خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از محتوای این تاپیک رضایت دارید؟

رأی دهندگان
    93. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

80 86.02%
    • خیر

13 13.98%
    صفحه 1 از 60 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 896
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Question بیش از 20 هزار سوژه طرح تست زیست (کاملا رایگان)

در این تاپیک سعی میکنم هر روز 5 تا صحیح غلط زیست چالش برانگیز بذارم و جوابش رو هم میذارم .
      دوستان لطفاً فقط مصرف کننده نباشیم و شما هم ص غ بسازید و بذارید اینجا.
      نوشتن 5 تا ص غ وقت زیادی نمیگیره ولی واقعاً باعث تثبیت مطالب میشه و هم واسه مرور خیلی عالیه.
      سعی کنید در طراحی ص غ ها هر چه قدر که میتونید استعدادتون رو به نمایش بذارید و حسابی چالشی باشن!

چند تذکر:
      1)بچه ها اگه همه در این طرح شرکت کنیم در طی 100 روز اگه فرض کنیم 30 نفر شرکت کنند و هر نفر هر روز 10 تا ص و غ بذاره در پایان 30000 ص و غ جمع میشه!!! می دونی این یعنی چی یعنی این تاپیک تبدیل میشه به یه کتاب که حدوداً 7000 تا تست عجیب غریب ازش میشه طرح کرد!!! نوشتن 10 تا (یا حتی 5 تا!!!) ص و غ بیشتر از 20 دقیقه وقتت رو نمیگیره ولی باعث میشه با همین تاپیک راحت زیست رو قورت بدی درسی که همه ازش می ترسن!!!
      2)لطفاً جواب ص و غ ها رو جدا و در یک پست دیگه بذارید و با فاصله زمانی !! این کارباعث میشه کیفیت تاپیک بالا بیاد.
      3)این ص و غ ها بهترین کاتالیزور واسه روزای مرور هستند!! این تاپیک دوست شماست به ویژه در دوران جمع بندی!!
      4)هم دوستان نظام جدید و هم نظام قدیم با ذکر اسم گروه شون میتونن ص و غ بسازن!!!
      دوستان عزیزم
      نکات تستی خود را در این تاپیک جمع کنید

1)سعی کنید تمام مطالب در مورد یک موضوع را در این تاپیک جمع آوری کنید(مثلاً هر آنچه درباره ی آنزیم ها در 3 کتاب دبیرستان خواندیم)
      2)جای گزینه های سخت و طولانی شک برانگیز و جنجالی تست ها در این تاپیک می باشد.
      3)نکات ریزی را که نمی توان به راحتی از آنها گذشت در این تاپیک جمع آوری کنید.
      4)پرش ها و ناهماهنگی های مهم که در کتاب درسی باعث اشتباه فهمیدن یا جا ماندن نکته ای مهم می شود در این تاپیک جا دارند! مثلاً: دوستی از من پرسیدند که در کجای کتاب درسی ذکر شده که پروکاریوت ها فاقد اسکلت سلولی می باشند؟
      هر چه گشتم جایی دقیقاً ذکر نشده بود تا این که متوجه شدم نویسنده کتاب پس از آن که در صفحه 21 از تفاوت سلول های یوکاریوتی و پروکاریوتی حرف می زند ناگهان در صفحه ی 23 کتاب دوم ذکر می کند که:

%60%60%602122.png
      این مثال یک نمونه بی نظمی بین متن کتاب است که به خوبی می تواند دانش آموزان را به چالش بکشاند! پس بهتر است قبل از غافلگیری از آن در این تاپیک مورد بررسی قرار بگیرد!

بچه ها در صورت امکان از فایل صوتی برای تحلیل ص و غ ها استفاده کنید تا هم در زمان صرفه جویی بشه و هم کیفیت تاپیک بالا بره
      موفق و پیروز باشید
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 29 فروردین 1399 در ساعت 15:30 دلیل: اضافه کردن پرفیکس «مهم»

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ص غ های امروز من:
      1)کپسول باکتری از فاگوسیتوز شدن آن توسط ماکروفاژ در محل فعالیت پلاکتها جلوگیری میکند.
      غ چون محل فعالیت پلاکت خون هست ولی در خون ماکروفاژ نداریم!
      2)باکتری های استرپتوکوکوس نومونیا فاقد توانایی حرکت در مایع پیرامون هستند.
      ص چون منظور از حرکت در مایع پیرامون یعنی حرکت با تاژک که استرپتوکوکوس نومونیا تاژک نداره!
      3)خروج هر سلول زنده از بافت سنگفرشی ساده رگ دیاپدز می باشد.
      غ چون خروج استرپتوکوکوس نومونیا عامل ذات الریه از مویرگ و ایجاد ذات الریه دیاپدز نمی باشد!
      4)آزمایش چارگف در جهت تعیین ساختار سه بعدی DNA انجام شد.
      ص طبق متن کتاب که میگه مشاهدات چارگف یکی از مواردی بود که توانست ساختار سه بعدی DNA را مشخص کند.
      5)می توان گفت در برخی موارد استفاده از آنزیم پروتئینی به تنهایی نمی توانست دلیل مناسبی برای رد ماهیت پروتئینی ماده ژنتیک سلول مورد آزمایش ایوری باشد.
      ص چرا چون بعضی آنزیم های پروتئینی مثل پپسینوزن به تنهایی غیر فعال هستند و نیاز به وجود عاملی دیگه واسه فعال شدن هستند! پس اگه ایوری از این آنزیم ها استفاده میکرد طبیعتاً نتیجه اشتباه میگرفت!
      تموم
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حاجی فقط جوابها را تو یه پست دیگه
      یا با فاشله بیشتر بنویس بهتره
      البته فک کنم یه دونه اش اشتب بود

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط genzo نمایش پست ها
      حاجی فقط جوابها را تو یه پست دیگه
      یا با فاشله بیشتر بنویس بهتره
      البته فک کنم یه دونه اش اشتب بود
      باشه
      کدوم غلطه ؟
      اگه منظورت مورد چهارمه منم اولش فک میکردم غلطه ولی متن کتاب رو که دیدم حسابی تعجب کردم: (این جمله رو یکی از دوستام 2 سال پیش بهم گفته بود که پارسال رتبه اش 52 منطقه یک شد)
      اینم متن کتاب
      untitled11.png
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 15 بهمن 1397 در ساعت 08:54

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ص غ های امروز من(2) (بنا به خواسته دوستمون جواب ها رو در پست بعدی میذارم)
      1)املاح صفراوی برخلاف پاراسمپاتیک بر روی یک نوع از حرکات دستگاه گوارش اثر افزارینده دارد.
      2)میزان اسکلت هسته ای موجود در سلول حاشیه ای معده در مقایسه با سلول اصلی معده بیشتر است.
      3)پروتئین های کانالی موجود در غشای تیلاکوئید حسن یوسف با صرف انرژی یون های هیدروژن را از تیلاکوئید خارج می کنند.
      4)می توان گفت فسیل زنده برخلاف ماهی در دو طرف آبشش خود سیاهرگ دارد ولی همانند ماهی می تواند به عنوان صید توسط وال کوژپشت شکار شود.
      5)میتوان گفت همواره بیشترین فاصله زبان کوچک و اپی گلوت در هنگام بالا آمدن زبان برای انتقال لقمه جویده شده از دهان به معده رخ می دهد.
      جواب در پست بعدی
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      جواب:
      1)ص املاح صفراوی حرکات دودی رو شدت میده ولی پاراسمپاتیک هم حرکات دودی هم موضعی!
      2)ص طبق این شکل:
      untitled.png
      3)غ چون گفته با صرف انرژی پس درست این بود که بگه: تبدیل adp به atp
      4)غ فسیل زنده همون خرچنگ نعل اسبیه! قسمت اول کاملا درسته ولی قسمت دوم اشتباهه چون خرچنگ نعل اسبی در سواحل زندگی میکنه پس وال نمیتونه اونو شکار کنه
      5)غ چون بیشترین فاصله زبان کوچک و اپی گلوت رو هم در بلع داریم و در استفراغ هم این اتفاق رو داریم در حالی که این جمله میگه
      فقط در بلع!
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 24 بهمن 1397 در ساعت 22:33

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر بشه که اون اسم نظام قدیم رو از تایپیک بر دارین و هم نظام جدید بزارن و هم نظام قدیم ( البته با ذکر در سوال) خیلی عالی میشه چون مثلا اون خروج هر سلول زنده از رگ خیلی مفید بود و بدرد جدیدا هم میخورد :/

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم بنویسم بلکه بدرد خورد :/
      1)رویان تازه تشکیل شده در درختی که واجد هشت لپه میباشد به مقدار زیاد از گامتوفیت ماده مصرف میکند
      2)در نهان زادان اوندی بخش تولید کننده گامت ماده نسبت به بخش تولید کننده انتروزویید در بخش بالاتری بر روی صفحه قلبی شکل قرار داشته و نزدیک به فرورفتگی ان میباشد
      3)درهنگام جوانه زنی دانه ذرت ریشه چه و ساقه چه برخلاف دانه لوبیا از دو جهت مخالف به بیرون رشد میکند
      4)استخوان کشکک به تاندون عضبه چهار سر ران متصل میباشد
      5)تقسیمات تخم تازه تشکیل شده گیاه بنت قنسول برخلاف تقسیمات هاگ نر درخت کاج دارای سیتوکینز نابرابر است

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      1)غ چون رویان تازه تشکیل در نهاندانگان تا مدتی غیر فعال یا به صطلاح در خواب است
      2)ص طبق شکل کتاب قسمت سرخس ها(لبته الان شاید بگین خیلی چرت بود ولی اگه سوالای کنکور امسال رو ببینید متوجه میشید طراح اینجوری هم سوال میده)
      3)ص شکل صفحه 204
      4)ص شکل صفحه 46
      5)هم تخم تازه تشکیل شده نهاندانگان هم گرده نارس بازدانگان سیتوکینز نامساوی دارند

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ص و غ های امروز من(3) امروز خیلی بیشتر ص و غ میذارم تا فصل قلب به خوبی واستون مرور بشه
      1)عمر هر گلبول قرمز بعد از تولید 120 روز بوده و هیچگاه درون خون نمی توانند در تماس مستقیم با پادتن باشند.
      2)می توان گفت در دوره جنینی و از حدود سه ماهه ی دوم در صورت آسیب به جفت تولید اریتروپویتین می تواند افزایش یابد.
      3)هیچگاه این امکان وجود ندارد که کیسه زرده و مغز استخوان در یک جنین همزمان خون سازی انجام دهند.
      4)همه هورمون هایی که فشار خون را افزایش می دهند تعداد ضربان قلب را افزایش داده و بر روی قلب گیرنده دارند.
      5)همه هورمون های مترشحه از ناحیه گردن می توانند برون ده قلب را تغییر دهند.
      6)هر عاملی که ارتفاع موج QRS را افزایش می دهد برون ده قلب را افزایش می دهد.
      7)در صورت مخلوط شدن خون تیره و روشن درون قلب صداهایی غیر طبیعی و ممتد از جدار بین دهلیزها و بطن ها و یا هر دو میتواند به گوش برسد.
      8)بیشترین میزان فعالیت پمپ سدیم پتاسیم در نوار قلب در مرحله T الکتروکاردیوگرام می باشد.
      9)گره دهلیزی بطنی مانند گره سینوسی دهلیزی می تواند محل زایش تحریکات طبیعی قلب باشد.
      10)زمانی که موج S ختم می شود میزان انقباض در بطن در حال افزایش است.
      11)حجم خون درون قلب در انتهای دیاستول با حجم خون درون بطن در انتهای دیاستول برابر است.
      12)هر رگ دریچه داری قطعاً دارای عضله صاف در دیواره خود می باشد.
      13)نمی توان گفت هر رگی که کمترین فشار خون را دارد کمترین سرعت حرکت خون را دارد.
      14)مویرگ های خونی مانند سرخرگ ها و سیاهرگ ها دارای انشعاب هستند.
      15)در کرم خاکی خون خروجی از معده ابتدا به قلب و سپس به پوست می رود.
      تمام

بچه ها اگه همه در این طرح شرکت کنیم در طی 100 روز اگه فرض کنیم 30 نفر شرکت کنند و هر نفر هر روز 10 تا ص و غ بذاره در پایان 30000 ص و غ جمع میشه!!! می دونی این یعنی چی یعنی این تاپیک تبدیل میشه به یه کتاب که حدوداً 7000 تا تست عجیب غریب ازش میشه طرح کرد!!! نوشتن 10 تا (یا حتی 5 تا!!!) ص و غ بیشتر از 20 دقیقه وقتت رو نمیگیره ولی باعث میشه با همین تاپیک راحت زیست رو قورت بدی درسی که همه ازش می ترسن!!!
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 16 بهمن 1397 در ساعت 07:54

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      جواب ص و غ ها(3):
      1)غ چون داره میگه بعد از تولید در حالی که کتاب میگه بعد از خروج از محل ساخته شدن و ورود به خون در ضمن در واکنش ناشی از آنتی ژن رزوس گلبول های قرمز با اثر سیستم ایمنی و آنتی بادی ها به هم متصل میشوند!!!(یعنی هم قسمت اول و هم قسمت دوم غلطه!)
      2)ص چون کبد و کلیه کار خودشون رو از سه ماهه دوم شروع میکنند(خوب اینا اندام های تولید کننده اریتروپویتین هستند دیگه!) و جنین اکسیژن خودش رو از جفت میگیره حالا اگه جفت آسیب ببینه اکسیژن رسانی به جنین مختل میشه و تولید اریتروپویتین زیاد میشه! خدایی حال کردی؟!
      3)ص آقا قبل از تولد اول کیسه زرده و بعدش کبد و طحال و گره های لنفی و مغز قرمز همه استخوان ها گلبول قرمز زایش می کنند! بعد از تولد تا 5 سالگی مغز(قرمز) استخوان های دراز و پهن زایش دارن! و بعد از 5 سالگی فقط در مغز قرمز استخوان های پهن و بخش کوچکی از استخوان های دارز که به تنه متصل هستند این کار رو انجام میدن!!!!
      4)غ هورمون ضد ادراری که تعداد ضربان قلب رو افزایش نمیده تازه روی قلب این بیچاره اصلاً گیرنده ای نداره !! ولی فشار خون رو افزایش میده.
      5)ص تیروکسین از طریق تامین انرژی و کلسی تونین و پاراتورمون از طریق تنظیم کلسیم باعث تغییر برون ده قلب میشن!
      6)غ چون افزایش ارتفاع موج QRS ممکنه ناشی از افزایش قطر ماهیچه های قلبی باشه که در این حالت حجم داخل بطن کم میشه و برون ده کم میشه! در ضمن بزرگی میتونه ناشی از تنگی دریچه ها باشه که دریچه تنگ مانع خروج خون میشه و برون ده رو کم میکنه!
      7)ص تابلوئه دیگه! یا یه سوراخ بین دو دهلیز یا یه سوراخ بین دو بطن که بزنیم صدا های ممتد ایجاد میشه چون خون همیشه بینشون جریان پیدا میکنه!
      8)ص این که ته این فصله!!! چون در مرحله T بخش زیادی از عضله قلب در حال استراحت الکتریکی (نه استراحت انقباضی حالا نیای یقه منو بگیریا!!خخخخ) هست پس بیشترین میزان فعالیت پمپ سدیم پتاسیم رو داریم! اگه نفهمیدی برو دوباره نمودار الکتروکاردیوگرام رو بررسی کن!
      9)ص مگه کتاب نگفته قلبم میتونه مثل آدما مریض بشه!!! پس در شرایط غیر طبیعی ممکنه بخش دیگه ای از بافت گره ای تبدیل به مرکز زایش تحریکات قلب بشه!
      10)ص طبق این نمودار کاملاً درسته:
      er11.png
      فایل پیوست 85420
      11)ص در هر دو حالت 240 سی سی هست.
      12)غ مویرگ های لنفی دریچه دارند ولی ماهیچه صاف ندارند.
      13)ص کمترین فشار خون درون سیاهرگها وجود داره ولی کمترین سرعت حرکت خون درون مویرگها (فیزیکی شد ماجرا!!)
      14)ص اینم یکی از اون ص و غ هایی هست که فقط استاداش جوابگو هستند! شکل رو نگاه کن دقیق:
      mmq.png
      فایل پیوست 85422
      15)غ آقا کرم خاکی اصلاً معده اش کجا بود! ولی اگه می گفت مثلاً روده درست بود!
      تمام
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 18 بهمن 1397 در ساعت 14:18

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.Reza نمایش پست ها
      اگر بشه که اون اسم نظام قدیم رو از تایپیک بر دارین و هم نظام جدید بزارن و هم نظام قدیم ( البته با ذکر در سوال) خیلی عالی میشه چون مثلا اون خروج هر سلول زنده از رگ خیلی مفید بود و بدرد جدیدا هم میخورد :/
      آقا فکرت عالیه ولی آیا کسی میدونه چجوری باید عنوان تاپیک رو عوض کنیم؟؟؟ هلپ پلییییییز!!؟؟
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ایمنی نظام جدید ( هر کی جواب درست بده . معلومه که در زیست حرفی برای گفتن داره)

نوعی بیگانه خوار که در نشت بیشتر خوناب به خارج رگ نقش دارد می تواند در پاسخ التهابی و پاسخ به حساسیت نقش داشته باشد.

نوعی از اینترفرون که در مبارزه با سلول های سرطانی نقش مهمی دارد نیز از هر نوع گلبول سفید با منشا لنفوییدی ترشح می شود.

نوعی از گلبول های سفید که به مواد حساسیت زا پاسخ می دهند می توانند سبب افزایش نیاز بدن به کلسیم و atp شوند.

در عفونت های انگلی، تعداد نوعی از گلبول های سفید موسوم به نیروی واکنش سریع افزایش می یابد.

عامل افزایش دمای بدن در پاسخ التهابی همانند تب، ترشحات نوعی از بیگانه خوار ها است.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.Genius نمایش پست ها

نوعی بیگانه خوار که در نشت بیشتر خوناب به خارج رگ نقش دارد می تواند در پاسخ التهابی و پاسخ به حساسیت نقش داشته باشد.

نوعی از اینترفرون که در مبارزه با سلول های سرطانی نقش مهمی دارد نیز از هر نوع گلبول سفید با منشا لنفوییدی ترشح می شود.

نوعی از گلبول های سفید که به مواد حساسیت زا پاسخ می دهند می توانند سبب افزایش نیاز بدن به کلسیم و atp شوند.

در عفونت های انگلی، تعداد نوعی از گلبول های سفید موسوم به نیروی واکنش سریع افزایش می یابد.

عامل افزایش دمای بدن در پاسخ التهابی همانند تب، ترشحات نوعی از بیگانه خوار ها است.
      آقا دمت گرم .... چقدر زیست تون تغییر کرده....من با دانش زیست نظام قدیمم مینویسم ببینیم چی میشه!!!!
      1)شما به پلاسما میگید خوناب؟؟؟! حالا منظورت از نوعی بیگانه خوار که باعث نشت بیشتر خوناب به خارج رگ میشه همون ماستوسیت های آسیب دیده است دیگه؟؟!!(آخه ما تو کتابمون نوشته سلول های آسیب دیده ولی کتاب شما میگه ماستوسیت آسیب دیده!! تازه من به خدا هیچ جای کتابمون ندیدم که بگه ماستوسیت ها فاگوسیتوز یا به قول شما ذره خواری میکنند!!! بگذریم.....) حالا ماستوسیت ها هم در پاسخ التهابی و هم حساسیت نقش دارن!!! پس این جمله درسته راستی من توی ویکی پدیا زدم ذره خوار ها توی لیستش ماستوسیت هم بود و این گونه بود تا فهمیدم ماستوسیت ها هم بعله!!! پس ص
      2)خدا شاهده ما فقط تو کتابمون خوندیم اینترفورون باعث مقاومت سایر سلول ها در برابر ویروس میشه ولی گویا منظورتون اینترفرون نوع 2 بوده که من چند سال پیش از کمپل خوندم! که از لنفوسیت های T و nk cells ترشح میشه! حالا این که لنفوسیت T منشا شون از مغز استخوانه (یا همون لنفوئیدی) شکی ندارم و سلول های NK هم که از بافت لنفوئیدی هستند ولی این که میگی هر نوع گلبول سفید با مشا لنفوئیدی جمله رو به گند میکشه چون لنفوسیت B این کاره نیست!!! پس غ
      3)والا تو کتابای ما بیچاره ها گلبول های سفیدی که به حساسیت پاسخ میدادن ائوزینوفیل ها بودن و بازوفیل های خونی بودن و ماستوسیت ها .... حالا یه نکته ای که هست اینه مثلاً بازوفیلی که هیستامین میده به خون باعث ایجاد علائم آلرژی میشه مثل قرمزی و گرمی و خارش و این چیزا اما این کل ماجرا نیست و اینا خیلی خفیف هستند اگه یکی خیلی آلرژی ش زیاد باشه یه حالتی ایجاد میشه که بهش میگن شوک آنافیلاکسی(همون چیزی که باعث شد عمه من بر اثر یه سوزن پنی سیلین وقتی من 3 سالم بود عمرشو بده به شما!!!) اتفاق میوفته و در طی این شوک ما گرفتگی شدید عضلات رو داریم و نیاز به مصرف کلسیم و ATP میره بالا!!! پس ص
      4)توی کتاب ما که نیروی واکنش سریع نگفته به نوتروفیل ها ولی توی کتاب شما ظاهراً به این اصطلاح ارادت خاصی داشته جناب نویسنده!!!! حالا این که نوتروفیل ها در عفونت زیاد میشن درسته ولی توی عفونت های انگلی کتاب ما گفته فقط ائوزینوفیل ها نقش دارن پس غ
      5)یه چیز بگم!!! اصلاً از کجا که حتماً توی یه التهاب ما افزایش دمای بدن داشته باشیم؟؟؟!!! کتاب ما گفته یکی از علائم التهاب افزایش دماست!! پس این جمله غلطه!!! اما اگه بخوایم از یه زاویه دیگه نگاه کنیم! در تب هیپوتالاموسه که بعضی ترشحات میکروب ها(کتاب شما گفته بعضی نه همه!) اونو مجبور میکنند باعث افزایش دمای بدن بشه !! پس بازم غ
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 16 بهمن 1397 در ساعت 15:41

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.genius نمایش پست ها

ص - زیرا ماستوسیت ها در هر دو نقش دارند.
      غ - از لنفوسیت b ترشح نمی شود.
      ص- بدلیل ترشح هپارین (ماده ضد انعقاد خون ) از بازوفیل ها
      غ- تعداد ایوزینوفیل ها افزایش می یابد نه تعداد نوتروفیل(نیروی واکنش سریع)
      غ- ترشحات میکروب ها
      ویرایش توسط dr.Genius : 16 بهمن 1397 در ساعت 15:48

صفحه 1 از 60 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن