خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 52
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

داروسازی یا دندان پزشکی کدوم بازار کارش بهتره؟

سلام من که شاید قبول نشم ولی بین این دو تا بعد 10 سال بازار کار کدوم بهتره؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همین الانش اوضاع داروساز و پزشک عمومی خوب نیست و دندون پزشکی هم در حال اشباعه مخصوصا اینایی که برای تحصیل میرن خارج ۹۰درصد دندون میخونن ... پس بنظرم هدفت بازارکار نباشه بهتره

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط R.E.Z.A نمایش پست ها
      همین الانش اوضاع داروساز و پزشک عمومی خوب نیست و دندون پزشکی هم در حال اشباعه مخصوصا اینایی که برای تحصیل میرن خارج ۹۰درصد دندون میخونن ... پس بنظرم هدفت بازارکار نباشه بهتره
      پس هدفم چی باشه؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AzerilA نمایش پست ها
      پس هدفم چی باشه؟
      اینکه هدفت چی باشه به خودت برمیگرده ولی اگه بخوای الان درگیر این بشی بازارکار کدوم بهتره فقط از خوندن سرد میشی و حواس پرتی برات میاره ... در حال حاضر دانشگاه رفتن راه خوبی برای شغل پیدا کردن نیست و رشته های علوم پزشکی هم یا اشباع شدن یا در حال اشباع شدن هستن مثل شاخه فنی مهندسی و علوم انسانی که کلی مدرک بدست بیکار وجود داره

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      کاشکی ما قبول شیم کار نمیخوایم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      باسلام!
      اینایی که میگن پزشکی و دندون و دارو اشباع شدن انسان های عجیبی هستن!
      من بهتون قول میدن تا حداقل ۵۰ سال دیگه حداقل پزشکی و دندون اشباع نخواهند شد.اصن من این اشباع شدن پزشکی و دندون رو نمیفهمم!
      این پزشکایی که میزنن تو یه کاره دیگه،دلیلش یا اینه که تحمل سختی های کار پزشکی رو نداشتن،یا اون کاره دوم پول بیشتری توش بوده یا درساشونو خوب نخوندن و تو پزشکی افتضاه هستن!یا...

در جواب سوال شما با قاطعیت میگم دندون آینده‌ی مالی خیلی بهتری از دارو داره و این واضحه!
      ...I will revive The Great Alexander

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      دندون پزشکی بدون شک بخاطر اینکه یه ساعت یه عصب کشی میکنی یه میلیون پول در میارینون فقط تو دندونه حتی درامدشون از پزشکام بیشتره

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با سلام
      اول یه خواهش:
      از شما همه دانشجویان که میخوان در کار پزشکی وارد بشن و چه اونهای که وارد شدند :
      خیلی به بحث مالی پزشکی از مردم ایران، مردم زجر کشیده وستم دیده فکر نکنید ! به مطب خصوصی و منشی فکر نکنید.

اما جواب سوال شما دوست عزیز :
      همون طور که دوستان اشاره کردند برای دندان خیلی ها حتی رفتن دبی و... دندون پزشک شدن اومدن و می تونم بگم دندون پزشکی شده مثل مهندسی کامپیوتر ما ! که دیگه هر کسی ویندوز عوض میکنه شده مهندس کامیپوتر و هر کسی رفته توی دانشگاه پولی هزینه ای کرده شده دندون پزشک !
      از طرفی بازار همه خرابه من جمله همین پزشکا !

شما اگر برید یه دکتر بگو میخوام دندون درست کنم درمان کنم : قیمت میلیونی جلوت میزاره ! خوب مردم هم ندارن ! و دکتر هم میگه مواد و وسایل هم گرون شده که واقعا هم راست میگه !

مثلا همین یه چند وقت پیش عزیزی رفت دندون پزشکی که مشکلش افتادن بلیج بود، دکتر کلی صغری کبری چید و هزینش بالا می شد و بنده خدا می گفت فقط با چسب بچسبونش که یه مدت دوم بیاره ! آخر دندون پزشک این کارو نکرد و این بنده خدا رفت پیش دندون ساز که چسب بزنه که نهایتا با 50 هزارتومن کارش حل شد تا 6 ماه دیگه ببینه دستش باز میشه بره اساسی بهش برسه!

به عقده من الان بین دندون و دارو سازی : داروسازی شرایط خیلی بهتری داره !
      حتی یه سری از دوستانی که کارشناسی ویا حتی ارشد رشته های مثل فیزیک و شیمی و نانو فارغ التحصیل شدند به این رشته گرایش پیدا کردند : پایان نامه های خودشون رو در خصوص مواد و متا مواد گرفتند و فهمیدن توش چه خبره ! رادیو داروهای که همش توی تلوزیون هم که مدام اقای صالحی و برو بچزش میان رو نمایی می کند هم در نظر بگیرید !
      شما در دارو سازی به راحتی جذب شرکتهای دارو سازی می شید و از همه لحاظ خیالتون راحت هست ! چرا که در دندون پزشکی شما باید بازاریاب خودتون هم باشید در حالی که در شرکت های دارو سازی کلا بحثش فرق میکنه.
      و ایران حالا حالاها در بحث دارو و مواد دارویی به شدت نیازمند هست ! دوستانی که در رشته فیزیک و شیمی هستند سعی دارند مواد اولیه داروها رو استخراج و یا داروهای که برای کشور هزینه بسیار زیادی برای وارد سازی داره رو تولید کنند !

این های که گفتم هم واقعیت هست ! شاید خیلی از دوستان هم ناراحت بشن و به مزاجشون خوش نیاد که این دارو سازی هم بولد نشه !!

چرا که اکثر اکثر بچه های تجربی به سمت رشته های پزشکی و دندون نشونه رفتن ! و بعدش فیزوتراپی و رادیو لوژی و اگر به بچهای تجربی بگی برو دارو میگه : کلی درس بخونم برم داروخانه بزنم که عمو اکبر صدام کنند !!!!
      همین مشکل رو هم یکی از آشنایان که خانودگی دکتر هستند داشتند ! بچه آخر که رتبه خوبی هم آورد بهش گفتن برو دارو سازی می گفت نه : برم پشت باجه بشینم !؟
      در صورتی که داروخانه هم که داشته باشید همون مجوزش رو به قیمت بسیاری بالای حاضرن ازتون بگیرن و باهانون کار کنند !!! الان رفته و راضی هست.
      که علاوه بر داروخانه داشتن که درآمد بسیار بالای هم داره، میتونید با شرکتها هم کار کنید و فقط کافیه کافیه که یه دارو رو بتونید فرموله کنید !

دوستان همگی ببخشید که طولانی شد:
      چون بحث مشورتی بود سعی کردم کامل باشه و بحث های مختلف بازاریابی و مالی و علاقه رو در اون مطرح کنم.

ان شاء الله که بهترین ها براتون رقم بخوره و به مردم هم کمک کنید.
      ویرایش توسط MYDR : 18 بهمن 1397 در ساعت 23:19

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alegzander نمایش پست ها
      باسلام!
      اینایی که میگن پزشکی و دندون و دارو اشباع شدن انسان های عجیبی هستن!
      من بهتون قول میدن تا حداقل ۵۰ سال دیگه حداقل پزشکی و دندون اشباع نخواهند شد.اصن من این اشباع شدن پزشکی و دندون رو نمیفهمم!
      این پزشکایی که میزنن تو یه کاره دیگه،دلیلش یا اینه که تحمل سختی های کار پزشکی رو نداشتن،یا اون کاره دوم پول بیشتری توش بوده یا درساشونو خوب نخوندن و تو پزشکی افتضاه هستن!یا...

در جواب سوال شما با قاطعیت میگم دندون آینده‌ی مالی خیلی بهتری از دارو داره و این واضحه!
      دوست من چه طور شما چیزی رو به قطعیت بیان میکنید ؟! هیچ کسی نمی تونه به قطعیت چیزی رو بگه ! چه برسه در خصوص این مورد !

دندون واقعا در حال اشباع شدن هست ! و اونهای هم که دارن میگن ادمهای عجیبی نیستند ! همین که به شهرشون و تابلوهای در طی این 4 یا 5 سال آخیر نگاهی کنند متوجه می شن ! بهتر یه نگاهی به آمار و ارقام هم بکنید :

کد:
      https://www.mehrnews.com/news/4352727/%DB%B4%DB%B0-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9-%D8%AA%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B0-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA
      و نگاهی هم به مقاله :
      بررسی فراوانی و توزیع جغرافیایی نیروی انسانی دندان پزشکی کشور ... بندازید و خصوصا صفحات آخرش رو عنایت کنید.

صادقی با بیان اینکه تاکنون برای ۳۲ هزار و ۴۰۷ دندانپزشک در نظام پزشکی پروانه صادر شده است و هر ساله ۲۰۰۰ نفر به این تعداد افزوده می شود، اظهار داشت: تا سال ۱۴۰۰، مجموع تعداد دندانپزشکان به ۴۰ هزار نفر خواهد رسید. تقریبا می توان گفت که این تعداد از استانداردهای جهانی بالاتر است، چرا که بر اساس استاندارها برای هر ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نفر یک دندانپزشک لازم است، در حالی که بر اساس این آمار یک دندانپزشک برای هر ۲۰۰۰ نفر در کشور وجود دارد. البته به دلیل عدم توزیع نامناسب استفاده از خدمات دندانپزشکی برای عموم مردم در تمام مناطق کشور فراهم نشده است که تلاش می کنیم این مشکل را برطرف سازیم.
      پس هدفم چی باشه؟
      این رو من به قطعیت می گم ! هدفتون رو بزارید روی بهتر بودن و خدمت به خلق از طریق کار خوب و حسنه ای که می تونید داشته باشید ! شما هر کاره ای که باشید وقتی بهترین باشید مشتری و درآمدی که دنبالش هستید رو به دست میارید. دیگه اون حالت که مثلا وارد پزشکی بشید ودرآمد شما گارانتی باشه واقعا ً به سر اومده !

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      میخوام ضدحال بزنم
      اول قبول شید بعد برید تو فاز انتخاب رشته
      والسلام

11. Top | #11
      کاربر فعال

bazande
      نمایش مشخصات
      به نظر من تو این دوره زمانی بهتره که تمرکزتونو صرفا رو درس بذارید و به اینجور مسائل نپردازید . مهم اینه که تو زمانی که برای کنکور باقی مونده طوری عمل کنید که بعد نتایج خودتون مسیر زندگیتون رو تعیین کنید و دستتون برای انتخاب رشته مورد علاقتون باز باشه .
      ولی خب این روزا بحثا در مورد آینده شغلی رشته های علوم پزشکی تو انجمن زیاد شده ....
      راجع به آینده این رشته ها واقعا نمیشه با قطعیت حرف زد . من با پزشکای جوان که تازه وارد بازار کار شدن و هم با دندانپزشکا حرف میزدم . هر دو از شرایطی که وجود داره راضی نبودن در کل اوضاع جوری شده که کار برای اکثریت کسایی که تازه فارغ التحصیل میشن سخته . شرایط داروسازی هم تقریبا همینه و میشه گفت که شرایط مطلوبی ندارن .
      ویرایش توسط salam55 : 19 بهمن 1397 در ساعت 00:09

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      پس هدفم چی باشه؟
      چرا سوالات شما و تاپیکایی که ایجاد میکنین مربوط به هر زمانی هست الّا الآن؟؟
      از یه طرف دنبال مقایسه درصد های کنکور 97 با کنکوری هستی که هیچکس نمیدونه قراره چی بشه؟؟؟!
      از طرف دیگه دنبال وضعیت بازار کار واسه شغلی هستی که حتی واسه قبولیش هنوز کنکور هم ندادی؟؟!
      و از طرف دیگه میخوای بدونی چجوری باید واسه زیست درس بخونی تا برسی به یه درصد قابل قبول!!!
      بابا بشین درستو بخون دیگه....
      جواب این سوالات رو هم مطمئن باش بعد از اعلام نتایج چه از ما گرفته باشی چه از 100 نفر دیگه بازم میری مشاور (چون مد شده اینکارا!!!) همه رو میگیری....

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 19 بهمن 1397 در ساعت 00:20

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به طور كلي در رشته هاي تاپ علوم پزشكي در مقاطع عمومي دندان پزشكي عمومي درآمد بالاتري نسبت به پزشكان و داروساز ها دارند
      ولي در تخصص پزشكي اختلاف نسبتا زيادي با دارو و دندان داره
      پينوشت:داروساز هايي كه داروخانه دارند با اختلاف فاحشي از همه مشاغل پزشكي درآمد بيشتري دارند.
      پينوشت٢:هرگز با داروساز ها وصلت نكنيداين ها خسيس ترين قشر بهداشت هم هستند

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دندان درامدش بیشتر از داروس.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      البته فک کردن به انتخابِ رشته مال بعد کنکوره.
      نه الان.

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن