خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از محتوای این تاپیک رضایت دارید؟

رأی دهندگان
    93. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

80 86.02%
    • خیر

13 13.98%
    صفحه 59 از 60 نخستنخست ... 49585960 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 871 به 885 از 896
    1. Top | #871
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی سخت بودن مسخرم نکنید میدونم غلطام زیادن گیاهان/جلبک ها/اتوتروف ها/مولکول های ناقل انرژی /میکروسفر/کاتالیز/مولکول های rNA/ ریشه گیاهان /ریزوبیوم ها/کربن دی اکسید/اسکومیست ها/بازیدیومیست/گلیکولیز/ان ا د پ هاچ / اف ا دهاچ 2 / 4 و 2/سیانوباکتر و گوگردی/شیمیواتوتروف/سیانو گوگردی /امونیاک یا هیدروژن سولفید / سیانوباکتر گ.گردی /مستقیم /غیر مستقیم /2 / 1 / غشا تیلاک.یئد/روزنه ها/مصرفی/ 2 برابر/تولید شده /نور / چشم جامی شکل /واکوئل مرکزی در گلبرگ های گیاهان /فتوسیستم /سلول های مخروطی و استوانه ای / مرئی / 400تا 700 / باکتری های غیرگوگردی و سیانو / 600-650 / ابی / 400-550/بنفش /کلروفیل ای / 400 -450/ بنفش و ابی / زرد / غلط / جلبک ها / نمیشوند/ کاهش / کلروفیل بی یا نور سیز و ابی / کلروفیل ای / کلروفیل بی / کلروفیل ای / صفر / ص/ ص / غ / اب /...../ ...../ ...../ 5
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

2. Top | #872
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      چالش شماره 5 جمع بندی زیست شناسی (مشترک هر دو نظام-شارش انرژی)
      موضوع این چالش: قسمت ابتدایی شارش انرژی
      شامل 27 جمله

جاهای خالی را با کلمات مناسب پر کنید و پاسخ خود را ارسال نمایید:
      ...... ها اولین و مهمترین تولید کنندگان نوری حیات اند، .... مهمترین تولید کنندگان زنجیره های غذایی کنونی اند و بالاخره ...... مهمترین تولید کنندگان خشکی به حساب می آیند.
      تنظیم اصلی واکنش های متابولیسمی در انسان بر عهده ...... است، خواستگاه واکنش های متابولیسمی در ابتدای حیات .................. بوده اند و ..... واکنش های آن وابسته به ......... می باشد.
      تثبیت نیتروژن در 3 جا دیده می شود یکی در باکتری های هتروتروف همزیست با ........ که مهمترین آنها ...... ها هستند، در برخی سیانوباکتری ها (آنابنا) که چون فتوسنتز می کنند درنتیجه همزمان با تثبیت نیتروژن دارای تثبیت ...... نیز می باشند و آخری در برخی قارچ ها یعنی برخی ........ حاضر در گلسنگ ها و برخی ....... حاضر در قارچ ریشه ای ها .
      واکنش تبدیل نوکلئوتید ها به همدیگر معمولا هیدرولیز یا سنتز آبدهی است چرا که اگر ..... رخ دهد این گونه نیست.atp میتواند دارای ریبوز باشد و یا می تواند دارای دئوکسی ریبوز باشد ولی ای تی پی دئوکسی ریبوز دار فقط در ساختار ...... دیده می شود در حالی که ای تی پی ریبوز دار در ذخیره موقت انرژی، ساختار رنا، ویتامین های b و همچنین تشکیل ......... نقش دارد. همچنین ای تی پی دارای .... پیوند کووالانسی بین مولکولی است که فقط .... تای آنها پر انرژی اند.
      اتوتروف های بی هوازی شامل ...... و ....... و هتروتروف های هوازی شامل ........... و اتوتوف های هوازی شامل همه ی اتوتروف ها بجز ....... و ........ می باشند.
      همه ی جانداران توان تولید ای تی پی مستقیم دارند ولی یک جاندار برای تولید ای تی پی به صورت غیر مستقیم حداقل باید ....... یا ........ باشد.
      همه ی بی هوازی ها بجز ...... و ......... زنجیره انتقال الکترون ندارند و در آنها ای تی پی فقط به صورت ........ ساخته می شود در حالی که هوازی ها بیشتر ای تی پی را به صورت ....... تولید می کنند. فقط سلول هایی که هم هوازی هستند و هم فتوسنتز کننده دارای ..... نوع زنجیره انتقال الکترون هستند و هتروتروف های بی هوازی .... نوع زنجیره انتقال الکترون دارند.
      منشا اکسیژن آزاد شده در فتوسنتز .... است ولی منشا اکسیژن ..... می باشد و ..... حاصل تثبیت کربن دی اکسید می باشد. در فتوسنتز میزان آب ..... شده در مرحله نوری .... برابر میزان آب .... شده در مرحله تاریکی می باشد.
      رنگیزه به هر مولکولی گفته می شود که توان جذب .... را داشته باشد، یک رنگیزه ممکن است انرژی نورانی دریافت شده را به پیام عصبی تبدیل کند مانند .......... ؛ یا به رنگ تبدیل کند مانند ......... و یا با آن الکترون های کم انرژی را پرانرژی کند مانند......، می توان گفت هر رنگدانه ای یک رنگیزه است ولی لزوما هر رنگیزه ای یک رنگدانه نیست مانند ....... که رنگیزه هستند ولی رنگدانه به حساب نمی آیند .
      رنگیزه های فتوسنتزی همان طول موج هایی را جذب می کنند که جز طیف نور های ..... است یعنی طول موج بین ..... تا ..... دارد.
      از بین فتوسنتز کنندگان 2 گروه آنها کلروفیل ندارند: یکی ............ یی که همگی ارغوانی اند و دومی ...... .
      بیشترین جذب فتوسنتز مربوط به طیف های .... تا ..... نانو متر بوده به ویژه رنگ ...... ، و سپس ...... تا ....... بوده و به ویژه رنگ ...... .
      تنها رنگیزه ای که طیف جذبی صفر دارد ......... بوده بعد از طیف 550 نانومتر.
      بیشترین انعکاس و در نتیجه کمترین جذب مربوط به طیف .... تا ..... می باشد.(سبز و زرد)
      کلروفیل ها در .... و قرمز بیشترین جذب را دارند ولی همه آن را جذب نمی کنند همچنین در سبز و ..... کمترین جذب را دارند ولی جذب آن صفر نیست.
      می توان گفت هر کلروفیل a یی قطعا می تواند الکترون در زنجیره انتقال الکترون انتقال دهد. (ص-غ)
      کلروفیل a در همه انواع جلبک ها یافت می شود ولی کلروفیل a , b مخصوص گیاهان و ....... می باشد.
      کاروتنوئید ها در برگ های پاییزی و میوه های در حال رسیدن دیده می شوند و توان جذب نور را دارند ولی برانگیخته ...... . همچنین می توان گفت هورمون اتیلن عامل ...... میزان کاروتنوئید در گیاهان است که در میوه های در حال رسیدن و برای زود رس کردن میوه ها استفاده می شود.
      کاروتنوئید ها فقط زمانی ارزش دارند که ....... در اطراف آن ها باشد که کاروتنوئید انرژی خود را به آن منتقل کند ، اگر همه ی کلروفیل ها به کاروتنوئید تبدیل شوند برگ ریزش می کند.
      فقط ..... ها در 600 تا 700 نانومتر جذب مناسبی دارند.
      بیشترین دامنه جذبی مربوط به کلروفیل .... و بیشترین درصد جذب مربوط به کلروفیل .... است و هیچ کدام از رنگیزه ها در 500 تا 600 نانومتر جذب مناسبی ندارند اگرچه کاروتنوئید ها در حدود 500 نانومتر جذب مناسبی دارند. (احتمالی 99 خیلی مهم)
      اهمیت کاروتنوئید ها در آن است که بیشترین جذب خود را در طول موج هایی دارند که کلروفیل در آن ها ......... و این یعنی باعث افزایش وسعت جذب می شوند نه افزایش درصد جذب و این اتفاق در طول موج حدود 450 تا کمی پس از 500 نانومتر مشهود است.
      رنگیزه ای که می تواند در گیاهان نقش غیر فتوسنتزی نیز داشته باشد در طول موج 400 نانومتر جذب بیشتری از کلروفیل ب و جذب کمتری از کلروفیل آ دارد.(ص-غ)
      در طول موج بالاتر از 700 نانومتر فقط کلروفیل آ و در طول موج کمتر از 400 نانومتر هر سه نوع رنگیزه فتوسنتزی توانایی جذب امواج الکترومغناطیسی را دارند.(ص-غ)
      پروتئین تجزه کننده ی آب در تیلاکوئید در تماس با فتوسیستم و سر های آبدوست فسفولیپید ها می باشد.(ص-غ)
      واکوئل مرکزی در گیاهان در تولید مثل جنسی با جذب .............. ، در تغییر میزان دنای سلول با دارا بودن .................... ، در فتوسنتز با ............... در گیاهان کم و نیز در کاهش فاصله غشا از دیواره از طریق تورژسانس در سلولی که قبلا پلاسمولیز شده دارای نقش است.
      در یک زنجیره ی انتقال الکترون در غشای تیلاکوئید .... پروتئین در تماس با دم های اسید چرب می باشند. (2-3-4-5)

نکاتی در این چالش مطرح کردم که اگر جرات دارن اساتید کله گنده بیان این نکات رو بگن به بچه هاشون
      اگر جرات دارید حل کنید چالش رو
      جواب تا نفرستید پاسخش رو قرار نمیدم و اگر کسی همکاری نکرد میرم سراغ چالش 6 بدون این که پاسخ این چالش قرار بگیره
      پاسخ چالش شماره 5:
      1-سیانوباکتری ها-دیاتوم ها-گیاهان
      2-هورمون ها-رنا های کاتالیزگر خود همانند ساز-بیشتر آنزیم
      3-ریشه ی گیاه-ریزوبیوم-کربن دی اکسید-آسکو-بازیدیو
      4-جهش-دنا-amp حلقوی-4-2
      5-سیانوهای اولیه-گوگردی-اغلب یوکاریوت ها-گوگردی و سیانو
      6-هوازی-اتو
      7-سیانو-گوگردی-مستقیم-غیرمستقیم-2-صفر
      8-آب-قند-آب
      9-مصرف-2-تولید
      10-نور-رنگیزه بینایی-رنگدانه ها-رنگیزه های فتونستزی-رنگیزه های شبکیه
      11-مرئی-400 تا 700 نانو
      12-غیر گوگردی-گوگردی ارغوانی
      13- 400 تا 500 نانونو-آبی-600 تا 700-قرمز
      14-کاروتنو
      15- 500 تا 600
      16-آبی-زرد
      17-غ
      18-جلبک سبز
      19-نمی شوند-افزایش
      20-کلروفیل
      21-کلروفیل
      22- آ - بی
      23-ص
      24-ص
      25-ص
      26-جذب حشرات گرده افشان-دارا بودن آنزیم های سلولی برای گوارش درون سلولی اندامک های آسیب دیده ای مانند میتوکندری و کلروپلاست که دنا دارند-ذخیره ترکیب 4 کربنی در گیاه کم
      27- چهار تا (شکل کتاب)
      پایان چالش 5
      در حال طراحی چالش 6 هستم
      در چالش 6 به فتوسنتز و در چالش 7 به تنفس سلولی میپردازیم.
      موفق و پیروز نباشید بجاش سلامت و تندرست باشید.

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #873
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      چالش شماره 6 جمع بندی زیست شناسی کنکور 99
      این مبحث: فتوسنتز (مشترک 2 نظام)

1. ....... تنها واکنش فتوسنتز است که درون تیلکوئید انجام می شود.
      2. ...... تنها محصول دفعی فتونستز در مرحله نوری است که درون تیلاکوئید تولید می شود.
      3. منشا تمام یون های هیدروژن و تمام الکترون ها در فتوسنتز از تجزیه ی ...... می باشد.
      4. ......... اولین دهنده ی الکترون در فتوسنتز است که الکترون خود را فقط به ........ منتقل می کند.
      5. مرحله ی نوری فتوسنتز دارای 2 زنجیره ی انتقال الکترون است ، نخستین زنجیره بین فتوسیستم 1 و 2 بوده و شامل 3 گروه پروتئین ناقل-پمپ-ناقل است، سطح انرژی الکترون در آن کاهش می یابد و از انرژی آن مستقیما برای ایجاد شیب غلظت یون هیدروژن و به صورت غیرمستقیم برای تولید ای تی پی استفاده می شود، ناقل اول آن یک پروتئین ...... (سطح-درون) غشایی و ناقل دوم آن یک پروتئین ..... (سطح-درون) غشایی می باشد، دومین زنجیره بعد از فتوسیستم 1 و شامل دو گروه پروتئین ناقل-آنزیم است، سطح انرژی الکترون در آن کاهش ..... (نمی یابد-می یابد) و از الکترون های آن مستقیما برای تولید ........ استفاده می شود، ناقل زنجیره دوم همانند دومین ناقل زنجیره اول یک پروتئین .... (درون-سطح) غشایی محسوب می شود با این تفاوت که به سمت ...... قرار دارد.
      6. تنها پروتئینی که در مرحله نوری از آن الکترون عبور نمی کند ....... است که دارای فعالیت آنزیمی ......... سازی است.
      7. در مرحله نوری فتونستز3 آنزیم دیده می شود که همگی غشایی ..... (هستند-نیستند) یکی تجزیه کننده آب در سطح ..... تیلاکوئید، یکی احیا کننده nadp در سطح ..... (داخلی-خارجی) غشا و آخری آنزیم ....... می باشد.
      8. دومین زنجیره انتقال الکترون دارای آنزیم است در حالیکه زنجیره اول آنزیم ندارد ولی باعث فعال شدن یک آنزیم می شود. (ص-غ)
      9. کانال h یک پروتئین ..... (وابسته-غیروابسته) به انرژی است این کانال برای انتقال یون هیدروژن نیاز به انرژی .... (دارد-ندارد) و برای تولید ای تی پی وابسته به انرژی حاصل از اختلاف شیب الکترون ..... (هست-نیست)
      10. ..... فقط دهنده الکترون در فتوسنتز است. کربن دی اکسید آخرین ...... الکترون در فتوسنتز به صورت غیر مستقیم بوده ولی ....... آخرین گیرنده ی الکترون در فتونستز به صورت مستقیم است. کلروفیل های پی 680 و پی 700 ابتدا الکترون ....... و سپس .......... لذا می توان گفت ابتدا ........ و سپس ...... می شوند(اکسایش یا کاهش؟) ولی پروتئین های ناقل الکترون غشایی برعکس هستند یعنی ابتدا الکترون ........ و سپس الکترون ........ ، یعنی ابتدا ........ یافته و سپس ....... (اکسایش یا کاهش؟)
      11. هر فتوسنتز کننده ای تثبت کربن دی اکسید به صورت ....... را دارد ولی این تنها شکل تثبیت کربن دی اکسید نمی باشد بلکه .... ترین شکل آن است.
      12. یون هیدروژن حاصل شده از تجزیه آب دارای 2 مسیر چرخه ای و غیر چرخه ای است، در مسیر چرخه ای پمپ و کانال شرکت دارند و در مرحله ی غیر چرخه ای nadph ساخته می شود.(ص-غ)
      13. مسیر خروج تنها فراورده دفعی فتوسنتز در مرحله نوری به این شکل است: تیلاکوئید بعد استروما بعد ...... بعد فضای بین سلولی بعد ....... بعد دفع.
      14. تثبیت کربن دی اکسید در چرخه کالوین در همه فتونستز کنندگان ....... دار و همه ی انواع .......... مشاهده می شود.
      15. گیاهان سی 3 یا همان گیاهان معمولی کربن دی اکسید را فقط ... بار تثبیت می کنند یعنی فقط به صورت اسید ... کربنه در کالوین.
      16. گیاهان سی 4 مانند ..... و .....، کربن دی اکسید را ... بار تثبیت می کنند یعنی ابتدا به صورت اسید ... کربنه و سپس به صورت یک اسید .... کربنه در کالوین، این گیاهان در مناطق .... و .... بهتر رشد می کنند.
      17. گیاهان کم مانند ..... و ...... ، کربن دی اکسید را ... بار تثبیت می کنند یعنی ابتدا به صورت اسید ... کربنه کراسولاسه و سپس به صورت اسید ... کربنه در کالوین، این گیاهان در مناطق بیابانی رشد می کنند.
      18. فروان ترین پروتئین طبیعت ..... است که دو خاصیت ...... و ...... دارد.
      19. در مورد مراحل مختلف کالوین می توان گفت: گام .... تنها گام کالوین است که محصول قندی ندارد. از دو قندی که در گام .... تولید می شود فقط یکی از آنها برای تولید سایر قند ها از آن بکار می رود. اولین محصول پایدار کالوین .... است که در گام ..... تولید می شود، در گام .... به ازای هر بار انجام چرخه ....... Atp و ..... Nadph مصرف شده و .... قند سه کربنه تولید می شود. تنها مرحله ی تولید کننده ی قند سه کربنه در فتونستز گام .... چرخه کالوین است و تنها محصول مستقیم کالوین قند .... کربنه است ولی سایر قند ها را می توان از روی آن ساخت.
      20. در کالوین نسبت انجام گام 3 به گام 4 ، ..... به .... است.
      21. تنها قندی که در چرخه ی کالوین در 2 گام تولید می شود قند .... کربنه می باشد.
      22. تنها گام کالوین که خارج از چرخه انجام می شود گام .... بوده و به طور مستقیم جزو کالوین نیست، یعنی تنها گام غیر ضروری چرخه کالوین محسوب می شود و انجام نشدن آن باعث توقف چرخه نمی شود.
      23. گام 3 کالوین مانند گام 1 وابسته به انرژی های مرحله نوری .... (هست-نیست)
      24. در فتوسنتز کنندگان برای تولید هر نوع قندی باید به تعداد کربن های آن چرحه کالوین انجام شود به شرطی که کربن های آن مضبی از 3 باشد اگر کربن ها مضرب 3 نباشند به تعداد اولین مضرب 3 بعد از آن کالوین انجام میشود مثلا برای تولید 2 قند دئوکسی رییوز باید ... بار کالوین انجام شود.(مهم)
      25. گام های ... و ... چرخه ی کالوین به ازای هر 1 کربن دی اکسید به صورت مستقل انجام می شوند ولی گام های .... و .... کالوین به ازای هر 3 کربن دی اکسید قابل انجام اند.
      26. در چرخه ی کالوین هر گامی که ..... الف) تولید قند می کند به انرژی مرحله نوری وابسته است. (ص-غ) / ب) تولید قند 5 کربنه می کند با مصرف atp همراه است. (ص-غ) علت رو هم بگید
      27. در چرخه ی کالوین هر گامی که ..... الف)تولید قند 3 کربنه می کند انرژی و h نیاز دارد.(ص-غ) / د)نیاز به ای تی پی مرحله ی نوری دارد؛ فراورده ی قندی دارد.(ص-غ) علت لازم نیست.
      28. آب بر انجام فتونستز اثر .... (دارد-ندارد) ولی بر شدت فتوسنتز اثر .... (دارد-ندارد)
      29. مهمترین عامل تعیین کننده ی شدت فتوسنتز شدت ...... می باشد.
      30. در مورد مقایسه آنزیم های گیاهی و آنزیم های جانوری می توان گفت: آنزیم های گیاهی نسبت به آنزیم های جانوری به افزایش دما حساسیت ...... (بیشتر-کمتر) و بیشترین فعالیت آنزیم های گیاهی طبق نمودار کتاب در دمای .... درجه است ولی بیشترین فعالیت آنزیم های جانوری در دمای بین .... تا ... درجه می باشد که در این دما آنزیم های گیاهی فعالیتی ندارند، و مورد آخر این که آنزیم های گیاهی بعد از رسیدن به بیشترین فعالیت سپس با افزایش دما دچار کاهش فعالیت می شوند ولی آنزیم های جانوری بعد از رسیدن به بیشترین فعالیت پس از افزایش دما فعالیتشان .... می شود.(دچار کاهش-متوقف)
      31. در گیاهی که روبیسکو خاصیت کربوکسیلازی دارد نمی توان گفت لزوما خاصیت اکسیژنازی هم دارد ولی هرگاه روبیسکو در یک گیاه خاصیت اکسیژنازی نشان دهد قطعا بدنیال آن خاصیت کربوکسیلازی نیز نشان می دهد. (ص-غ)
      32. همه ی گیاهان روبیسکو لزوما ..... (دارند-ندارند) و هر گیاهی که روبیسکو دارد بدین معنی است که توان تنفس نوری را دارد ولی تفاوت گیاهان در آستانه ی شروع تنفس نوری می باشد یعنی گیاهان ...... (c3-cam-c4) زود تر از همه تنفس نوری را شروع می کنند و گیاهان ........ آخرین گیاهانی هستند که تنفس نوری را شروع می کنند.
      33. واژه ی شب و روز به هیچ گیاهی بجز ...... ربط ندارد. (خفن ترین قلق تستی همینه!)
      34. در مقطع برگ گیاهان .... برخلاف گیاهان معمولی میانبرگ نرده ای در زیر روپوست دیده نمی شود.(سی 3 میابرگ نرده ای دارد ولی میانبرگ غلاف آوندی را ندارد)
      35. در گیاهان ..... غلاف آوندی وجود ندارد در عوض میانبرگ گوشتی و آبدار است.
      36. گیاهان .... برای افزایش فتونستز سازگار نشده اند چرا که تراکم کربن دی اکسید در اطراف روبیسکو برخلاف ....... همواره بالا نیست و برخلاف ...... آنقدر پایین نیست که گیاه وادار به تنفس نوری شود. لذا سازگاری این گیاهان باعث مقاومت آن ها نسبت به شرایط کم آبی شده است. (یکی از دلبر ترین نکات که هیچ کسی بهتون نمیگه همینه!)
      37. در گیاهان کم مانند گیاهان سی 4 هم اضافه شدن و هم جدا شدن کربن دی اکسید از c3 هر دو درون ........ انجام می شود.

پایان چالش شماره 6
      چه همراهی کنید چه نکنید ما کار خودمون رو ادامه میدیم فقط تفاوت در این هست که شما سودی که بهتون میرسه رو از دست میدین مگرنه برای ما هیچ فرقی نداره فعالیت کنیم یا نه

چالش شماره 7 تنفس سلولی خواهد بود
      پاسخ تونو ردیف بفرستید همین جا
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #874
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      پاسخ بدید بچه ها
      چالش بالا رو
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #875
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      استاد مهدی ممنون بابت فعالیتتون
      امیدوارم بکس قدر این جور تاپیک ها را بدونن
      امیدوارم موفق باشین

مرسی ازتون

یه خواهش دارم پارسال یه ازمون انلاین گزاشتی اونو امسال دوباره بزار فوق العاده بود برای من

6. Top | #876
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      آپ شو شاید کسی...
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

7. Top | #877
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      UP
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #878
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      آپ کن
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #879
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط genzo نمایش پست ها
      استاد مهدی ممنون بابت فعالیتتون
      امیدوارم بکس قدر این جور تاپیک ها را بدونن
      امیدوارم موفق باشین

مرسی ازتون

یه خواهش دارم پارسال یه ازمون انلاین گزاشتی اونو امسال دوباره بزار فوق العاده بود برای من
      دلم خیلی گرفتی علیرضا....
      دلم میخواست این تاپیک پر میشد از بچه ها و کلی نکته و ...
      ولی همه چی بعد یه مدت که میگذره از یاد میره
      من ، تو ، چیزایی که دوست داریم، کسایی که دوسشون داشتیم، خانواده و ... همه و همه از یاد میرن زود ...
      هعی...
      کاش لااقل یه آدمای خاص ، یه کارای خاص، یه وسایل خاص با آدم میموند ولی وقتی خود ما هم رفتنی هستیم دیگه چه انتظاری از بقیه باید داشته باشیم؟
      فقط میتونم بگم هعی...
      راستی آزمونی که گفتی رو امسال نمیدونم چه کنم، راستش دیگه خسته ام ، خسته از همه ، خسته از هر کاری، باورت میشه 8 ماهه اصلا خودکار دستم نگرفتم ، خخخخخخ
      بیخیال
      به قول یکی: اکشال نداره...
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

10. Top | #880
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دلم خیلی گرفتی علیرضا....
      دلم میخواست این تاپیک پر میشد از بچه ها و کلی نکته و ...
      ولی همه چی بعد یه مدت که میگذره از یاد میره
      من ، تو ، چیزایی که دوست داریم، کسایی که دوسشون داشتیم، خانواده و ... همه و همه از یاد میرن زود ...
      هعی...
      کاش لااقل یه آدمای خاص ، یه کارای خاص، یه وسایل خاص با آدم میموند ولی وقتی خود ما هم رفتنی هستیم دیگه چه انتظاری از بقیه باید داشته باشیم؟
      فقط میتونم بگم هعی...
      راستی آزمونی که گفتی رو امسال نمیدونم چه کنم، راستش دیگه خسته ام ، خسته از همه ، خسته از هر کاری، باورت میشه 8 ماهه اصلا خودکار دستم نگرفتم ، خخخخخخ
      بیخیال
      به قول یکی: اکشال نداره...
      یکم فلسفی شدم مخم نکشید دادا (:
      ارع قبول دارم صرفا سمت حاشیه ایم

11. Top | #881
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط genzo نمایش پست ها
      یکم فلسفی شدم مخم نکشید دادا (:
      ارع قبول دارم صرفا سمت حاشیه ایم
      داداش ببخشید دیر جواب میدم
      واسه این که تاپیک بالا بمونه مجبورم خخخ
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

12. Top | #882
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      یکسری صحیح و غلط استاندارد مناسب جمع بندی
      [به صورت مجموعه ای]
      1.مواد توسط ماهیچه های لوله گوارش خرد و به مولکول.های ساده تر تبدیل میشوند ص/غ
      2. در مخاط لوله ی گوارشی انواعی از سلول ها وجود دارند ص/غ
      1. پلاناریا برخلاف کرم کدو دارای مایع مخاطی روی سطح بدن نیست ص/غ
      2.بسیاری از جانوران ابزی گیاه خوار و لقاح خارجی دارند ص/غ
      مجموعه ۳ سوالات
      (لطفا بدون مراجعه به کتاب پاسخ دهید)
      1.تعداد انقباضات ابتدا و انتهای معده همانند روده است ص/غ
      2.قشر مخ از یک لایه تشکیل شده است ص/غ
      3.سطح تنفسی انسان از چند لایه مخاطی تشکیل شده است ص/غ
      4. سطح تخمک از چندین لایه ژل مانند تشکیل شده است ص/غ
      5.سطح داخلی معده با یک لایه ضخیم چسبنده محافظت میشود ص/غ
      6. مننژ انسان از 3 نوع لایه و تعداد 4 لایه تشکیل شده است ص/غ
      مجموعه ۴ سوالات
      1.سلول های قلب لوله ای ملخ که خون را به نقاط پایینی بدن پمپ میکنند حاوی اکسیژن هستند ص/غ
      2.قلب ماهی حاوی 4 حفره است که 2 حفره ان دهلیز و بطن می باشند ص/غ
      3. جریان خون در سایر مهره داران بجز ماهی مضاعف است ص/غ
      4. قلب انسان را میتوان 4 مجموعه تار های ماهیچه ای تصور نمود ص/غ
      (بدون.مراجعه به کتاب پاسخ دهید)
      مجموعه ٥ سوالات
      ١. تعداد پاها در جانوران دو چهار شش و بعضي حتي بيشتر از شش است ص/غ
      ٢.جانوري كه پس از انتشار صوت ماهـيچه هاي گوش خود را به انقباض در مياورد در فرمانرو و شاخه با canis lupus مشترك است ص/غ
      (بدون مراجعه به كتاب پاسخ دهيد )
      مجموعه ٦ سوالات:
      ١.تار هاي بدن كرم خاكي عامل حركت ان بر روي سطح زمين است ص/غ
      ٢.بعضي دوزيستان ، اغلب خزندگان و همه پرندگان چهار اندام حركتي دارند ص/غ
      ٣.اسكلت همه بندپايان برخلاف همه مهره داران بيروني است ص/غ
      ٤.ماهي با حركت دادن ماهيچه هاي دو سوي ستون مهره ها به صورت پيوسته به جلو حركت ميكند ص/غ
      ٥.باله سينه اي با كمك باله پشتي و مخرجي باعث تغيير جهت ماهي ميشود ص/غ
      ٦.بزرگ ترين جانور زمين به كمك بادكنك شنا به سطح اب ميايد ص/غ
      ٧. از شاخه طنابداران ٢ رده قابليت پرواز دارند ص/غ
      ٨. حركت پرنده به حركت بالهاي ان وابسته است ص/غ
      ٩.لنفوسيت ها همانند لوله غربالي متحرك هستند ص/غ
      ١٠.قطر تار هاي ماهيچه اي از اغلب سلول هاي جانوري و از همه سلول هاي باكترياي بيشتر است ص/غ
      (بدون مراجعه به كتاب پاسخ دهيد)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

13. Top | #883
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      تست: چند مورد جمله ی زیر را بدرستی تکمیل نمی کند؟
      بخشی ازچشم انسان که .......... قطعا .....
      الف)عصب بینایی ازطریق آن خارج می شود-فاقد پمپ سدیم-پتاسیم است.
      ب)در امتداد صلبیه قرار دارد- دارای سلول هایی باکمترین فضای بین سلولی است.
      ج)مردمک را ایجاد می کند و دارای ماهیچه است- فاقد تماس با عدسی وقرنیه است.
      د)درتماس با واکنش دهنده ی زیستی برون سلولی است- نمی تواند دارای رگ خونی باشد.
      الف) 4
      ب) 3
      ج) 2
      د) 1

لطفا بدون مراجعه حضوری به کتاب درسی پاسخ بدین
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

14. Top | #884
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      3 موردغلطه

15. Top | #885
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      تست: چند مورد جمله ی زیر را بدرستی تکمیل نمی کند؟
      بخشی ازچشم انسان که .......... قطعا .....
      الف)عصب بینایی ازطریق آن خارج می شود-فاقد پمپ سدیم-پتاسیم است.
      ب)در امتداد صلبیه قرار دارد- دارای سلول هایی باکمترین فضای بین سلولی است.
      ج)مردمک را ایجاد می کند و دارای ماهیچه است- فاقد تماس با عدسی وقرنیه است.
      د)درتماس با واکنش دهنده ی زیستی برون سلولی است- نمی تواند دارای رگ خونی باشد.
      الف) 4
      ب) 3
      ج) 2
      د) 1

لطفا بدون مراجعه حضوری به کتاب درسی پاسخ بدین
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzaddd نمایش پست ها
      3 موردغلطه
      سلام
      ممنون از این که روی این تست زیبا وقت گذاشتید
      تحلیل گزینه ها:

الف) نادرست.
      عصب بینایی از نقطه ی کور خارج می شود. این بخش هر چند سلول های گیرنده ی نور ندارد ولی دارای بخش هایی
      از نورون هاست. و پمپ سدیم پتاسیم در این بخش ها حضور دارد و باعث حفظ پتانسیل آرامش می شود.

ب) درست.
      قرنیه در امتداد صلبیه قراردارد. قرنیه دارای سلول های پوششی می باشد. سلول های پوششی کمترین فضای بین سلولی
      رادارند.

ج) درست.
      منظور ازاین بخش عنبیه می باشد که فاقد تماس با عدسی و قرنیه است.

د) نادرست.
      صلبیه وسطوحی از آن که در تماس با محیط بیرون است حاوی لایه ی نازک اشک می باشد که دارای آنزیم لیزوزیم
      است. لیزوزیم واکنش دهنده ی زیستی است.
      نکته: تنها بخشی از صلبیه که فاقد رگ خونی است قرنیه می باشد.

اگه از این سبک تست خوشتون اومد بگید بازم قرار بدم.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

صفحه 59 از 60 نخستنخست ... 49585960 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن