میدونی بالاخره این مبحثو با سوالای خوب بستی ش

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوالش، سوال منم هست

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن